GOESSCHE coua Nieuwstijdingen. N°.94. Maandag 24 November 1834. ViO' J&cstwrtn stt OPROEPING van de Verlofgangers van hei le- Bataillon Zceuwsche Mobiele Schutterij ter Inspectie BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, brengen bij deze, ter voldoening aan het daartoe ontvangen verzoek van den Wel Ed. Gestr Heer Majoor kommanderende het xe. Bataillon der Afdeeling Zeeuwsche Mo biele Schutterijter kennis van de Verlofgangers van dat Ba taillon welke zich binnen deze Stad en Gemeente bevinden of daartoe behooren Dat de Inspectie», bepaald bij dispositie van Zyne Excell-den Heer Directeur Generaal van^ Oorlog van den 24 September 1834, N.ü 93. voor de hier bovengenoemde Verlofgangers, onder goedkeuring van den Chef der Afdeeling, zijn gesteldop de eerste Zaturdag van iedere maand des morgens te negen mrèrj. En roepen dien ten gevolge de gemelde Verlofgangers bij deze optegen Zaturdag den 6 December eerstkomendede^ mor gens te negen uren, om zich met de Kleeding en Wapening waarvan zij voorzien zijn te verzamelen op de Grooce Markt dezer Stad, aan of pp de Beurs, ten einde de voorgeschrevene Inspectie bijtewonen. En ten einde niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden bekend gemaakt door affixie en insertie in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 22 November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven De Stads - Secretaris L. de FOUW. Jz. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van diendoen te weten Dat de Heer Jacobus van Renter gem de Fouwbenoemd tot Plaatselijke Ontvanger dezer Stad. in plaats van den Hoog Wel Geb Heer Jonkheer Wilhem van Cittersr als zoodanig op zijn Ed. verzoek eervol ontslagen in die betrekking beëedigt, geïn stalleerd en in functie getreden is; alsmede dat aan denzel- ven de Collecte der Stedelijke Belastingen is opgedragen, van en met den eersten Januari] eerstkomende. Gedaan ten Stadhuize van. Goes, den 15 November 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. PUBLIEKE BESTEDING. Op Zaturdag den 29 November 1834, des voormiddags te Elf1'urenzullen Burgemeester en Wethouders der stad Goes ten Stadhuize aldaar, publiek en aan den minstmijnende trachten Aantebesteden Eenige Reparatien, bestaande in TIMMER en METSEL WERKEN, aan de zoogenaamde Trekkerswoning buiten de Hoofdpoort, en aan de Woning van den Brugophaalder, voorts aan onderscheidene Riolen alsmede de vernieuwing van STRAAT WERKEN binnen deze Stad. Waarvan locale aanwijzing zal geschieden, op Vrijdag den 28 November eerstkomende, des morgens te tien uren te beginnen aan de Riool op de Groote Marktwaarvan het Bestek en Con ditiën ter Stads-Griffie ter lezing zullen liggen, van Woensdag- den 2Ó November 1834, tot den dag der Besteding, des voof- middags van tien tot twaalf uren. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 22 November 1334. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. H. VERSCHOOR, van Nisse Mij Bekend De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. löuiljsjcfcl/utb. Berlijn, den 14 November. Het regeringsblaJ kondigt aan dat Z- M. de Keizer van Ruslandverzcld door den grootvorst croonsopvolger Alexanderden 13 des namiddags zeer onver wachts en tot groote vreugde' van Z M, den Koning, H. M. de Keizerin en geheel het Koninklijke geslacht, uit Petersburg in dezen residentie is aangekomenen aan het Koninklijke slot is afgestapt. Frankfort, den 16 November. In berigten uit Weenen van den 8 komt voor dat Koning Karei X eene m Boheme gele gene heerlijkheid van de Hertogin van Sagan zoude hebben ge kocht, doch dat men, ten aanzien van dien monarch, laatstelijk zoo veel verschillende geruchten had verspreid dat men begreep ook omtrent het aankoopen der bedoelde grondbezitting, nadere bevestiging te moeten afwachten. Den 6 heeft men in Weenen een groot muziek feest gegeven waarbij het Oratorium van HandelBelzaserdoor 500 zan gers en zangeressen en een orchest van 350 meerendeels zeer be kwame toonkunstenaren, ónder de leiding van den heer Wïegl met grooten bijvalis voorgedragen. Z, M. de Keizer is door eene ligte ongesteldheid verhinderd geworden dit feest bijtewonen. Üir Rome wordt het overlijden gemeld van den Kardinaal Zurlawelke zich naar Sicilië had begeven, om de kloostersin oogenschouw te nemen, en den 20 October te Palermo door eene beroerte is overvallen. Hij was algemeene vicaris en stond in die hoedanigheid bekend als een gestrenge zedemeester; van daar welligc het geruchtdat zijne vijanden hem met vergifc om 't leven hebben gebragt Vermits het aantal Kardinalen in den laatsten tijd aanmerkelijk is afgenomenwacht men eerlang eene nieuwe benoeming. De Allgemeine Zeltung behelst den volgenden brief Kon- stantinopelvan den 21 October: De vloot ligt nu in de haven voormnker en wordt gedeel telijk onttakeld. De Sultan moet nog altijd over het verlies van zijn zwaard treuren en zeer zwaarmoedig zijn. De Reis-Effendi een verlicht mandie zich door geen bijgeloof laat verblinden tracht steeds aan zijn meester de zaak als onbeceekenend voor te .stellen. Hij brengt hem onder het oog, dat de schuld van het verlies, zoo als ook werkelijk het geval was, geheel op reke ning is te stellen van den werkmandie den lederen gordel waar aan het zwaard hing, te onsterk heeft gemaaktzoodac die gor del wel moest scheurentoen de Sultan met eenige inspanning den regtervoet op het admiraalschip zette. In het oog van ons Europeers is zulk een toeval van gering belang en naauwelijks der moeite waard, dat men er van spreekt, dan in zooverre als aan het verlorene voorwerp geschiedkundige herinneringen ver bonden waren. Hier is het anders gesteld, en het schijnt or- loochenbaar, dat sedert het oogenblik, waarop het zwaard in zee verzonk en de Sultan van de vloot terugkeerde, eene geheeleom keering in de staatkunde der Porte en alle zucht naar oorlog is uitgedoofd. Te oordcelen" naar hetgeen er sedert tien dagen bij het departement van buitenhndsche zaken voorvalt, wil men wer kelijk den boog ontspannen en elke vredebreuk met Mel}emed- Aii vermijden Slechts bij zeer onverwachtte gebeurtenissenzoo als wanneer van de zijde der Egyptenaren aanvallender wijze werd te werk gegaan, of ook in her geval, dat Reschid-pacha nier tijdig genoeg met dp thans fiier heerschende gezindheid bekend bekend was gemaakt en dus nog naar de vroeger verkregene voor schriften handelde, is eene scoornis des vredes te duchten. On mogelijk zou het zeker niet zijn dat Reschid-pachaingevolge der voor drie weken door hem ontvangen bevelenzich de om standigheid ten nutte 'gemaakt en eene vijandelijke houding tegen Ibrahim aangenomen had. Men spreekt zelfs sedert gisteren van bewegingen die bij het leger der Seraskiers hadden plaats gehad, en waardoor hetzelve, onder voorwendsel van den sluikhandel te beletten en aan de strooptogten der Kurdische hor den een einde te maken de Syrische grenzen meer genaderd was. Intusschen kan men op! dergelijke verhalen weinig staat maken in den laatsten tijd .zijn zoo vele tegenstrijdige geruchten in om loop gebragt, dat het onmogelijk is, om het ware van het ver- zonnene te ondescheiden» Is Reschid pacha' werkelijk voorege- rukt, dan zal dit wel het gevolg zijn van het uitbreken des se dert lang voorbereiden opstand in Syrië en van eenen aanval die deSyriers, in het uitzigc op ondersteuning, tegen de Egyptische krijgsbenden zullen gewaagd hebben. Of het in dat gevaj voor- zigtig en zélfs mogelijk zijn zalom deze strijders voor de zaak der Porte aan hun lót over te larenwaag ik niet te beslissen. Bij de verschillende gezantschappen alhier heerscht overigens min dere werkzaamheiddan voor een paar weken men hoort in de hoogere kringen te Pera algemeen de os'ertuiging uitsprekendat aan eene hervatting der vijandelijkheden niet meer te denken is. Het is eene daadzaakdat de laatste engelsche oorlogschepen van

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1