N°. 103. GOESSCHE C OUR A NT. ^8cm:?. pi GKSs'OnS" V B\ 'if :%z& •'-r~ 27 3Djccjer«i&cr 1833» BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. SLUITING DER GROOTE JAGT, NOTIFICATIE De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland; brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door bet De partement der Opperhoutvesterijmet overleg van Hun Ed. Gr Achtbare de Gedeputeerde Staten in die Provinciede sluiting der Groote Jagt is bepaald op den 31 dezer maandmet Zons ondergang; zullende die van de Jagt op GanzenEenden en Watersnippen nader worden vastgesteld. En ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te geschie den gebruikelijk ismitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst, Middelburgs den 23 December 1833. De Staatsraad Gouverneur voornoemd. VAN VREDENBURCH* [BEKENDMAK1 N G. NATIONALE MILITIE, "Vervolg van ons vorig Nommer „Art. 22. De Plaatselijke Besturen na de voorschreven adres sen en bijgevoegde bewijsstukken te hebben onderzochtzen» den dezelve, voorzien van hunne consideratien voor den 15 Ja nuari/ aan den Gouverneur der Provincie. Art. 23. Alle aanvragen om ontslagter zake voorschre ven, bij de Plaatselijke Besturen niet vóór den 15 Januarij in gekomen zijndeof waarvan de bewijsstukken niet in behoor lijke orde zijn bevonden zuilen voor dac jaar niet worden toegestaan Art. 49. Om tot eene geregelde loting te komen zullen overeenkomstig art. 207. der grondwet alle Ingezetenen die op den 1 Januarij van elk jaarhun negentiende jaar zijn ingetre- denna daartoe bij Publicatie te zijn opgeroepen voor den 20 Januarij van ieder jaar bij bet Plaatselijk Bestuur van hunne woonplaats zich tot die loting doen inschrijven. „Art. 51. Ten opzigte der inschrijving en loting zal wel in 't bijzonder in het oog moeten worden gehoudendatwelke aan spraak op vrijstelling iemand zoude vermeemenwegens gebre ken of anderzins te hebben desniettegenstaande de inschrijving en loting door denzelven eveneens als door alle anderen zal moeten geschieden. V „Onder de inschrijving zullen ook begrepen zijnde gehuw den en afwezendende gehuwden zullen aan de Militie-Raad moeten overleggen de bewijzen van hun huwelijk. „Art. 53. De ouders voogden en regentenzullen verpligt zijn hunne kinderen of pupillenin persoon of door iemand daar toe door hun schriftelijk gemagtig.dte doen inschrijvendaarin nalatig blijvendezullen zij verbeuren eene boete van niet meer dan honderd guldensdoch niet minder dan vijf en-twintig guldens en ingeval van volstrekr onvermogen met eene gevangenis van één tot twee maanden worden gestraftonverminderd de bepalin gen ten aanzien der kinderen of pupillen, bij are. ióó hier na gestatueerd. Art. 56. De wettige woonplaats of domicilie voor de inschrij ving hier boven vermeldword gehoudenvoor hundie onge huwd zijn de woonplaats der ouderenen bij het overlijden van beiden, de van den eerst benoemden voogd; voor de gehuwden de plaats waar zij hun bestaan hebben, in twijfelachtige geval len omtrent gehuwden, zal voor de wettige woonplaats gehouden wordendie plaats, alwaar zij, op den eersten Januarij van elk jaar tot de uitoefening van eenig beroep, patent hebben beko men, of wel voor het middel van het personeel en mobilair of dat hetwelk in de plaats daarvan zoude mogen worden geïn troduceerd, beschreven zijn, en voor zooverre zij daar in niet beschreven zijn noch patent hebben bekomende plaats waar zij zich bevindenmet deze verdere bepalingendat zij die in een vreemd landuit ouders ter oorzake van 's lands dienst afwezend of anderzins op reis zijnde, buiten het Rijk zijn geboren, zullen wor den ingeschreven binnen die plaats alwaar zij hunne wettige woon plaatshebben; dat jonge lieden, door hun vader, moeder, voogd of curator achtergelaten en geen bestaan hebbende op de lysten van die gemeente zullen worden gebragt, alwaar hunne ouders, eerst in rang benoemden voogd of curator het laatst hunne woon- plaatts hebben gehad, en wanneer deze woonplaats niet bekend mogt zijn of dat dezelve buiten het Rijk is gelegenop die van - de plaats alwaar zij zich bevinden. „Dat zij,- die geene oudersvoogden of eigen bestaan hebben, zullen worden ingeschreven in de plaats alwaar zij zich bevinden. j. Dat de geallimenieerden en kinderen in godshuizen en lief* ja 'Se gestichten zullen worden ingeschreven in de plaats alwaar de godshuinen zijn gelegenj of de aliimentariè geschiedt. dat ten opzigte van de gevangenenwelke in de jareri der loting vallen, de regenten der gevangenissen verpligt zullen zijn, voor een 10 Januarij van ieder jaaraan het bestuur K7an de gemeente, alwaar die gevangenen hunne vaste woonplaats hebbeneene naauwkeurige ppgave te doen van alles wat de zelve veov dé opschrijving noodig heeft te weten, met bijvoe ging der misdaad waarvan zij beschuldigd of om welke zij ver oordeeld zijn gewordenen den tijd voor welken zij zijn gecon- fineerd. rtrt. 59. Het register zal bevatten alle jongelingen die hun 19de jaar zijn ingetreden en de eerste klasse van het loopende jaar uitmaken. Tót de gemeente in welke iemandbij het intreden van des- zelfs 19de jaar voor de eerste klasse zal zijn ingeschrevenzal hij, met betrekking tot de Nationale Militie blijven' behooren, werwaarts hij zijn domicilie, gedurende den tijd dat hij in de ja ren der Nationale 'Militie valt. moge overbrengen. Art. 63. De alzoo ontdekte personendoor den Militie- Raad, na gedaan onderzoek in hunne eerste zitting, roe de dienst voor altijd; uit hoofde van ligchaams-gebrekett of andere om standigheden ongeschikt bevonden wordendeof wel wanneer zij redenen kunnen allegueren die hen van de dienst finaal vrij-, stellenZullen in eene boete worden verwezennaar gelang der personen en omstandighedenvan niet minder dan vijf guldens doch niet te bovengaande de som van honderd guldensen in geval van volstrekt onvermogen, worden gestraft met eene ge vangenis vnn vier dagen tot zes weken. Art. 64. Tot de dienst niet zoodanig ongeschikt zijnde, dac zij finaal behooren re-worden vrijgesteld, of geene voldoen de redenen van vrijstelling kunnende alleguerenzullen zij tot de boete, hier boven vermeld, worden verwezen en aan het hoofd van de hierna te beschrijven lotingslijsc van de eerste klasse, welke hunnen ouderdom ook zijn mag, worden geplaatst. Art 65, Door tijdelijke ongemakken of gebreken waarvan de genezing mogelijk is, tot de dadelijke dienst buiten staat ge oordeeld wordendezullen zij tot de hoece of penaliteitenbij art. 63 bepaald worden verwezen en voor één jaar worden vrij-; gesteld, doch het volgende jaar, of in het jaar wanneer zij toe de dienst geschikt, geoordeeld wordenaan het hoofd der lotings- lijst worden geplaaisr. Art, ióö. DeT nasporingen naar de dienstpligtigen der Na tionale Militie, welke zich aan de inschrijving, aan de loting of aan de dienst mogten ontrekkenzullen op gelijke wijze bestuurd worden als ten opzigte der deserteurs van het krijgsvolk van den Staat gebruikelijk is, De gearresteerden zullen aan den provincia» Ien kommandans worden overgegeven." De zulken welke voor zich zeiven bij de Nationale Militie reeds dienen, en thans ineen der termen van vrijstelling, bij de wet omschrevengekomen zijnen ten gevolge van dienhun ontslag mogten verlangen. ofte dtrzelver oudersvoogdencu rators of gemagtïgden worden bij dezen uitgenoodigdaan Hee* ren Gecommitteerden tot het werk der Nationale Militie alhier, voor den 5 januarij aanstaandein te zenden de schriftelijke aanvragen om ontslag uit de dienst, met de behoorlijke bewij zen, bij art. 21 der wet gevorderdmet herinnering, dat, zoo deze aanvragen niet uiterlijk voor den 15 dier zelve maand, zijn ingekomen, 01* daarvan de bewijsstukkerThiec in behoorlijke orde mogten bevonden wordendezelve niet meer zullen worden ge- admiceerd. En worden bij deze uitgenoodigdalle de genenwelke ge negen mogten zijnzich voor deze Stad als vrijwilligers in de dienst der Nationale Militie te engageren, om zich daartoe aan* temeldeh ten Stadhuize alhieralwaar aan de zeiven de conditiën en voorwaarden T mitsgaders de premie aan hun uittereiken, zul len worden kenbaar gemaakt, van heden af tot primo Februa- rij aanstaande; terwijl dezelve wel speciaal worden herinnerd, dat die genendie als vrijwilligers verlangen in dienst te treden de laatste 15 maanden in deze gemeente moeten hebben gewoond, en wijders moeten voldoen -aan de verpligtiging, bij de wetten hunnen opzigte voorgeschreven. Wordende de genen welke ten opzigte der inschrijving by de zen zijn vermaand gelast, om ten naauwkeurigsten aan deze op roeping te voldoen, terwijl de nalatig blfivenden; hun zeiven zul len te wijten hebbende gevolgen die daaruit zouden resulteren^ Tot de uitvoering der werkzaamheden in dezenzijn met ons Burgemeester Hit den Edelen Achtbaren Raad dezer stad, voor ff 1 1 1 1 - OPROEPING VOOR DE

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1