J 2,805. u 0,465, keurd, strekkende om een verzoekschrift by de regering in te dienenten doel hebbende de ambten en waardighedenonder het constitutionele bestuur verleend, te erkennen. Dit voorstel werd met eene groote meerderheid van stemmen aangenomen zelfs de ministers Toreno en de la Rose verklaarden zich er voor. ;SX*foisr Jandun. 's Gravenhage den 28 October. Blijkens aan de Staten-Ge- neraal ingeleverde opgaven, bevonden er zichop 1 October dezes jaarsin leven 11 gepensioneerden, ingeschreven in het grootboek der voormalige getierceerde ker kelijke pensioenen, te zamen genietende eene som van 3715 Gepensioneerden, ingeschreven in dat der buitengewone pensioenentrekkende 959,042 266 Gepensioneerden ingeschieven in hec bij- boek van buitengewone pensioenen 2610 Gepensioneerdeningeschreven Iff het grootboek der gewone pensioenen - 759,539* 6602 Gepensioneerden, tezamen genietende 1,831,851, De oudste der gepensioneerden tot de voormalige gerierceerde kerkelijke pensioenen behoorende, is geboren in het jaar 1752 van diewelke buitengewone pensioenen trekkenin het jaar 1746 van diewelke op het bijboek van buitengewone pensioenen zijn ingeschrevenin het jaar 1750en van die der gewone pensioenen drie personen van den jare 1738. De jongste stormen hebben de dijkendie reeds door den vorigen storm veel geleden hadden, op nieuw geteisterd. Dit is bijzonder het geval aan de zeewering van de Hondbosschen in Hoordholland. Op verscheidene plaatsen heeft de zand- of wa- kerdijk slechts eene kruins-breedte van 3 ei. 70 a 4 el 50 over gehoudenen de zorgelijksté plaatsen zijn met noodzeiknvoor zoo ver die strekken kondengedekt Te Petten hebben de in* woners. tijdens den storm, hunne kostbaarste goederen gepakt, Aan de zijde der Zuiderzeehebben de zeedijken insgelijks min of meer geleden. Aan verscheidene peilpalen is het water ter hoog te van 240 en 250 Nederl. duimen boven hec Amstérdamsche peil waargenomen dat isslechts 12 Nederl. duimen minder dan bij den noodlottigen vloed van 1825. Bij de laatste stormen, is het water van het Y voor Amster dam bij herhaling tot eene ongewone hoogte opgedreven gewor den. In den avond van den 24 schijnt men vrees te hebben ge had voor het bezwijken der Willemssluishetgeen echter gelukkig verhoed is. De Westerdokdijk heeft door afslag geledendoch aan de stadssluizen is geen schade van eenig belang toégebragt. Al de bekade polders in den verdronken Zuidhollandschen waard zijn ondergeloopendoch de Rijkswatcrkeeringenin de provincie IS oordbraband, hebben daarentegen slechts weinig schade bekomen De dijken in Zeeland hebben veel geleden. Tot dus verre heeft men dienaangaande nog geene berigten uit alle eilanden ontvangen doch uit Schouwen wordt gemeld, dat de hevige storm van 11. Vrijdag, welke met zeer hoogen vloed, zware hagelbuijen en donder vergezeld wasde reeds verzwakte dijken in het uiterste gevaar gebragc heeft. Op sommige punten zijn de klokken geluid om het arbeidsvolk bijeen te roepenen overalwaar zulks noo-; dig was, zijn manschappen, wagens en paarden in requisitie ge steld, De ijver der directie van Schouwen en de welwillenheid van de arbeiders worden zeer geroemd, aan wier gemeenschap pelijke inspanningen het, onder Gods zegenheeft mogen geluk ken het dreigende gevaar af te keeren. Den 23, is het zeewater van Elburg over den straatweg door Oldebroek tot bij Hattem weder even zoo hoog komen opzetten als in den vorigen storm van den 18. Hetzelve kwam met zoo veel aandrangdat vele boeren hun vee ter naauwernood hebben kunnen bergen, De gemeenschap met Zwol- is gestremd geweest en ook aldaar is de buitenstad geïnundeerd geworden.. De pol der Mastenbroek stond den 24, nog geheel ondér water. De sluis aan het groote veer bij Zwol heeft veel geleden doch is t:rstond zoo vee! mogelijk hersteld. Onderscheiden schepen zijn door genoemde stormenvan den 23 en 24, weder verongelukt. Te Scheveningen is gisteren morgen 10 ure een schip hec onderste boven aangekomen. Op een Op Vlieland zijn den 24 een brik en een tjalk gestrand waar van de namen onbekend zijn. Den 18 October is het te Scarbro te huis behoorend schip Springt kapt, Hornsbeyvan Newjork naar Hamburg, bij Goe- reede geheel verongelukt,, en de kapt.benevens zijn vrouwen kinci|, twee passagiersieder met deszelfs vrouw en kinden de kajuitsjongendaarbij verdronken, doch drie andere passagiers en acht man der equipagie gered. 's Hertogênbosch deu 26 October. Donderdag heeft Z. IC. H de Prins Veldmaarschalkvergezeld door den Erfprinshier een maaltijd van de Illustre Lieve Vrouwe Broederschap bijge woond, en is hoogstdezelvena nog een korten tijd ten huize van den gouverneur te hebben vertoefd, naar Tilburg terugge keerd. Ofschoon niemand de voorposten mag voorbij trekken, om uit Belgie op Noord-Nederlandschen bodem te komendan voor zien van een bepaald verlof van den opperbevelhebber, meent men op te merken, dat het aantal reizigers uit Belgie, welke van tijd tot tijd Breda eo Bergen-op-Zoom passerenmeer en meer toeneemt. Ook worden 'er somwijlen vergunningen gegeven tot den uityoer van hoornvee, en zelfs van Paarden, onder voor waarde echter dat dezelve naar. Pruissen of naar Frankrijk be stemd zijn. De geneeskundige faculteit van de 'belgische vrije uni versiteit is thans georganiseerd en de opening der lessen is op den 27 October bepaald. Tot bet geven der lessen zijn meest in Brussel gevestigde geneeskundigen geroepen. Men leest in de belgische bladen, dat dè gemeente-raad dier stad éénstemmig heeft beslotenom aan de vrije universiteit wel ke bestemd is, om tegen de kacholijke universiteit op te we gen eene jaarlijkscbe toelage uit de saedelijke kas te verzekeren van 30,000 fr.en om al de geneeskundige inrigtingenhospi talen, boekerijen en verzamelingen, die van de stad afhankelijk zijn ten gebruike van de genoemde universiteit open te stellen. Stfrwerfjcttiieti.. Ondertrouwd N. M. B O S D IJ IC Borsselb van Heinkenszand en den 31 October 1834. A M. VERKOUT EREN. Vrienden en Bekenden gelieven deze algemeene tevens als bijzondere kennisgeving aantenemen. De COMMISSIE tot de (ECONOMISCHE SPIJS- UIT DEELING aan de Armen binnen deze Scadverwittigc een ieder die daarin belang steltdat door haar, op Woensdag den 5 November eerstkomende, des middags teeen ureten over staan van eene Commissie uit-den Edelen Achtbaren Raad de zer Stad, ten Stadhuize aldaar, in het openbaar zal worden ge daan Rekening en Verantwoording van hare gehoudene admi nistratieover hec Wintersaisoen van 1833 1834, en noo- digc mitsdien een iegelijk die tot instandhouding dezer heilzame inri'gtingover dat Saisoenheeft bijgedragen bij deze uitom op de bepaalde tijd en plaats te willen verschijnen, ten einde die verantwoording aan te hoorente helpen opnemen en sluiten. Dezelve nemen deze gelegenheid waar, om deze instelling aan de liefdadigheid harer Sradgenoocen aan te bevelen en eene ruime deelneming voor den volgenden winter interoepen, op dat hare werkzaamheden, welke weldra zuilen aanvangen, an dermaal met eenen gewenschcen uitslag mogen bekroond worden. Goes-den 30 October 1834. Namens de Commissie voornoemd H. C. PILAARLid Secr ten aangespoelde plank stond De jonge Freerkdoch van de equi pagie heeft men niets vernomen. Op hetzelfde tijdstip is tusschen Scheveningen en Katwijk een groot masteloos schipzonder volkgestrandhetwelk oogenblikkelijk verbrijzeld is. Hetzelve was geladen met meel in vaten. Denaam van hec schip is onbe kend waarschijnlijk is het een Amerikaan. Bij Noordwijk is, den 24, gestrand een kof, genaamd De jonge Hendrikkapt. IV- Antonskomende van Caen, met ballast naar Amsterdam. De equipagie van 6 man, is door de reddingboot behouden. Een man was vroeger over boord geslagen. Op denzelfden dag is te Wyk-aan Zee gestrandde Engelsche brik Perseverancekapt.John. Drinkwater van Petersburg haar Chepstowwaarvan de manschappen insgelijks zijn gered geworden Te Petten is op genoemden dag gestrand hec schoonerschip Herculeskapt. A T. Stalhamtke van Lissabon naar Gothen burg, met zout. De equipagie is door de reddingboot van de zoo nuttige Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij, door welke dezer dagen zoo veel mensehen-levens zijn behou den aan wal gebragc. KONINKLIJKE NEDERL/tNDSCHE LOTERIJ. Aan het 'kantoor van B. D. COHENte Goes zijn te be» komen HEELE- en GEDEELTEN van LOTEN, in Koop voor alle Klassen:alsmede in Koop per Klasse en Hunrwaar van de trekking derfde Klasse, der 163ste Loterij een aan vang neemtop Maandag, Dingsdag en Woensdag, 34 en ,5 November 1834, te weten: - Koop alle Klassen b f 69het Lot. Koop per Klasse. Heel Lot f 56,00. Half - q8,00. Vijfde 11,20» Tiende - 5,60. In Huur Loc f 14,00. - 7,00. - 2,80. 1,40. Heel Half Vijfde Tiende - Bij denzelven wordt Generaal Contraboek gehouden* Te Zierikzee is binnengekomenhec Nederlandsch Kofschip Elisabeth van Pekelnvan Newcastle met STEEN* KOLENwelke gedurende dé geheele volgende week alhier in lossing zullen liggenvoor rekening van Goes31 October 1834. A. KOOMAN. Door toeval in lossing puike Newcastle MEETKOLEN a 32,50, de 18 Mudden en - 1,85, de Mudde te bevragen in de Bierbrouwerij de Fortuin. vrij te huis en contante betaling: Te Goes, bij F, Kleeuwens, Stadsdrukker.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2