GOESSCHE Maandag COURANT. 29 December 1834. NIEUWSTIJDINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér stad Goes en ressorte van diendoen te weten Frankfort, den 20 December. Uit Konstantinopel meldt men het navolgende: v - 4. «or j?» f N°. 104. Ecotuveu C» &bmiui0tratm«. SLUITING DER GROOTE JAGT. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zee land. 1 Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door het Departement der Opperhoutvestertj met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten in die Provincie, de sluiting der Groote Jagt is bepaald op den 31 dezer maand met zons-ondergangzullende die van de Jagt op Ganzen Een den en Watersnippen nader «worden vastgesteld. En ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgek odtigd en aangeplakt, waar zulks te geschie- den gebruikelijk mitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst. Middelburg^3 December 1834. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, m VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de Eer lof gangers der Mobiele Schutterijdat met de nieuw ingelijf- de Schutters twee maal per week zal worden geexerceerd, en dat, voor de zich binnen deze Stad bevindende Verlofgangers, daarvoor zijn bepaald de Woensdag erf Zaturdagdes morgens te negen uren waarmede een aanvang zal worden gemaakt op Za turdag den 3 Januarij 1835. En opdat niemand onwetendheid voorwende, zal aan deze op de gewone wijze jaubPciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 27 December *834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris, L, de FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der SI ad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van een ieder die bet aangaat Dat het Zijne Majesteit behaagd heeft, :e bepalen: Dat de Inspectie over de Mobiele Rustende Schuttel ijniet in de maand Januarij 1835, maar in het begin van de maand Maart daaraan volgende, zal gehouden worden. Van welke beschikking, ten einde dezelve algemeen bekend worde, op de* alhier gebruikelijke wijze publicatie zal geschieden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 27 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J.H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie, van dezelve, De Stads - Secretaris l, de FOUW, Jz. PUBLICATIE. Dat door de Raden der Steden Amsterdam en Goesin datis 10 September en 21 Junij dezes jaars, is gearresteeid een Regie ment en Tarief voor het Beurtveer tusschen die beide Steden gezien en goedgekeurd door de Ed, Groot Achtb He eren Ge deputeerde Staten van de Provinciën Noord Bolland en Zeeland respectively^ den 2 en 3 October jongstleden. Dat dezelve met 1 Januarij eerstkomende in werking wor den gebragt, en ieder belanghebbende zich van dien dag af, daarnaar zal moeten gedrageq. En dat exemplaren van dit Reglement verkrijgbaar zijn ge steld by den Stadsdrukker F. Kleeuwensalhier. Gedaan te Goes, den 27 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J.H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads - Secretaris, L. de FOUW, Jz. De insurgenten in Syrië schijnen niet meer in massa's te ban delen maar de tegenstand duurt nog deelsgewijze voortdaar een groot deel der wapenen ^"Vvelke met zooveel wreedheid den inwoneren zijn afgevorderdteruggehouden en in de steden ver borgen zijnvan waar men ze den insurgenten toevoertdie in guerillas verdeeld, maar toch nog met eenige overeenstemming handelen. Syrië is dus in eene soort van krygstoestandwaaraan welligc nog zoo spoedig geen einde zal komen, De Porte ver genoegt zich met de rol eenes gewapenden aanschouwersen schijnt, het oogenblik af te wachten, waarop het haar geoor loofd zal zijn om met zekerheid het krijgsgeluk te beproeven. Reschidp2Lcbz is gereed om ieder oogenblik offensief te werk te gaan; hij moet zelfs een corps van 10,000 man zoodanig aan de grenzen geposteerd hebbendat hetin geval van een vrede breuk, door eene snelle beweging op Latahiade genieenschap van Ibrahim pacha bedreigen zou, indien deze door ergens eene gebeurtenis zijne Knie van operatie veranderde. Tot vijandelijk heden is he; tusschen de beide legers nog niet gekomenmaar zou Ibrahim door de vijandelijke houding der turksche armee zeer verbitterd zijn en zich daarover ernstig beklaagd hebben. Van Mehemed-Ali wacht men nog een antwoord op den voorslag des sultans, waarbij hem de •achterstallige schatting geschonken zou wordenindien hij anders suptelijk de aangegane verpligtingeu naarkomen en van nu af aan de schatting regelmatig betalen wilde. Mehemed was eene reis in de binnenlanden doendeen dit kan zijn antwoord vertraagd hebben. De meeste Egyptische schepen hebben de kusten, van Syrië verlaten en zich naar Alexandria be geven, waarschijnlijk om daar te overwinteren ofschoon sommi gen van meening zyn, dat zij versche troepen afhalen eri aau lórahirn wuvueren moeten. De tijdingdat de schah van Perzfe aan eene beroerte is overleden heeft hier veel sensatie ge maakt. De Sultan was in de laatste dagen onpasselijk, doch. is wederom hersteld. Het aanleggen van straatwegenzal on verwijld begonnen worden met eenen weg %i hier naar Adria- nopel, f v Het 300 jarige eeuwgetijde van de overzetting der Heili ge Schrift door dr. Martin Luther heeft aan de Berlijner me daille munt van den heer G. Loos aanleiding gegeven om eenen gedenkpenning op die gedenkwaardige gebeurtenis te doen slaan. Die penning is nu ónlapgs gereed gekomenen is in alle opzïg- ten. als wel geslaagd te noemen. Dezelve heeft op de voorzijden hk beeld des grooten hervormers naar Schadowmet bet om schrift: Luthervertaler des Goddel ijken WoordDe keer zijde vertoont hem ten voeten uitaan de hem dankbaar te ge- moet komende Germania den geopenden bijbei toereikende, met het omschriftHet woord des Heer en in uwe taal. Het rand schrift heeftBegonntn te Wartburg 1522, voleindigd en ge drukt te Wittenberg 1534, eeuwfeest 1834. Men maakt te Munchen reeds in het paleis van den her tog van Leuchtenberg kamers gereed voor de twee Portugesche agenten, die eerstdaags aldaar verwacht werdenen die reeds Brussel zijn doorgereisd. Men verzekert, dat genoemde Vorst den titel van Koninklijke Hoogheid en den naam van hertog van Santé Cruz zal aannemen, Aan het Beijersche hof wordt aan denzelven reeds Koninklijke eerbewijzen verleend. Zijn vertrek naar Portugal blijft op den 3 Januarij bepaald Het schijnt nu zeker te zijn, dat de Kroonprins van Beijeren in het huwelijk zal treden met de dochter van den Aartshertog Karei, Uit Rome 13 December meldt men het volgende: Mën zegt dat D. Miguel ons spoedig weder zal verlaten; het kli maat van Rome moet hem niet gunstig zijn, en men wil. dat hij voornemens is, in Genua of Nizza eene woning té koopen Volgens een ander gerucht, zou hij weerde Alphen overtrekken om met verscheidene staatslieden te spreken." Een zeer geacht Duitsch dagblad behelst een bijzonder berigt uit Nederland, van den 10 dezerwaarin de meening wordt te kennen gegeven, dat men van den hertog van Wellington niet te verwachten heeft, dat hij spoedig het gebouw, hetwelk hij zelfi begonnen en de Whigs voortgezet hebben, zal omverwer pende schrijver meent echter, dat de herrog zich zal beijve ren, om de nog hangende vraagstukken meer ten gunste van Hol land te beslissen, dan dit van de Whigs te wachten was. Voorts vleit de schrijver zich ook dat de diplomatieke bemoeijmgen der met Nederland bevriende Noordsche mogendheden van meer ge-

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1