8. GOESSCHE COÜRAN T. Maandag ff gewoon :.x Tf -/ 1 T 27 januarij 1834. jjRs3«®&SyL', 5>-' Besturen jen Ctbmimof trattcti. %«r at II fqe NATIONALE MILITIE: W A ARSCH U WING. BÜRGÊMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorte van dienbrengeft bij deze ter kennis van allo» die het aangaat, dat de Militie-Raad, krachtens aik. 126 der Wee op de Nationale Militie, -van 8 January 18x7N.° I. over de zen jare, hare iste zitting, tot onderzoek der Lotelingen in 1833 vóór een jaar vrijgesteld, volgens art. 37 der Wee van 27 April 1820, N.° II.welke vermeenen mogten regt op vrij stelling te hebbenzal houden te Middelburg hoofdplaats, de zer Provincie op Maandag den 10 February aanstaande des mor gens ten tien uren inde Abtdij aldaar. - Wordende een iegelijk bij deze indachtig gernaakt aan delve- palingen, vervat in art 127 der Wet op de Nationale Militie, houdende: „Al wie zonder wettige verhindering, op den dag-, „wanneer hij daartoe is opgeroepenvoor den Militie Raad niet verschijntzal deswegens verbeuren eene boete van zes gulden en zal tot het aanvoeren zijner redenen van verschooning niet worden geadmiteerddan op vertoon van eene kwitantie van „de betaalde boete. De redenen ongegrond bevonden zijndeof zich tot dat einde „aangemeld hebbende, en er in het geheelgeene kunnende alle- güerenzal hij nader vervallen in eene Boete van zes tot twin- is guldens." Van deze verpligting zijn echter uitgeslotenzoodanige Lo telingen, welke geenerhande reden tot vrijstelling hebben, daar dezulken voor den Militie-Raad niet behoeven te verschijnenen finaal voor de dienst gedesigneerd zullen zijn. Rerwijl bij deze alle ouders, voogden, curators of gemagtig- den worden herinnerddat zijreclames hebbendevoor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moetensisteren ten dage. Ure en plaatse voormeld. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd mitsgaders .geplaatst in dezer Stads courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 957 Jahiiarij f834. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUW STIIDINGEN. 25nitoïtlanb. Berlijn den 19 Januarij. Den 6 January is te Petersburg iri de kapel van het Keizerlijk winterpaleis, een plegtig te Deutn gezongen, ter gedachtenis aan de ontruiming van het Russisch grondgebied door de Fransche legers, in den jare 181*2. Behalve Hunne Majesteiten en de verdere leden van het Keizerlijk geslacht, waren bij deze plegtigheid tegenwoordig Z.K H. de Prins van Oranjes Hoogstdeszelfs oudste zoon. Te gelijker tijd werd ook een te Deum gezongen in de zalen van het paleis, alwaar zich, te dien einde, de compagnie hofgrenadiers en verschillende detachementen van de lijfwachtonder bevel van den grootvorst Michiètvereenigd hadden. Na het afloopen der plegtigheid, namen de Keizer en Keizerin, bij het doorgaan der zalen, dein dezelve verzamelde troepen in oogenschouw. Frankfort den 20' Januarij. Berigten uit Konstaritinopei van den 24 December, te Weenen ontvangen, houden in, dat de cngelsche en fransche eskaders hunne stations op de turkfcche kust werkelijk verlaten hadden, en dat zulks in genoemde hoofd stad een zeer goeden indruk gemaakt en bijgedragen hadom de rust en het vertrouwen ten minste voor het oogenblik te beves tigen. Ten aanzien van de 5miIIioenen piasters, die Mehemed- Ali, aan den Sultan had toegezondenmeende men te Konsranti- nopel, dat het de bedoeling van den eerstgenoemden bewindsman was, dat daarmede de geheele achterstaliige.schatting die hij aan cje Porte verschuldigd was, als afbetaald zoude worden beschouwd. In.eenen brief uit Weenen, van den 13 dezer,.leest men het volgende Nadat iri de vorige week de graafvon. Alyenslebenals plaats vervanger van den heer Ancilloneri gisteren de heer von Slranch, als vertegenwoordiger van eenige kleine Staten van DuitschlandV waren aangekomenis de eerste zamehkomst der Duirsche mi nisters op. heden namiddag ten 3 ure, bepaald. Waarschijnlijk Zal men zich in die vergadering slechts met voorbereidende werk* zaambeden bezig houdenen na den afloop derzeivezijn de ge zamenlijke ministers ter maaltijd genoodigd bij Z. D. Vorst vbn Metternich. De vasten zijn hier met eene buitengewone levendigheid be gonnen. Reeds hebben in de laatste acht dagen onderscheidene luisterrijke danspartijen plaats gehad, onder welke men heeftop- merkt,. die bij den Franschen gezant, graaft St. Aulaireen dié bij den kamerheer, graaf van Bereidingenbroeder van den Wurtem- bergschen ministertot welke beidé dé vreemde ministers genoo digd waren. Ook is er reeds een bal aan het hóf gegeven, het welk morgen dopr een ander zal gevolgd wordenen waartos insgelijks de vreemde ministersde adel en het geheele corps di plomatique zijn uitgenoodigd. - Eender te Stockholm uitkomende dagbladen behelst onder dagteekeniog van 10 Januarij, het volgende: De werkzaamheden op de werf der Marine worden zoo wel hier als te Carlskrona en Gothenburg, met grooten ijver voort gezet. In de afgeloopen week zijn op nieuw honderd timmer lieden van de bijzondere scheepstimmerwerven alhier, voor de Regering in dienst genomenbehalve een gróót aantal werklie den die, reeds vroeger afzonderlijk aangenomen waren. Wij ge- looven geenszinsen hebben er geene de minste reden voordar deze buitengewone werkzaamheid het gevolg zou zijn van de vrees voor oorlog. Waarschijnlijk zal de Rijksdag, die eerlang bijeen moet komende ware oorzaak daarvan vernemeningeval de Re gering buitengewone sommen mogt aanvragenwy hopen maar dat de vertegenwoordigers zich niet door den schijn zullen laten misleiden." Sommigen willen de berigten wegens de uitrustingen in Zwe den in verband brengen met hetgeen sedert eenige tijd in Fran sche dagbladen gesproken is van eene verkoeling tusschen Frank rijk en Zweden, welke daaraan voornamelijk zou moeten wor den toegeschreven dat laatstgenoemde mogendheid naauwere be trekkingen met Rusland aangeknoopt zou hebben, dan vroeger», De bekende Badensche afgevaardigde von Rotteck is, „uic erkentelijkheid wegens zijnen onverïrioeiden ijver voor de zaak der vrijheid en der volleenvan verschillende kanten uit Duitschn land reeds met zoo vele eerebekers en andere geschenken van dien aard begiftigd,geworden dat zijne vrienden in Freiburg hec noodig geacht hebben hem eene behoorlijke bergplaats voor alle die geschenken te verschaffen. Eene inschrijvingte dien einde geopend, heeft veel deelnemers gebonden, en uit de opbrengst daarvan heeft men eene prachtige kas laten maken, welke den 15 dezer met veel plegtigheid aan den afgevaardigde is overge geven. Op den gouden sleutel, die den toegang tot dit nieuw-" soortig museum opent, stond gegrift: „Aan den man des volk# het dankbaar vaderland JfVattfevijfc. Parijs, den ;q Januarij. Men heeft thans bij de Franscha regering het stellige berigc ontvangen, dat het linieschip leSu-{ perbeeen nieuw gebouwd schipdat tot het fransche smaldeel iri de Grieksche waterenonder den vlootvoogd Hugon behoor de, aldaar verloren is gegaan Ten gevolge van de uit Frankrijk ontvangene beyflen om naar Toulon terug te keeren, had deze vlootvoogd zijne schepen in de baai van Smyrna vereenigd, en» was daarmede den 13 December onder zeil gegaan. Weinige uren na het verlaten der reede van Smyrna, was de vloot dooreener* storm overvallen, zoo hevig als men nog immer in die zeeër» had bijgewoond. De Superbe had daardoor een zijner masten ver loren en was in den nacht van dén 15 in het kanaal tusschen de beide grieksche eilandenTino (Tenos) en Myconi vervallen^ Daar had het willen ankerendoch in den namiddag van genoem den dag had het schip op een rif gestoten, en was daar verbrij zeld De manschap is met veel moeite in de kleine zeehaven Pc rak ia aan Wal gebragtdoch negetl zeelieden hebben bij ditbun geluk het leven verloren. Den 12 januarij waren kleinere scheper* van het smaldeel van den admiraal Hugon te Toulon aangekomen doch deze waren voor den 13 December weggezeild. (Vit eenen bijzonderen brief, over Engelandy. Het is opmerkelijkdat de 'Schandelijke karikaturen op den persoon des Konings, in zekére Winkels ten toon gesteld, zeer in getal ver minderd zijn. Intusschen kan niemand deze karikatuurplaten mee een meer vfajsgeerig oog beschouwen dan Lodewijk Philips» Hijf heeft tor zijn eigen vermaak - en tot dat van hendie hij met zijne vriendschap vereerteene verzameling van de fraaiste derzei ve gemaakt. ivi't si A Terwijl de hatelijkste driften op andere plaatsen ontwikkeld worden, maakt de Koning van zijn paleis der Tuilerien eene schouwplaats van wézenlijke genoegens. Ik ben getuige geweest -*'a f r .,y ■^y

Goessche Courant | 1834 | | pagina 1