N°. 59. GOESSCHE COURAN T. m lit w£?,'r^' Jsas s. j: Vrijdag Besturen «ti £lbministva ttsm BEKENDMAKIN G. De Regtbank van Eersten Aanleg, zitting houdende te Göfr, Provincie Zeeland. Gehoord het Rekwisitoir van den Heer Officier bij gemelde Regtbankbetrekkelijk het bepalen der vakantie van den 29 Julij tot en met den 30 September dezes jaars 1834. Gezien de artikelen 75, 76, 77 en 78 in verband me: de ar tikelen 42 43 44 en 45 van het Decreet van 30 Maart 1808 en de artikelen 34, 36 en 37 van het Decreet van 18 Augus tus 1810. Heeft na voorafgaande deliberatie goedgevonden te regelen zoo als geregeld worden bij dezen, hare zittingen gedurende den bo- vengenoemden tijd der vakatie en te bepalendat op Maandag van elke weekter gewone rijdhet eerste uur der teregzittin- gen, zal bestemd zijn voor de Summiere spoed vereischen de en Commerciële, en de volgende uren voor de behandeling der Correctionele Zaken, zullende na de Vakantie weder de gewone regtdagen worden in acht genomen En zal een afschrift dezes aan den Heer Officier bij deze Regtbank worden ter hand gesteld ten einde hieraan de noodige publiciteit te geven, Gedaan in de Vergadering der Regtbank voornoemden uit gesproken ter openbare Zitting van den 21 Juiy 1800 vier-en- dertig. (.get.') F. N. van der BILT. In kennisse van mij Griffier, (get.) P. H. SAAIJMANS VADER. Gezien bij mij Officier van Voor kopij afgegeven aan het gemelde Regtbank. publiek ministerie te Goes (get.) A.J.van DEINSE, den 22 Julij 1834. Substituut OfficierP. V. DALÈN. NIEUWSTIJDINGEN. 23utfocJUaub. Frankfort, den 17 Julij. Ons Journal de Frankfort he helsde gisteren een berigt uit Jassyvan den 30 Junijvolgens hetwelk de sultan, op de eerste aanvrage, aan eene Engelsch- Fransche vloor van 40 zeilen^zou hebben toegestaan om de Dar danellen te passerenen deze reeds voor Konstancinopel zou zijn ten anker gekomen. Regtstreeksche bcrigten uit Konstantinopel van 24 Junij, spreken eéhter wel van nieuwelings aldaar tusschen den Engelschen gezant en de reis effendi plaats gehad hebbende conferentien en wederkeerig gegeven ex^licatien betreffende het jongste traktaat der Porte met Rusland en de verschijning der En- gelsche vloot in den Archipelmaar geven nog geen reden om aan het bovengemelde beiigc uit Jassy te doen geloovenhetwelk alzoo voor het minst als te voorbatig te beschouwen is. Men heefc te Munchen berigten uit Napoli van den 19 Junij ontvangen, waarin nu bepaald gemeldt wordt, dat des avonds van den 7 dier maand regen Kolocotroni en Plaputas het schul dig, (hun doodvonnis,) uitgesproken is, maar zij den 14 be genadigd zijnzij zcudert echter gedurende 20 jaren als staats gevangenen op den Palamideshet kasteel van Napoliblijven Griva en verscheide anderen waren vrijgesproken en ontslagen. Den 18 had Koning Otto zijn zomerverblijf te Argos betrokken De jongste berigten uic Maina waren zeer geruststellend. Na dat ten gevolge van den ondervonden tegenstand in het oostelijk Maina aldaar het strandregc tegen de Mainoten ingevoerd was volgens hetwelk elk, die met de wapenen in de hand wordt ge vonden gefusilleerd moet wordenhebben zij zich geheel on derworpen. De vroeger door onderscheiden nieuwspapieren verspreidde tij ding dat de nog in Griekenland zich bevindende Beijersche ba- taillons teruggeroepen warenwordt thans door een Munchensch bladdaartoe van hoogerhand gemagcigdals volstrekt ongegrond en valsch weersproken. Frankfort, den 19 Julij. Den 4 heefc men te Belgrado, met den laatsten post, tijdingen uic Konstantinopel ontvangen. Dezelve melden, dat een gedeelte van het engelsch eskader in de haven van Vurla voor anker lag, en aldaar eemgen tyd zou vertoeven ten einde de noodige overeenkomsten voor vier maan den te sluiten ter proviandering van de vloot. De troepen, welke genoemd smaldeel aanboord heefc en ongeveer uit 1500man be staan, stappen dagelijks aan wal, om zich te oefenen. Over het doel van het verblijf der Engelsche vloot in de nabijheid der Dadanellen, verneemt men bij voortduring niets naders; menscheen in Konstantinopel daarover echter niet meer ongerust te zijn. Om crcnc de bedoelingen van den Onderkoning van Egypte schijnt het anders gesteld te zijn. Ibrahim-pzchz zijn' eigen wensch vol gende, en ook om het gebrek aan krijgstucht, dat zich dage lijks meer en meer bij zijn leger openbaartte doen ophouden zou hetzelve gaarne nieuwe bezigheden verschaffen Van den anderen kant verzekerde men echter, dat Mehemed Ali gaarne ter verligting van zijne bezwaarde geldmiddeleneen gedeelte zyner troepen zou willen afdankendoch daarvan teruggehouden wordt door de vreesvoor zijn verraad gestraft en door den Sultan aan gevallen te zullen worden. In Bosnië heerscht, volgens diezelfde berigten, voortdurend dezelfde ontevredenheid. Er werden drie turksche regemenceu tot versterking der bezettingen verwacht; alsdan zou men met nadruk gaan handelen. Uit Boheme wordt geschrevendat Koning Karei X eene heerlijkheid in dat Koningrijk, Nachod genaamd, gekocht heefc voor de aanzienlijke som van twee en een half millioen guldens. Deze heerlijkheid bezit souvereine regcentelt 40,000 zielenbe vat uitgestrekte wouden en zeer rijke kolenmijnen Uit Napels schrijft men van den 25 Junij De uitbarsting des Vesuvius wordt van eenen zeer bedenkelyken aard. De lava- stroomen worden hoe langer hoe breeder en dreigen den omtrek van Torre del Greco met eene geheele vernietiging Wij verne men dienaangaande het. volgende De lava vloeit met een ont. zagchelijk geweld, zij loopt zoo snel, dat zij in weinige uren de zee bereikthet schouwspel bij het vloeijen dezer vuurmassa is onbeschrijflijk prachtig en verschrikkelijk tevens. De gansche streek over welke zij vloeitvlamt ruim twincig minuten in een; rood vuur, doch de boomenhulzen en planten die zij bereikt, vlammen in een wit vuur en schijnen lichtgevende punten in deze hoogroode vnurzee. Het is een verschrikkelijk en ijzingwekkend gezigcwanneer zulk een vijand naar de woonplaatsen der men- schen wenteld, en hen met eeuen vlammenscroom dreigt te be* dekken zij is wel te ontvlugten maar alles moet men redding loos ten prooi van het vuur achterlaten. Zij verwoest wat geen vijand verwoesten kan de grond èn bodem daar zij zich neder- stort is anderhalf duizend jaar voor den landbouw verlorenen de bekoorlijkste landsdouwen de lagchendste en bloeijendste srre- ken verkeeren onder hare ijzeren schreden in gevaarlijk getakte sintels. (&n$t lanb. Londen den 18 JulijDe nieuwe wijzigingen van het mi nisterie door Z. M. goedgekeurd, en gisteren bekend gemaakt, bestaan eeniglijk daarindat lord Melbourne graaf Grey vervangt als eersten minister dat lord Duncannon in de plaats van lord Melbourne als minister van binnenlandsche zaken is opgetreden en datin de plaats van lord Duncannontot opperhoutvester benoemd is de heer Hobhousempt opneming van dezen laatsten in het kabinet Voorts verneemt men, dat lord Duncannon on verwijld tot pair verheven en dienvolgens in het huis der lords zitting nemen zal. Lonoen, denzo Julij. Lord Grey heefc aan Z, M. het groot zegelwaarvan hij bewaarder wasoverhandigd. Heden wordt Z. M. alhier verwacht, om den eed van lord Duncannon afce- nemen. JVrmkvijfc. Parijs, den 18 Julij. Van alle zijden verneemt men bijzon derheden, welke de tijding van de aankomst van den Infant D. Carlos temidden der Spaanscheinsurgenten die hem onder den naam van Carlos Vals wettigen Koning van Spanje erkennen, bevestigen. Ook bij het bewind schijnt aan de echtheid van het berigt niet meer te worden getwijfeld immers men leest in den MoniteurAl de inlichtingen komen daarin overeen dat zij den terugkeer van D Carlos in Spanje bevestigen. Het bewindc beschouwt thans dit berigt als zeker De monarchalen verzekeren dat de Infant te Calais aan wal is gestapt, en dat hij zich heefc bediend van een pas, die van de russische ambassade m Londen afkomstig is geweest Hij heeft zich in Parijs bevonden, en in 'c openbaar het Paleis-royal en ook den schouwburg bezocht. Men herhaalt, dar her be wind van koning Philips niec kan duldendat de opstand der Carlisten in Spanje veld winneen datbijaldien Rodil de in- surgenten niec meester kan worden, hij zeer zeker op ondersteu ning van fransche troepen kan rekenen Intu -schen zal Koning Philips deze gewapende tusschenkomst zoo lang mogelijk uit- stellen, en wordt bij zeer verontrust door de gedachte, dat de zelve te eeniger tijd van hem zoude kunnen worden gevergd, uit hoofde van de onberekenbare gevolgen, welke een dergelijke maatregel zoude kunnen na zich slepen. 25 Jillij 1834.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1