5, Het bewind betoont de meest mogelijke gerustheidnopens den uitslag der verkiezingen, welke thans door geheel Frankrijk plaats hebben, en vermeent, dat deze benoemingen, alshet blijk van de meening dergenen die üic hoofde hunner bezitting het grootst belang hebben bij het behoud van orde en rusteen bewijs zul len opleveren, dat de tegenwoordige staatkunde van Koning Phi lips en zijne ministers de goedkeuring van verre weg het belang rijkste gedeelte- der natie weg -draagt." De gedeputeerden zullen in den loop der maand Augustus bijeenkomenen de zitting zal alsdan zeer spoedig worden ge* prorogeerd. Het regtsgeding der laatste zamenspanningen, wel ke de oproerige tooneelen van Lyon, Parijs, St. Êtienne en an dere'plaatsen hebben te weeg gebragr, 'cwelk voor de kamer der Pairs, als geiegtshof geconstitueerd, wordt gevoerd, zal den kelijk nog wel eenigen tijd vorderen. Bijaldien de partij der re publikeinen, van nu af aari tor op het uitspreken van het arrest, geene nieuwe pogingen aanwendtten einde de rust te verstoren wacht men wel veroordeelingen; doch in een gematigden zin^ en in elk geval eene uitspraak welke zal kannen strekken, om de hoofden der party welke nog genegen zouden zijnnieuwe aanslagen te beramende meeste behoedzaamheid in te boezemen- Men meldt het navolgendeuic Madrid van den' n Junij: „Men spreekt van eene nieuwe algemeene amnestie, welke al de staatkundige meeningen in zich zoude bevattenen zich alzoo uit strekken zoo wel tot voormalige constitutionelen als tot Carlisten, doch dergelijk een maatregel vereischt eene rijpe overweging en zoude de ijverige voorstanders van de nieuwe orde van zaken wei nig behagen, uithoofde hunne vyanden talrijk zijn, op sommi ge plaatsen gewapend tegenstand biedenelders yverig zamenspan- nenen daarenboven door eene magrige partydie der geestelijkheid namelijk, worden ondersteund. De fransche en engelsche ambassadeurs hebben thans eenen niet geringen invloed; zonder hunne tusschenkomsten goedvin den wordt geen maatregel van eemg aanbelang genomen. Men wacht tegen den 16 de voorhoede van de uit Portugal cerug- keerende troepen van RodilDezelven zullen door de Koningin an oogenschouw worden genomen, en alsdan dadelijk den togt naar Navarre aannemen. Men meldt by herhalingdat de cho lera in Andalusie is uitgebroken." Van den kant der bewegings partij wordt verkondigd dat de hertogin van Berry eene acte heeft onderteekendwaarbij zij afstand doet van de voogdy over hare kinderen. Zy zoude hiertoe, tijdens haar laatste verblijf te Praag, door Koning Ka- rel X zyn genoopt, ten gevolge van haar huwelyk, £VcbcrUin0csu 's Gravenuiage, den Junij. Men leest in het dagblad van LuxemburgZeer onlangs ontvangene tijdingen uit Weenen behelzen, dat er ontwerpen, geschikt tot afdoening der staat kundige zaken in Belgie, door het congres aan de goedkeuring van Rusland onderworpen geworden zijn. De grondslag dier ver effening zou wezen het afscheiden der vraag wegens het Lu- xeinburgsche van al de hangende zaken Het Weener congres schijnt ten doel te hebben om, op eene billijke wijzede tot heden toe zoo hatelijk veronachtzaamde belangen van Holland te regelenmet het doel om andere belangenregtstreekè tegen die van Groot-Brittanje inloopende, te voldoen dans le but de sa- tifaire d" autres intéréts diamètralement opposes a ceux de la Grande Bretagne.) Men gelooft dat de plannen van het con gres in geenen deele naar den smaak van lord Palmerston zullen zijn en nog minder naar dien van deszelfs patroon Talleyrand, Maar, welke zij ook'wezen mogen worden die schikkingen door de bevolking van het Luxemburgsche met een ongeduld ver wacht hetwelk geene menschelyke spraak kan uitdrukken. Alle staatkundige vragen lossen zich ten goede often kwade op die van Luxemburg worde uitgesteld en weder uitgesteld. Onder al de landen van Europa is ons ongelukkig land datgene, hetwelk door de gebeurtenissen der laatste drie jaren het ergst getroffen geworden is. Op zijn buitengoed te Ixelles, nabij Brussel, is onlangs, in den ouderdom van 63 jaren overleden, de bekende en ver dienstelijke architekt van der Straten aan wiens ontwerpen de stad Brussel, onder het bestuur van onzen Koning, onderschei dene voorname gebouwen die onder zijn opzigt werden daar- gesteld of verfraaid, te danken heeft; gelijk, onder anderen,het paleis van den Prins van Oranjehet hotel van de munthet paleis van de Scaten-Generaal en voorts buiten Brusselhet pa leis van Terveuren, het aartsbisschoppelijk paleis te Mechplen enz. Het plan van den Leeuw van Waterloo is insgelijks van hem afkomstig. Ter viering van de September-dagen, in dit jaar heefr de minister van binnenlandsche zaken, onder anderen eene prijsvraag uitgeschreven, bestaande uit een dichtstuk ten onderwerp heb bende: de zegepraal der nationale onafhankelijkheidhet toe komstig lot van het vaderland. Dit dichtstuk kan niet alleen in het Fransch maar ook in her Vlaamsch vervaardigd worden, de eerste prijs zal bestaan in eenen gouden penning ter waarde van 600 franken, of, bij verkiezing het geld zelf; de tweede in eenen pennrng van hetzelfde metaaldoch ter waarde van 300 franken of die som in contanten* Een dergelijke prys en premie is uitgeloofd voor een muzijkstuk, inhoudende een patriottische cantate. In de stad Limburg, op den nieuwen weg van Verviers naar Aken, is eene verschrikkelijke brand geweest, waardoor 40 k 50 huizenalsmede de parochiale kerkin de asch zijn gelegd. De brand is 11. Zaturdag, 's namiddags ten een ure, in het huis van den heer Vienxtemswaar nieuw hooi geborgen wasbe gonnen. In minder dan twee uren was alles in vlam's avonds ten vijf ure heeft de brand eerst opgehouden. Een groot gedeelte der huizen was met stroo gedekt.- Meu heeft brandspuiten van Verviers naar Limburg gezondendoch wegens den afstand der beide steden zijn dezelve te laat aangekomenom veel hulp te kun nen toebrengen. &btfjert£ntkn. Getrouwd M. J. B O S D IJ K Goes, en den 27 Junij 1834. F. de JONG H. Dienende ter algemeene Kennisgeving. Heden morgen omtrent Elf uren heeft het den Almo- genden behaagdonze waarde Moeder en behuwd Moeder Me- jufvrouw ANNA CATHARINA db BIEweduwe van wijlen den Heer Henricus Josephus Tiëlens in leven Medecina Doc tor te Goesna voorzien te zijn geweest van de H. Sacramen ten van onze Moeder de H.Kerk tot zich te roepen, in den ou- derdom van 75 jaren, 10 maanden en i<) dagen. Zij die haar van nabij gekend hebben, zullen genoeg fbesef- fen, wat wij in haar verliezen. Strekkende deZe zoo tot bijzondere als algemeene kennisge ving aan Vrienden en Bekenden zoo binnen als buiten de stad; verzoekende van brieven van rouwbeklag verschoond te blijven. Leur, den 25 Junij 1834. Uit aller Naam (Provincie Noord-Br aband.y T. F. T IE L E N S. NEDERLAND- SCHE STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, JULIJ 1834. DIENST tusschen ROTTERD., NIJMEGEN en KEULEN, Van Rotterd. naar Nijmegen. Dingsdag morg. 8 ure. Woensdag 8 ~i- D on der dag 9 Vrijdag 2 Zondag „4 Maandag 4 Van Keuten naar Nijmegen. Dingsdag Woensdag Vrijdag Zaturdag Zondag morg. ure. Van Keulen naar Thiel. Maandag morg.' 6 ure. Van Nijmegen naar Keulen ure. Woensdag morg5 Donderdag z - Vrijdag 5 Zaturdag 5 Maandag 5 8 Dingsdag 5 Van Nijmegen naar Rotterd, Dingsdag morg. W oensdag Donderdag Zaturdag Zondag Maandag ure. 6 8 9 9 10 1 r Van Thiel naar Rotterdam. 8 Dingsdag morg 4 ure. DIENST tusschen ROTTERD. ARNHEM en KEULEN. Van Rotterd. naar Arnhem 5 Zaturdag morg. 6 10 Donderdag ure. 99 6 -— Van Keulen naar Arnhem 3 Donderd. morg. 6 ure. 8 Dingsdag 6 Van Arnhem naar Keulem x Dingsdag morg. 5. ure. 6 Zondag 5 Van Arnhem naar Rotterd. 4 Vrijdag morg. ure- 9 Woensdag qz DIENST tusschen ROTTERDAM en LONDEN. Van Rotterdam naar Londen. 1 Dingsdag morg5 ure. 8 Dingsdag midd. 1 r Van Londen naar Rotterdam, 6 Zondag midd. 12 ure. 13 Zondag morg. 8* ADMINISTRATIE voor de NATIONALE NIJVERHEID. Lijst der dagen en uren van afvaart voor de Stoomslepers, tusschen ROTTERDAM en LOBITH. Van Rotterdam naar Gorcum en Lobith. Woensdag morg. 6 ure. Vrijdag 8 Zondag 9 Van Lobith naar Rotterdam na arr'tvement en ten vroegste. 3 Donderd. 5 Zaturdag 7 Maandag midd. *9 12 12 12 ure. DIENST tusschen ROTTER DAMZIERIKZEE en GOES, Van Rotterdam naar het Sas van Goes. 1 Dingsdag morg. 10.. ure. Donderd. uj Zaturdag Van het Sas van Goes naar Rotterdam. 2 Woensd. morg6 ure. 4 Vrijdag 7 6 Zondag 7 5 Voor Passagiers zich te adresseren te Goesbij de Heer G. van Kalmthout in het Logement Soutenstuinalwaar ook de wagenswelke de Reizigers tusschen Goes en het Sas ver voeren af- en aanrijdenalsmede bij den Commissaris IV de FouwfVz. bij welke laatstgemelde de goederen moeten bezorgd worden, die met de Stoomboot moeten worden vervoerd. Te Gom, bi; F, Kleeuwens, Stadsdrukker, *9 99 99 99 99 99

Goessche Courant | 1834 | | pagina 4