mm GOESSCHE COUR AN T 2 September 1833* BESTUREN EN ADM1NISTRATIEN PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis vatt een ieder die het aangaat: Dat het Kohier van Personelén Omslag, tot bestrijding der kosten voor de Verlichting, Nachtwacht, Brandspuiten, enz over dezen jareberekend op 9 per cent van de Huurwaarde der Gebouwde Eigendommen, nadr de uitkomsten van het Kadaster binnen deze Gemeente, goedgekeurd door de Edel Groot Acht bare Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, bij derzelver resolutie van den 23 dezer maand n 0 8, aan den Ontvanger der Stedelijke,.Belastingen alhier den heer/. Risseeuwter in vordering is toegezonden. A Wordende ieder Belastingschuldige] vermaandom zijnen aan slag deswegensop de bij het reglement bepaalde tijdenten kan tore van gemeiden ontvanger te voldoen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geplaatst in dezer Stads Cou rant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 31 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van ÏÏ^se Vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads - Secretaris L. de FOUW jz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes-, en ressorte van dien brengen ter kennis van een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan: Dat ingevolge het bepaalde bij Aft, 22 van het Reglement voor het Bestuur dezer stad, den 4 Januarij 1824, door Zijne Ma jesteit den Koning gearresteerdeen derde deel van het Kies Collegie dezer stad, bestaande uit de heeren Jacob Kctkebeeke Mr./. de BackerA IV. MirandolleL. LankhorstIV, van Kerkwijk en de jongh Jzop den goscen September de* zes jaars zal moeten aftredenen de benoeming voor dit afgetre den gedeelte, mitsgaders ter vervanging van de heeren Mr. Mr. Jan Gerrit Ermerins en Joannes Jacobus van Deinse met er woon vertrokkendoor de stembevoegde Ingezetenenin den loop van deze maand September zal moeten geschieden. Dat voor stemgeregtigden worden gehoudenzijdie ten min sten gedurende het laatst verloopen jaar. Ingezetenen der stad of ressort geweest zijnen nog werkelijk Ingezetenen zijnde, den ouderdom van 23 jaren hebben vervuld, jaarlijks in de verpon ding en verdere beschrevene middelenbuiten het patentregt, betalen, niet beneden de f 15, en aan de wettelijke verpligtin- gen aangaande de Nationale Militietot op het oogenblik heb ben voldaan. Dat van het stemregt zijn uitgeslotenvreemdelingen voorts die in dienst of gepensioneerd zijnvan eenige vreemde mogend heid buiten autorisatie desKonings; die zich in staat van gereg- telijke interdictie bevinden; aan welken geregtelijk een raadsman is toegevoegddie in staat van faillissement zijn die cessie van goederen gedaan hebbendie een crimineel vonnis hebben on dergaan door geene nadere uitspraak of beslissing krachteloos gemaakten die ten tijde van de stemopnemingnog in staat van criminele beschuldiging zijn.' Dat mans voor hunne vrouwenen meerderjarige zoons, voor hunne moeders, weduwen het stemregt kunnen uitoefenenmits zoodanige moeders-weduwen, welke dit verlangen zouden, ter Stedelijke Secretarie, voorden 7 dezer, opgave doen van den genen van hare zoons door wien zij die uitoefening begeren verrigt te hebben; terwijl de vader van een minderjarig kind, hetwelk de bepaalde som in de belasting opbrengtdaarvoor rot de uitoefening van het stemregt zal toegelaten worden. Zullende de alzoo tot het stemregt toegelatenenoverigens de vereischten moeten bezitten, welke inde stemgeregtigden gevorderd worden. Dat het bekleeden van het Burgemeesters en Wethouders ambt en het Lidmaatschap van den Raad, niet belet, om het Stede lijk stemregt en kiezerschap te kunnen uitoefenen. Dat de voornoemde bepalingenbetreklijk de stemgeregtig den ook toepasselijk zijn op de bevoegdheid om tot kiezer re worden benoemd, behoudens, dat daar te boven de kiezers den ouderdom van 25 jaren zullen moeten hebben bereiktbinnen het Rijk of deszelfs koloniën geboren, of brieven van naturali satie bekomen hebben, of wel bij wetduiding voor Nederlan ders gehouden worden voorts binnen de stad sterngeregcigd zijn en voor éen inboorling der stadof met een burger dochter ge huwd zijndegedurende de laatste drie jaren en voor een in boorling van het Rijk of genaturaliseerde gedurende de laatste zes jaren stads Ingezetenen te zijn 'geweestt zonder dat echter afwezendheid ten gevolge van bedieningen door of van wege den Koning opgedragen in dezen hinderlijk zal kunnen zijnéu wijders jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene Rijks middelen buiten bet Patentregtbetalende eenesomme van f 55. zijnde het zoo wel voor de stemgeregtigden als bevoegden tot het kiezerschap, onverschilligof de goederen, waarvoor be taald wordt, in de stad zelve of elders in het Rijk gelegen zijn. Dat daarenboven tot kiezers niet kunnen worden benoemd, zij, die aan eenen reeds benoemden kiezer, in den eersten of tweeden graad van bloedverwantschap of zwagerschap bestaan. Das zoo iemand lid van een Stedelijk Kiezers Collegie zijnde, gedurende den tijd zijner zitting, een der vereischten bij art 23 vtin het Reglement voor het Stedelijk Bestuur bepaald, verliest, of in de termemvan uitsluiting vervalt; daardoor ophoudt kie zer tezyn, en bij de eerstvolgende gelegenheid, behoort te wor den vervangen. Dat de Lijsce'fi dei* stemgeregtigden en bevoegden om tot kie- zeis voor deze stad benoemd te worden, van heden af tot Za- rutdag den 7 dezer maand des voormiddags van to tot 12 uren, ter Stnds-Griffie voor ieder ter visie gullen liggenten einde een iegelijk welke vermeenen mogtten' onregte daarvan te zijn af gelaten gelegenheid tot doleantie te gevenwelke doleanties voor hef einde dezer maand aan den heer Burgemeester schriftelijk: zullen moeten worden ingezonden. Dat dadelijk daarnade voorscbreve Lijsten zullen worden gear resteerd, en wijders aan de stemgeregtigdenbiljetten zullen wor den /ongezoudenter benoeming van het bovengemeld getal kie zers: metb>ijvoeging vaneene lijst der aftredende, vertrokkene en aanblijvende kiezers, alsmede van eene lijst def bevoegden tot het kiezerschapzuilende de aftredende kiezers weder kunnen herkozen worden, Dat ieder stemgefegtigde gehouden is, in het bekomen biljet in te vullen de namen der personen, welke bij tot kiezers stemt, ge nomen uit hen die de vereischten bezittenwel biljet, door hem eigenhandig onderteekend, en voorrs behoorlijk gesloten wordt, terwijl degenen welke hunne naamteekening niet kunnen schrijven, de invulling door een ander doen verrigten en onder hetzelve door den Wijkmeester hunner buurt, Commissaris van Policie, of een andef openbaar ambtenaar of publiek persoon doen ver klaren, dat de invulling, (welke altoos door een ander dan de arpbtenaar die de verificatie doetmoet geschieden) overeenkom stig hunne opgaaf is geschied; welke biljetten opJ den vierden dag na de fondzending, in eene gesloten bus of kist, van wege Burgemeester en Wethouders, aan de huizen zuilen worden op gehaald. Wordende eindeliik een ieder vermaand, om de bij deze be kend gemaakte bepalingen, stipcelijk te observeren. 'En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd ter gewone plaatse, en geïnsereerd ifl dezer Stads Courant. Aldus gedaan ten Raadhuize der Stad Goesden 2 September Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van NisseVt. Mij Bekend De Stads - Secretaris L de FOUW Jz. NIE UIVS TIJDINGENJ D U I T S C H L A N D. Frankfort den 24 Augustus. De zamenkomst tusschen den Keizer van Oostenrijk en den Koning van Pruissen heeft plSats gehadde beide monarchen hebbenniet te Lowosirz maar te The-» resienscad, elkander geziengesproken, te zamen gegeten en zijn Zeer vriendschappelijk gescheidenevrstgemelde is sedert naar Praag vertrokkenwerwaarts hem van Töpütz de vorst van Metternich en andere diplomaten gevolgd zijnterwijl de Koning van Pruis sen vooreerst nog naar TÖplitz en zijn minister van buicenland- sche zakende heer Ancillon naar Berlijn teruggekeerd zijn (de heer Ancillon is den 23 te Rerhin aan wkomenen het blijkt tot nog toe niet dat iets wezenlijks verhandeld is, noch tusschen de twee souvereinen, noch tusschen de vele ter zeiver tijd zich in Töplitz bevonden hebbende diplomaten. Maar, zegt men thans

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1