N°.2. 1835. GOESSCHE Maandag Sri J a® cé#è C01 «ffi COURANT, 5 Januarij. J&6$twcm *ti Qtbrnitiistratictt. BEKENDMAKING BURGEMEESTER en WETHOUDERS derstadGoes eti ressorte van dien ontvangen hebbende de circulaire van Zijne Excell den Staatsraad, Gouverneur dezer Provindie, van den 27 December 1834, A. N.Q 14919, ie. Afdeeling'Provin- ciaal Blad N.° 100,) brengen dien overeenkomstig ter kennis van een ieder die het aangaat Dat by beschikking van het Departement van Oorlog van den 18 dezer, N.° 46. is bepaald: dat de Schutters die zonder vet tige reden van vrijstelling op de laatst gehoudene Inspectie heb ben ontbroken, door tusschenkomst van de daarbij betrokkene Plaatselijke Besturenzullen moeten worden opgeroepen om zich op den 1 Januarij 1835 bij de Staven der Bataillons waaf toe zij behooren onder de wapenen te bevinden, met kennisgeving, dat die genen der bedoelde Schutterswelke aan die oproeping niet mogten voldoenop den 29sten dag na gemeld tijdstip als Deserteurs afgevoerden als zoodanig achtervolgd zullen worden terwijl de Schutters welke zich ten gevolge der oproeping vóór het tijdstip van dat afvoeren, bij de Staven hunner Bataillons aanmelden, indien zij geene wetcige reden van hunne afwezig heid kunnen bijbrengen, met 14 dagen provoost gestraft, en na expiratie dier straf, weder met onbepaald verlof gezonden zullen worden. En opdat niemand, zich binnen deze Gemeente bevindende, deswegens onwetendheid voorwendezal aap deze op de gewone wijze publiciteit gegeven worden Gedaan ten Scadhulze van Goes den 3 Januarij 1835. BurgemeesteV en Wethouders voornoemd r J H. VERSCHOOR, van Tfhss Ter ordonnan ere van dezelve, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. Frankfort, den 27 DecemberMen spreekt, zoo hier als eiders, in de laatste dagen, wederom over den gezondheidstoe stand des Konings van Pruissen als eenigzins bedenkelijk worden de. Gezegde Z. M-\is 64 jaren oud, en schijnt zich volgens brieven uit Berlijn, eenigzins zwak te gevoelen. Meermalen 20- tusschen werden er zeer nadeelige geruchten nopens 's vorsten ge zondheidstoestand verspreid, zonder dat zulks .van de gevreesde gevolgen was. Zoo mag men zich vleijen dat da uitkomst we derom zijn zal. t Men meldt uit Weenen onder dagteekening van den 19 dezer, dat aldaar de post uit Konstantinopel was aangekomen maar niets belangrijks voor het oogenblik had medegebragc De Pos hare krijgsbewegingen steeds voorten scheen opzigtelijk den toe stand van Syrië in bezorgdheid te verkeejen. Men wilde weten, dat de Sultan, zoodra het saisoen zulks zou gedogen, zelf het leger in Azie zou gaan in oogensehouv nemen. Voorts zeide mendat de turksche gezant te Londen was teruggeroepen en door eenen anderen zou vervangen worden. Dienzelfden dag had men te Weenen het beri'gt ontvangen van de aankomst van den heer Peel se Londen, van zijne benoeming tot eersten minister, zoo als die van lord Wellington to: m inis ter van buitenlandsche zakenen van de aanstaande ontbinding van het parlement. Dit berigc had aldaar nog al sensatie-gemaakt' inzonderheid daar men gemeend had dat het parlenfenc niet zou ontbonden worden, en lord Wellingtonwanneer hij èene plaats in het ministerie aannamzich' bepalen zou tot die van minister van oorlog Ter beurze waren eerst de fondsen sterk gedrukt doch daarnabij den afloopwederom gerezendatbij de verkiezing van een nieuw parlement, de oppositie, tegen ovèr het tory-ministeriede meerderheid hebben moge, in welk ge val de radicalen aan het roer zouden kunnen komen. De Oostenrijksche gezant bij het Londensche hof, vorst Paul Esterhazy maakte zich gereed om onverwijld wederom tot zij men post terug te keeren. Uit Griekenland zijn thans, na eene lange tusschenpoos weder berigten ontvangen, loopebde tot het midden der maand November. Volgens dezelve was de openbare rust niet meer ge stoord gewordenen was men al ver gevorderd met de noodige toebereidselen, om den zetel der regering van Nauplia naar Ac heme overtebrengen. Het verblijf van den nederlandschen generaal baron Fagel in deze stad geeft aanleiding tot het geruchtdat hij bij de bonds vergadering belast is met eene zending, betreffende Luxemburg. De genoemde staatsman heeft dezer dagen den hertog van Nassau te Biberich een bezoek gegeven. Z, K H. de hertog van Cumberland is naar Londen ver trokken. (Zoo als men weet, is de hertog een groot voorstan der der Tories, en heeft hij zich waarschijnlijk naar Engeland begeven.om door zijnen invloed deze thans op hec kussen zijn de partij te versterken Uit Rome meldt men van den 18 December, Daar Cr reeds sedert lang Jaotsingen ontstaan waren ovei eenige punten van hec kerkelijk concordaat met Napels, zoo werd door onze regering het voorstel gedaan om een nieuw te sluiten. Men verzekert dat de Pausselijke regering, met opoffering van som mige regtendeze onderhandeling tot hiertoe met her beste ge volg geveld had, en zelfs,hopen mogt eene overeenkomst we gen: !3enevento en Ponte Corvo tot stand'té zien komen. Hec miniscerie in Napels had daarbij den besten wil aan den dag ge legd roen plotseling ails onderhandelitrgen van de zijde van Na pels afgebroken werden De Pausselijke Nuntius aldaar verlangde in zijn berigc deswegens, voor den Paus te mogen verschijnen, om zich Persoonlijk wegens zijnp verrigtingen te verantwoorden. Hij is gisteren hier aangekomen, en men ziet met ongeduld den verderen lóóp dezer zaak te gernoetdaar zich tusschen de beide Hoven eene groote koelheid begint te openbaren. De bekende Ouvrard houdt zich tegenwoordig alhier op zoo fet schijnt om in-Italië een nieuw veld voor zijn specula tiegeest te openen, Uit Hoxcer aan de Weser wordt als een nieuw verschijn sel gemeld dat van daar in het laatst van October een schip met 500 landverhuizers verwekken is welke naar Jamaica bestemd waren. Daar deze lieden niet, zoo als de meeste landverhuizers naar de Vereenigde Statende reis op eigen kosten ondernamen noch eenig vermogen met zich voerden, maar schier van ailes ontbloot waren en vrij naar Jamaica overgevoerd konden worden hadden de overheden zich in het eerst tegen hun verzoek verzet, vermoedende dat er ongeoorloofde middelen gebezigd konden zijn then tot de landverhuizing te verleiden. Bij onderzoek was echter het ongegronds vsn dit vermoeden gebleken, en had men de overtuiging erlangd, dat aan deze lieden, ten gevolge van de vrijlating der Negerslavenop Jamaica een behoorlijk bestaan als veldarbeiders verzekerd was geworden, verklarende zij, in hun yaderland geetie gelegenheid meer te hebben om redelijk den kost te binnen. Londen den 27 December. Volgens alhier oncvangerte bijzon* dere'berigten uk Konstantinopel, van Engelschenoorsprong., zou de de burger oorlog in Perüeter zake van de troon-op vol ging reeds een begin hebben genomen doch verwachtte men, dat de door den overleden Schach tot 'c bewind geroepene Mohammed de bovenhand zou behouden, dewijl de geregelde troepen op zij ne zijde waren. De berigegever voegt er bij, dat die nieuwe Schach zich geheel in de armen van de Britten had geworpen, en in den Engelschen resident J. Campbell een volkomen ver trouwen scheen te stellen Intusschen was de berigegever steeds bezorgd voor den russiscben invloed* Voorleden vrijdag vierde zekere John Lowellsinds ver schelde jaren te Brigthon van de weldadigheid der koninklijke fa milie levende, zijnen 102 verjaardag. In zijne jeugd oefende hij het beroep uit van reizend ketellapper, en vroegtijdig huwde hij zijne eerste vrouw, bij welke hij 22 kinderen, en daar onder ló zoons, won; kort daarna hertrouwd zijnde, kreeg hij bij zijne tweede vrouw nog 20 kinderen, waaronder 12 zoons In ailes won hy dus het verbazend getal van 42 kinderen bij twee vrouwen, Hij geniet nog eene volmaakte gezondheiden bezie genoegzaam alle zyne vermogens. Volgens de berjgcen uit Lissabon, van den 13 dezer, Was aldaar den 9 de geboortedag van den hertog van Leuchtenbsrg Barer Majesteits echtgenoot, mee groote plegtigheid gevierd, en des avonds geheel Lissabon geïllumineerd geweest Door de wetgeving was een jaarlijksch pensioen voor de hertogin van Braganzade weduwe van don Pedrogevoteerd ten bedr ge van 4ocontosdel reis. Eene in 1808 te Oporco gedane leening welke door de vroegere kortes verworpen was, is nu door do - zeiven erkend en in de gemakkelijke en trapsgewijze betaling daarvan voorzien geheel ae leening bedraagt ruim een half mil- lioen gulden. Het was gisteren, zoo het schijnt ten gevolge der sedert eenige v. F" k»

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1