Parijs, den 4 October. Gelijk men weet, zijn er veelvul dige klagren tegen de regering aangeheven over de trage mede- deeling, het achterhouden en het misbruik maken van telegra- phische depeches. De heer Vergerhoofdbeambte bij den te legraafmeenende ten onregte verdacht te zijnvan daartoe de hand geleend te hebben, heeft, om zich daarvan te zuiveren, zijn ontslag genomen. Dë minister Thiersbeducht voorvde nadeelige uitwerking, welke dat onrslag bij het publiek kon heb ben heeft genoemden ambtenaar doen aanzoekenzijn ontslag in te trekken, gelijks hij zulks ook gedaan heeft, doch niet dan nadat eenige mindere ambtenaren bij den telegraaf uit'hunne pos ten ontzet zijn. De heer Carrelreducteur van den National, is .-thans uit Éngelandwerwaarts hij gevlugc was, in deze hoofd stad teruggekeerd. Hij heeftin een' scherpen brief aan den pre- fekt van politie te kennen geven, dat hij zich kwam onderwer pen aan de straffenhemkrachtens het geregtelijk vonnisop gelegd. De verantwoordelijke uitgever van de Gazette de France de heer de Genondeis tot den geestelijken stand overgegaan, en tot onder-diaken bij eene der kerken van Versailles benoemd. Men wil weten dat hij bezitter is van een millioen franken. Goes den 6 OctoberHeden had alhier in de Doopsgezinde Kerk de uitdeeling van twee Zilveren Medailles van wege Z. M. den Koningen verdere Prijzen aan de Leerlingen der Scads-Tee. kenschool plaats. Hêinkenszand den 5 October 1834. Heden beviel voorspoedig van een' welgeschapen ZOONM. van KLEIJN- PUTTE, geliefde Echtgenoote van S. ELZEVIER STOKMANS. Te Goes, bij F, Kleeuwens, Stadsdrukker. ren den 12 October 1822 als grondwettig Keizer van Brazilië uitgeroepenvolgde den 10 Maarc 1826 zijn vader D. Jocio VI op als Koning van Portugaldeed afstand van de portugesche kroon ten behoeve zijner dochter D. Mariabij besluiten van 2 Mei 1826 en 3 Maart 1828; stond de kroon van Brazilië af den 7 April 1831en vervulde sederttot korte dagen voor zij- zijn dood de betrekking van Regent van Portugalin naam zijner minderjarige dochter. Door velen werd hij geachc wegens de grootmoedigheid van zijn karakter; van oploopendheidwispel turigheid en heerschzucht pleiten ook zijne voorstanders hem niet vrij. Men verzekert, dat hij zelf, vooral inde laatste jaren zijns levenszich meermalen beklaagd heeft over verwaarloozing zijner opvoeding. In den avond van den 2 8 zijn te Lyon verscheidene werk bazen in hechtenis genomenn aar men wilkrachtens de wet op de genootschappen. Den 29 hebben er te Nantes vele ver- eenigingen van legitimisten plaats gehad. Over de Spaansche zaken leest men in het ministeriële blad het navolgende: Den 28 is Cordova het dal van Bastan binnengerukt, op zijne aannadering zijn de Carlisten teruggetrokken. Het Alvasche bat- taillonheeft zich te Euguy bij D„ Carlos gevoegden het vijfde zich met de Junta naar Yanci begeven. De versterkingen van Elisondo worden verbeterdwelke tes ting reeds een ontzagvenvekkende verdedigings linie aanbiedt. De zelve is voor lang van mondbehoeften voorzien. Lorenzo en Oraa vervolgen Zumala Carreguy in de om streken van Estella Den 2 was D. Carlos in het dal van Ahescoa. Rodilvernemende dat de gezondheid van Mina hem niet toeliet, zich dadelijk aan het hoofd des legers te plaatsen heeft met eene waarlijk lofwaardige Vaderlandschliefdebeslotenhet opperbevel tot de aankomsc van genoemden generaal te behou den. Den 24 had hij zich naar Pampeluna begevenom eene nieu we organisatie aan de afdeeling van Carondelet te geven. FT guiera is tot hoofd van den staf benoemdmen heefc zijne af deeling aan Oraa gegeven. Den 28 heeft Rodil Pampeluna ver laten om het bevel over eene expeditie naar Zubire op zich te nemen. „Uit Bayonne schrijft men, dat de echtgenoot van Zumala Carreguy gereedheid maakte, om naar Blois te vertrekken." Iljcbjciïanbc.t. 's Gravenhage, den 7 October. Naar men verneemtis door Z, M. vastgesteld, dac door de plaacselijke besturen, uiterlijk voor den r 5 December aanstaandede tarieven wegens de hef fing' hunner'plaatselijke belastingenten gevolge van de invoering dei* rijks-belasting op de brandstoffen moetende plaats hebben, zullen moeten zijn geregeld, en dat, in geval aan de zijde van eenig bestuur daaraan niet mogt zijn voldaan, de daarin betrok kene heffing niet verder aan dat bestuur zal worden toegelaten. Bij gelegenheid van het groote muzijkfeesc alhierop den 15 en 17 dezer, zal er op Zaturdag daaraanvolgende, den 18 October, in de fransche schouwburg eene vertooning gegeven worden van, Robert-le-Diablewaarin de rol van Robert door den heer Chollet en die van Alice door mejufvrouw Prévost zal vervuld worden. Na deze vertooning, zal erin de zaal van den schouwburg, welke buitengewoon versierd en verlicht zal zijn, eene zoogenaamde Soirée de Tenisseplaats vinden, waarop door het ballet onderscheidene pantomimes en dansen zullen worden uitgevoerd en de muzijk, die goed zal bezet zijn verschillende nieuwe stukken zal doen hooren. Te Leiden is, volgens jaarlijks gebruik, den 3 dezer we derom gevierd de voor geheel Nederland altoos gedenkwaardige verjaardag van het ontzet van Leiden in 1574. Er is in Engeland eene uitnemend fraai gegraveerde me dailie op de afschaffing der slavernij inde Britsche koloniën ge- si :gen. Dezelve stelt voor eenen Neger, de zon aanschouwen de, met uitgestrekte armen, en in zijne handen eene verbroken keten vasthoudende, terwijl onder zijne voeten ligt demenschen moordende zweep, van welke de bebloede riemen losgemaakt cn in stukken gesneden zijnhet opschrift isDit is het werk des Heer en het is een wonder in onze oogenPs. CXVI: 23 Gedenkdag 1 Aug. 1834. En op de keerzijde leest men: Ter gedachtenis van de afschaffing der koloniale slavernij door ge heel het Britsche gebiedonder de regering van Willem IV. ■Aug. 1834. De naam des vervaardigers Davis Birm, wordt daaronder gevonden. Men meldt uit Belgiedat men een begin gemaakt heeft met het leggen van de banen van den ijzeren spoorweg van Brus sel naar Antwerpen, en dat. derhalve in den loop van Novem ber eene eerste proeve met dien weg zal kunnen worden genomen. Twee proeven met onlangs uit Engeland gekomen stoomwa gens op den gewonen weg, tusschen Antwerpen en Brussel, hebben niet aan de verwachting voldaan. Dezelve liepen niet sneller dan gewone diligences, en bekwamen herhaalde malen schade; een derzelve is met paarden te Brussel moeten worden binnen gebragt. Een der brusselsche bladen't welk chans als ten eene male ministerieel kan worden aangemerktmeldt het navolgendeten aanzien van de conferenden van de belgische commissie, welke zich thans in Parijs bevindtten einde zoo mogelijkvoor Bel gie meer gunstige beschikkingen te erlangen in het fransche tol tarief Men wacht altijd van deze conferentie eenige voor beide landen gunstige bepalingenmaar de moeijelijkhedenom zich omtrent de eenvoudigste zaken te verstaan, kunnen niet dan zeer bezwaarlijk worden uit den weg genomenuit hoofde van de naauwkeurigheid, met welke men een aantal verkeerde opga ven door welke men van alle zijden in dwaling is geleidbe. hoort te verbeteren En wierdeu dezelve door de Directiemet toepasselijke aan spraken uitgereikt als In de Eerste Klasse der Pleisterteekening. Aan P. Braamde Zilvere Medaille. In de Tweede Klasse derzelve. Aan A. van Delftde Eereprijs; en aan facobus de fongh Cz.i het Accessit. In de ie. of Beelden Klasse der Handteekening. Aan F. W. Gaossen de Eereprijs; Aan C. Kleeuwens het Accessit; en aan A. Vroegopeen dito. In de ae. Klasse der Handteekening. Aan P. Koens, de Eereprijs, en aan f. Goossen Fzhet Accessit. ïn de 3e. Klasse der Handteekening. Aan R. Paijnierssde Eereprijs, en aan f. de Fouw, bet Accessit. hï de 4e. Klasse der Handteekening, Aan T. van Uije Piet er se, de Eereprijs. In de 5e. Klasse der Handteekening. Aan J. Bokelaareen Prijs tot aanmoediging. In de ie. Klasse der Bouwkuude Aan Polderde Zilvere Medaille, en aan P*F. TV. En» gelsehet Accessit. In de 2e. Klasse der Bouwkunde. Aan A. de Bruinde Eereprijs, en aanf P. van derSalm, het Accessit. In de 3e. Klasse der Bouwkhnde. Aan G. Goossen de Eereprijsen aan G Schraver het Accessit. In de Klasse van het Groot Cieraad of Arabesk. Aan f. Goossen Fz.de Eereprijsen aan C. Kleeuwens, hét Accessit. V OPENBARE VERPACHTING TE sGRAVENPOLDER Op Donderdag den 16 October 1834 des voormiddags om 10 uren precies, op den Dorpe van 's Gravenpolderin de Herberg bewoond door de weduwe P. de Broekertzullen ARMMEESTEREN van den Grooten Armen van 'j Graven- polderten overstaan van den Notaris EGBERT PETRUS LENSHOEK, residerende te Wolphaarsdijkdaartoe benoemd door zyne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur der provincie Zeelandgeadsisteerd door getuigenpubliek op con ditiën door welgemelden Heer Gouverneur goedgekeurd, onder deszelfs nadere approbatie, voor den tijd van zeven achtereen- volgende jarenpresenteren te Verpachten, vijf en twintig per ceel en inhoudende 19 Bunders, 51 Roeden, 42 Ellen ZAAI- en WEILANDEN, liggende onder de Gemeenten van VGrzf- venpolderNisse's Heer Abtskerke HoedekenskerkeKap* pelle en Kloetingen; zijnde alles in de daarvan uitgezette plak biljetten in het breede omschreven. Nopens de condi tiën kan men zich by gemelden Notaris adresseren.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2