N°. 95. GOESSCHE COURA Vrijdag mm* 28 November 183.4. Besturen en Ü^lbministratien. OPROEPING van de Verlofgangers van het le- Bataillon Zeeuwsche Mobiele Schuttery ter Inspectie, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, brengen bij deze, ter voldoening aan het daartoe ontyangen verzoek van den Wel Ed. Gestr. Heer Majoor kommanderende het ie, Bataillon der Afdeeling Zeeuwsche Mo* hïele Schutterijter kennis van de Verlofgangers van dat Ba taillon, welke zich binnen deze Stad en Gemeente bevinden of daartoe behoorcq Dat de Inspectiën, bepaald bij dispositie van Zyne Excell den Heer Directeur Generaal van Oorlog van den 24 September 1834, N.° 2.3, voor de hier bovengenoemde Verlofgangers, onder goedkeuring van den Chef der Afdeeling, zijn gesteld op de eerste Zaturdag van iedere maand des morgens te negen uren. En roepen dieaten gevolge de gemelde Verlofgangers bij deze op, tegen Zaturdag den 6 December eerstkomendedes mor gens te negen uren, om zich, met de Kleeding en Wapening waarvan zij voorzien zijnte, verzamelen op de Groote Markt dezer Stad, aan of op de Beurs, t ten einde -de voorgeschrevene Inspectie bijtewonen. En ten einde niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden bekend gerimkt door affixie en insertie in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 22 November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H, VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dèzelven, De Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz. PUBLIEKE BESTEDING. Op Zaturdag den 13 December O'" plaats van den 29 No vember) 1834, des voormiddags te Elf uren, zullen Burgemees ter en Wethouders der Stad Goes, ten Stadhuize aldaar, publiek en aan de minstmynenden trachten Aantebesteden: Eenige Reparacienbestaande in TIMMER en METSEL WERKEN, aan de zoogenaamde Trekkerswoning buiten de Hoofdpoorten aan de Woning van den Brugophaaldervoorts aan onderscheidene Riolen alsmede de vernieuwing van STRAAT WERKEN binnen deze Stad. Waarvan locale aanwijzing zal geschieden, op Vrijdag den 28 November eerstkomende, des morgens te tien uren, te beginnen aan de Riool op de Groote Markt; waarvan het Bestek en Con ditiën ter Stads Griffie ter lezing zullen liggenvan Woensdag den 26 November 1834, tot den dag der Besteding, des voor middags van tien tot twaalf uren. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 22 November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Mij Bekend, De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. Staitscltïimb. Frankfort, den 10 November, In brieven uitWeenenvan 14 November leest men: De post uit Konstantinopel van 28 October is bier aange komen, maar brengt niets bijzonder belangrijks mede, dan dat de diplomatische onderhandelingen aldaar steeds met ijver voort gezet wordenen dat ook het zenden van troepen en krijgsbe hoeften naar Azie voortduurt. Ten gevolge van een zuidenwind die verscheiden dagen aangehouden had had de pest weder eenig- zins toegenomen. In den handel heerschte vrij veel levendigheid, daar met dien zelfden zuidenwind een groot aantal handelsche pen van alle natiën uit den Archipel waren aangekomen. Nopens Syrië vindt men in de brieven van anders goed on- derrigte personen niets vermelden het is dus meer dan waar schijnlijk dar de onlangs deswege verspreidde geruchten zeer over dreven warenofschoon het niet waarschijnlijk is dat zij geheel ongegrond geweest zouden zijn. Vroegere berigten verzekerden namelijk eenstemmig dat in Syrië voortdurend de grootste gis ting heerschte en dat in sommige door de Egyptische troepen nietbezette streken weder benden opstandelingen verschenen wa ren. Overigens spraken deze berigten niet van eenen algemee- nen opstand, ofschoon daarin de overtuiging werd uitgesproken, dat het aan Ibrahimbij zijne bardeen willekeurige handelwijze nooit zou gelukkende Egyptische regering in Syrië bemind te maken, en dat het volk veeleer slechts op het gunstige oogen- blik wachtte, om het nieuwe juk weder af te schudden. Me- hemed-AYï heeft dit met zijn scherp doorzigt reeds lang inge zien, en van daar zijne buicengewone oorlogstoerustingenwelke ongetwijfeld her meeste hebben bijgedragen tot het verspreiden van overdreven geruchten wegens nieuwe onlusten m Syrië." - De Allgemeine Zeitung behelst het volgende uit Londen van 11 November: In de laatste dagen zijn verscheidene renbodenmet depe- ches betrekkelijk de Oostersche aangelegenheden van hier naor het vasteland vertrokken. Onze ministers'schijnen eindelijk den toestand des Sultans ter harte te nemen en de vijandige houding die Mehemed'AW tegen hem aanneemt te misbiliijken. Naar men beweert zou dan ook laatstgenoemden dezerzijdë te kennen ge geven zijn, dat, zoo hij zich onafhankelijk verklaarde, hij zich daardoor geheel en al in het ongelijk ste.ll.en zoude en als eenige oorzaak van eene vredebreuk beschouwd zon worden, hetgeen bij den algemeenen wensch der mogendhedenom den vrede be houden te zien, op z iine belangen een hoogst nadeeligen invloed zou kunnen hebben. De onlangs uit Toulon naar Alexandrieaan den franschen consul afgezonden advijs-vaartuigenhebben ook aan den erigels'chen consul aldaar instructien overgebragrwelke in denzelfden geest opgemaakt waren." Van den Rijn, den 22 November. Bijzondere brieven uit Berlijn, 18 November, behelzen het volgende: De tegenwoordigheid van den Keizer van Rusland veioor- zaakt hier eene buicengewone levendigheid. Hoe velen ookuit een staatkundig oogpunt, zwarigheden mogen zien in eene naauwe aansluiting van Pr.uissen aan Ruslandzoo dragen toch allen den Keizer zeiven eene groote toegenegenheid toe. Met eene rijzi ge gestalte en fieie houding vereenigd deze monarch ook eene bijzondere innemendheid. Meermalen gaat hij te voe: uiten bezoekt hij de fraaije winkels der stadzoodra hij herkend wordt door de menigte, die dan juichend om hem te zamendringtonc- trekt hij zich aan dezelve door zich in een rijtuig te begeven hetwelk hem bij dusdanige wandelingen altijd op zekeren afstand volgt Aan feesten ten hove, luisterrijke concerten en voorstel lingen in den schouwburg ontbreekt het natuurlijk geenszins. Meer echter dan door dit alles schijnt 's Keizers verblijf door zijne staat kundige bezigheden belangrijk te zijnmen verwacht ten mins te gewigtige resultaten Onder de geruchten van den dag be hoort ook het zeggendar door tusschenkomst van den ru«sischeti gezant te Parijs eene toenadering tusschen Lodewijk Philips en de zoogenaamde noordsche mogendheden zou zijn tot stand ge- bragt, die voornamelijk ook eene minnelijke afdoening der oos tersche geschillen zou ten doel hebben. Wat van dergelijke roe nadering ook zijn moge: het aanknoopen van onderhandelingen tusschen Pruissen en Frankrijk omtrent de tol-vereenigingen het bijwonen eener wapenschouwing der oostenrijkscbe bezetting van Bologna door den franschen generaal Cubièreswelk een en an der voor eenigen tijd als onmogelijk zou beschouwd zyn, schijnt in deze oogenblikken opmerkingen te verdienen. Hete aüezins gewigtige bonds besluit ter oprigting van een Scheidsgerigt maakt minder indruk dan men denken zoudeom dat de zaak zelve reeds genoegzaam bekend was. Het geregtelijk onderzoek der staatkundige woelingen worde hier streng voortgezetmet die al hoopc men. op 's Konings ge matigdheid en vergeving. De gevangenissen zijn hier zoo vol, dat dagelijks 24 man in dezelve ter wacht trekkenmen bere kend, dat reeds 350 gearresteerden naar onderscheidene vestingen vervoerd zijn. Z. M. de Keizer van Rusland zal denkelijk nog gedurende deze maand hier blijven Hamburg, den 21 November. Uit Koppenhagen wordt ge meld dat de hertog van Montebellotot dus verre buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van den Koning der Franschen aan hec Deensche hof, op den 12 dezer zijn afscheidsgehoor van den Koning heeft genomenten einde zich naar Stokholm te be geven,- alwaar hij in dezelfde hoedanigheden bij het hof van Zwe den is aangesteld Op genoemden dag had de baron de Talley* randvoormalig Fransch minister te Hamburg, de eer, aan Z. M. den Koning van Denemarken zijne geloofsbrieven, als nieuw benoemd gezant van Frankrijk, aan te bieden. Londen den 22 NovemberHet schijntdat men de ver-

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1