60ESSCHE '0 i«ff» \-(p N°. 60. Maandag COUR A IV T. 28 Juiij 1834. DCÖIUVJCU cu !Hbmituoti^iciK ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes verwittigen by deze: Dat de gewone JAARMARKT binnen dezelve Stad» zal be ginnen den 16 Augustus eerstkomende en eindigen den 30 der- zelve maand. Dat op dezelve geene Kwakzalvers, Horoskooptrekkers en der gelijke toegelaten en alle Draaiborden, DobbelspelenRijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vragtvrij zullen moeten geschie den, aan de Marktmeesters C. Zitters en K. van de Volkeren, aan welken een iederalvorens te kunnen worden geadmitteerd deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 19 Juiij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR, van Nisse, Vt, Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris, Lm de FOUW,Jz. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes, en ressorte van dienbrengen ter kennis van een ieder die het aangaatDat door het Stedelijk Bestuur van Amsterdammet overleg van het Stedelijk Bestuur alhierin plaats van Bartho lomeus Veldingtot beurtschipper tusschen beide steden is be noemdJacobus Reijnhoutalsmededat de Amsterdamsche beurt schippers zijn gelast om voorbaan dat veer geregeld waartenemèn en dat ten voorschreve einde maandelijks en wel de laatste Don derdag van iedere maand, een Beurtschipper van-deze Stad naar Amsterdam zal vertrekken, waar naar den handel zich zal.kun neti regelen. Goes den 26 Juiij 1834. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes J. H, VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van. dezelve, De Stads-Secretaris. 0 l. dê FOUWJz. NIEUWSTIJDINGEN. 23«itschlaub. Frankfort, den 20 Juiij* Met eene buitengewone gelegen heid heeft men berigten ontvangen uir Konstantinopel van den 28 Juntj. Na eenige opmerkingen omtrent de staatkundige aangele genheden van het Oostenleest men daarin het votgendeDe toerustingen in het arsenaal worden sedert eenige dagen verdub beld ook wil men weder russische schepen in de nabijheid van den Bosporus geseind hebben terwijl men tevens uit eene zekere bron verneemtdat de fransche vloot zich met de engelsche ver eenigen zal. Het is en blijft wel ongelooflijkdat de engelsche fransche vloot reeds spoedig geweld tegen, de Dardanellen in den zin heeftom zich van dien sleutel der hoofdstad en der Zwarte zee te verzekerenmaar het is waarschijnlijkdat de Portemet Rusland verbondeneen aanval tegen Mehemed Ali beoogt waartegen de engelsch fransche vloot gewapenderhand schijnt te willen tusschenbeide komen. Doch ook dit is niet voor stellig te houden, en slechts zoo veelis zeker, dat de opgave vanher engelsche gezantschap, alsof de vloot slechts om een oefenings- togc in de nabijheid der Dardanellen verschenen waseen louter voorwendsel is," In handels brieven uit Konstantinopelvan 26 Junij wordt insgelijks gesproken van toebereidselen ten oorlogten gevolge van de geslotene contracten tot levering van benoodigdheden voor de troepen en de vloot, waren eenige artikelen, als leder en la ken aanmerkelijk in prijs gestegen. - De jongste berigten uit Samos, welke tot den 13 Junij loo enluiden iets gunstiger voor de Porce Men was' weder aan et onderhandelenen een aanzienlijk gedeelte der bevolking scheen neer geneigd te wezen tot eene goedwillige onderwerping Het berigt wegens het verschijnen van eene Engelsch-Fran- che vloot voor Konstantinopel, hetwelk dezer dagen door het 'ournalde Francfort medegedeeldmaar den volgenden dag door at blad zelf weder tegengesproken werdwordt thans ook door et fransche ministeriele bladle Journal de Parisvoor onge- rond verklaard. •Uit Toulon wordt van den 16 dezer gemeld: Het fregat BellonaKapitein Greabis heden middag uit de Levant op onze reede aangekomen. Hetzelve was den 24 Junij met belangrijke depeches van den Admiraal Roussin, onzen ge zant te Konstantinopelafgezonden, en had te Napoli di Ro mania de depêches van den Franschen consul overgenomen. Bij het vertrek der Bellona was het Engelsche smaldeel onder zeil naar Smyrna; ten einde nader bij Konstantinopel te zijn, alwaar de diplomatie ijverig werkzaam is om het Oosten voor een drin genden oorlog te behoeden. Vernomen hebbende, dat de pest re Smyrna was uitgebarsten, had de Britsche vlootvoogd den koers naar höt eiland Ourla gezet, om aldaar den loop der ge beurtenissenaf te wachten. Onze schepen, die zich in de Griek- sche wateren bevonden, hadden den last ontvangenom het En gelsche smaldeel in die rigting te volgen. De korvet la Diligente is heden morgen van hier naar de Levant onder zeil gegaan, met depêches, die een oogenblik te voren te Toulon aangebragt waren. De Times geeft brieven uit Konstantinopelvan 24 Junij vol gens welke een deel der Britsche vlootuit vijf linieschepen eti 1 fregat bestaandede vorige week voor Smyrna aangekomen was en 1000 man zeesoldaten nabij die stad aan wal gezet had, om in den Wapenhandel geoefend te worden. Kort daarop had de vloot zich. weder van Smyrna verwijderd, om in den Archipel eenen kruis- togt te doen. Langs de Dardanellen en den Bosporus werd volgens deze brieven steeds ijverig gewerktom de vestingwer ken in goeden staat te brengen en op de plaats waar in het vo rige jaar de Russische troepen een leger betrokken hadden was thans eene sterke afdeelmg Turksch krijgsvolk gelegerd. Londen den 23 Juiij, Eene deputatie van de houders der Spaansche cortes bonds hebben 11. vrijdag eene petitie aan den gezant dier mogendheid ingeleverd, met verzoek dezelve onmid- delyk naar Madrid op te zenden, ten einde bij de vergadering der cortes de belangen der houders van genoemde effecten te be hartigen. Dezen morgen zijn er tijdingen uit Madrid tot den 9 (^en dus wee dagen later dan de berigten over Frankrijk') ontvangen. Dezelve vermelden, dat alfe ongerustheid wegens de cholera in genoetftde hoofdstad had opgehoudenen dat de gezondheid beter dan gemeenlijk in dit jaargetijde was. De verkiezingen voor de corteswelke den vorigen dag hadden plaats gehad, waren op de gunstigste wijze uitgevallende opening der cortes bleef op den 24 bepaald, en zou hoogstwaarschijnlijk door de Koningin Regentes in eigen persoon gedaan worden. Hier ter stede is niets naders bekend omtfent de bewegingen van D Carlos. De nieuws gierigheid is zeer opgewekt door het vertrek uit Portsmouth van de twee stoom fregatten Salamander en Medea. Nopens derzei- ver bestemming is niet met zekerheid bekenddoch men wil dat de engelsche en fransche regeringen op het punt zijnom in de spaansche zaken tusschen 'oeide te komenen dat de over brenging dezer tijding het doel der zending van de twee genoem de schepen is. Parijs, den ao Juiij. De Moniteurna te hebben aange kondigd, dat.behoefte aan rust alleen het ontslag van den maar schalk Soult heeft te weeg gebragt, meldt heden dat de rede nen welke door sommige bladen zijn opgegevenals de aan- ieidende oorzaken tot dezen maatregelongegrond zijnén wel bepaaldelijk de voorgewende twist tusschen den gewezen minis ter en zijn ambtgenoot Thierswegens bet uitsluitende bestuur van den telegraaf, en het verschil van gevoelens wegens de on- middelijke tusschenkomstvan Frankrijk in de Spaansche aange legenheden. De Moniteur verzekert, ten aanzien van deze tus schenkomst, dat van dit verschil van gevoelen niet heeft kunnen blijkenvermits de vraag nog geen onderwerp der beraadslagin gen van 's Konings raad heeft uitgemaakt Dit laatste kan waar heid zijnin zoo verredat deze aangelegenheid nog niet be paaldelijk ter tafel is gebragt, doch sluit niet uitdat de minis ter elkander in *t bijzonder dienaangaande hunne denkbeelden heb ben medegedeeld, en dat de meening van den maarschalk in dat opzigt geenszins met die zijner verdere ambtgenoocen heeft ge strookt. Dagelijks verneemt men nadere bijzonderheden nopens de reis van D. Carlos van Engeland naar Spanje Hij is in de nacht van den 30 met den heer August de Stain-Sylvain uir Londen vertrokkente Duinkerken is hij aangekomenmet een paspoort van den britschen minister van buitenlandsche zaken, onder den - - - - - -

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1