N". 63. GOESSCHE Vrijdag C O IJ II. A 8 Augustus 1834. Besturen *tt ftbmuustraticu. PROVINCIE ZEELAND. AANBESTEDINGEN. Op Donderdag den 14 Augustus 1854. des voor middags ?o ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den StaatsraadGou verneur der Provincie Zeeland, of, bij deszelfs afwezigheiddoor éénder Leden van de Gedeputeerde Staten, en in het by.ijn van den InspecteurHoofd-Ingenieur van den Waterstaat in deze Pro vincie aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburg worden aanbesteed; 1. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai-of Ha venwerken en verdere boorden der Haven van Vete, 2, De noodzakelijke reparatien der Veer dammen aan het Sloe. 4, De uitvoering van eenige noodzakelijke werken aan de ContVescarpen der Stad Thoien, 5» Het bewerken der modi ge reparatien aan de werken be- hoorende tot het Posthave?itje te Gorishoek. 6. De noodzakelijke reparatien aan de Havenwerken te Brou wershaven. 8. Het bewerken der noodige reparatien en verdere voorzie ningen aan de Havenwerken van Breskens Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande wer ken tot 1 July 1835. Deze Aanbestedingen zullen geschieden by inschrijving en opbod Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zul len plaats hebben, ligt ter lezing in de Bureaux van het Gou vernement der Provincie Zeelandbij den Inspecteur, Hoofd Ingenieur van Diggelen te Middelburg bij de Ingenieurs van den Waterstaat residerende re Middelburg GoesZierikzec en Breskens. Zullende het voorzeide bestek ook nog ter lezing liggen op de plaatsen in deze provincie waar zulks gewoonlijk geschiedt. Gedurende twee dagen vóór de Aanbesteding, zullende noo dige aanwijz ngen worden gedaanterwijl bij den Inspecteur Hoofd-Ingenieur te Middelburgvoor de werken in het alge meenen bij de gemelde Ingenieurs voor de werken onder elks ressort behoorende nadere intormacien te bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, Ey deszelis afwezigheid SPRENGER. Lid der Gedeputeerde Staten. NIEUWSTIJDINGEN. SuilsïcïtL'ntb. Frankfort den 2 Augustus. Het dagblad van Augsburg behelst een berigt, gedagteekend Frankfort 23 Julij, waarin het volgende voorkomt: ïk kan nu verzekeren, dat te Biberich eene schikking tot stand gebragt is, die gewis de toestemming van het haagsche kabinet erlangen zalvermits deszelfs gevolmag- tigdc, graaf Reededezelve zonder bedenken aangenomen heeft. Het huis van Nassau bekomt daardoor eene aanzienlijke schade vergoeding in geld. In zoo verre dus zouden van dezen kant zich geene hinderpalen meer opdoen tegen de ruiling van de lu- xemburgsche landstreek. Aan de bonds vergadering is hiervan ken nis gegevenen deze vergadering schijnt de getroffene overeen komst goedgekeurd te hebben. Er zijn nu nog maar eenige for maliteiten in acht te nemen." Uit Belgrado wordt van den 14 July gemeld: Brieven uit Bitoglia van den 28 Junij geven nadere bijzon derheden op wegens den hevigen brand welke den 27 dier maand aldaar gewoed heeft. Men had reeds geruimen tijd te voren terzake van de regeling der nieuwe militie, groote ontevreden- leid onder de meestendeels turksche ingezetenen van Bitoglia be speurd, hergeen voor een stelligen tegenstand van hunne zijde deed duchten Inrusschen begon men zich weder aan zorgloos beid over te geventoen eensklaps in den nacht van den 26 op den 27 des nachts ten twee ure, aan vierhoeken tegelijk een brand ontstond, die zich met zulk eene hevigheid verspreidde, dat alle pogingen tot blussching vergeefsch warenen omstreeks 2000 huizen en eenige duizenden houten kramen in de asch gelegd wer den. De spoedwaarmede de vlammen voortgejaagd werden veroorzaakte tevens, dat niets gered kon worden, en dat ieder zich gelukkig rekende zoo hij slechts in het blooce hemd aan het vuur ontsnapte, ip welken toestand nog honderden van lieden ia het vrije veld buiten de stad gelegerd zijn. bet verlies hunner ge- heele have betreurende,en van de milddadigheid hunner verschoond- gebleven medeburgers brood en huisvesting verwachtende. Om streeks 150 menschen zijn in de vlammen omgekomen Nog aan zien! ijker dan de schsde aan de houten gebouwen, is het verlies van koopwaren die in de kramen van den Bazar verbrand zijn; en de wond die daardoor aan de, stad geslagen iszal moeijelijk te heelen zijn. Die ongelukkig voorval bewijstdat de geest van tegenstand tegen de hervormingen des .Sultans nog geenszins geheel gefnuikt is, en dat er veeleer nog altijd zamenzweringen bestaan, om alle nieuwigheden tegen te werken. In Bitoglia moet het aantal der vijanden van de regering zeer groot zijn gelijk uit onderschei den omstandigheden blijkt. Dat dé brand alhier met opzet ge sticht is, hetzij door de ingezetenen, hetzij door de troepen, is stellig geblekenen men heeft reden om hetzelfde te veron derstellen een aanzien van den brand, dié1 onlangs in Tatar Bazart- schife gewoed heeft, omdat ook aldaar ter zake van de regeling der militiegroote ontevredenheid heerschte." Wegens het zenden van een Turkschen gezant naar Parijs, welke gedeeltelijk in last zou hebben het terugvorderen van Al giers verneemt men onder dagteekening van den 8 Julijuit Konstantinopel nog nader dat ook de uitrusting van Mehemed AU en het berigt, dat zich spoedig eene Fransche vloot by de Engelsche in den Archipel zal voegen, veel tot die zending heeft bijgedragen. Op het berigt, dat de Bosniaken weder een inval op het Öostenrijksche gebied gedaan hadden heeft de Porce be sloten, derwaarts een commissaris te zenden, om de noodige inlichtingen te nementot het werpen van bezettingen in ver scheidene gedeelten van Bosnië. De toerustingen in het arsenaal duurden te Konscantinopel voort. Ook volgens de tijdingen uic Egypte, moet Mehemed-Ali daarmede doorgaan. Het zou Ibra him pacha zelfs gelukt zijn, de rust in zijn leger te herstellén, en hij zou slechts op eene gunstige gelegenheid wachtenom tegen den Sultan op te rukken'. De Sun tan schijnt op alles voor zien te zijn en voldoende maatregelen genomen te hebben. Nog altijd heeft de Grieksche gezant geen gehoor bij Z. H. gehad. Londen, den x Augustus. Volgens particulierein onze bla den voorkomende berigtenzou te Biberich met de Agnaten van het huis van Nassau eindelijk zijn overeengekomen, dat aan der- zelver nakomelingen, wanneer te eeniger tijd het in Holland re gerende huis geheel mogt uitsterventot schadevergoeding voor het af te stane gedeelte van Luxemburg zou worden betaald f 7 50,000 maar zou die overeenkomst nog op de bekrachtiging van den Ko ning der Nederlanden wachten, JT Parijs den 2 Augustus De dagbladen van heden behelzen de aanspraak, waarmede de Koningin regentes van Spanje, den 24 Julij. de vergadering der Cortes des rijks te Madrid heeft ge opend. H. M. begint met de verklaring, dat zij den troon van haren dochrer wil verbinden aan de regten der natiemet dezel ve te grondvesten op de aloude instellingenwelke eenmaal Spanje tot eenen zoo hoogen trap van luister hebben gebragt. Hoogst- dezeive betuigt verder haar leedwezen over de onlusten welke hebben plaats gehad en die zich zelfsbij het uitbreken der heer- schende ziektetot de hoofdstad hebben uitgebreid, en haar be sluit, om, indien dezelve mogtenworden herhaaldde medewer king der Cortes te verlangen tot het beramen van ernstige maat regelen van bedwang Zij betuigt bovenal baar leedwezen over dé* aanslagen van een kwalijk geraden Vorst. (Z). Carlostegen het wettige regt van hare dochteren over zijn besluitom die aanslagen door het aanhitsen van een burger-oorlog te bevorde ren. Zij verkondigrdat het bewind daartegen zoodanige maat regelen zal verlangen, als het regtde staatkunde en de eerder natie vereischen. De Koningin-regentes verdedigt wijders den inval in Portugal, en verzekert, dat dezelve niet is ondernomen, om de onafhan kelijkheid van dien Staat te verkorten, maar om het regc van Span ie te bewaren. Zij beroemt zich op de vriendschaps betrek kingen met Frankrijk en Engeland, met betrekking tot het ver bond 'cwelk ten doel heeft, om de rust in de beide Rijken re handhaven, maar ook om den vrede van Europa te beschermen. Zij beroemt zich inzonderheid op hare goede verstandhouding met het bewind van Portugalen verklaartdat deze mogend- 3. De noodzakelijke reparatien aan het Palenhoofd en den Aardendambuiten den Zeedijk beoosten het Fort Bath. 7. De reparatien aan de Havenwerken te Philippine en het daartoe behoorende Spuisluisje

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1