V KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ A volg zullen zijn dan vroeger. De Londensche conferentie (dus vervolgt hij} zal wel; wanneer Wellington's ministerie- meerder vastheid heeft erlangd_weder bijeenkomen en het Luxemburg' sche vraagstuk vooreerst van de Belgisch H.ollandsche zaak af gescheiden blijven. De voorwaarden die de oncbondene Lon densche conferentie aan Koning Willem tot oplossing van het vraagstuk heeft voorgeschreven zullen in het vervolg bezwaar lijk meer als geldig beschouwd worden. De koning heeft dan ook van den uitslag der pogingen, welke hij ter vervulling dier voorwaarden gedaan heeft, en van de onderhandelingen met den hertog van Nassau, nog geen berigt gegeven aan de Duitsche bondsvergaderingweshalve deze laatste gerekend kan worden dien uitslag nog niet te kennen, Het groot hertogdom Luxem burg zal aan Belgie niet worden afgestaan, en het Duitsch Ver bond zal zijne eigene regten en die van den koning groothertog weten te handhaven; echter zal, naar men zegt, Bouillon aan Belgie verblijvenvermits deze plaats meer het koningrijk der Nederlanden toegevoegd, dan in het groothertogdom Luxem'ouig ingelijfd is.'' (Ook in Berlijn loopen sedert de jongste bijeen komst der vorstelijke personen in die stad, bij voortduring ge ruchten wegens het handhaven der regten van den groothertog in Luxembug.) jfomkvijk* Parijs, den 21 December. Het bewind heeft goedgevonden om juist dezer dagen officieel te doen bekend maken de drie ad ditionele artikelenmet welke, bij tractaat van 18 Augustus LI., tusschen pi ins Talleyrand en lord Palmerston (den gewezen mi nister van buitenlandsche zaken in Engeland} en de spaansche en portugesche gezantende quadruple-alliantie is vermeerderd ge worden. De genoemde drie artikelen konjen op het navolgende neder: De Koning van Frankrijk zal zorgen, dat de insurgenten-van Spanje geene ondersteuning in manschap, wapenen, of krijgsbe hoeften uit zijne Staten worde toegevoerd. De Koning van Groot Brittannie zal de Koningig van Spanje al zulke wapenen en krijgs behoeften verschaffen als zij zoude mogen verlangen en H. M. met oorlogschepen bijstaan indien zulks noodig mogt worden. De (sedert overleden) regent van Portugal verbindt zichom zoo dit noodig mogt bevonden worden, de Koningin van Spanje uit al zijn vermogen te zullen ondersteunen en wei op zooda nig eene wijze, als nader zal worden bepaald P De kamer der pairs, als hof teregt zirtende over het com plot van April, heeft zich gisteren met 138 tegen 3 stemmen in alle opzigten daartoe bevoegd verklaard, en verder bepaald in de volgende zitting uitspraak te zullen doen over de in be schuldiging stelling der verschillende beklaagden. Het zal in de •eerste plaats uitspraak doen over het lot dier beseiiulüigacu wethe de procureur-generaaLaan deszelfs wijsheid heeft overgelaten naar dien deze waarschijnlijk in vrijheid zullen worden gesteld. Gisteren ten een uur is op het kasteel raad van ministers ge houden waarbij de heer de Talleyrand is tegenwoordig geweest. De raad heeft tot 2§ ure geduurd. Men verzekert dat lord Granville zoo zeer overtuigd is dat zijne demisse door het nieuwe ministerie zal aangenomen worden dat hij te Parijs reeds een bijzonder hotel heeft gehuurdorn in het vervolg daarin zijn intrek te nemen. Blijkens telegraphische depeches van Bayonnenarder beves tigd door bijzondere brieven van Bayonne en Pampeluna, hebben de troepen der Koningin aanzienlijke voordeden op de insurgenten behaald. Volgens de bijzonderhedendaarin vermeldhadden Mi na en Lorenzo den 12 te Carascal drie hataillons van Erazo ge geel verslagen en verstrooid. liet verlies van den vijand moet zeer aanzienlijk geweest zijn. Den nacht daaraanvolgende heeft Mina te Urros doorgebragten den volgenden dag zou hij de opstandelingen verder vervolgen. Den zelfden dag zouden Lopez en Oraa te Sorlada Zumala- Carregtiy met aDzijne legermagt aangevallen, en hein eene vol maakte nederlaag toegebragt hebben. Deze twee overwinningendoor de troepen der Koningin te gel ijker tijd, op twee zoo ver van elkander gelegene punten behaald, schijnen van den kant van Mina ee n wel beraamd plan van krijgsbewegingen aantetoonen. In de zitting der Spaansche kamer van afgevaardigden is den 5 het rapport van de commissie der civiele lijs: van het ko ninklijke billis voorgelezen Het gouvernement had deze lijst ge- bragc op 56,300,000 realen, doch de commissie heeft goed gevonden deze lijst mei 10,000,000 realen, te verminderen. In de zitting van den 13 zouden de discussien hieromtrent een aan- er een gedeelte van liet garnizoenrandsel op den rug en a!" tot eenige onverwachte expeditie geroepen verschijnen- Met vroeg zich met eene nieuwsgierigheiddie niec vrij was van alk angst. wat het verschijnen'dezer gewapende magcop zpo jarrL uur, te beduiden mogt'hebben. Weldra zag men zich van ai- angst ontheven tegen schemering trokken de soldaten de Bon gerhoutpoorc uit en men begreep dat zij naar de grenzen moes ten. Nu was alle Ongerustheid verdwenen en het een ieder dui delijk dat de gansche zaak niets anders was, dan een nieuw too- neel van het groote gochelspelhetwelk nu reeds vier jaren lang gespeeld wordt. Men weet hier zeer goed, dat er op de Hok landsche grenzen, van waar wij hier ter naauwernood drie uren verwijderd zijn, niets omgaat, hetwelk het buitengewoon toe zenden van troepen-derwaarts noodig maakt, en in de dagbla den had men gelezen dat de kamer der postillons (benaming door het Journal aan de afgevaardigden gegevensedert zij een kos tuum hebben aangenomenmet een plaatje op de borstzoo als de postillons gewoon zijn te dragen) voor de beurs der be. lastingschuldigen eene nieuwe aderlating, onder de benaming van oorlogskpstenverordend had. Niemand liet zich alzoo door deze krijgs financiële list bedriegen, men raadde gemakkelijk dat het een middel was, door de regeerders uitgedacht om voor het oog der geadrninistreerden de zware en onnoodige belastingwaar mede zij hen drukken, te regtvaardigen. Men beklaagde onze arme soldaten die zich door den fiscus tor allerlei onnutte mar- schen en contramarschen veroordeeld zagen, en men ging uit een, mompelende, dat die gansche troepen beweging niets an ders was dan eene ministeriele parade Goes den 2,9 December. Bij besluit van Zijne Majesteit, zijn benoemd tot officieren bij de dienstdoende schutterij alhier Tot kapiteindhr. Charles Petrus Soutendam tot isten luite nant, 'dhr. mr, Gilles van IJsseisteijnen tot aden luitenant dhr. Laurens Carel de Peval. Tot Agent van den algemeenen Rijks kassier, de heer D.Do- minicusambtenaar bij het kadaster. De [Stedelijke Ontvanger van Goes adverteerd: dat van eo met den 2 Januarij 1835, iedere dag (Zon en Feestdagen uitgezonderd,) zijn Kantoor betrekkelijk de Collecte der Stede Hjke Belastingen tot het Kantoor van den Heer Risseeuw behoord hebbende op de thans gewone uren zal geopend zijn terwijl voor de Ontvangsten en Betalingende Stedelijke Ad ministratie reguaderende alleen zoo als tot heden heeft plaats gehad, des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags namiddags zal v/orden gevaceerd. Goesy den] 20 December 1834. De Ontvanger voornoemd J. van RENTERGEM de FOUW. vang nemen. ^cbcrïim&CiL 's Gravenhage den 25 December. In een der Engelsche bladen leeft men, dat de Godsdienstige vervolgingen tegen de Christenen inTonquinen Cochinchipa steeds met hevigheid wor dv.n voortgezet. Verscheidene priesters zijn geworgd geworden, omdat zij leerredenen hadden gehouden. Anderen hadden hun be houd in de vlugt gezocht, en verscholen zich in bosschen en in hec gebergte, Al de kerken*waren gesloopt geworden. Uit Antwerpen den 21 dezer meldt het Journal du Com yierce het volgende: Gisreren tegen het vallen van den avond zag men eene bui tengewone beweging op het p'.ein van Meir, Eensklaps zag men V-i De tweede Rekening en Verantwoording door of van wegen de Beneficiaire Erfgenamen van JACOB PA AU WE overledenen Landman re IJersekemitsgaders de tweede staar van Concurente Crediteuren en tweede percents gewijze uit betaling aan de zei venliggen ter bezigtiging ten Kantore van Mr. Js C. van der MEER MOHR* Advocaat te Goes, door welken deze laatste Uitbetaling zal gedaan worden. De ondergeteekende KÖRS BUITENDIJKadver teert bij deze, dat het Logement, bevorens genaamd de Stad Rotterdamthans DE KOREN-BEURSmet den 1 Jan.u- arÜ '835' door hem zal - betrokken en daarin de LOGEMENT HOUDERS AFFAIRE worden voortgezet; nemende de vrij heid, dit zijn Etablissement aan het publiek, zoo binnen als buiten deze Stad, aantebevelenonder verzekering eener alzins goede en civiele bediening, Goesden 29 Pecember 1834. K. BUITENDIJK. Het POSTKANTOOR te Goes, zal van Woensdag den 31 December aanstaande gehouden worden op de Groote Kaai Letter D n.° 236. Aan- het Kantoor van B. D. COHENis getrokken in de 163ste Loterij, op de Nommers3689 en 8186, elk een Prijs van ƒ1000. Bij denzelven zijn te bekomen voor de 164ste Lo terij, HEELE- en GEDEELTEN van LOTEN in Koop voor alle Klassenalsmede in Koop per Klasse fen Huur. De trekking geschiedt op Maandag Dingdag en Woensdag den 19, aoen 21 Januarij 1835 Koop, alle Klassen cl 69het Lot, Koop per Klasse Heêl Loc,ƒ14,00. Half oo. Vijfde a,80. Tiende 1,40. Heel Half Vijfde Tiende In Huur b/OC t Bij denzelven wordt Generaal Contraboek gehouden. 4,00. - 2.00. - 0,80. 0,-jO. Te Goes, bij F, Kleeuwens, Stadsdrukker.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2