v PUBLIEKE VERKOOP INGop Woensdag den 14 Mei 1834, des morgens te 10 uren, en volgende dagenin het locaal van den Schouwburg te Goesvan eene groote partij MEUBILAIRE GOEDEREN.; iemand genegen zijnde, om daar iets bij te voegengelieven zich te v adresseren bij Johannis Magielse Nz. te Goes. engelsche noch fransche troepen binnen het schier-eiland zouden vereischt worden Londen den 25 AprilDen 24 is de Koninklijke bood schapper welke belast is met de overbrenging van het door de ministers van Engeland, Frankrijk, Spanje en Portugal onder- teekende verdrag van Falmouth, op de stoomboot the County of Plembrokemaar Lissabon vertrokken. Op die stoombopt heeft zich insgelijks ingescheept een Portugeesch edelmandie rhet een gewigtige zending aan zijn gouvernement belast is Men verwacht dat het genoemde verdrag terstond door de Portugesche regering zal geratificeerd, en binnen acht dagen hier te lande terug ge- bragt worden. Omtrent dit verdrag laat -een onzer dagbladen zich aldus uit: „Wij zijn niet bekend met de geheimen der regering, doch weten echter genoegzaam de inzigten van ons kabinet, om het publiek te kunnen verzekerendat de berigtendoor sommige bladen medegedeeldals of het Britsche gouvernement voorne mens zou zijnom door middel van het zwaard twee vrouwen op den troon van twee onafhankelijke naden te plaatsengeheel en al ongegrond zijn. 1 Het zou toch strijdig zijn met de gansche staatkunde van bet tegenwoordige ministerieeen verdrag goed te keurendat Frankrijk verbond, of, zoo men wil magcigde* om met een le ger de krijgsbewegingen van het leger der Koningin Regentes in de Noordelijke provinciën van Spanje te ondersteunen. Wij spre ken uit dien hoofde stellig tegenhetgeen een. onzer bladen het publiek heeft zoeken wijs te makendat het gebruik van wape ht-d den grondslag van genoemd verdrag zou uitmaken, Heteenige dat men met grond mag aannemenals in het bedoelde verdrag voorkomende, bestaat hierin, dat er te Cork eene expeditie wordt uirgerustwelke voor Portugal bestemd isdat de forten aan den Taag door britsche mariniers zuilen bezet worden, en dat er een Engelsche commissaris generaal in Portugal zal benoemd wof- den. -Met Z, M schooner Columbia heeft men berigten uit Corfu Maltha, Cadix cn' Gibraltar ontvangen. De Britsche vloorlag te Malta, en in Griekenland was het volkomen rustig Genoemd schip heeft ook de tijding medegebragt van het inrukken der spaan- sche troepen in Portugal. Te Oldham is de rust hersteld. De talrijke fabriek arbei ders (aan welke wekelijks 16,000 p. st. 120,000] voorwerk-- loon door de fabriekanten werd uitbetaald) zijn na verscheidene dagen ledig te hebben geloopeneindelijk door den nood ge drongen gewordenom weder te gaan werken. De regtbank van gezworenen heeft twee personen, die bij de jongste onlusten, uit de fabriekwelke men plunderde, geschoren en d ar- dooi eender plunderaarsnedergelegd hadden, voor schuldig aan v. manslag verklaard. Deze uitspraak heeft aan den eenen kant aan de makkers van den gedooden genoegen gegeven, maar aan de andere zijde bij degenen, die bij de veiligheid van personen en eigendommenen in 't geheel bij de handhaving der openba re orde belang hebben, veel ergernis en ook bezorgdheid ver wekt. Parys, den 25 April. De commissie van het hóf der pairs welke belast is roet het onderzoek der gevangenen die in de laatste onlusten te Parijs betrokken zijn houdt zich bij voortduring da gelijks daarmede bezig. Ten gevolge van dit onderzoek, heb- er gedurig nieuwe in hechtenisnemingen plaats Ook worden er nog van tijd toe tijd militairen in hechtenis genomen, onder an deren zeventien onder-officierendie evenzeer als de vroegere be schuldigd worden van aan republikeinsche genpotschapppen deel genomen te hebben. Zulks beeftvinsgelijks plaats in andere ge deelten van het Rijk. - De berigten uit Madrid, tot den 19, luiden niet zeer gun stig; de stoutheid der Carlisten nam dagelijks toe. Tn Arragcn was het zeer onveilig, en eene junta had zich in die provincie gevormd; de beide Kastillien werden door de opstandelingen door kruist, en zij vertoonden zich zelfs tot in de nabijheid der hoofd stad. Desniettegenstaande waren de fondsen in de laatste dagen gerezet?en wel ten gevolge; van den voortgang, welke, vol gens de laatste berigten uit Portugal, de Spaansche troepen in dat Rijk gemaakt hadden. Dezelve bevonden zich in de nabij heid van Almedauit welke stad D. Carlos tevergeefs had trach ten te ontviugten. De generaal Rodel zou de voorhoede van 2000 man weldra met het gros des legers dat 0115000 man bestaat, volgen. De pogingen, welke door eene commissie uit den gemeen te-raad V2n Lyon zijn aangewend, om eene ondersteuning van 's Rijks wege te erlangen, ten einde te voorzien in de-schade, weifee gedurende de gevechten van den 9 tot den 15-door het* geschut zijn te weeg gebragt, zijn tot dus verre niet gelukt. De commissie grondt zich op het beginsel, dat, de nationale, garde ongewapend zijnde, de stad niets heeft kunnen doen, ten einde de wanorde te verhoedendat de onlusten eenmaal uitge broken zijnde, de inwoners zich niet hebben kunnen verstaan, om de opstandelingen te bedwingenen zelfs op doodstraffe hunne huizen niet hebben mogen verlatendat de veroor z~ kte schade alleen moet worden toegeschreven aan het kanon ■/•jur der militairen, en dat de ömvergeschotene huizen uit dien hoofde moeten worden aangemerkt als onteigend ten algemeenea nutte waarvan de schade geenszins ten koste der stad Lyon maar ten koste van het algemeendat is, van het Rijk, moet komen. Men beweert., en niet zonder reden, dacbijaldien de puinhoopen niet spoedig wordèn opgeruimd", dezelve nog lan. gen tijd een geest van misnoegen zullen levendig houdenep het ontbreekt niet aan lieden die der menigte steeds voorhouden dat het bewind ook in dezen eene verregaande en on'noodige ge strengheid heeft betoond. Koning Philips., zal den eersten mei de troepen en de na tionale garde in oogenschouw nemen. De prinsen hebben de zer dagen eem'gen kazernen bezocht De nieuwe minisrer vati justitie, de heer Pcrstt, heeft de bisschoppen, by aanschrijving, verzocht, om 's Konings aanstaanden naamdag godsdienstig te vie ren omdat, gelijk hij zich daarbij uitdruktde menigte niét wel van hare gevoelens kavi doen blijkenzoo de godsdienst hare wen* schen en hare gebeden niet daarmede vereenigt. llebevl&ubeu. Haarlem, den 28 AprilIn Gent is eenige onrust onder de werklieden waargenomen, Aldaar trekken rhans de Polen door, die, in Belgie geen onderstand meer erlangende, naar Os- tende gaanom aldaar ingescheept te wordetl naar Engeland. Daar die lieden echter geene middelen hoegenaamd hebbenom den overtogt te betalenzullen zij wel door den honger genood zaakt worden, om zich voor dë dienst van D.-Pedro te laten aannemeneene dienst over welke menigeen zich reeds bicter heeft beklaagd. In de belg's le zitting ven den 26 is men Wederom voort gegaan met de beraadslagingen over de jongste gebeurtenissen te Brussel. De heer Dumortiersprak eene uitvoerige rede uit, waarin hij op zijne wijs trachte te becoogendat de schuld van al het gebeurde aan de orangisten moest geweten wordenen dat zij zelve de aanleiding tot de plundering hunner woningen ge geven hadden bedienende hij zich tot betoog daarvanvan even zoo ongerijmdeals valsche bewijsgronden. Verder heefc deze zitting weinig belangrijks opgeleverd. De minister Lebeau en Mèrode hebben de handelwijs van het ministerie omtrent de vreem delingen trachten re verdedigen, terwijl de heer Julliendaar entegen zijne afkeuring van hun gedrag te kennen gaf. Maandag zouden de beraadslagingen worden voortgezet. 's Gravenhage den 30 April. Laatstleden maandag werd óp het nieuwe kerkhof alhier in stilte bijgezet, onder het daar voor opgerigte monument, het lijk van den kolonel baron de Gumoè'ns, van den gëneralen staf. Tijdens het jongste beleg der citadel van Antwerpen werwaarts hij zich ten tweedenmale en zulks vrijwillig begeven had Werd hij op den 22 december 1832 zwaar gekwetst en overleed pp den 29 daaraanvolgende in het militaire hospitaal te Antwerpen aan zijne bekomene wonden. &btreriettfiett. Die iets te vorderen hebben van den gemeenen en on verdeelden Boedel en Nalatenschap van JACOBUS LANGÈ- BEEKE, in leven Koper- en Blekslager te Goesen van zijne voor af gestorvene Huisvrouw Jufvrouw JOSINA SCHENlv beide te Goes overledenworden van wegens de Kinderen en Beneficiaire Erfgenamen verzocht, daarvan onverwijld opgave te doen, aan en ten Kantore van den Notaris SOETEBIER aldaar. TWEE Gemeubileerde Boven VOORKAMERS te HuurLiet. C. N°. 26. NEDERLANDSCHE STOOMBOOT-MAATSCHAPPIJ. ^stoombootbc 3eeuw. DIENST TUSSCHEN ROTTERDAM, ZIERIKZEE EN GOES Zeer geschikt voor de Reizen van en naar' •STA ATS-VLAANDEREN. MEI 'Van Rotterdam naar het Sas van Goes. j Donderd. 3 Zaturd. 6 Dingsd. 8 Donderd. 10 Zaturd. 13 Dingsd. 15 Donderd. 's rnorg. 9 ure. 10 4 4 4 6 Van hét Sas van Goes naar Rotterdam. 2 4 7 9 11 14 Zondag Woensd. Vrijdag Zondag Woensd, ió Vrijdag s morg. 5 6 7 8 9 11 4 ure. Te Goes, bij F. Kleeuwens, Stadsdrukker. f 8 1834- if

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2