N°. 58. GOESSCHE Maandag COURANT. 21 Jtilij 1834. I5c otuvcu fin Qlbiuiui^traticti. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér si ad Goes verwittigen by deze Dat de gewone JAARMARKT binnen dezelve Stad» zal be ginnen derf j 6 Augustus eerstkomende en eindigen den 30 der- zelve maand. Dat op dezelve geene Kwakzalvers, Horoskoöptrekkers en der gelijke toegelaten en alle DraaibordenDobbelspelen Rijfelaars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vragtvrij zullen moeten geschie den aan de Marktmeesters C. Zifters en K. van de Volkere aan welken een iederalvorens te kunnen worden geadmitteerd deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 19 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. VERSCHOOR, van NisseVt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris, L. de FOUW,Jz. NIEUWSTIJDINGEN. SDautedïSfjub. Berlijn, den 13 Julij. Uit Kroonstad, 29 Junijmeldt men het volgendeGisteren werd de manschap van het hier ter reede liggende koninklijk nederj|ndsch oorlogschip door onze oor Togs-matrozen in den openbaren tuin onthaald. Aan de in ver scheidene tenten gedekre tafels spijzigden te zamen500 inan, de Russen medegerekend. De meest ongedwongene vrolijkheid heerschte bij dit maal, op hetwelk onder het spelen der militaire muziek van de marine, verscheidene toasten op het welzijn van Z. M. den Koning der Nederlanden en onzen monarch niet de levendigste geestdrift gedronken werden. Na den maaltijd ver spreidde men zich inden tuin, waar de hollandsche matrozen zich lang voor het beeld van Veter I ophieldenzich uit de geschie denis herinnerende, dat Peter de Grootede stichter der russi- sche marinein hun vaderland den scheepsbouw geleerd had Tot laat in den avond duurde dit feesthetwelk zoowel voor de rus- sische matrozen als ook voor hunne hollandsche vr enden onver getelijk zal blijven. In Beijeren is de werving voor den Griekschen dienst we derom sedert eenigen tijd levendiger. Er is, onder bevel van den kolonel Mullereene nieuwe compagnie pionniers georga niseerd welke volgens de berigten tot den 10 dezer, binnen eenige dagenmet nog honderd andere vrijwilligersnaar Griekenland zou op marsch gaan. Ter wederlegging van de min gunstige tijdingendoor onder scheidene bladen, wegens het gebeurde met de Mainoten mede gedeeld, beeft de Beijersche regering een officieel berigt doen plaatsengedagteekend Naupliaden 13 Junij Volgens hetzelve waren de troepenonder bevel van den kolonel von Ottzon der hindernis in Maina geland en ontscheept geworden. Bij het zien opdagen van zulk eene aanzienlijke magchadden de Mai noten hunne torens deels gesloopt deels in gewone huizen ver anderd en de wapens nedergelegd. De aanzienlijkste familie van Maina, Mauromichalishad reeds vroeger hare verdedigenswer- ken gesloopt", en een grieksch officier was ooggetuige geweest, dat 18 stukken kanon, welke dezelve uitgeleverd heeft, in het arzenaal van Nauplia gebragt zijn. De meeste troepen zouden dan ook spoedig naar hare vroeger bestemde garnizoenssteden Navarino Modon, enz. vertrekken. HH MM. de Keizerin van Oostenrijk besloten hebbende hun verblijf op de familie heerlijkheid Persenbeug te verlengen, zoo wórden Hoogstdezelve eerst tegen het midden dezer maand in Badén verwacht. Z. D. de Vorst-sraatskanselier heeft den 5 dè 'reis naar zijne heerlijkheid Karlburg aangenomenvan waar bij zich, zoo als men weet, naar Baden begeven zal. De mi ni-ter van sraat, vrijheer van Ottenfelsheeft, gedurende zijne afwezigheidde portefeuille van Vorst Metternich overgenomen, Z. M. de Keizer heeft deszelfs buitengewoon gezant en gevol- magtigd minister te MadridLazar Ferdinand Brunettitoe den gravenstand van den Oostenrijkschen Keizefstaac benoemd. De uitbarstingen van den Vesuvius blijven nog immer voort duren. Men kan 'zichvolgens berigten van den 26 der vorige maand, sedert 1812 geene zoo langdurige en sterke uitbarsting herinnerenzeifs in Napels wordt het geluid daarvaneven als in een verwijderd kanonvuur, gehoord. Terwijl in vroegere berigten beweerd werd, dat de reis vau den Koning van Napels naar Sicilië moest worden toegeschreven aan het verlangen Zijner Majesteitom zich te onttrekken aan de woelingen, zoo der behoudene als radicale partijen, welke om het Sterkst poogden den Koning voor hare belangen te win nen; zoo wordt thans verzekerd, dat Z M die zich met ijver toelegt, om de in zijn rijk heerschende misbruiken zoo veel mo gelijk te dóen ophouden, zich naar Sicilië met het bepaalde oog merk heeft begeventen einde dat vruchtbaar eilandwelks in wo ners sedert eene reeks van jaren onder een slecht bestuur zuchtten, en dat naauwelijks zooveel opbrengt, om de kosten des bestuurs te kunnen dekkeneene geheele hervorming te doen ondergaan. Londen, den 13 Julij. Bij voortduring ontvangt men de vreesselijke berigten omtrent de aardbevingdie in het begin van dit jaar in Zuid Amerika gewoed heeft. De stad St. Jago on der anderen, onder welke zich de mond van eenen vuurberg ge openbaard heeft, is den 30 Januarij deels verzwolgendeels in gestort. Eene uitgestrektheid grondsvan drie uren in de leng te en twee in de breedte, op welke een bosch van overoude boomen stond, is weg gezonken, zoo dat stam noch tak meer te ontdekken is. Te Sc, Jago zelf zijn 80 menschen om het le ven gekomenen verscheiden huisgezinnen der landlieden in den omtrek zyn mee hunne woningen verdwenen. jVattïCtfijfc,. Parijs, den 13 Julij. Volgens de berigten uit Madridvan den 5 dezer, had men, voor zoo ver mén daar reeds kennis van kon dragenover het geheel even veel reden van tevredenheid over de keuzen der afgevaardigden als vroeger over die der kiezersmeesc allen waren in den geest van het gouvernement uitgevallen. De nieuwe minister van finantien had, volgens deze zelfde berigten het contract, tusschen den heer Gonsales Allendeals gemag- tigde van het Spaansche bestuur, en het huis Rothschild geslo ten geweigerd goed te keurenen den heer Allende terugge roepen. De Cholera rigcce in het zuiden van Spanje groote ver woestingen aan, en had de hoofdstad mét schrik vervuld, zoo- dat dezelve meer en meer door vele ingezetenen werd verlaten die eene schuilplaats op het land zochten Men sprak ook meer en meer van de waarschijnlijkheid dat de kamers niet in Madrid, maar te Sevogia geopend en zij aldaar op het slot hunne zittin gen houden zoudenalzoo het hof zich, uit vreeze voor de Cho lera, naar la Granje begeven hebbendeen dat lustslot ver van Ma drid verwijderd liggendeanders de mededeelingen tusschen de rege ring en de kamers gedurende de discussien te moeijelijk en bijna onmogelijk zijn zouden. Sommigen meenen, dat de vrees voor de Cholera echter slechts een voorwendsel voor de verwijdering van het hof uit Madrid geweest zijen men van die omstandig heid gebruik heeft willen maken om ook de kamers uit de hoofd stad te verwijderen, uit vrees voor republikeinsche ondernemin gen gedurende de zittingen, en" zulks te meer daar men nog niet volkomen gerust was dat niet eenige heethoofden verkozen zou den wordenwelke het moeijelijk zou vallen om in toom te hou den, wanneer zij zich met de partij verbonden welke naar eene omwenteling verlangt om tot posten en bedienihgen te geraken. Volgens den Contitutionnel zijn er in den afgeloopen nacht 3 courriers uit Madrid aangekomenwaarvan er dadelijk een naar Londen is doorgereisd; en. zoo als genoemd blad er bijvoegt, zoude de depêches van die courriers onder anderen inhouden, dat de bijeenkomst der cortes verschoven was. Het bewind heeft het herstel der censuur van de tooneel- scukken pogen te doen voorkomen, als een maatregel in het be lang der tooneel directeuren zeiven welke somwijlen aanmerke lijke onkosten moecen make.n voor de vertooning van stukken, die door het bestuur niet kunnen worden geduld als strijdig mee de openbare orde en goede zeden en welke hetzelve alzoo volgens de steeds bestaande napoleontische verordening van 1806, kan en moet verbieden waardoor de directeuren uit den aard der zaak eene schade moeten lijden, welke door eene voorloopige censuur wordt verhoed. Aan het hoofd van het committé van deze censuur, welke, in den grond der zaak, alweder in tegen- Frankfort, den ia, Julij; Door het bewind van Zwitser land is, behalve de nota des oostenrijkschen gezanrs van 7 Julij ook bekend gemaakt een zeer minzame brief van Z. M. den Ko ning van Sardinië, gedagteekend 24 Junij, waarin Z M. zijne bijzondere tevredenheid betuigt over het h^m toegezonden zwit- sersdhe gezantschapen verklaartdat her zijn opregte wensch is, om met Zwitserland bestendig goede verstandhoudingen vriend naburige betrekking te onderhouden,

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1