schrikkelijke wijze kort na elkander brandtooneelen en telkens van Zulk eenen ernstigen aard, dat het wel der moeite waard is on het tot een punt van naauwgezet onderzoek te maken, in hoeverre de buicenlandsche assurantie-maatschappijen tor zulke bij ons vroeger'hoogst zeldzame verschijnselen bijdragen of niet. Te Parma, in Italië, waar het zelfde kwaad bestaat, heelt men de zaak van zooveel gewigr gekeurd, dat aldaar den aö Ja nuarij 11. van gouvernemehtswege een premie van 1000 lires is uitgeloofd aan dengene die den stichcer of de stichters der talrij ke sedert eenigen tijd op het platten land plaats hebbende bran den zal weten aan te wijzen. Men verzekerddat de -pacha van Egypte met het bankiers huis Aguado te Parijs onderhandelingen geopend heelt wegens eere leening van ao milioen franken, terug te betalen in Egyp tische producten, Londen den 8 Fèbruarij. Z. M heeft zich gisteren mid dag. ongeveer ten halfeen ure, op nieuw van het paleis Sc. Ja- jmes, naar dat te Brighton ttrug begeven. Gedurende het ver- bi yf van den koning op het eerstgenoemde paleis hebben de meeste kabinetsleden herhaalde gehooren bij Z. M. gehad, en zijn tevens onderscheide vreemde ministers, ook de ridder W. G. Dedeiy de Nederïandsche gezant, tot den koning toegelaten om denzelven eigenhandig geschrevene brieven van hunne Vorsten te overhandigen, Gisteren namiddag is de Spaansche gezant aan het hof, de lidder Vial\ eenen zeer geruimen tijd aan het bureau van bui- |enlandsche zaken werkzaam geweest. Donderdag morgen daar entegen heeft lord How and de Waldenonze nieuw benoemde afgezant te Lissabondeze hoofdstad verlaten ten einde een bijzqnderen aan hem opgedragen lasc in Portugal te gaan vervul len. Daags te voren was voornoemde lord, na reeds van graaf Qrey afscheid genomen te hebbennog eenigen tijd met onzen minister van buitetilandsche zaken onledig geweest. Prins Lievende Russische afgezant, heert Woensdag avond aan deszelfs verblijf, Ashbumham houseeenige uitgelezene vrien den, onder welke zich ook Z. K. H de hercog van Cumber land bevond op een luisterlijk diner onthaald, /Laatstleden Zondag, den2 dezer, is prins Talleyrand des» zelfs een en tachtigste jaar ingetreden, zijnde geboren in den ja re 3754. Z. Exc.y welke Dingsdag bij de opening van het par lement tegenwoordig geweesL is, en zich bij die gelegenheid nog druk met den Hërt.pgvan Sussex onderhouden heeft, geniet voor het tegenwoordige eene volkomene gezondheid. Volgens de Times van eergisteren wilde men Woensdag in de City weten, dat daags daarna door de gezamenlijke gevolmog- tigde. ministers der groote mogendheden aan het bureau van 'oui- tenlandsche zaken betrekkelijk de Hol'iandsche en Belgische ques- tieeene conferentie zou gehouden wordenen dat er voor als nu veel hoop bestonddat dezelve eindelijk tot cenige schikking zou gebragt worden, vooral, zoo als dit herige verder luidde, omdat de Koning van Holland, sederc de Keizer van Rusland deszelfs verlangen openbaargemaakt heeft van alle vredelievende oogmerken te zullen bevorderenveel meer dan wel vroeger er toe overhelde om den wensch der verbondene mogendheden aan gaande de voornoemde quescie in te willigen Ën ofschoon de Times noch gisteren noen heden op dit be rigt nader terugkomt, zoo schijnt onze beurs eraan te hechten, én, op grond van dé thans vermeerderde nitzi'gten op eene gewenschee schikking van Zaken tusschen Holland en Belgie, ^n van den daardoor ook meer vastigheid bekomende algemeenen vrede van Europa, a]le fondsen eene nieuwe rijzing ondervonden ie hebben. Parijs, den 7 Fèbruarij. Bijzondere brieven uit Madrid Ontvangen houden in dat het kabinet van de Koningin Regentes éene nota aan de Noordsche hoven zou hebben gezonden waarin op de onmiddelijke erkenning van de jonge Koningin zou worden aangedrongen. Mogren die ho/en daartoe niet ove gundan zouden de gezanten dier hoven hunne paspoorten bekomen Men zegt, dat men tot dezen stap besloten heefc, omdat die gezan ten te Madrid tegenwoordig slechts den gang van zaken belen> ïhcren, zonder iets ten voordeele van Spanje te bewerken. Het bevestigt zich meer en meer, dat de Opstand in Savoye is verijdeld. De liberale beschuldigen den generaal Komarino van verraad hij is naar men zegt, voortvlugtig. Tot het mislukken van den aanslag heeft de Sardinische gezant in Zwitserland, de Vignetveel bijgedragen. De Polen hebben bij de ingezeténen van Geneve bijval gevonden. Ten minste hebben zijde uitgewekenen zegevierend ontvangenen schijnen gezind hen nog voortdurend gastvrijheid te verïeenen. Genoemde stad blijft intusschen rustig vele uitgewekenenvan Lyon komendezijn St, Ramberc en "Tenay doorgetrokken, hunnen weg over de bergen vervolgende Ër zijn. er, die den géheelen aanslag als eene afleiding aanmerken van eenen opstand, die re Genua en in Boven-Itahe den 1 Fe bruary zou moeten uitbarstendoch weswege men nog gecne herigien heeft ontvangen. Ten gevolge van die meening heeft einze Regering de noodige voorzigcigheidsmaatregelen aan de grenzen doen nemen. Parijs, den 8 Februari]Het gerucht houdt heden aan, dat er werkelijk een ernstige opstand in Genua zou zijn uitge broken. Volgens bijzondere berigten van Geneve", moét de ge neraal Romarmo groot gevaar geloopen hebbendoor zijne tog:- genooten, die hem, bij het mislukken zijner ondernemingvan verraad beschuldigden, te zullen worden vermoord, en moet hij het behoud van zijn leven alleen aan de tusschenkomst dér Zwitsersche troepen te danken hebben gehad. Hij is alleen ont vlugt, doch werwaarts is tot dus verre onbekend. 's Gravenhage, den 10 Fèbruarij. Naar men verneemt heeft het bewind dezer dagen bepalingen gemaakt ten aanzien van de plaats vervangers van schutters, die door'zoógénaa-mde-commis sionairs zijn aangenomendoch van dezelve de hun verschul digde betaling niet hebben kunnen erlangen. Volgens deze bepalingenzal de plaatsvervanger, welks overeenkomst met den commissionair, ter zake van wanbetaling, bij regterlijk von nis is vernietigd, op dien grond zijn ontslag uit de dienst kun nen erlangenen zal de geendie toe dus verre door denzei ven in vervangen, gehouden zijn, eene anderen plaatsvervanger te stel len, of in persoon optekomen, Dordrecht, den 10 Fèbruarij. De Hofkamer-zanger van Z. M. den Koning der Nederlandende heer Vrugtheeft aan geboden te 'sHercogenbosch een concert ten voordeele derslagt- ofFers van de overstrooming in Noord-Braband te geven. Inden nacht tusschen den 15 en 16 augustus 1833, werd het schip de Snelheidgevoerd door kapitein P. Schackellig gende op de quarantaine plaats te Sr. Thomas, dooreenen zvva,- ren storm van zijne ankers geslagen en op de Prins Roberts rots, ten eenemale verbrijzeld. De eguipagie ontkwam het ter naau- wernood op gezegde rots, maar was in gevaar van honger om te komen. Doch naauwelijks had met het aanbreken van den dag, zekere/. W. Stevensonte Sc. Thomas vermoeden van dit hun verblijf op de rots bekomen of hij begeeft zich met eenir ge manschappen in zyne boot derwaarts en heefc het gelukmet gevaar van zijn eigen levenuit hoofde der holle zee en bran ding bij de rots, ai de manschappen te reddén, en behouden te Sr, Thomas aan land te brengen. De kapitein bied aan zijne redders eene geldelijke belooning aanwelke door de medehel- ders van Stevenson dankbaai word aangenomendoch Stevenson weigerd eenige belooning te oncvangenzeggende niets dan zij nen pligc te hebben gedaan en daarvoor geen geld te verlangen. Het bestuur van het kollegie Zeemans-Hoop van deze daad on- derrigtheeft vermeend dezelve niet onopgemerkt te moeten la ten voorbij gaanmaar besloten aan dien edelen en belangloo- zen roenschenvrind eene keurig bewerkte zilveren cisraar koker aan te bicden, met het volgende opschrifc: Aan JW. Steven son te St. Thomas. Het kollegie Zeemans hoop, te Amster- damwegens het redden der equipagie van het schip de Snel heid, Kapitein P. Schackel, op den 16 Augustus 1833, en welke cigaar-koker dezer dagen aan Stevenson is toegezonden met de volgende regels: Uw hand versmaadde goudmaar zal toch niet versmaden Dit blijkt van onze erkentelijkheid Gering is dit geschenk! doch wis beloont uw daden Naar eisck? wie uw menschlievendheid l Geen goudgeen eelgesteent wordt uw dus aangeboón; Vindt in uw eigen hart en in Gods gunst uw loon. Uit Antwerpen schrijft men, dat men de stadswallen, als mede de buitenzijden van de glaciswaarvan de generaal Chassé tijdens de gebeurtenissen in 1830 de boomen had laten omver- hakken op nieuw met jonge stammen heeft beplant, doch dac daarentegen de meeste boomen die naar de esplanade leiden,, werden omvergehaaldvan welk laatste bedrijf de burgers zich geen reden wisten te geven. Qlbwcrtentistt- De ondergeteeketide heeft de eer het geëerd Publiek te berigten, dat hij voornemens is, de ZOUTZIEDERIJ van wijlen zijnen Zwager, den Heer W. SAMPON, te continue ren en neemt mitsdien de vrijheid zich in ieders gunst bijzon der aantebevelenkunflende men zich van eene prompte en ci viele bediening verzekerd houden, Wordende wijders een ieder, die iets te vorderen heefc van of verschuldigd is aan den Boedel van wijlen den Heer SAM PON voornoemd, verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen aan den ondergeteekendenuiterlijk binnen vier weken na dag- teekening. dezer. Goesden 14 Februari) 1834. J. van den THOORN. PUBLIEKE VE R KO O PINGten overstaan van den Notaris L. VAN DER IV^OER, residerende te Colijnsplaat op Woensdag den 19 Fèbruarij f834, des voormiddags ten 10 uren van 195 Stuks OLMEN BOOMEN, van eene buitengewone Dikte en Lengte en geschikc om door Wagenmakers en Tim merlieden verwerkt te worden, staande op de Hofstede, ge naamd de Boomhoeve die bewoond wordt door M. P. Leen- dertse in de Gemeente Cats- "'——■i ■iijiiim— Te Goes, bij F. Kleeuwens, Stadsdrukker. 1 1 - s

Goessche Courant | 1834 | | pagina 2