GOESSCHE C O UB A N°. 30. Maandag 14 April 1834. €.Z :C v ??r:V CS 'A r-ll j t'sfclb* Ceotuvcn m £tbwittistraticu. PUBLICATIE BURGEMEESTÉR én WETHOUDERS der stad Goés en ressorte van dien, brengen by deze ter kennis van een ieder die het aangaat.:. Dat de Kohieren der Directe Belastingen op de Gebouwde en Ongebouwde Eigendommen, voor deze Stad-en Gemeente, over den loopenden jare bekleed met alle de formaliteiten bij de wet gevorderdop heden zijn gesteld in handen van den Heer Ont vanger dier belastingen binnen deze stad. Dat derhalven de contribuabelen verpligt zijn, de sommen waarvoor zij zijn aangeslagen behoorlijk volgens de wet te vol doen, op poene van by gebreke daarvan tot de betaling te wor den genoodzaakr. Wordende de contribuabelen herinnerddat alle reclames we gens bezwaren tegen den aanslagbinnen drie maanden na de dagteekening dezes, ter plaatse waar zulks behoort, zullen moeten zijn geschied.. En opdat niemand onwetendheid]"zoude kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goesden 12 April 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. KAKEBEEKE, Lp. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. 23nifc0*ïtlAttb. Frankfort, den 6 April. Uit Konstantinopel worde van it Maart gemeld, dat de oorlogstoerustingen zoo bij de land- als bij de zeemagtaldaar steeds met grooten ijver voorgezet wor den. Vooral werd met onvermoeide vlijt aan de uitbreiding der vloot gearbeid. De aangelegenheden van Samos en de verdedi ging der Dardanellen tegen mogelijke aanvallenwerden als re den van deze werkzaamheid opgegeven. Volgens dezelve berigten zoude de Sultan voornemens zijn, om het hoofdgeld, hetwelk de Raja's, of niet Mahomedaansche onderdanen der Porte, betalen moeten, van 48 tot op 60 pias ters te verhoogen. Om evenwel de menigvuldige klagten te ver hoeden waartoe de knevelarijen der ontvangers van dit hoofd geld dikwerf aanleiding gaven, zoude voor het vervolg de op zameling dezer belasting aan de kerkelijke opperhoofden der ver schillende godsdienstige genootschappen worden opgedragen. Er had weder een hevige brand te Konstantinopèl gewoeddie volgens alle omstandigheden blijkbaar met opzet gesticht was. In de Allgemeine Zeitung leest men eenen bijzonderen brief van een' van deszeifs correspondenten hier ter stededen 3r der vorige maand geschreven; dezelve is van den navolgenden inhoud Men is hier niet minder wegens de onderhandelingen te Bi berich dan wegens die te Weenen gespannen. Wanneer de eers te geene zekere resultaten opleveren, dan zal het Luxemburg sche vraagpunt nog onbeslist blijvenof welligt in het geheel niet in der minne geschikt worden. Men wensrht dus niets vuriger, dan dat er een vergelijk plaats vindeen her vraagpunt van het grondgebied van Luxemburg, tot bevrediging van Europa geschikt worde. Over de verhandelingen te Weenen is men minder bezorgd het verlicht gedeelte van het publiek belooft zich van dezelve veel goedsdaar men hooptdatna bekomene overtuiging van de welmeenende voorzorgen der regeringen voor net algemeene Va derland, het mistrouwen verdwijnen zaldat'op vele plaatsen nog bestaat." Parijs, den 6 April. Te Toulon is eene telegrapbische des- peche ontvangen, volgens welke er, naar men zegtin die stad binnen kort een Napelsch fregat verwacht wordt, aan boord van hetwelk zich een Prins dier natiemet eene zending bij ons hof belast, zou bevinden ^Ylen wildat die gezant om de hand van Prjrises Maria voor den Onderkoning van Sicilië komt vragen. Van eenen anderen kant verneemt men, dat het fregat V Ar té vnise bevel heeft bekomen zich zeilvaardig re houden teneinde een' gezant van Lodewijk Philips aan boord te nemen. Die gezant zou belast zijn, om, uit naam van den hertog yan Or- léanSf de hand ecner Napelschc Prinses te vragen. Te Lyon hebben, sedert eenige dagen, wederom onrus tige bewegingen onder het werkvolk plaats gehad; nu is het aan de beurt der verwers, die, even als hunne vroegere makkers, meer loon en minder werk vorderen, in diezelfde stad hebben de MuruëJisten, ten getale van 2544, een protest'tegen de wét op de genootschappen onderteekend waarin zij verklaren nim mer het hoofd onder een zoo hafélijk juk te zuilen bukken;; dat hunne vereenigingen niet zullen geschorst worden, en dat zij met die" krachtwelke aan vrije mannen past aan elke snoode poging wederstand zullen weten te bieden en voor geene op offering zullen terugdeinzen, ter verdediging van een regtclan geene menschèlijke magt hun kan ontnemen. Ook te Nantes hebben in den nacht van den 30 op den 31 der vorige maand érnstige ongeregeldheden plaats gehaden wel ten gevolge van de verbittering tegen de wet op'de genootschappen. Men spreekt nog altijd van het bezetten van de baskische provinciën door fransche troepenals van eene zeer waarschijn lijke gebeurtenis. Men beweert, dat 20,000 man fransche hulp troepen, op de aanvrage van de Koningin-regentes van Spanje, de Pyreneën zullen overtrekken, en de steden Pampelona, San- Sebastiaan, Bilbao en Victoria bezetten, ten einde de spaansche troepen gelegenheid te gevenom de cariisten in het open veld te bevechten. Een dergelijke maatregel kan voor de algemeene belangen van Europa gewigtige, gevolgen hebben, en kan ook in Spanje eene terugwerking te weeg brengen, die juist niet be vorderlijk zoude zijn voor de zaak der Koningin. Intusschen schijnt deswegens nog niets zekers bekend. Parijs, den 7 AprilDe generaal Lafayette is weder aan de betere hand. Inden loop van dit jaar zullen erin Frankrijk veel verkiezingen moeten plaats hebben. Men rekent, dat er, behalve 400 gede puteerden, 150,000 officieren van de nationale garde en 100,000 leden van gemeente raden zullen worden benoemd. Men meldt, ingevolge den inhoud, van brieven uit Madrid van den eersten Aprildat het bewind van de Koningin regentes van Spanje heeft beslotenom eene geldleening te ondernemen van 200 millioenen realen (25 millioenen guldens) en den 3 Mei omrrenr de deswegens ingekomene voorslagen zal. beslissen. De ze gelden zuilen moeten strekkenten einde in de meest dringende behoeften van den Staat te voorzien. Jlcberl/mbjsw. 's Gravenhage: den 10 April Met genoegen verneemt men dat dezer dagen op de scheepstimmerwerf van den heeriF. Smit te Nieuw-Lekker land waar reeds meer schepen voor de vaart op de Oost- en West-Indien warden aangebouwd, een fregat van 300 lasten, met den eernaam yan Speyk prijkende, na in een droog dok, onder eene kap, geheel afgebouwd en gekoperd te zijndoor inlating van hét water, vlóc geworden en als metde hand'op de rivier gebragc is; ten bhjke hoe men ook op par- tikuliere werven gebruik weet te maken van de vorderingen in de scheepsbouwkunde, ter vermijding of voorkoming van geva- r n en beletselendie bij het van stapel loopen kunnen plaats grijpen. Den 3r Maart 1834, is in de gemeente van Heer Hugo- waardin Noord-Hollandoverleden, den landman Klaas Bak ker oudste der Hoofd-Ingelanden van het Dijkbestuur, in den ouderdom van omtrent 81 jaren, nalatende zijne Echtgenoote Baafje Timmermanmede bijna 81 jaren oud, en met wien hij ruim ói jaren was gehuwd geweest Het getal van zijne na komelingen bestond op zijn overlijden, in 7 kinderen, 35 kinds kinderen en 27 achter-kinds-kinderen makende met de aange huwde daaronder begrepentezamen 88 Tot op gemeld over lijden, hadden alle zijne nakomelingen Hecvoorregt, hunne ou ders, groor-ouders en over groot ouders in leven te hebben, ter wijl staande zijn huwelijk, "et zijné nagelatene weduwe, geene van zijne hu sgenöoten hetzij van zijne kinderen of dienstboden, een zijne wooohuize zijn overleden, zijne begraafnis was alzoo eene plegcigheid zoo als waarschijnlijkstaande de bedijking de zer Polder (1629) nimmer had plaats gehad. De overledene is op de begraafplaats, van het nabij gelegen Hensbroèkden 4 Apiil 1834 begraven 's Hertogen Bosch den 9 April Sedert een pSar dagen" is druk met den telegraaf gewerkt. Naar men verneemt, is aan de troepen van het leger te velde, en inzonderheid-aan de zooda nige, welke het digtst aan de grenzen staan, bevel gegeven, om de meeste waakzaamheid te betoonen, en om zich, desgevorderd, dadelijk te kunnen vereenigenop verscheidene plaatsen zijn de signalen, daartoe ingerigt, heïsteldt. Zoo ver men kan nagaan bepalen zich de génomene maatregelen alleen töt middelen van 9i. *■.-; -.v.-*-» H'.v ft - f ."J ;n-.v ;»- «y - C---T-

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1