v o r it a Ti-1t r"> 4*f fen 'v a" 'v ^:A a.'/V1''*- zr, y N°. 54. GOESSCHE Maandag Julij 183:4. Bcsttucu cn Clbmhtiotrntieu. h PUBLIEKE BESTEDING. Op Zaturdag.den 19 Julij 1834, des voormiddags te Elf uren zullen Burgemeester en Wethouders der Scad Goes ten stadhui- ze aldaar publiek en aan den minst mijnenden trachten Aante- besteden: i.° Het vérleggen van een gedeelte der STRATEN binnen deze Stad. 2.0 Het Herstellen van het DAK van het STADHUIS be. staande in Loodgietersen Schaliedekkerswerken 3.0 De benoodigde Metselwerken aan de DAKEN en MU REN der STADS SCHOLEN en het Opvoegen en Witten der STADS-POORTEN. Van al hetwelk lokalen aanwijzing zal geschieden op Woens dag den 9 dezer maandvoor het eerste perceel des voormid- dags te tien uren, te beginnen buiten de Haven Poort 5 voor het tweede perceeldes middags te twaalf urenop het Stad huis en voor het derde perceel des namiddags te vier uren te beginnen bij Meester van Kloosterwaarna de Bestekken en Conditiën ter Stads Griffie ter lezing zullen liggen, tot den dag der besteding, des voormiddags van 10 tot 12 uren. Gedaan ten Stadhuize van Goes, dén 5 July 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve. De Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. SDutföcM.mb. Berlijn, den zgjunij. In de Petersburger dagbladentot dan 21 dezer, leest men een Keizerlijk rescript van den 5 Mei. waarbij Z. M. Hoogstdeszelfs bijzondere tevredenheid te kennen geeft aan den adjudant-generaal Kisselew ,*over de goede leiding des bestuurs in de Vorstendommen Moldavië en Wallachije, als hebbende genoemde generaal, door zijne medewerking, volko men aan he tin hem gestelde vertrouwen beantwoord; voegende Z. daarbijdat de beide Vorstendommen het aan zijne rus- telooze zorgen te danken hebbendat de aan dezelve door den vrede vanAdrianopel geschoökene voordeelen reeds nu op der- zelver welstand een' weldadigen invloed uitwerken. Verder vermelden de dagbladendat de straatsraad in werke- lijken dienst Chambeauen de generaal-majoor baron Prittwitz met de orde van Stanislaus zijn begiftigd geworden. Frankfort, den 30 Junij. Den ao dezer zijn de vreemde gezanten te Zurich, aangekomen, en hebben aan den president van het voorzittend canton hunne officiële mededeelingen overhandigd vervat in vier nota's van Oostenrijk, Beijeren, Wurtemberg en Baden in welke de reeds vroeger confidentieel gedane vorderin gen thans wezenlijk herhaald zijn. Hierover is in de zittingen van den Landdag, van den 21,"en in die van de drie daarop volgende dagen geraadpleegd, en hebben er zeer levendige be raadslagingen plaats gehad over het te geven antwoord. De voor zitter, die tot de partij der radicalen behoort^ vermaande de vergadering, de gedane vorderingen, als vernederende voor de waardigheid van Zwitserland, van de hand te wijzen; sommige Jeden spraken in denzelfden geest, doch anderen, en wel het meerendeel, verklaarden zich genegen, om den weg der gema tigdheid in te slaanen aan de niet onbillijke vorderingen der Mogendheden; wegens de verwijdering der vreemdelingentoe te geven. Ten laatste heeft de vergadering zich met dat gevoe len vereenigden is een antwoord op de nota's der gezanten die eene stellige beslissing verlangden, overwogenhetwelk aan het begeeren der mogendheden voldeed, en door de gezanten goedgekeurd is. Genoemde vergadering heeft het bovenstaande besluit met 113 regen 61 stemmen genomenzoodat de radica len verre daarbij zijn te kort geschoten Uit Naumburg wordt gemeld, dat in de Menagerie van J. van Dint er, te Altenburg, eene groote Oostindische slang van de soort bekend onder den naam van Anacondaden 26 April jl. zes en dertig eijeren had gelegd. Deze eijeren met grooté zorg behandeld zijnde, heeft men den 18 Junij te Naümburg het genoegen gehad, van uit een derzelve eene jonge slang te zien uitkomenwelke iets meer dan een duim lang is. De berigtge- ver meentdat geen tweede voorbeeld daarvan in Europa bekend is, en werischt, dat de natuurkundigen hunne aandacht op dit verschijnsel mogen vestigen. (^ngèlatib. Londen, den 29 Junij. Onder het gevolg van D Carlos is medegekomen de Spaansche generaal Morenodie in 1831 ver- radelyk den generaal Toorryos met een vijftigtal der zijnen waar onder ook een engelschman met name Boyd, naar Malaga lokte, dadelijk na hunne landing overvielgevangen namen fusilleerde. Deswege, zoodra zijne aankomst hier bekend werd door onze papieren als moordenaarook wan een landgenoot, bij het pa- bliek aangeklaagdwéék Morenoom zich aan de woede van het gemeen te Portsmouth te onttrekken, naar deze hoofdstad. Hier werd vrijdag avond in het huis der gemeenten door den heer 0%Dwjer eene motie gedaan, strekkende orn mededeeling te bekomen van de briefwisseling tusschen ons gouvernement en het Spaanscheter zake van de gevangenneming en ter dood, brenging; van Mr. Boyden om voldoening wegens opgeroeide daad te bekomen, door den moordenaar te regt te stellen. De mededee ling werd, na eenige discussien, bewilligdmaar omtrent het ove* rige kwam men tot geen besluit. Intusschen heeft Merino ook gemeend hier niet werder de werking der algemeene verontwaar- Waardiging te moeten afwachten, en met overhaasting zich uit dit land voortgemaakt. JJt\tufcrt jfc. Parijs den 29' Junij. Men spreekt van een regstgeding te gen den minister van finantien ten behoeve van mevrouw Lae- titia Buonapartemoeder van den gewezen Keizer eu door de broeders en zusters van laatstgenoemden, in naam en a's erven vat) de overledene Prinses Pauline Borghesehunne dochter en zuster. Zij vorderen de betaling eener som van 1,518,052 fr. 77 c., als hec bedrag van drie inschrijvingen renten, aan deze Prinses ten deel gevallen voor de uitvaardiging der wet van den 12 Januarij 1816, waarbij de familie Buonaparte uitgebannen wordt. Voornoemde erfgenamen vermeenendatdaar de wet geene terugwerkende kracht heeft, deze achterstallige gelden door dezelve niet kunnen verbeurd verklaard worden. De Prins van Joinvillederde zoon van koning Lodewyk Philipszal in de eerste dagen van Augustus naar Brest vertrek ken, om aldaar het vereischte examen als kweekeling der marine te ondergaan Na bet doorstaan van dac onderzoekzou de Prins zich naar Lorient begeven, om zich aan boord van het Fregat la Sijrenevan 52 stukken, onder het bevel van den kapitein d* Oysouvillein te schepen. De Sijrene zal, naar men zegt, slechts eene korte oefenings reis naar de Kanarische en Azorïsche (vlaamsche) eilanden doen. Men voegt er bij, dat hec desKo- nings voornemen isom in hec aanstaande voorjaar zijnen zoon eene reis naar Brazilië en de West-Indische eilanden te laten doen alwaar hij dan de aldaar liggende Fransche oorlogschepen zou kunnen bezoeken. Te Lyon werd de rust sints eenige dagen op nieuw ge- stooTd. De werklieden die zich steeds in twee partijen verdeeld houden, waarvan de eene zich ten aanzien van het loon naar de omstandigheden wil schikkende andere bij de geringste vermin dering weigert te arbeidenzijn in de voorstad La Guillotiere handgemeén geworden en niet dan met moeite, enmadater van beide zijden een aantal gekwetsten waren gevallendoor de ge wapende magc gescheiden. Gedurende de verkiezingen heefc men dóór' buitengewone voorzorgen alle gelegenheid tor stoor nis der openbare orde vermeden. De bezetting was den gan- schen dag in de wapenen, en talrijke patrouilles doorkruisten de Stad. iSicbcvïntxhm. Amsterdam, den i'Julij. Men beweert dat tegen de heifc der maand Julij de inschrijving der aandeelen in de onderneming vah dén ijzeren spoorweg van Amsterdam naar Keulen eindelijk zal geopend wordenwelke tot nog toe vertraag'd schijnt te zijn door zwarigheden van het departement van nijverheid wegens de statuten der maatschappijenz waardoor men bevreesd werd de zaak op de lange baan zoude geschoven wordenterwijl men in Belgie steeds voortgaat; een der leden van de commissie heeft zich te dien einde met een adres van dezelve aan Z. M. gewend én van hoogstdezelve niet alleen zeer geruststellende berigten mede- gebragc, maar zelfs de verzekering van de eerste te zullen zijn, om aan de inteekening deel te nemenen welzoo als men ver zekert, voor de kapitale som van f 400,000.' 's Gravenhage den 2 Junij. Volgens ingekomen berigt is Zr Ms, linieschip de Zeeuw aan boord waarvan Z. K. H. Prins Willem Frederik Hendtik zich bevindt, den 21 Junij jl. in den vroegen morgen te Cronstadt ten anker gekomenna den over- togt uit de bogt van Kiöge (nabij Koppenhagen) derwaarts, in den buitengewoon korten tijd van ruim vier etmalen te hebben

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1