N°. 33. GOESSCHE Vrijdag COURANT. 25 April 1834, IScstttvcn en Clb mini 3fr.it tem PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes enjressorte van dien. Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heere Staats raad Gouverneur dezer Provincie, van den 15 April 1834, CProvinciaal Blad N.° 34^ betrekkelijk de beschrijving der Personele Belasting voor het Dienstjaar 1834. Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenen dat met het primitief beschrijvings werk voor de belasting op het personeel vastgesteld hij de wet van den 29 Maait 1833, f Staatsblad N.u 4} in deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Maan dag den 12 Mei aanstaande, en dat de alzoo aan de ingezete nen uittereikene beschrijvings biljettenmet den achtsten dag daarna, van wege den Ontvanger, opvolgelijk zullen worden Opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd, dat, om als tegen schatters van de zyde der belasting schuidigen te die «en ingeval van herziening achtervolgens het bepaalde bij Are 32 2 der Wetvan het aangegeven bedrag der Huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardstedendoor het Stede lijk Bestuur zijn benoemd de vier volgende Personen als: Simon van Zoom Johannes MagielseJohannes Goossen en Willem Braam. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden af gekondigd aangeplakt, mistgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Goes, den 19 April 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse% Vt Ter ordonnantie van dezelve. De Stads Secretaris, L. de FOUW, Jz NIEUWSTIJDINGEN. 53uit0chl«mb. Frankfort, den 19 April. Uit Munchen wordt gemeld, dat de graafvon Saportaden 13 dezer, als courrierover An cona naar Griekenland vertrokken is Die graaf is voor een jaar benoemd tot eersten adjudant van Koning Otto. Den 18 zou den er, volgens dirzeifde berigc, wederom 100 Grieksche vrij willigers van Munchen naarTriësc vertrekken; binnen twee we ken zou nog een ander transport zich derwaarts begeven. De berigten uit Weenen, welke tot den 10 loopen, hou den niet veel belangrijks in. Door een' courrier was in die stad de tijding der attrering van de heeren de Broglieen Sebasüani uit het fransche ministerie, ontvangen. Zulks had op de fond sen eenen nadeel igen invloed gehad. Men was beduchtdat eene verandering van ministei ie in Frankrijk eenige vertraging zou kun nen veroorzaken in de onderhandelingen welke wegens Belgie Zwitserland, Spanje en het Oosten geopend zijn. Den dag dat deze berigten utt Weenen afgezonden zijnis er uit die stad een courrier naar Zurich vertrokken, om aan het Voorord op deszeifs jongjte antwoorden nieuwe mededeelingen over te brengen. (Jgtiijdnub. Londen den 19 April. De bijna alom gevestigde genoot sch-ppen van werklieden boezemen dagelijks meerdere bezorgd heid inen nemen hier en daar eene allezins dreigende houding aan Te Oldham, in Lancashire, zijn op den 15 onlusten uirgebrokenbij gelegenheid, dat het bestuur een paar leden van het aldaar bestaande genootschap had laten vatten De werk lieden hebben die gevangenen uit de magt der politie bedienden met geweld vei lost. en eene fabriek waarin lieden arbeidendie niet tot het genootschap behoorden, geplunderd 's Avonds zijn troepen in de stad binnengerukt, en met behulp daarvan zijn ver dere tooneelen van verwoesting verhoed, doch men heeft de op roer wet moeten lezen, en de stad is in een staat van woeling en onrust gebleven, welke nog zeer bedenkelijk voorkomt De leden van het genootschap hebhen nog den 17 eene talrijke ver gadering gehoudenen daarin onder andere het besluit genomen van den arbeid niet te hervatten voor dat aan hunne eischen (be tnffnde hun loon en weiktijd) zal zijn toegegeven. Londen den 20 April Morgen zullen de genootschappen der handwerkslieden eene groote vergadering houden in het zoo genaamde veld van Koppenhage, en zich van daar in plegrigen optogt naar Whitehal begeven, om aan den minister, lord Mei-1 bourneen verzoekschrift voor den Koning te overhel waarin de vrijlating verzocht wordt der onlangs veroordeel leden van de unie van Dorchester. Men is niet zonder bekT meringdat er bij ie gelegenheid ongeregeldheden zullen plaats vinden Deze omstandigheid heeft aanleiding gegeven tot het hou den van eenen kabinetsraaden men verwachtdat het bestuur eene proclamatie zal uitvaadigen. Inmiddels heeft de regering reeds de noodige maatregelen genomen en onder anderenbui tengewone konstapels in dienst gesteld, de politie diena>en van de noodige wapenen voorzieneen aanral troepen in de nabijheid der stad doen komen en aan de krijgsmagt, welke zich alhier bevindt, gelast, zich gereed te houden. Op vele andere plaatsen van het rijk heerscht er insgelijks onder de werklieden veel gisting» Uit Lissabon van den 10, en uit Oporto van den 1r dezer, heeft men belangrijke tijdingen ontvangen. De generaal Fillafior (hertog van Terce'tra is met ruim 200 man troepen (volgens anderen 500) ter scheep uit Lissabon vertrokken en te Oporco aangekomenhij heeft zich ters ond met de laatstelijk van daar u'cgerukte troepen vereenigd en vervolgens in verband gesreld met de manschappen, die, onder bevel van dan admiraal Napier, on langs op den linkeroever der Minho eenige punten oveirompeid en bezet hadden. De Migueliisten die zich in die streken be vonden schijnen zich zuid oostwaarts achter de Ta mega terug getrokken te hebben, en de ronscirutionelen verkondigen derhalve dat thans bijna de geheele provincie Minho in hunne magt is. Bijna gelijktijdig met deze bewegingen zijn, naar men meldt, 2000 man Spaansche troepen, bij Chaves, in Portugal gevallen ten einde, geiijk men bet doer voorkomen, een hondercal Span jaarden, die zich mèt D Carlos wilden vereenigen, te overval len. Deze spaansche troepen moeten met een corps der Migu eliisten, onder bevel van den generaal Raymundo, handgemeen zijn geraakt, en hezelve, zoo als van de zijde der constiiutio- nelen gezegd wordt, geslacen hebben In het zuiden van Portugal zijn de laatste gebeurtenissen geens zins zoo gunstig voor de Pedrorsren geweest.; De generaal de Sa is van Beja verder in de provincie Alemtejo doorgedrongen, doch toen eensklaps overvallen door de Migueliistendie zich hadden teruggetrokken, en uic Alemtej'o naar Algarve teruggedreven Van den kant der brirsche gezagvoerders in Lissabon schijnc weder eene poging te zijn aangewendom tusschen de strijdende partijen eene bemiddeling te bewerken. De gezant, lord Howard de Walden heeft zich met zijn secretaris, den heer Granten7 met den admiraal Parker en eenige andere brirsche officeren,- den 1 April van Lissabon naar Cartaxohet hoofdkwartier va n den generaal Said an habegeven en in tegenwoordigheid van dezen Bevelhebber,'in de nabijheid van Santarem, eene hijeen- komst gehad met den generaal Lemosdie thans met het opper bevel der troepen van O Miguel bekleed is. Men verhaak, dar, aan laatstgenoemden generaal voorstellen gedaan zijn waar bij onder andere aan D. Miguel de vr jen aftogt uit Portugal en een zeker-jaargeld werd toegezegd, ja zelfs zijne regten op den troon gewaarborgd werden, ingeval de Koningin D. Maria geene erven mogt nalaten doch dat de generaal Lemos die voor stellen verworpen heeft en de souvereimteic-regten van zijnen meester in ai derzelver omvang heeft willen doen gelden. Jrankrijfc. Parijs, den 17 AprilEr is h^er in de twee laatste dagen niets meer voorgevallen en het blijft volkomen rustig De ge beurcenissenwaarvan deze hoofdstad den 13 en 14 dezer het too- neel was, laten intnsschen droevige gevo'gen achter Het was maar eene aid eling d<-r staatkundige volksmaatschappij nuit de doldriftigste lepublikeinen zim ngest.ld welke, terwijl alle de anderen weigerden aan de wanhopige onderneming d el te nemen, volstrekt ecnen Opstand beginnen wilden, zich nog altoos met den bijval van het volk vleijende waaronder men bij duizenden eene zeer hevige proclamatie verspreid en alom aangeplakt had; ter wijl overigens die afdeeling verklaard had, aan de overigen te zullen leeren hoe voor de zaak te sterven Intussclien weinig of geen bijval vindende, cn zich dus al spoedig te zwak ziende om met eenige vrucht de barricades te verdedigenbepaalden zij zich hoofdzakelijk tot het meer verrndelyk besroken der troepen en der nationale gardes uit de huizen en van de dak<n, hetgeen de verbittering regen hen ren uiterste deed stijgen, en hij het bin nen dringen in de huizen, waaruit geschoten was of gezegd werd geschoren re worden menig onschuldig ingezeten heeft c'ocndee- len in het lot der onverlaten Zoo heeft men vooral te betreu ren het, meestal met bajonet steken, en zonder aanzien van kun ne ol jaren onbarmhartig ombrengen van niet minder dan 18 voor geheel onschuldig aan den opstand te houden bewoners van ze-

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1