gerd, om dien raad te volgen, en wd, zoo men wil, omdat hij zich overtuigd hield, dat de regering in het.geheim de ge- neesheeren tot het geven daarvan had aangezet. Het zou ook werkelijk-niet. te verwonderen zijn, dat de Fransche regering gedachtig aan hetgeen bij en na de begravenis des Generaals Lamarque is voorgevallen, en wetende, dat de herhaling van zulke gebeurtenissen bij de begrafenis van den-Heer Dulong weliigt alleen door de geduchtte krijgsraagt, welke toen op de been was, is voorgekomenmet diepe bezorgdheid het afsterven des gene raals Lafayette in de hoofdstad, alwaar hij door den grooten hoop steeds meer dan iemand anders vereerd wordtte'gemoet zag. Ook de hertog van Orleans is nog altijd bedlegerigen zeer ongesteld, r"> r ■■vlir De procureur des Koningte Genoble, heeft zich naar Lau- renc-du Pont, begeven, om tot de in hechtenisneming van al de uitgewekenen, die aan de beweging op de Fransche grenzen van Savoye hebben deelgenomenover te gaan, en hen te beletten zich naar het binnenland te begeven. Teget? verschillende personen zijh hevelen tot in hechtenisneming uitgevaardigd, andere zijn te Grenó- ble reeds gevangen genomen. Te Ancona was, den 2 dezer, het gerucht in omloop, dat er bewegingen te Bologna waren ontstaanen er volksop- loopen hadden plaats gevonden. Oostenryksche troepen zijn tus- schen beide getredenom het oproer te dempenmaar men had geene berigten te dien aanzien ontvangenmen meendedat dé. bewegingen het gevolg eener voorstelling in den schouwburg waren. (De Duitsche bladen spreken tot dus verre van deze on rust niet.) Berigten uit Madrid, tot den 2 dezer, houden in, dat de openbare meening aldaar door drie onderwerpen werd bezig ge houden de bijeenroeping der Cortes namelijkde erkenning van Donha Maria en eene algemeene kwijtschelding. Over het achterblijven van deZe laatste, wisselen de dagbladen hevige woor den tot groote verwondering van vele Spanjaarden, dip aan de vrijheid der drukpers sinds langen tijd ongewoon waren De minister van finantien Aranalde, hipld zich ijverig met een ont werp van nationale leening bezig, welke aan de schatkist 25 milli- oenen franken zou verschaffendie zij hoog noodig heeft, Reeds moet er voor 20 millioenen ingeschreven zijn. Men verzekert dat de gevolmagtigden van Engeland en Frankrijk al het mogelijk doen, om de bons derGortes té doen erkennen. De berigten uit Spanje luiden vrij gunstig voor de zaak der Koningin. De geruchten, nopens de nadeelenwelke H. M. troepen in de baskische provinciën zouden hebben geledenzijn óverdreven geweest. Lorenzo is in tijds aangekomen, om een deel dier manschapwelke omsingeld waste bestrijden. Te Bilbao zijn eenige Carlistenwelke tegen het bewind waren za- mengespannengevat, en bij Bergara heefc El Pastor dp op standelingen geslagen. Aan den kant van Portugal zijn de troe- pen van den generaal Rodil altijd nog sterk genoegom de der waarts uitgewekene SSpanjaarden in toom te houden. In Madrid blijft het rustig Het bewind heefc niet onvoordeelige aanbiedin gen bekomen voor eene binnenlandsche geld leeningmaar men geloofc altijd, dat het aan eene buitenlandsche de voorkeur zal geven. Om dezelve tot stand te brengen zal het niet noodig wezen, de bijeenkomst der Cortes af te wachten Volgens bijzondere berigten worden de voornaamste verbanne consritucio- heleri gaandeweg, onder de hand, teruggeroepen. Dtébérlnnbjcn. Z. K. H. de Prins van Oranje wort binnen kort uit Peters burg in deze residentie terug verwacht. Op Hoogstdeszelfs reis hetwaarcs zou zich Z. IC. H eenige dagen te Berlijn en te Wei mar ophouder.* --De lading van het overzeilde kofschip de Vriendschap is in zee drijvende gevonden door een der pinken van den reeder P. Vdrkevisserwelke daarvan 44 okshoofden wijn heeft opge- vischt en te Scheveningen aan wal gebragt. Vier pinken van voorn, reeder met nog twee andere zijn afgevaren, om het overige der lading op te zoeken en aan wal te brengen. Voorts vernemen wijdat, bij gelegenheid van het verblijf der vier geredde manschappen van genoemd schip, hier ter stede, in het kqffij'huis' de Kroon, van den kastelein Oosterhouteene inzameling van gelden tè hunnen behoeve is geschied, en zij bo vendien van èênige noodzakelijke kleedingstukkcn en ververschfn- gen zyn vóórzien.' Den 7 dezer is in de Gemeente Berchem, in NoorcLBra- bandbrand ontstaan in eene schuur, toebehoofende aafi Joh. Kokwelke zoo spoedig toenam dat al dadelijk, behalve ge melde schuur, ook de daarnaast gelegen woning van Aart van Poppelen in volle vlam stond en beide gebouwen, vóór dat nog eénigé hulp tot blussching mogelijk was, tot aan den grond in aseh ën puin gelegd werden. Door de krachtdadige werking van de brandspuit der gemeente en vervolgens van die uit het nabu rige Oss gelukte het echter den brand meester te worden en den verderen voortgang te stuitenwelke gelukkige uitkomst voorna melijk moet toegeschreven worden aan den onvermoeiden ijver der ingezetenen en der te Berchem gekantonneerde drie eerste korapagnien van het 2de batt der 2de afdéèJing vriessche schut terij als mede aan den getrouwen bijstand der ingezetenen van de nabijgelegen gemeente Qss De oorzaak van den brand is on bekend, de schade wordt op f 2600 begroot. Uit Antwerpen wordt gemelddat wederom één der gfoo- te Belgische handelschepende Phenomètie genaamdeen 'drie]» master van 700 tonnendie sedert de revolutie in het VliSiifi- ger dok bad gelegen, verlof bekomen had om onder Holland- sche vlag te varen, en dus voor den Belgische Zeehandel "verló ren was. Dit vaartuig behoort aan den heer' van Regèmoirtél van Antwerpen. ',Y\ Zoo pp het oogenblik vernemen wij, dus leest men in Het Ahtwerpsche Journal du Commercedat het prachtig zeeschip la Carolinete Boom in 1829 gebouwd, toebehoorende aan den heer Coghenvan Rio Janeiro, met eene lading koffij te huis varende in den nacht van den 12 op den 13 dezer, op de Bo. lognesche kust is gestrand. De equipagie is gered én men hoopt ook de lading af te brengen. De Independant behelst den volgenden brief uit Wéetiëtu Koning Willemvernemende dat er een traktaat bestond tusschért de drie Noordsche mogendheden, waarbij dezen zich onderling verbinden tot weerkeerige uitlevering van personen die in eenig komplot tot staatsomkeering of opstand mogten hebben deelge nomen heeft bij de drie hoven levendig doen aandringen om in dit traktaat ook Holland en alle andere het beginsel der legiti miteit huldigende staten te doen deel hebben. Het is geenszins waarschijnlijk, dat aan zijne aanvrage worde voldaan in zooda- nigeti zin, dat zulks zoude worden vervat in een trakcaar waar in vele andere punten- aan het koningrijk der Nederlanden vol strekt vreemd moeten blijvenmaar hij zal toegelaten worden tot het sluiten van een afzonderlijk traktaat met de drie hoven, én waarin alle de vorstendie tot de Duitsche bondsvergadering behooren zullen kunnen deel nemen: QlbtfjertetttUtu Op Vrijdag den 14 Maar: 1834, des namiddags om vier urenop den Dorpe van Borsselenin de Herberg be woond door de weduwe Bruinoogezullende beneficiaire Erf genamen ten boedele van MARINUS van HOUTE en JANNA VAARdaartoe geaucoriseérdten overstaan van den Heer Vrederegter van het Kanton Heinhenszanden door den Nor taris S. E STOKMANS, residerende te Heinkenszandhier toe gecommitteerd, in het openbaar, aan de meestbiedenden re koop veilen N.° i. Eene kapitale Hecht, Sterk en wel betimmerde HOF STEDE, staande in de*Gemeente van Borsselen, in den Zuid oosthoek, gemerkt N.° 47, met de daaraan behoorende extra vruchtbare en tevens gedeeltelijk rijk Beplante HOF,- BOOM GAARD WEIDE en ZAAILANDEN, gelegen in Borsse len in genoemden hoek. groot 35 Bunders, 33 Roeden, 20 Ellen, in éénen blok, Kadaster Sectie CN.° 156 toten met 16e, met de TIENDEN er in. Alsmede nog aldaar ZAAI LAND, 2 Bunders, 13 Roeden, 50 Ellen, Kadaster Sectie C, N.° 176; zamen 37 Bunders, 46 Roeden, 70 Ellen. N 0 2. In Driewege en Coudorpein de Papetiende, WEI DE, 1 Bunder, 62 Roeden, Ób Ellen, Kadaster Sectie A N.° 94. N.9 3. Aldaar in Sint Jans LienhoëkZAAILAND Bunders, 1 Roede, 30 Ellen, Kadaster Sectie A, N.9 149 en 150. N.° 4. Aldaar in Ollaard Klaashoek WEIDE5 Bunders, 30 Roeden, 50 Ellen, Kadaster Sectie A, N.° 193, 194, 195 en 217. Totaal, ook in Massa te veilen, 46 Bunders, 41 Roeden, 10 Ellen. N.° 5. 18 Roeden, 95 Ellen TIENDEN, gelegen op 2 Bunders8 Roeden40 Ellen Velds in Sluishoek te Borsselen De verkoops voorwaarden liggen ter lezing ten Kantore van genoemden Notaris, bij wien alle verdere informatien te beko men zijngelijk mede bij den Eerzamen JACOB PAARDE- KOOPERte Borsselen. m——L Te Góes, bij F, KlebuwenS, Stadsdrukker. i 'sGraveniugë den 17 February. Bij vonnis van den krijgs raad te velde, van den 28 october 1833, z4n de 2de luitenants F. Sorg en D. Renooyvan het iste batcaillon der 5de af deling infanterie, veroordeeld, de eerst genoemde tot de straf des doods met den kogel en de laatstgenoemde tot vervallen ver klaring van zijne militaire charge, en zulks als schuldig aan fe jhisdaad, tegen de dienst eh subordinatie, door het met woor den befeedigen van hunne meerderen in rang door het weigeren óm te gehoorzamen aan dé orders door hunne meerdere gegeven én daarenboven J. F. Sorg als schul dig aan het zich metderdaad verzetten tegen bedoelde zijner meerderen in rang, en D. Re nooy aan het plegen van baldadigheden in eene herberg welk Vpnnis door Z. M bij dispositie van den 6 december 11. n.° 23, is veranderd in een eenvoudig ontslag uit de dienst, met Vrijlating aan D. Renooy om. zijne aanspraak op pensioen te dóen gelden. Goes, den 20 February. De 17de jaardag van Prins Wit- lem Frederik Paul Alexander Lodewijkoudsten Zoon van Z. K. H. den Prins van Oranjeis gisteren alhier op de gebruikelij ke wijze gevierd.

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2