N°. &7. GOESSCHE 5 December 1834. Berlijn, den 26 November. Z. M. de Keizer van Rusland is gisteren nacht van hier naar Petersburg teruggekeerd, Z. M. neemt den weg over Breslau en Warschau, 's Keizers adjudan ten, de generaals v. Benkendorf en v. Adlerbergzijn insge lijks vertrokken. De Saksische gezant van het russische hof de baron v Lutzerode is naar Dresden teruggekeerd. Berlijn, den 28 NovemberGisteren heeft H. M de Kei zerin van Ruslandmet den grootvorst troonopvolger en de groot vorstin Maria de terugreis naar Petersburg aangenomen. De regerende hertogen van Nassau en van Bronswijk zijn naar hunne Staten teruggekeerd. Van den Rijn, den 29 NovemberBrieven uit Berlijn, van den 25behelzen het volgende Londen, den 29 November. Meest al de vreemde gezanten, onder welke de Nederlandschehebben aan het bureau van buiten» landsche zaken gearbeid. De Fransche zaakgelastigde heefc den graaf Medem den zaakgelastigde van Rusland bezocht. Vrijdag COURANT. %6$Utrcn m £lbitt t tttet ratten De AGENT van den Algerneenen Rijks-Kassier te- Goes adverteerddac van Zaturdag den 6 dezerzn'n Kantoor zal worden gehouden ten huize van den liver van Renter gem de Fouw. in de Korte Kerkstraat, en doc von den xo dezer tot de aanvaarding van het Agentschap door zij a opvolger, inge* volge autorisatie van Z. Exc. de Minister van Financiën door hem Agent tot waarneming van het Kantooropgemelden Heer J, van Renter gem de Fouwis gequalificeert. Goesden 4 December 1834, MIRANDOLLE. NB. De ingang van het kantoor is in het achterstraatje over de school van J. van der Pijl. PUBLICATIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes cn ressorte van dien, brengen bij deze, naar aanleiding van de circulaire aanschrijving van Zijne Exc. den Staatsraad Gouver neur dezer Provincie van den 27 November 1834, A. N.° 13648, ie. Afdeeling Provinciaal Blad N.° 92.) ter kennis van de Verlofgangers van de Schutterijde Nationale Militie en andere Militaire Korpsen. 1Dat indien zij zich buiten 's lands wenschen te begevendoor hen vooraf de vergunning tot dat einde zal moeten zijn verkregen en derhalven daartoe hun verzoek aan den Chef van het korps of de kompagnie waarbij zij in gedeeld zijn, zullen behooren re doen, met opgave te vens van den tijd, (welke altijd bepaald moet zijnvoor hoe lang het verlof door hen verlangd wordtalsmede van het land of de plaats werwaarts zij2ich wenschen te begeven. 2,0 Dat, alvorens van een verkregen buitenlandsch verlof gebruik te kunnen maken, ieder individu tot het Leger behoorende, gehouden is, zich van een Buitenlandsch Pas poort te voorzien en hetzelve aan de bekrachtiging te on derwerpen van den bij hetNederlsndsche Hof residerenden Gezant der Mogendheid, in wier Staten hij voornemens is te reizen. 3..0 Dac mede aan een Buitenlandsch verlof de verpligting blijft verbonden, om na het bekomen berigc eener algemeene of bijzondere oproeping onder de wapenen, daaraan dade lijk te voldoenoni het evenof het bekomen verlof al dan niet verschenen is. En eindelijk: dat door deze voorschriften geene veran dering wordt te weeg gebragtin de bestaande bepalingen nopens de Buitenlandsch Zeevarenden. En opdat de belanghebbenden hiervan geene onwetendheid zouden kunnen voorwendenzal aan deze op de gebruikelijke wiize publiciteit gegeven worden. Goesden 1 December 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nïsse Ter ordonnantie van dezelve De Scads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEÜWSTIJDINGEN SDuitocfcfcttb. Z. M. de Keizer van Rusland is in den afgeloopen nacht van hier naar Petersburg, en neemt den weg over Warschau, Onder de staatkundige aangelegenheden, waarover, gelijk het gerucht steeds wil, belangrijke beraadslagingen zijn gehouden, noemt men in de eersre plaats die van België en Spanje. Ter wijl verscheidene geruchten in omloop zijn aangaande de inzig- jdie de vórsten omrrenc de bestaande órde van zaken in Span- 'je zouden koesterenis het opmerkelijkdat thans aan de'cen soren der pruissische dagbladen last is gegeven om niet meer toe te laten dat D. Carlos onder den naam van den pretendent wor de aangeduid." Een brief uit Konstantinopel van 5 November behelst het volgende: Het vertrouwen op het behoud des vredes begint weder af te nemen. De Sultan, die reeds naar de zijde der vredelievende partij in den Divan overhelde, moet op nieuw van krijgszuchc blaken, en wel ten gevolge der berigten vau zijne zendelingen uir Syrië, welke de verbittering der ingezetenen tegen de Egyp tische heerschappij met de levendigste kleuren afschilderen, en slechts eenige duizende rüanschappen met eene goede artillerie noo- dig achten, om geheel Syrië in opstand te brengen en de Egyp- tenaren van daar te verdrijven Deze berigten moeten op den Sultan, die het verlies van Syrië niet vergeten kan, eenzooda- nïgen indruk hebben gemaakt, dat de vertoogen van Engeland en Frankrijk, ja zelfs de anders zoo gereedelijk aangenomen raad gevingen van Oostenrijk, denzelven niet hebben kunnen wegne men. Naar men verneemt, antwoordt de Reis Effendi op alle pogingen tot bemiddeling van de zijde der vreemde gezantenen- kei met de berigten uit Syrië en noodigt hen uit, om te verkla ren; of de Porte niet verpligt is aan hare onderdrukte onderda nen bijstand te verleenen of hieruit in de bestaande omstandig heden eenig gevaar voor den Sultan kan ontspruitenen of, dit zelfs toegegeven zijndeer eenige grond bescaat om voor het be houd van den europeschen vrede beducht te zijndan of zij aan den Sultan zijn regt en zijnen pligt, om een Pacha die zijnen pligc vergeet te straffen, willen betwisten? Het is zeker moeye- lyk om hierop, ten minste tegenover een Ottomanische Sultan een voldoend antwoord te vinden, temeer daar hij geenen twij fel aan de juistheid zijner Syrische berigten toelaat. De diplo» manische onderhandelingen worden dan ook steeds levendig voort gezet; ook duurt het zenden van troepen naar Azie voort, en men mag zich wel voorbereiden om met het begin van het be tere jaargetijde de mare te vernemendat Reschid-^Ca& in Syrië binnengerukt is." Ook Vorst Talleyrand wordt in deze hoofdstad terug verwacht. De dagbladen berigten dat depeches bij het Fransche gezantschap alhier zyn ontvangenwaarbij de komst des Vorsten en die van de hertogin de Dino, binnen veertien dagen wordt aangekondigd. Deze grijze staatsman moetbij zijn jongst vertrek uit Engeland voornemens zijn geweesr, niet herwaarts terug te keeren, cn het staatkundig tooneel te verlatendoch zoowel de verandering in het bestuur van Bodewijk-Philips als de opireding der Tories in het Bricsch kabinet zouden hem hebben genoopt, aan het bijzonder verzoek zijne meesters te voldoen, en hec gezantschap in Londen weder op zich te nemen. Zijne gezondheid moet thans ook veel verbeterd zijn. De Times haast zich, in antwoord op eenige andere bladen, op te merken, dat Vorst Talleyrand op veel be ter voet staat met den hertog van Wellingtondan hij wel ge daan heeft met lord Palmerstonwiens heethoofdigheid en ligt— geraaktheid den ouden staatsman kwalijk bevielendac het wel te denken isdat de Vorst zich inderdaad bemoeid heeft om den gewezen minister van buitenlandsche zaken uit het bestuur re krij gen iets hetgeen hem de Courrier en andere bladen der Whigs ongemeen euvel duiden. Het Iaat zich aanziendat de komst van deze hooge personen en staatslieden herwaartsalsmede de bemoeijingen der partijen ter zake van de ministeriële verandering, gedurende dezen win ter de oogen det staatkundige wereld bijzonder /op deze hoofd stad zullen vestigenen zij het brandpunt der diplomatie zat wezen. Men leest in den CourrierEen brief uic 's Gravenha- ge spreekt van de waarschijnlijkheid, dat de Prins van Oranje •eerlang herwaarts zal komen men twijfelt er niet aanof hec doel van Hoogstdeszelfs bezoek betreft de aangelegenheden van Holland en Belgie. Wij vernemen, dat een aantal schoone ver trekken voor Z. K. H, aan het Mivarts hotel worden in gereed® heid gebragtdoch de juiste dag van zijne komst is nog niet bepaald." Hetzelfde blad meldt, dat graaf Orlof binnen kort in Enge land verwacht wordtbelast met eene bijzondere zending des Kei zers van Rusland bij ons hof.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1