Mee betrekking tot dé zending van den Prins von Schwarh zenhergnaar 's Gravenhageleest men in den Morning-Post het volgende .artikel De instructiendoor de Noordsche Mogendheden aan den Prins von Schwartzenberg medegegevenbij deszelfs vertrek naar 's Gravenhagezijn, zoo wij vernemen zonder aanhoudendheid medegedeeld geworden aan al de leden der Conferentie, in de volle overtuiging dat er niets in dezelve gevonden kan worden, hetwelk den allergeringsten argwaan kan doen opvatten tegen de volle opregtheid en goede trouw der gouvernementendoor welke die instructien zijn afgegevenof eenigen twijfel kunnen doen op' vattenomtrent derzelver wezenlijk en ernstig verlangen, 0111 de zoo lang gerekte geschillen tusschen Holland en Belgie toteene billijke en voldoende schikking te brengen, „Noch de taal, noch de inhoud dezer instructien heeft, of kan eenige klagten doen ontstaan by eenige der Mogendheden, welker vertegenwoordigers de Loridensche Conferentie zamenstel- len. Maar ofschoon geene klagc over deze instructien heeft of kan bestaan zoo verzekert men evenwel dat het den Frunschen ^en Engelschen ministers onmogelijk is geweest, hunne teleur stelling en hun misnoegen te dier gelegenheid te verbergen. Zijn onze berigten juist, dan zijn deze instructien gesteld, in eenen toon van volmaakte en hartelijke vriendschap jegens den Koning der Nederlanden, behelzen dezelve niet de minste af keu ring over eenig gedeelte van het vroegere gedrag van deszelfs gou vernement noch bevatten dezelve eenige de minste bedreiging om in het vervolg eenig bestuur daarover te willen oefenen. Zij geven zoo als te wachten was een sterk verlangen te ken nentot het eindelijk regelen van al de\nog onbeslist geblevene vraagpuntenmaar tot derzelver regeling op goede en billijke voorwaarden, zoo verre de belangen van Holland betrèft; ter wijl zij zorgvuldig elke uitdrukking vermijdendie bij mogelijk heid verwrongen zou kunnen worden tot het minste teekeri of de geringste aanduiding van eenige neiging aan den kant der Noord-' scheMogendhedenom den Koning der Nederlanden te dwingen tot eepigén maatregeldie zijns oordeels het welzijn zijner on derdanen qfde, onaf hankelijkheid van zijn gebied in de waag schaal zou kunnen brengen. Wij hebben te vergeefs getrachtons eenig begrip te maken van de hernieuwde aanvallen op den Koning der Nederlanden., en yan al die pogingen tot het strooijen van zaden van tweedragc ,9n misnoegen onder deszelfs onderdanen, die laatstelijk zoo zeer hebben doorgestraald in sommige der dagbladenwelke tot het bestuur van Engeland behooren, en die ons bedunkens wel en .•tc.regt voorondersteld worden uit eene officiëlen bron herkomstig tc zijp, De sluijer van dit geheim is thans opgeheven. Deze aan vallen op eenen ouden en getrouwen bondgenoot, deze driftige doch onvermogende pogingen tot verbreking der eendragt en ver nietiging van het wederzijdsch vertrouwen en van de wcderkec- fige genegenheid tusschen den Koning en het Volk, welke Hol land voor het tegenwoordige-zoo gunstig onderscheiden van de meeste ja, wij vreezen zelfs te moeten zeggenvan alle andere landen van Europa deze aanvallendit blijkt ons nu zijn slechts de Palmerstonscke wijs van lucht te geven aan eene teleurstel ling en, een misnoegen, die den redelijken groi?d ontbloot, zich in geenen meer regel matigen vorm en op geene meer edelmoedige jpf jpegr waardige wijs kunnen doen kennen. De duistere werken van Downingstrecc tot dit einde, mogen in Engeland van eenigen invloed zijn, om het tegenwoordige lage karakter van ons depar- ,tement van buitenlandsche zaken, zoo mogelijk in nog verdere verachting te doen zinken, maar in Holland kunnen zij van^eene uitwerking zijn In weerwil van al wat de raddraayers van Dow (pingstreet mogen schrijven, zullen de Koning der Nederlanden -cp zijne Hollandsche onderdanen als een c-nkel man vereenigd blij- jjén ip jterzelyer wederstand tegen vreemde onderdrukkingenen zpjlen zij ook zelfs in het uiterstedat vertrouwen op eene .^eschertnende Voorzienigheid behouden hetwelk de steun en toe- .verlaat van den regtvaardigen is, FRANK R Ij K. Parijs, den 18 October. Een brief uitBayonne, van den 14 3$eelt .het piiyolgende mede Eqp der diligences van deze stadmet eenige Fransche pas sagiers naar Madrid vertrokken en te Victoria aangehouden, is ge- .poqdzaakt geweest, alhier terug te kceren, na 48 uren te Vic toria opgehouden te zijn geweest. De reizigers verhalen-, dat er .van Vjttorja tot Bilbao en in de omstrekpn 16000 man hij* jeengetrokken was. 'iVjeu (heeft te Vittoria eene commissie van vijf personen, on der het voo/zittèrschap van den heer V'erastegnigevormdVier jedqn behooren tot de hooge geestelijkheid. De commissie ver tegcpwQpr^igt -het gezag van Don Carlos. Dezelve heeft zich 'van <^e gelden der douanes en van die der posterijen meester ge- $$ak,t. p.e heer Ferasfegni heeft aan de inwoners eene scherpe pro- Cpma.tie .uitgevaardigdwaarvan het slot aldus luidt Inwoners van Aki va Het hangt slechts van u van het altaar .cv, den-troon van onzen doorluchten en wettigen monarch pon Carlostegen het gespuis der vrijzinnigen te beschermen, of tót de vernieling van het vaderland bij te dragen. Ik hoop» dat gij, aan uwen godsdienst getrouw, niets zult verzuimen van hetgeen in uwe raagt. isomeene yrijzinnige factiepitteroeijen welke na de dood van onzen .welbeminden yorscdpszed-fsilaat- sten wil met voeten tredendeons het juk eencr Koningin zoekt opteleggen, wier slechte raadslieden haren volkomen ondergang zullen berokkenenindien zij het overweldigd gezag niet in han den van den nieuwen spaansche Monarch Karei V stelt. if Laat ons eensgezind zijnbrave burgers van AlavaIaat ons geweld met geweld keeren, in afwachting dat onze Koning te Madrid gehuldigd zij, hetgeen niet lang zal duren, vermits hij reeds den-voet op zijn grondgebied -gezet rheeft. Leve de Koning! Leve Karei VI Leve de Godsdienst! (get.) Verastegni Het gerucht heeft zich verspreidt-, dat Santos Ladron in hechtenis is genomendoch zulks is geheel zonder grond. Twee zijner officieren zijn gevangen genomenwaarvan een is doodge schoten. „Twee battaljons koninklijke vrijwilligers zijn van Vittoria vertrokken met twee stukken geschutom de brug van Miran da te verdedigen. Men verzekerd, dat er, in den nacht van den 9 op den ro, ernstige onlusten te Madrid hebben plaats gehad, doch daar de brieven niet aangekomen zijn, weet men niet, in hóeverre zulks geloof verdient, Men zegt ook, dat de generaal Sdrsfield het gezag der Ko ningin niet erkent. Dit zou te meer te bejammeren zijn, daar -deze generaal zich aan het hoofd van het beste gedeelte vanhet -Spaattsche leger bevindt. Alles wordt hier in gereedheid gebragt, om de troepen te ontvangen, die tot het observatie-leger moe ten behooren In strijd mét hetgeen in dezen brief omtrent onrustige bewe gingen te Madrid in den nacht tusschen den 9 en den 10, ge zegd wordt, verzekert men, dat er door een' gezantschaps cour- rier berigten uit die hoofdstad zijn aangébragcwelke inhouden dat het op dien dag aldaar nog altijd rustig bleef. Van de geruchten wegens het plunderen van het hotel van onzen gezant en van het vermoorden van den zei venheeft men niets .ieders vernomenzoodat zich daardoor het vermoeden bevestigtdat de geruchten niets meer dan aktietjjdingéy 'waren Men leest in eenen brief van Perpignandat dertien per sonen tot de aanzienlijkste familien van 'de partij der legitimis ten in Frankrijk behoorendeop. het punt van zich op Spaansch grondgebied te begevente Pcrpignan gevaten dat hunne .pa pieren naar Parijs opgezonden zijn. A D FE R TE NTJ E N. Heden morgen overleed, na eene langdurige kwjjning ten gevolge eener uitterende ziekte onze hartelijk geliefde oud ste dochter CLARA PETRONELLA HENRICA, in den ouderdom van ruim zes en dertig jaren. Wij houden ons te zeer overtuigd van deelneming in dit zoo aandoenlijk sterfgeval om de verzekering daarvan door bezoe ken van Rouwbeklag te verlangen. Goes, G. f. van oen BOSCH. 20 October 1833. M. S. van den BOSC'tl. Gcb. van der Meulen. Dienende dit b'erigt tot Kennisgeving in de Stad en bid- ten dezelve Goes, den 24 October, Heden avond omstreeks half acht uren, overleed de Heer JOS1AS RISSEEUW, Ontvan ger der Stedelijke Belastingen alhier, nalatende een diep be droefde Weduwe met 9 Kinderen Op verzoek van den overledenen zullen er geen uitterlijke tee- kenen van rouw worden aangenomenen wordt verzocht van visites en brieven van rouwbeklag verschoont te blijven Ten Kantore van den Notaris L. LANKHORST, te Goesis te bekomen een kapitaal van ruim VIER DUIZEND GULDENS, op behoorlijk Hypotheeken tegen den gewonen Increst van vijf per cent 's jaars. %-* VERKOOP ING voor de Stads-Leenbank te Goes, op Donderdag 31 October en Vrijdag den x November, des na middags te 2 ure, van alle de openstaande PANDEN, tot en met den laatsten Augustus 1832. De ondergeteekende heeft de eer aan zijne gewezene ge ëerde Stadgenooren ter kennisse te brengen dat in dedoor hem reeds sedert eenigen tijd aanvaarde Lijnbaanbinnen deze Stad, alle soorten van LIJNEN, GAREN en TOUW, wor den geslagen en gesponnenwelke slechts ten dienste kunnen verstrekken. Het zal hem ten uiterscèn aangenaam zijn, indien hij door eenige Ieverantien, zijne herinnering aan de Ingezetenen van Goes moge verlevendigd en zich daardoor te gelijker tijd in zijn vak mag gefavoriseerd zien. SchoonhovenJ. F. BOSDIJK, den 21 October 1833. Lijnslagen Te Goes, bij F, KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar,

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2