N°.r103. GOESSCHE COURANT, Vrijdag -26 December 1834. Bfisiufjcti jcïi l3ibmiutslvatis» BEKENDMAKING. OPROEPING VOOR DE NATIONALE MILITIE. (Vervolg van ons vorig Nommer Art. 22. De Plaatselijke Besturenna de voorschreven adres sen en bijgevoegde bewysstukken te hebben onderzocht f zen den dezelve, voorzien van hunne consideratien voor den 15Ja nuarij aan den Gouverneur der Provincie. „Art 23. Alle aanvragen om ontslag, ter zake voorschre ven bij de Plaatselijke Besturen niet vóór den 15 januarij in gekomen zijnde, of waarvan de bewijsstukken niet in behoor lijke orde zijn bevondenzullen voor dat jaar niet Worden toe gestaan. Art. 49. Om tot eene geregelde loting te komen zullen overeenkomstig art. 207. der grondwet alle Ingezetenen die op den 1 Januarij van elk jaar, hun negentiende jaa- zijn inge treden na daartoe bij Publicatie te zijn opgeroepen voor den 20 Januarij van ieder jaar bij het Plaatselijk Bestuur van hunne woonplaats zich tot die loting doen inschrijven. „Art 51. Ten opzigte der inschrijvingen loting zal wel in 'tbijzonder in het oog moeten worden gehouden, dat, welke aan spraak op vrijstelling iemand zoude vernemenwegens gebreken of anderzins te" hebbendesniettegenstaande de inschrijving en loting door denzelven eveneens als door alle anderen zal moeten geschieden „Onder de inschrijving zullen ook begrepen zijn de gehuw den en afwezendende gehuwden zèjlien aan de Militie-Raad moeten overleggen de bewijzen van hun huwelijk. Art. 53. De ouders voogden en regenten zullen verpligc yy zijn hune kinderen of pupillen, in persoon of door iemand, daar toe door hun schriftelijk gemagcigdtè doen inschrijvendaarin nalatig blijvende zullen zij verbeuren eene boete van niet meer dan honderd guldensdoch niet minder dan vijf-en twintig guldens en ingeval van volstrekt onvermogen met eene gevangenis van 1 één tot twee maanden worden gestraft, on vermindert de bepalin gen ten aanzien der kinderen of pupillen, bij art. 166 hier na gestacueerd. Art. 56. De wertige woonplaats of domicile voor de in schrijving hierboven vermeld wordt gehouden voor hun die ongehuwd zijn, de woonplaats der ouderen, en bij overlijden van beiden, die van den eerstbenoemden voogd; voorde gehuw den, de pkats alwaar zij hun bestaan hebben; in twijfelachtige gevallen omtrent gehuwden, zal voor de .wettige woonplaats*ge houden worden die plaats alwaar zij, op den eersten Januarij van elk jaar, tot de uitoefening :$tan eenig beroep, patent hebben be komenof wel voor het middel van het personeel en mobilair of dat hetwelk in de plaats daarvan zoude mogen worden gein troduceert beschreven zijnen voor zoo verre zij daarin niet be schreven zijn noch patent hebben bekomen de plaats waar zij zich bevindenmet deze verdere bepalingendat zij die in een vreemd land, uit ouders, ter oorzake van 'slands dienst afwe zend, of anderzins op reis zijnde, buiten 'het Kijk zijn, zullen worden ingeschreven binnen die plaats alwaar zij hunne wettige woonplaats hebben; dar jonge lieden, door hun vadermoeder voogd of curator achtergelaten en geen bestaan hebbende, op dre lijsten van die gemeente; zullen worden ge brag ts alwaar hunne oudeis, eerst in rang benoemden voogd of curator het laatste hunne woonplaats hebben gehad, en w.wmeer deze woonplaats nier bekend moge zijn of dat dezelve buiten het Rijk is gelegen op die van de plaats alwaar zij zich bevinden. Dat zijdie geene oudersvoogden of eigen bestaan heb ben, zullen worden ingeschreven in de plaats alwaar zij zich bevinden. Dat de geallimenteerden en kinderen ;n godshuizen en lief dadige gestichten zullen worden ingeschieven inde plaats alwaar de godshuizen zijn gelegen of de alümcntatie geschiedt. „En dat ten opzigte van de gevangenen, welke in de jaren der loting vallen, de regenten der gevangenissen verpiigt zullen zijn voor den 1 o Januarij van ieder ja ir aan het bestuur van de.gemeente, alwaar die gevangenen hunne vaste woonplaats hebben, eene naauwkeurige opgave te doen van alles wat het zelve voor de opschryving noodig heeft te wetenmet bijvoe ging der misdaad waarvanjjzij beschuldigdof om welke zij ver oordeeld zijn geworden, en den tijd voor Welke zij zijn gecon- fineerd. Art* 59. Het register zal belatten alle jongelingen die hun 19de jaar zijn ingetreden en de eerste klasse van hetloopende jaar uitmaken. „Tot de gemeente in welke iemand, bij het intreden van deszelfs 19de jaa>-, voorde eerste klasse zal zijn ingeschreven, zal hij, met betrekking tot de Nationale Militie blijven behoo- renwerwaarts hij zijn domicile, gedurende den rijd dat hij in de jaren der National^ Miiirie valt, moge overbrengen. „Art. 63. De alzoo ontdekte personen, door den Militie- Raad, nagedaan onderzoekin hunne eerste z'tting. tot de dienst voor altijduit hoofde van ligchaams gebreken of andere om standigheden, ongeschikt bevonden wofdende; of wel wanneer zij redenen kunnen allegueren die hen van de dienst finaal vrij. stellen, zullen in eene boete worden verwezen, naar gelang der personen en omstandigheden van niet minder dan vijf guldens doch niet de bovengaande de som van honderd guldensen in geval van volstrekt onvermogen, worden gestraft met eene ge vangenis van vier dagen tpc zes weken. Art. 64. Tot de dienst niet zoodanig ongeschikt zijnde dat zij finaal behooren te worden vrijgesteld, of geene voldoen de redenen van vrijstelling kunnende allegueren, zullen zij tot de boete, hier boven vermeld, worden verwezen en aan het hoofd van de hierna te beschrijven lofingslijst van de eerste klasse wel ke hunnen ouderdom ook zijn mag; worden geplaatst, Art. 65. Door tijdelijke ongemakken of gebreken waarvan de genezing mogelijk is, tot de dadelijke dienst buiten staat ge» öordeeld wordendezullen zij_coc de boete of penaliteitenbij art. 63 bepaald, worden verwezen en voor één jaar worden vrij gesteld doch het volgende jaar, of in het jaar wanneer zij tot de dienst geschikt geoordeeld worden,,aan het hoofd der locings- lijst worden geplaatst, Art. ió6. De nasporingen naar de dienstpligtigen der Na tionale Militie, welke zich aan de inschrijvingaan de loting of aan de dienst mogten ontrekkenzullen on gelijke wijze bestuurd worden als ten opzigte der deserteurs van het krijksvolk van deri Staat gebruikelijk is. De gearresteerden zuilen aan den provincia len kommandanc worden overgegeven. De zulken welke voor zich zëlven bij de Nuionale^Militie reeds dienen, en thans in eender termen van vrijstellingbij de wet omschreven, gekomen zijn, en ten gevolge van dienhnn ontslag mogten verlangen ofte derzelver oudersvoogden, cu curators of gemagtigdenworden bij dezan uitgenood gd.aan Hee- ren Gecommitteerden tot het werk der Nacionale Militie alhier, voor den 5 Januarij aanstaandein te zenden de schriftelijke aanvragen om ontslag uit de dienst., met de behoorlijke bewiji- zen ,~Jaij are. 21. der wet gevorderdmee herinneqngdatzoo deze aanvragen niet uiterlijk voor den 15 dierzelve maandzijn ingekomen, of daarvan de bewijsstukken niet in behoorlijke or de mogten bevonden worden, dezelye niet meer zullen worden geadmitteerd. En worden bij dezen uitgenoodigd alle de genen welke ge negen mogten zijn, zich voor deze stad als vrijwilligers in de dienst der Nationale Militie te engageren om zich daartoe aan- temelden ten Sta ihuize alhierwaar aan dezelve de condirien en voorwaarden mitsgaders de premie aan hun uittereiken, zullen worden kenbaar gemaaktvan heden af tot primo Fabruarij aan staande terwijl dezelve wel speciaal worden herinnerddat die genendie als vrijwilligers verlangen in dienst re treden de laat ste 1 maanden in deze gemeente moeten hebben gewoonden wijders moeten voldoen aan de verpligtingen bij de wet ten hun nen opzigte voorgeschreven. Wordendede genen welke ten opzigte der inschrijving bij de zen zijn vermaand gelast om ten naauwkeurigsten aan deze oproeping te voldoen, terwijl de nalatig blijvepden bun zeiven zullen te wijten hebbende gevolgen die daaruit zouden resul teren Tot de uitvoering der werkzaamheden in dezen zijn met ons Burgemeester'uit den Edelen Ach baren Raad dezer stad, voor gedragende Edele Achtbare Heeren Jacobus iValraven van Kerkwijk en Jacohus de Jongh J En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kun nen voorwendenzal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads Courant. Aldus gedaan ten Stadhuize van Goes den 20 December f834* Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, J H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordon, van Hun Ed Achtb. De Stads Secretaris, L.DEFOUW, JZ,

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1