GOESSGHE GOFRA N°. sr. !j >w4< 1 Vrijdag 18 Julij 1834. Btidtusrim *n &bmiuisrttrat«tt. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dèr Stad GOES en ressorte van dien, doen te weten: Dat bij Zijner Majesteits Besluit van den 28 Junij jongstleden N.° 2. tot Commissaris van Policie binnen deze Stadis aan gesteld de heer FR.4NS BAKKERen dat hij als zoodanig beëedigt en in functie getreden is. En op dat zulks algemeen bekend wordezal daaraan op de gewone wijze Publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Sradhuize van Goes, den 17 Julij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L deFOÜWJz. BEKENDMAKING. OPENBARE A AN BESTEDING. Op Maandag den 21 Julij 1834, des avonds om 5 uren, zal door Burgemeester en Assessoren van de Gemeente Wemel- dingein het Gemeente Huis aldaar daartoe behoorlijk geau toriseerd bij Inschrijving en Opbod worden Aanbesteed Het Afbreken van het HUIS Landzigt, behoorende aan den Grooten-Armen dier Gemeente staande aan de Oude Kaai aldaar en het uit de daarvan afkomende MaterialenOp bouwen van vijf nieuwe ARME-HUISJES onder een Ge- meene Kapmet Leverantie van de daarop te kort komen de Materialen-, De Teekening, het Bestek en de Conditiën, waarop de Aan besteding zal plaats hebben, liggen van heden af ter Plaatselijke Secretarie voor een iegelijk ter visiemits zich voor af daarteo bij den Burgemeester aanmeldendeen zal de aanwijzing in loco gedaan worden op Zaturdag den 19 bevorens om drie uren des namiddags. ïVemeldingeden 9 July 1834, Burgemeester en Assessoren voornoemd P. VER L ARE, Vt.: Ter ordonnantie van dezelve L. LANK HORST, Secretaris. NIEUWSTIJDINGEN. iDuifscïtlnttb. Frankfort, den 10Julij. Wij hebben hier thans berigten uit Konstantinopel van den 17 Junij, op welken dag men aldaar van Smirna het berigt had ontvangendat dé Ëngelsche vloot, bestaande uit 6 linieschepen4 fregatten en verscheide brikken en korvettenby Vourloin de golf van Smirnaaangekomen was. De korvet Scoutonder bevel van eenen zoon des En- gelschen eersten ministers Greyschijnt dezelve met het berigt harer aanstaande komst vooruitgezeilden reeds eenige dagen vroe ger in den Bosphorus aangekomen te zijn. Nopens het doel der Ëngelsche vloot, welke onverwijld ook door eene Fransche zou gevolgd worden, hoorde men te Kontantinopel nog niets naders. Openbaar schijnt het eene demonstratie tegen Ruslandofschoon de Ëngelsche gezant te Konstantinopel tracht uit te strooijen, dat de verschijning der Ëngelsche vloot slechts eene oefenings manoeuvre fs Dat uistrooisel is echter waarschynlijk even ver van de waarheid verwijderd als het gerucht, dat de bestemming der beide vloten naar de Zwarte zee zijn zou. Men had te Konstantinopel uit Trebisunde berigten van den 9 Mei, waarin gesproken wordt van een tusschen Engeland en den schach van PerZie gesloten handelsverdrag, hetwelk op gelijke grondslagen, als het Russisch-Persische, zou gevestigd zijn. Men spreekt te Konstantinopel van nieuwewegens de bezetting van Algiers door de Franschen, te openen onderhandelingen, en van eene door de Porte naar Parijs en Londen te doene zending om die Provincie te reclamerenwaartoe men beweerde dat de Porte on der de hand van den kant der Fransche regering zelve zou uit gelokt zijn als welke men meende dat gaarne op eene voegza me wijze wederom van die kostbare aanwinst zou ontslagen zijn. De beide door de Porte bevestigde hospodars der vorstendommen maakten zich gereed om Konstantinopel te verlaten. De Griek - sche gezant Zogrciphos had nog geen gehoor bij den sultan kun- bikomen. Fi-» a nkfort dén 11 Julij. Berigten uit Weenenvan t Julij bevestigen de tijding, dat de aan Zwitserland grenzet de mogend heden voldaan zijn door de verklaring, die het eedgenootschap- pelijke bewind heeft afgelegddac de onrustige vreemde uitge wekenen uit dat land verwijderd, en dat maatregelen van voor zorg tegen het herhalen van vijandelijke ondernemingen tegen de naburige Statenzullen genomen worden. Dien ten gevolge was de goede verstandhouding met Zwitserland hersteld. Op de nota, waarin het eedgenootschappelijke bewind die verklaring had af gelegd zouden de naburige mogendheden onverwijld een antwoord geven,, hetwelk gewis de meest vriendschappelijke uitdrukkingen zoude bevatten. Intusschen leest men in de laatste berigten uit Zwitserland dat de vreemde onruststokers nog geenszins weggezonden waren, en dat integendeel eene bijeenkomst van die lieden te Zurich ter gelegenheid van een schutters-feest, was aangekondigd. Ml Z. D. Vorst Metternich is in den morgen van den 5van Weenen naar Baden vertrokken om aldaar Z. M. den Keizer op te wachten. Z. D. zal eenige maanden te Baden vertoevenen zich later naar zijne landgoederen in Boheme begeven. Over het algemeen verlaten véle leden van het corps-diplomatique Weenen,, om de baden in Boheme te bezoeken. De Ëngelsche gezant, sir Frederic Lambzal, .tot regeling van familie aangelegenhe. den naar Londen vertrekken. De gemalin van den graaf St. Aulaire begeeft zich naar Parijs. De Deensche kamerheer, graaf von Reventlow Criminil, isbij afwezendheid van den Deenschen gezantgraaf Bernstorftot zaakgelastigde bij het Oostenrijk- sche kabinet benoemd. Van een vroeger aangekondigd legerkamp in de Marken, schijnt niets te zullen komende voor hetzelve bestemde regementen hebben bèvel bekomenhunne garnizoen steden niet te verlaten. Tijdingen uit Rome van 29 Junij behelzen dat D. Miguel aldaar verwacht werd, hebbende de zaakgelastigde van dien Vorst te Rome reeds eenige dagen vroeger de kennisgeving ontvangen dat dezelve voornemens wasom Z. H. den Paus onverwijld te komen bezoeken. Hec Romeinsche volk was zeer bezorgd we gens een sedert eenige dagen in omloop zijnde geruchtdat de Pauselijke Regering voornemens zou zijn, papieren geld in om loop te brengen. De Romeinen schijnen daar nog altijd veel af keer van te hebben, na het gebeurde in 1798, toen zij bij het buiten koers stellen van het papiervolstrekt geene de mir?ste schadevergoeding hebben bekomen. Naar men uit Hamburg schrijftzou aldaar zwarigheid ge maakt zijn om de 200 Spaansche Carlistendie met D. Carlos naar Engeland uitgeweken zijnte ontvangen Door D. Carlos zou namelyk, eenen brief aan den senaat geschreven, en daarbij den gastvrijen ontvang zijner vrienden verzocht zijndien brief zou de senaat geoordeeld hebben aan de vreemde gezanten te moe ten mededeelendie natuurlijk omtrent onvoorziene geval begre pen nadere instructien te moeten vragen. Hadden de voormelde uitgewekenen niet als een corpsmaar als individuenen voor zien van goede crediet-brieven in de plaats van den aanbevelings brief van D. Carlosde reis naar Hamburg gemaakt, men zou gewis den logement houders gaarn het voordeel van zulk een be zoek zonder bedenken gegund hebben. Nu loopt men in Hamburg gevaardat zij zich naar Altona begevenwaar ze zeker niet zullen afgewezen worden. Ingevolge eene ukase van den Keizer van Rusland zalter bevordering van de handelsbetrekkingen met Polen, eene nieu we gouden nieuwen munt van 3 roebels geslagen, en daaraan den naam van 3 roebel imperial of Russische dukaat gegeven worden. Het opschrift op deze munt luid in de Russische taal3 Roe bels en in de Poolsche20 Slot. Deze gouden munt zal ook in Warschow geslagen wordentevens is aan de munt te War schow toegestaan om ook de .tot hiertoe alleen te Petersburg ge slagen Russisch Pooïsch zilveren munten van 15 kop., 75 kop. en i§ roebel met het Poolsch opschrift 15 en ro slot te slaan, alsmede eene nieuwe van 30 kop. of 2 Slot. Alle deze mun ten zullen door geheel het rijk, gelijk in Rusland zoo ook in Polen in den omloop gangbaar zijn. Londen, den 13 Julij. In ons avondblad leest men hec navolgende „Wij zijn nog niet in staat, om de bezorgdheid van het pu-' bliek, ten aanzien van het ministerie, weg te nemen. Er is nog niets bekend aangaande de mededeelingen, welke geschied zijn en nog plaats vinden tusschen lord Melbourne en Z. M.doch wy vernemen uit zoo veel verschillende goede bronnendat die mededeelingen voortdurenen dat Z M. geen ander persoon dan lord Melbourne over den tegenwoordigen staat van zaken heeft geraadpleegddat wij met vertrouwen meenen te kunnen zeggen - 1 1 - 1 1

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1