JVv 16. 60ESSCHE COURA £4 February T834¥ ftcztuvm tn QLbtnini#ivniien. NATIONALE MILITIE. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES én ressorte van dienbrengen bij deze ter kenhisse van allen die het aangaat, dat de Militie-R.aadkrachtens art. 126 der wet op de Nationale Militie, van 8 Januarij 1.817, n°, 1 over dezen jarehare gde zittingtot onderzoek der Lotelingen van den loo penden jare 1834 volgens art. 37 der wet van 27 April 1820 n.° 11welke vermeenen mogten regt op vrijstelling te heb ben zal houden te Middelburghoofdplaatsdezer Provincie op Maandag den 24 Maart aanstaandedes morgens ten tién uren in de Abtdij aldaar. Wordende een iegelijk bij deze indachtig gemaakt aan de be palingen, vervat in Arc. 127 der Wet op de Nationale Militie, houdende: Al wie zonder wettige verhindering, op den dag, wanneer hij daartoe is opgeroepenvoor den MilitieiRaad niet „verschijnt, zal deswegens verbeuren eene boete van zes gul- denen zal tot het aanvoeren zijner redenen van verschooning niet worden geadmiteerd, dan op vertoon van eene'kwitantie van de betaalde boete. „De redenen ongegrond bevonden zijnde, of zich tot dat einde aangemeld hebbende, en er in het geheel ge,ene kunnende alleguerenzal hij nader vervallen in eene boete van zes tot twintig guldens." Van deze verpligting zijn echter uitgesloten zoodanige- Lo telingen, welke geenerhande reden tot vrijstelling hebben, daar dezulken voor den Militie-Raad niet behoeven te verschijnenen finaal voor de dienst gedesigneerd zullen zijn. Terwijl bij deze alle ouders, voogden, curators of gemagcig den worden herinnerd, dat zij, reclames hebbende, voor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moeten sisteren ten dage ure en plaatse voormeld. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, mitsgaders geplaatst in dezer Stads Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 22 Februarij 1834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nis se Ter ordonnantie van dezelven, De Staas-Secrctaris, L.deFOUW, Jz, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorte van dien. Ontvangen hebbende eene circulaire van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 14 Fe bruarij dezes jaars, A. N.° 1586, ie. Afdeeling (Provinciaal Blad N.Q 15). Brengen bij deze ter kennis van alle de daarbij belangheb bende ingezetenen dezer Stad en Gemeente, dat, in het belang der Plaatsvervangers-huisgezinnenwelke ten gevolge van het ophouden der wekelijksche of maandelijksche betalingen, door de Commissionairen, met welke de huisvaders als Plaatsvervan gers voor de Mobiele Schutterij hebben gecontracteerdin treu- fige omstandigheden zijn gebragt, door de Departementen van Binnenlandsche Zaken van Oorlog en van Justitieonder goed keuring' van Zijne Majesteit is bepaalddat zoodra de Regeer Jijke magt, de vernietiging van het tusschen den'Plaatsvervanger erfden Commissionair bestaande contractdewelke steeds in over eenstemming mee de bestaande wetgeving, door eerstgemelde vooraf behoort te worden verkregen, zal hebben uitgesproken, het ontslag van den Plaatsvervanger zal worden verleend, en te- vèns de geremplaceerden opgeroepenom de dienst in persoon te komen opnemen die daarvan alleen zal kunnen worden ont heven wanneer hij doet blijkenzich met den voor hem in de dienst gestelden persoon te hebben verstaanof wel op nieuw een ander geschikt persoon tot Plaatsvervanger stelle, terwijl het dien onverminderd aan den geremplaceerden wordt onverlet- gelaten, om de schade welke hij door de evengemelde regter-, lijke verbreking van het contracttusschen den commissionair cn den persoon die in zijne plaats diendeaangegaanheeft ge leden of verder moge lijden op den commissionair te verhalen. En worden de belanghebbenden alverder onderrigtdat zij in hun belang behooren te beginnen om bij de Regtbank, onder welke den Commissionair ressorteertdoor middel ven een zaak verzorger die zij bij den President dier Regtbank moeten aan vragen, en die hun om niet zal worden toegewezen de ver?» nietiging van het tusschen hen en den Commissionair bestaande contract te verwervenen dat op de oveilegging van het vonv nis der regtbank die vernietiging bepalendeZijne Excellentie dén Heere Staatsraad Gouverneur voornoemd-aanstonds dé ge remplaceerden tot de dienst zal oproepenen het ontslag vati de Plaatsvervangers zal bevorderen, zoo zij zich niet tot voort durende dienst, door eene tusschen hen, enden geremplaceer den onder hoogere goedkeuring aantegane nadere verbindtenis* mogten willen laten vinden. Burgemeester en Wethouders achten voorts déze gelegenheid- gepast om de Ingezetenen in het algemeen te waarschuwen te gen de zoogenaamde Commissionairen in Plaatsvervangersdoor wier handelingen reeds menig een zoo zeer is te leur gesteld, en tevens een ieder aanteradenomde tusschenkomst van; die lieden te vermijden, en, ter zake van Plaatsvervanging liever met de genen wie zulks regtstreek aangaat de daartoe noodige onder handeling aantevangen en tot stand te brengen. Zal deze. worden gepubliceerdaangeplakt en plaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Raadhuize der Stad Goes, den 22 Februarij 1S34, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisser Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris, L.deFOUW, Jz. r NIEUWSTIJDINGEN. JSJuiteeïtlattb. Frankfort, den 15 Februari]. Sedert eenigentydworden hier eene menigte oude meubelen ingescheept, die naar Enge land gaan, dm, gelijk men zegt, van daar als ballast meêge- nomen te worden naar deZuid-Amerikaansche havens, waar de zelve in ruiling tegen landsprodukcen goede rekening zouden geven. Frankfort, den 17 Februarij. Een aanzienlyk getal per sonen hier ter stede heeft zich vereenigd en maakt toebereidse-; len, om in het aanstaande voorjaar naar Amerika te verhuizen. Er bevinden zich onder dezelve zeer bemiddelde lieden van vrij-! zinnige denkbeelden. Deze personen zijn voornemensin Ame rika eene kolonie te stichten Naar men verneemt, is het protocol der eerste zitting vatl het minister congres voor eenige dagen uit Weenen alhier aan eene commissie van de duitsche bondsvergadering bekend gemaakt. Omtrent de beraadslagingen van dat korps schijnt met zekerheid niets bekend te wezen; de regeringen moeten overeengekomen zijnom ten aanzien van dezelven de diepste geheimhouding in acht te nemen, en de genomene besluiten eerst dan bekend te doen wordenwanneer dezelven tevens ten uitvoer gelegd worden. De post van Madrid, den 6 dezer te Rome aangekomen moet aldaar belangrijke depeches voor het Spaansche gezantschap 'medegebragt hebben. Men zegt, dat de Koningin sterk bij den Paus aandringt op de erkenning harer dochter, en op eene aan schrijving aan de Spaansche geestelijkheidten einde deze de be staande regering moge huldigen. De winter is dit jaar in Italië zeer zacht, er is volstrekt geen sneeuw gevallen, en slechts ge durende éénen nacht heeft de thermometer het vriespunt geteekend. Volgens berigteh uit Syra van den 9 Januarij heerschte onder den handelstand op dat eiland groote verslagenheid ten ge volge van de onberekenbare schaden, die gedurende dezen win ter veroorzaakt waren door stormenvan welker hevigheid men vroeger nooit een voprbeeld in die streken had gezien. De koop- ieden en reeders hadden daardoor zoo veel geleden dat men voor eene volslagen schorsing van'alle zaken vreesde, ingeval nu nog öene verordening des Itegentschaps van 14 November ten uitvoer gelegd moest worden bepalende dat voor elk handelschip door den eigenaar het derde gedeelte van de waarde daarvan bij de over bid moest worden nedergelegd, als waarborg tegen het plegen van zeerooverij. Naar men op Syra uic Napoli had vernomenhad de Voor zitter van het Regentschap, <je Qraaf van Ar manspergzich wegens zijne zwakke gezondheid naar Argos begeven, de Heer Heydegger had eene reis aanvaard, zoodat de zaken alleen door den Heer v. Maurer bestuurd werden. Omtrent het regtsgeding tegen de van hoogverraad beschuldigde personen was nog weinig lekendde omstandigheid dat er nog geene geregelde, regtbanken tiestaanscheen te dien opzigte groote moeijeUjkheden te veroor zaken. Overigens heerschte volgens deze berigtQDalom rust r

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1