v PUBLIEKE VERKOOP IN G. Op Dingsdag den 23 December 1834, des avonds ten 6 uren precies zal men binnen de Stad Goesin de Herberg de Groote Zoutkeetbewoond bij Cornells de JongeJz.door iet Ministerie van den Notaris J. SOETE SIER residerende aldaar, op bekomene authorisade van de Regtbank van Eersten Aanleg zitting houdende te Goes voornoemdten overstaan van den Wel Ed. Gescr. Heer Vrederegter van het Kanron Goes overgaan tot den Openbaren Verkoop en toewijzing aan de meest biedende van de volgende partijen BOUWLAND, aankomende JANIS NEELTJE en PIETERNELLA KOPMELSals flcbcuJaubeit. 's \5ravenhage den 30 November. Z. K. H. de Prins van Oranje zal morgen de terugreis van Berlijn naar deze residentie aannemen. In de belgische bladen van heden leest men het "volgen de. De heer Francoisdirecteur van policieis dezer dagen gedwongen geworden geweest om eene vrijgeleide af te geven voor 50 tabriek-arbeidersdie zich naar Holland met ei woon gingen vestigen. Op de eerste aanvraag daartoebleef hij besten dig weigeren de bil etten van vrije doorgang af te geven,.doch een voornaam fabrikant van Brussel hem aangezegd hebbende, dat, wanneer hij niet oogenblikkelyk deze emigrant ie overhin- derd toestond, hij aanstonds zijne uitgebreide fabrieken vooral- tijd zoude sluiten en zijne werklieden naar het Gouvernement om brood zenden- De heer Fran'cois het gewigt der zaak inziende heeft dadelijk de noodige paspoorten afgegevenonder beding dat de werklieden gezamentlijk zouden vertrekken. Het nieuwe stoomrijtuig te Brusselis andermaal beproefd en heeft volkomen aan het doel beantwoord. VUnionom de snelheid des voortgangs te bewijzenvoert aandat de generaal Daine van zijn ontwerp om het stoomrijtuig te paardin vollen ren bij te houden, heeft moeten afzien. Had de brave generaal het paard bereden waarmede bij bij Hasselt de marsch van Char lemagne gemaakt heeft, of de engehche kortstaart, die vorst Leopold den 12 Augustus 1831 van Leuven naar Brussel heeft gevoerddan had hij een' stoomwagen al was hij van 80 paar denkracht. kunnen bijhouden; want angst, wroeging, eerloos heid en „vrees voor het loon desverraads, zetten meer vlugtende stoomkracht bij dan immer de werktuigen van Coquerel of Jones hebben kunnen volbrengen. Niettegenstaande de vorstelijke mond van den Belgischen scheptei voerder de tastbare onwaarheden, die hem door zijne mi nisters zijn voorgeschrevenmet vrij veel vastheid heeft uitge sproken is er toch niemandden inwendigen toestand van het ongelukkige land kennende, waar men de grofste leugentaalzelfs van den troon, bezigt, om de ellende van het volk te bedek ken die zich door dergelijke van buiten geleerde magtspreuken zal laten beguichelen. Hun staatkundig bestaarh is een zamen- weefsel van misleiding, bedrog, kwade trouw en slaafsche on derwerping. De snoodaars, die, in de schaduw van den wan kelbaarsten aller roonen levenzich vetmesten met het zweet en bloed der gruwelijk bedrogene onderdanenzoeken zich door allerlei streken en goochelarijen staande te houden, en hun ge roofd vermogendaar het denkbeeld van eene aanstaande veran dering hen doet vreezen, dat zij weder in het slijk zullen wor den teruggeworpen, waaruit naijver, list en brooddronkenheid hen had getrokkenin veiligheid te brengenzoo door inschrij vingen in de Engelsche bankdoor aankoop van landerijen en bosschenten name van een derdeof door zich een gedeelte der domeinen voor een schandelijken prijs toe te eigenen. Zoo sprak Leopold van de inwendige rust en vreedzame gezindheid van buiten. Om zich daarvan te overtuigengelieve men slechts een Oog te slaanhoe de vrees zijn gouvernement geene uitga venhoe groot ookdoet ontzienom alle vestingen in een geduchten staat van verdediging te stellen en de linie van de Demerdie de hoofdstad van de noordzijde beschermdin eene sterke vesting te herscheppen Zonderlinge inwendige rustwaar de burger zich na den ondergang der zon niet in de straten kan vertoonen zonder door beurzensnijdersdieven en moordenaars te worden overvallenweshalve het ook daar reeds eene ge woonte geworden is, zich des avonds nooit buiter?_huis te be geven, dan met pistolen gewapend. Benijdenswaardige toestand waar het kiezersregt, dat plegtanker van volksgeluk, door de schandelijkste omkooperijen wordt ontheiligden door priesters en geestelijke genootschappen wordt bestuurd, waar de officieren en soldaten hunne uniformen met het afdruipende vet der wasch- kaarsen van de processien bevuilen, de wacht aan dë deuren van bisschoppelijke paleizen, kerken of ministeriele hotels moeten houdenterwijl de franschen voor hen vechten. De koning jaagt, rijden verveelt zich overalhoedanig de verstrooiingen ook zijn, die de hovelingen hem aanbieden, Eene sombere wee moed ligt over zijn gelaat verspreid. De mandie eenmaal toen men hem geheel onbepaald over de kroon van Belgie sprak in Engeland (December 1830) heeft gezegd: welk eerlijk man zoude zulk een aanbod willen aanvaarden P die thansdoor de omstandigheden gedwongeneen diadeem torschtwaarmede hij zich meende te bezoedelendie, als prefekt van Lo dew ijk Phi lips Belgie voet voor voet verfranschc, en gebukt gaat onder eenen lastvoor zijne morele krachten niet berekend die man is evenmin gelnkkig als de onderdanen, die door zijne Hoftra wanten worden uitgemergeld, en wier ongeluk men schandelijk beleedigd door hen van den troon, waarvan niets dan waarheid en opregtheid moet uitgaan van rusrvoorspoed en welvaart te spreken. nen 0,00. Witte Erwten f o,oo. Groene Erwten f Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 7,63. 'Rogge Meel f 6,15., allen per muddeBoter/0,75. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 cs. Leidsche.Kaas 30 cs. Witte Brood 205 cs. Tarwe Brood xo cs. Rogge Brood 9 cs Osse Vleesch 40 cs. Koei Vleesch 40 cs. Kalfs Vleesch 50 cs. Schapen Vleesch 35 a.Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch 50 cs. Gerookt Varken Vleesch 60 cs.allen per Ned. pondVroege Aardappelen ƒ0,00 Late Aardappelen 1,30 de mudde. Jen'e ver f 24,00, per vat. IJpen Hout f 7,00. Essen Hout ƒ7,00. ter wisse. Groote Takkebossen 10,00. Kleine Takkebossen ƒ6,00, de honderd. Steen Kolen 2,00 de 100 ponden. Houts Kolen 0,00, de mudde. Turf ƒ0,50, de dubb. mudde. Kooi Olie f 44,00. Lijn Olie f 38,00, het vatKool Zaad f2,50. Lijn Zaad ƒ0,00, de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond Al de genen die iets te vorderen hebbenvanof ver schuldigd zijn aan den Boedel van wijlen JACOBUS KRIE- KAARTin leven Pakkedrager en overleden op den Oost- dijk Gemeente Krabbendijkegelieve daarvan opgave of beta ling te doen, binnen veertien dagen na heden, bij de onder- geteekende Goes2 December 1834. Griffier bij het Vredegeregt van Kruiningen wonende te Goes. P. V BALEN. i,° In den Goesschen Polder in den NoordhoekB. R. E. Sectie A, N:° 121. In pacht bij Joh. demHerderrot het roovenvanden Oogstin 1836 om f 64,54 den hoop in het jaar. 2.0 Aldaar, Sectie A, N.° 122 3.0 Aldaar, Sectie A, N.° 122. biu Beide perceelen in pacht bij Joh. Sandee. tot voorn, tijdstip om f 109,18 den hoop in het jaar. 45 80 34 60 86 60 4.0 Aldaar, Sectie A, N.° 123. 1 5.0 Aldaar* Sectie A, N.° 141. 1 Beide perceelen in half baning bij M. van den Broeketot gemeld tijdstip welke de laatste 7 jaren door een gerekend jaarlijks onzuiver hebben opgebragt voor de helft f a33'49s* 6.° Aldaar, Sectie A, N.° 130 1 1P Aldaar Sectie A N 0 133 o B 96 R 60 E. Aldaar Sectie A N.° 134 o B 79 R 80 E. 39 30 88 qo 08 70 8/ 76 40 96 30 15 80 ix 91 90 MIDDENPR1JZE N VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 15 tot den 30-November 1834. Zonder de Belasting. Tarwe/ 5,63. Rogge ƒ4,50. Vroege Gerst 3,25. Late Gerst 0,00. Boekweit f 0,00. Haver 2,50. Witte Boo- Aldaar, Sectie A, N.° 135 9,0 Aldaar, Sectie A, N 0 136 De vier laatste perceelen in pacht bij C. Verduijntot meer gemeld tijdstip, om f 225,98, den hoop in het jaar. In het geheel Nadere informatien zijn te bekomen aan de Kantoren van de Notarissen SOETEBIER SMALLEGANGE te Goes alsmede bij den Heer P. I. SOMERaldaar PUBLIEKE VERKOOP INGop Woensdag den 10 December 18^4, des morgens te tien uren, ten verzoeke van den Heere Mr. J. A H. VOIJER Advocaat te Goesen ADRIAANSMALLEGANGELandman te fVolphaarsdijk ten overstaan van de Notarissen SOETEBIER SMALLE GANGE residerende te Goesvan omtrenr 200 stuks op gaande OLME BOOMENgrootendeels geschikt voor Werk- hout, benevens eenige FRUIT- en TRONKBOOMEN en een groote partij DROOGE MUTSAARDS, alles staande engele gen op de Warrande te Heinkenszanden op de afgebrokene Hof stede van de weduwe de Jongein het Oudeland, te beginnen op laatst gemelde Hofstede. De Vrouw van GIRCOUR maakt het geëerd Publiek bekend, dat zij is Uitgepakt meteen groot Assortiment MO DE GOEDEREN, bij/. ELoobeek, in de Korte Kerkstraat blijft tot Dingsdag aanstaande. Te Goes, bij F, Kleeuwens, Stadsdrukker.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2