K sbwo»" t N°. 49. GOESSCHE Vrijdag COURAN 20 Juilij 1834. 4!V' «rCl^ :- 4', i? I A:7- few" locsfuvcn cti Ctbrnimsfvaticw. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland; herinnert by deze alle belanghebbende Adrainistratien en Particulieren in de Provincieaan de bepalingen der wet van den 8 November 1815, N.' 36 {Staatsblad) no. 51)volgens welke van alle schuldvorderingen, ten laste van het Rijk over den jare 1833, de Rekeningen, Memorien of Declaratien vóór of op d&n laat sten Junij aanstaandebij zoodanige Administra- tien, Collegien, Autoriteiten of Ambtenaren, als welke de or ders tot het doen van leverancien of anderzints gegeven hebben behooren te zijn ingediend, op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdmet uitnoodiging verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening van voormelde pretentien niet aftewachtenmaar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburgden 16 Junij 1834. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING." BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien Gezien de circulaire van Zijne Excellentie den Heere Staats raad Gouverneur dezer Provincie van den 16 junij dezes jaars, A. N.° 6975 2e. afdeeling 'Provinciaal Blad n.° 43 Herinneren bij deze de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente aan de stellige bepalingenvervat in de wet van den 8 Novem ber 1815 n.° 36 Staatsblad n 0 51} volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk, over den jare 1833 de Rekeningen Memorien of Declaratien voor of op den laat> sten dezer maand, bij zoodanige AdministratienCollegien, Au toriteiten, of Ambtenaren, als welke de orders tot het doen van levenrantien, werkzaamheden als anderzins gegeven hebben, be hooren te zijn ingediendop poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigd; met uitnoodiging verder om dit uiterste tijdstip voor de indiening van gemelde pretensien niet aftewach ten, maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Gedaan ten Stadhuize vah Goes den 19 Junij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads - Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. 53tiUöch(uub. Frankfort, den 12 Junij. Den 25 jpVTei is een Turksch eskader van fregat, 2 korvetten en xi kleinere oorlogsvaar tuigen voor Samos aangekomen, en een Turksch officier aan land gegaan om de Samioten aan te manen van zich zonder tegenstand te onderwerpen en zoo als uit Smirnafgemeld wordt, was ver re het grootste gedeelte der bevolking zoowel tegen allen tegenstand als tegen eene verhuizing naar eldersen hadden zich niet alleen de ingezetenen van Vathide hoofdplaats des eilandsbij gele genheid eener door het opperhoofd Lagotheti eenigen tijd te voren bevolen algemeene vergaderingopenlijk daaromtrent ver klaard, en te kennen gegeven, dat eene uitwijking alleen voor Lagotheti en de zijnen kon te pas komen om de vrucht hun ner rooverijen in zekerheid te brengen maar zelfstoen zij daarna door Lagotheti en diens aanhang met eenen aanval en de ver branding hunner stad bedreigd werden, de wapens opgevat om zich tegen hunne onderdrukkers te verdedigen. Uit Odessa schrijft menonder dagteekening van den 23 MeiNa eene langdurige droogte en hitte is hier gisteren storm weer met regen ingetreden ook te Taganrog en in meer andere streken van het zuidelijke Rusland heeft het aanhoudend geregend, zoodat de bekommeringen welke de droogte voor een nieuw misgewas had doen ontstaan, grootendeels geweken zijn. Uit Néustadt, in Rhijn-Beijeren, schrijft men, onder dag teekening van den 9 JunijNadat kort geleden onze streken en vooral dat gedeelte van Rhijn-Beijeren, alwaar de beste wijn- bergen zich bevinden door eene vreessélijke hagelbui waren be zocht, heeft gisteren een on weder en daarmede gepaard gaande wolkbreuk, niet alleen de hoop van menig vlijtig arbeider te gron de gerigt. maar ook menschenen dieren van het leven beroofd, en sommige akkers nagenoeg onherstelbaar verwoest. Sedert lang wenschte men hier vurig naar regen thans is ongelukkig dit ver langen in al te groote mate vervuld. Gisteren avond tegen negen, m'e ontlastten op eenmaal na een hevigen donderslagdie geheel den omtrek deed beven vier zaamgeóreven onweersbuijen op den Weinbiet, den hoogsten top van het Haardtgeberteeene ont zettende hoeveelheid water, waardoor geheele stroomenvan dien bergtop, in de naburige dalen vloeiden, stukken rots van hon derd centenaars gewigt zeer ver voortgesleeptboomen ontwor teld en verscheidene huizen welker bewoners niet eens den tijd hadden "gehadhun vee los te makenverwoest werden. In het dorp Haardt alleen werden drie huizen geheel vernield en meer dan twintig aanmerkelijk beschadigd. Éen aldaar gezeten land-, man wilde nog uit de kist zijner schoonmoeder eene daarin be waarde som van 300 gulden reddendoch werd door het water overvallen en langs de rotsen voortgesleeprzoodat hij later bij eenen boomwelks takken hij nog gelukkig had weten te grij pen, met de sleutels in de hand, in eenen zeer jammerlijkenen bewusteloozen toestand gevonden werd. Zelfs de tweede ver dieping van sommige huizen is door het ingestroomde water met zand opgevuld. Het dorpje Lindenberg, een uur van hier ge legen en alleen bewoond door behoeftige lieden, die van de op brengst der door hen bebouwde akkers leven moetenis zooda nig vernielddat deszelfs bewonersindien het hun niet gelukt de geheel naakt gespoelde rotsen weder met eene laag aarde te bedekkenelders eene woonplaats zullen moeten opzoeken. Het huis van zekeren Laubaldaar is, met hem, zijne vrouw entwee kinderen zoo plotseling verdwenendat men niet eens de plaats herkennen kan, waar het gestaan heeft. De stad Neustadt zelve zou insgelijks zeer geleden hebben indien niet een hoop van om streeks 800 vademen hout, die bij toeval in de rigting van waar de stroom kwamlagen opgestapeldaan deze plaats tot eene natuurlijke waterkeering gestrekt had. De gedurige bliksem stralen en donderslagenhet gelui der stormklokken en het ge stadig geroep van watersnoodte midden van den duisteren nacht maakte een zeer somberen indruknog vreesselijkei was die in druk echter, toen men dezen morgen de daardoor geteisterden die meestallen in levensgevaar hadden verkeerd, hoorde klagen. Niet alleen is voor dezen alle hoop op den aanstaanden oogst verijdeld hunne wijnbergen zijn zoo zeer verwoestdat derzel- ver herstelling aanzienlijke kosten zal vorderenen die bezittin gen ook bij den gunstigsten keer', aan de eigenaars in geene vier jaren iets zullen opbrengen. Mogt deze korre schildering eener groote ramp het hart van edele menschvrienden bewegen, om het lot der daardoor getroffenen te helpen verzachten. Gaarne zal deze of gene zich met de inzameling der bijdragen belastenter wijl men hier voor derzeiver behoorlijke verdeeling zorg zal dragen, Uit Munchen 10 junij, meldt men het volgende „Op last van Z. M den Koning is eergisteren ten einde regen van den Hemel aftesmeeken alhier eene groote processie gehouden bij welke de reliquien en het beeld des H. Benno zijn rondge dragen hetgeen slechts in buitengewonen nood geschied Men meldt uit Koppenhage, 7 Junij, dat het nederlandsche linieschip de Zeeuw en de brik Snelheidna eenigen tijd bij El- seneur te hebben gelegenop de reede ten anker zijn gekomen. Prins Frederik Hendrik van Oranje heeft eenige oorden van noordelijk jutland bezocht, en laatstelijk Z. M den Koning van Denemarken zijne opwachting gemaakt, welke Z. K. H. op de minzaamste wijze heefc ontvangen. (£ttgcUttb. Londen, den 13 Junij, Overeenkomstig zijner vroegere ken nisgeving, heeft de kolonel Evans gisteren avond in het huisfder gemeenten het stuk der russische-hollandsche leening ter tafel ge- bragten na verklaard te hebben datvolgens zijn gevoelenuic hoofde Rusland de voorwaarden der overeenkomst van November 1831 geschonden had, door aan de krachtdadige handeliugen van Frankrijk en Engeland, ten opzigte van de overgave van het kas teel van Antwerpengeen deel te nemen, Engeland ook niet lan ger kon verpligt gerekend worden om aan eerstgenoemde mogend heid 's jaarlijks eene som van ongeveer 100,000 p. st. te moeten betalen ten slotte eene resolutie voorgedragendaarop nederko- mende, dat Zr. Ms. gouvernement na alvorens een naauwkeurig onderzoek in dezen gedaan te hebbenonmiddelijk alle verlere betaling mogt schorsen. Na lord Palmerstoii's verklaring echter, dat noch de scheiding van Holland en Belgie, welke veeleer met de goedkeuring en medewerking van Groot Brittannie had plaats gehadnoch het tusschen de vijf mogendheden bestaan hebbende verschilpuntbetrekkelijk Antwerpenals eene schending van vroeger gesloten traktaten van den kant van Rusland aan te mer ken waren, en Engeland dien ten gevolge nog steeds aan des- zelfs vroeger aangegane verbindtenissen gehouden was, heeft voor» 5» .- -r r»J •J'.; 4

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1