voorts van eenen brief, dien hy van- den hertog van Wellington ontvangen had, om hem tot zijtien terugkeer naar Londen uitte noodigen. Bij dien brief gaf de eerste minister van Engeland hem de verzekering dat in de betrekkingen van dat land met de vreem de mogendheden geenu verandering zou komen. Men heeft te ver geefs getracht, om de juiste denkwijze des heeren de Talleyrand over het tegenwoordige fransche ministerie te vernemen. Hij heeft zich bepaald tot het zeggenEen volksoploop is te 'oeteuge lenmaar gebeurtenissen en kuiperyendie een bestuur in min achting biengcn, zijn onherstelbare rampen. Ik geloof, dat het Koninklijke gezag sedert de jülij om wenteling zulk eene gevaar lijke proef nog niet heefc doorgestaan. De stoffelijke kracht is' altijd te herstellen; maar met de zedelijke kracht is het aoders gesteld.'' In het prachtige gebouw, dat tijdens de July omwenteling door den heer Laffitte bewoond werddoch hetwelk hij sedert het verlies van zyn vermogen ten gevolge dierzelfde door hem voornamelijk bewerkte, om wemeling heeft moeten verlaten, wor den thans druk bezochte openbare concerten gegeven Tevens is dezer dagen aangekondigd, dat den 15 December in dat zelf de gebouw eene veikooping van kostbare schilderijen, stukken beeldhouwwerk eb huisraad zal plaats hebben, dieaan denzelfden heer Laffitte toebehooren. De berigten uit Spanje spreken stellig een gerucht tegen volgens hetwelk Oraa eene nederlaag geledenen den 30 ge vangen genomen zijn zou. Volgens hetgeen men uit Madrid schreef waren de onlusten te Cadix, Grenada, Katalonie, Arragon en Galie geheel opgehouden. De Regentes was nog altijd op het Frado, en men dacht algemeen, dat zij niet voor nieuwejaar in de hoofdstad zou komen. Onder het ministerie bestond niet lan ger verdeeldheid Van het omslag van den heer Moscoso sprak men niec meer; generaal Llander werd den 5 of 6 te Madrid verwacht. Van Mina had men de meest voldoende berigten. Men sprak yan de benoeming van den generaal Alavatot ge zant der Koningin te Londen. 's Gravenhage, den 10 December. De voordrage vat! een nieuw omwerp van wet tot regeling van den omslag der grond belasting wordt binnen weinige dagen te gemoet gezien. Waar schijn'ijk zullen de beraadslagirgen over de begroo.'ings- wetten r iet worden gehouden dan nadat de wet op de grondslagen zal zijn vasr gesteld. Op de bedenkingen der afdeelingen tegen het ontwerp van wet tot verlenging der wet tot beteugeling van woelingen, is van re geringswege geantwoorddat hoe zeer in den loop van dit jaar de bedoelde wet zeld n heelt behoeven toegepast te worden, men echter in een zéér belangrijk en bekend crimineel regisgeding, de onmiskenbare noodzakelijkheid dier wet heeft ondervonden; dat de vrees, welke een der leden in zijne nota aan den dag heeft gelegdte aanzien van den kwaden indrukwelken de ver nieuwing der wet buitenslands zou kunnen makente ver gezocht schijnt te wezen, aangezien het handhaven eener behoedende wet tegen mogelijke misdrijven, die eenige weinigen, of ook wel vreemdelingen, zouden kunnen begaan nooit als een bewijs van gebrek aan eensgezindheid of vaderlandsliefde zal kunnen worden aangemerkt Naar men verneemt is, ren gevolge van de bedenkingen in de afdeelingen der Tweede Kamer gemaakt, het oncwerp tot wij ziging der wet op het personeelhetwelk door den heer van Reenen was voorgesteld thans zoo veranderddat volgens het zelve nu alleen ter overweging van de Kamer overblijft het na volgenden artikel: „Te rekenen van 1 Mei 1835 zijn eigenaars van de bij art 24 3 en 4 der wet van Maarr 1833 bedoelde percelen, ontheven van de hun aldaar opgelegde verpiigiingen en alle gebruikers van geen vrijdom genietende percelen zijn zei ven verpligt, van dat tijdstip af, de voorschriften der wet op de personele belasting te vervullen *s Gravenuvge, den rt December Dezer dagen is door Z M aan den heer Lubeckhof kapelmeester en directeur der Koninklijke muzijkschool alhier, als een blijk van Hoogstdeszelfs tevredenheid over de wijze, waarop hij het onlangs gehouden rnuzijkfeesr van de maatschappij tot bevordering, der toonkunst beeft bestuurd, eene gouden medaille geschonken. Naar men venneemtis de beer StCfano Paleologo benoemd geworden tot consul-ieneraal van Griekenland in de Nederlanden. De hooggeleerde heer mr. Corneles Adrianus van Enschut hoogleeraar in de regtsgeleerheidvroeger aan de hoogescholen vart Harderwijk en Groningen en sedert 1822 aan de Utrechr- sche akademie zal op zijn verzoek wegens aanhoudende lig chasms ongesteldheid, zijn emeritaat, door gunstig besluit van Z. M. den K.oning, erlangen, met het begin de--volgenden jaars. Do drfcht den 10 December. Met Zr. Ms. transportschip Willem Free er ik Hendrikden 6 dezer van Curacao te Helle voetsiuis binnen gekomen, heeft men uit Curacao, onder dag- teekenjng van den 24 October 11.de volgende berigten ontvangen De vaste kust (Co'timbia) blijft eene ongestoorde "rust ge. niec n Voor eeniue maanden is, gelijk ik toenmaals gemeld heb een komplot of eene zamenzivering ontdekt, mer oogmerk, om, het besiaande gouvernement om verre te werpen. Ten gevolge van 1 re ontdekking waren er vele inwoners in hechtenis genomen. Met deze staatsgevangenen heeft het gouvernement den zacht sten weg ingeslagenmen heeft hen meestaltri eenige maat.den - m rr gevangenis; ontslagen. Deze maatregel was ook de meest voor- zïgtige: men kan dan eerst zeer strenge maatregelen nemen, wanneer een Staat vast gegrond is; voor dien tijd bewerkt eena al te groote gestrengheid, verbittering en wraakzucht Het congres van Venezuela is druk bezig, om nieuwe"be sluiten uit te vaardigendoch in deszelfs zucht naar verande ring of hervorming, gaat het in eenig opzigr te ver, Het ver biedt den invoer veler bewerkte waren, en stelt dien van ruwe stoffen open, ten einde de nationale nijverheid aan te moedigen. Hierdoor moeten er vele handen aan den landbouw, die reeds door gebrek aan werkvolk kwijntontrukt worden om minder voort brengend^ artikelen die eerst ingevoerd werden te vervaardigen. Deze maatregelen treffen ook ons eilandwaarsedert het ver loop van den handel en ontstentenis van den landbouw, derie gróote bevolking zich toelegde op het vervaardigen van fabrijk- aardige goederenalshuisradenscroo-hoedencigai;enenz. die meestal in de kleine havens of baaijen der vaste kusr verkocht werden, en waarvoor wij eecwaren, als: bananen, maïs, enz., in plaats kregen. Thans, daar dé vaart op de kleine havens ver boden is, zien de bewoners dier landstreken geenen uitweg voor hunne overtollige eecwaren, en moeten om zich fabrijkaardige goederen te verschaffenden veel gezonder en meer winstgeven- den akkerbouw verzuimenterwijl het onderhoud zoo veler kust bewaarders, om den handel op die baaijen te beletten, den Staat zware onkosten veroorzaakt. Doch het is met de staten als met individuen zy worden wijsdoor de ondervinding, en niet door beredeneringen." De hertog van Orleans is den 7 December in het kas teel van Laeken aangekomen. Volgens de brusselsche bladen wordt de pruissische gezant, baron von Aanimaldaar binnen weinige dagen, en de engelsche gezant, sir Robert Adairtegen den 6 januarij verwacht. Op den verjaardag van vorst Leopold zullen, behalve de uit- deelihg van 40 Leopoldsen van 1066 ijzeren kruizen; versclvl- Jende promoiien plaats hebben, als: van den graaf de Brias en den heer Ni/pels tot luitenant-generaals; van de kolonels Van» remorterAnoul en Spaye tot generaal-majoorsen van den ge neraal majoor RodenVach tot opperbevelhebber der genie. Goes den 15 DecemberDoor den Breeden Kerkenraad der Hervormde Gemeente alhier, is op den 14 dézer tot Pre dikant beroepen, Ds. RUTGERS van der LOEFFPredi kant te SiochterenProvincie Gro ningen. Vergadering van het Departement der Maatschappij, Tot Nut van 7 Algemeente Goesop Dingsdag den 16 December x 834 des avonds ten Zeven uren- PUBLIEKE VERKOOP ING pp Maandag den 22 December 1834, des morgens ten tien uren, te ICappelle een overstaan van de Notarissen SOKTEBIER en SMALLE GANGE, beide residerende te Goesop het Hoeftje van DINGE NIS LANDMANvan 2 PAARDEN, een Nieuwe BOERENWAGEN, PLÖEGEiN en verder GEREI, WA GEN en PLOEGHARNAS, en 7 8 Voer welgewonnen WEIHOOI. Op Woensdag den 24 December 1834, des morgens ten 10 uren precies, Publieke Verkooping ten overstaan van de Nota rissen SO E TE BIER SMALLE G A N GE. van ruim 200 stuks Zware Regtscammige Zagte OLME BOO- MEN, waarvan de grootste helft zeer geschikt zyn voor Werk- hout, hebbende 34 tot 44 duimen diameter, staande op den Dijk gelegen in de Gemeente van Heinkenszandaan het Noord/and bewesten de Molen aankomende de Hoog Wel Geb Heer Mr. J G. HIN L O P E NLid van de Twee de Kamer der Staten-Generaalwonende te Middelburg. Nader onderrigt te bekomen bij den Heer Kakebeekete Goesen bij genoemde Notarissen. De bovengemelde Notarissen refereren zich ten aanzien van de verder in den loop dezer maand, ten hunne overstaan plaats te hebben HOUTVERKOOPINGENaan de uitstaande plak- biljetten. *7* PUBLIEKE VERKOOPINGten overstaan van den Notaris STOKMANSresiderende te Heinkenszand Zaturdag den 27 December 1834, des morgens1 to uren, bii CORNELLS MEEUWSEte Borsselenvan ESSEN, ELSEN, WILLIGEN KAPHOUT en DROOGE MUT SAARD. Maandag den 29 December 1834, des morgens 10 uren, bij BAREND PIETERSE DE JONGEin Hollestelle on- der Ovezandvan opgaande OLMEN BOOMEN.' En Woensdag den gr December 1834, des morgens te 10 urenbij KL AS IN A HOONDERTGesepareerde Huisvrouw van van Rijkerente 7 Heeren hoekvan OLMEN- en ESSEN BOOMEN. Te Goes, bij F. Kleeüwens, Stadsdrukker.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2