GOESSCHE coui ;MiT N°. 65. "X 16 QUfgttstojg 1833- jT'J BESTUREN EN ADMINISTKAT1EN AANBESTEDING. Op dingsdagden 20 Augustus 1833, des namiddagsten twee Went zalonder nadere approbatie van het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken döor den Scraatsraad Gouverneur der Provin cie Zeelandof bij deszelfs absentie door een der leden van de Gedeputeerde Staten, en in het bijzijn van den Hoofd Ingenieur van den Waterstaataan het Lokaal van het Gouvernement te Mid delburgin het openbaar worden aanbesteed: De Rijs, Zink- en Aardewerken ter voorziening en herstelling des Valsin den Oever en Zeedijk van den Flaauwers Polder van Schouwenontstaan den 2 Augustus 1833 over eene lengte van ongeveer 110 Ellen, benevens eenige werken ten aanvanke lijke defensie van het Strand, en den OnderzeeschenOever al daar, Het bestek zal ter lezing liggen bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelente Middelburgen den Ingenieur A. Calandte Zierikzeeterwijl twee dagen voor de Besteding, de noodigè aanwijzing in loco zal worden gedaanen inmiddels nadere on- derrigting bij gemelden Hoofd-Ingenieur en Jngenieqr te beko men zijn De Staatsraad, Gouverneur van de Provincie Zeeland VAN VREDENBURCH. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen ter kennis van een ieder die het aan {;aat: Dat met overleg van den Heer Kommandant van he: mi- itair garnizoen, is bepaald, en mitsdien bij dezen worde gelast: Dat bij het slaan van den Alarmtromeen ieder die niet uit hoofde van zijne Ambtsbetrekking of tot uitvoering van eenigen, door de wettige autoriteit gevorderden dienst, moet werkzaam zijn, gehouden zal wezen de straat re verlaten en zich naar zijne wo ning te begeven als zullende een ieder, die in zoodanig geval op de straat mogr worden bevondenzonder voldoende bewijzen te kunnen bijbrengen, van zijne verpligting of bestaande drin gende noodzakelijkheid, als overtreder van deze verordening, wor den aangehouden; terwijl, bij zoodanig alarm slaan, ieder Inwoonder zal verpligt zijn, dadelijk een geschikt en gesloten Lantaarn, van een brandende kaars voorzienop eene, van bui ten van de straat zigtbare wijze voor de glazen té pzerten en te houden respective tot de vereenigde gewapende magt weder zal zijn afgetrokken en ontbonden. En op dat niemand onwetenheid zoude kunnen voorwenden zal aan deze de gewone publiciteit worden gegeven. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 14 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H, VERSCHOOR, van Nisse Vt. Ter ordonnantie van, dezelve, De Stads Secretaris, L. de FOUW, Jz. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van diendoen te weten Dat heeren bi andmeestérs op Maandag den 19 Augustus eerst komende, zullen houden Inspectie op de SchoorsteenenVtiur- plaatsen, Lantaarens, Brandemmers enz.. vermanende mits dien de Ingezetenen, om te zorgen dat hunne Schoorsteenen en Vuurplaatscnop dien tijd behoorlijk schoon en in orde zijn; dat aan ieder Woonhuis een Lantaarn op eene van buiten zigrbare plaats gesteld worde, en dar degenen welke Brandemmers heb ben, dezelve met water gevuld voorhanden houdenalles op poene als bij de ordonnantie op den Brand is bepaald. Goes den 34 Augustus 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse, Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L. de FOUW, Jz. NIE U Ws TIJ D IN GEN. DUIT S C H L AND. Hamburg den 8 Augustus Bij een luisterrijk feesthet welk, in het laatst der maand julij, door KeizerNiMaas- aan de kweekelingen van de militaire akademie te Petersburg gege ven werdis genoemde Keizer verschenen hebbende aan de eene hand den zoon van graaf Hauke diebij bet uitbreken der Pool- sche omwenteling, door de opstandelingen is vermoord gewor den; en aan de andere hand den jongen Sowinskiwiens vader m de grooce schans van Wola, als vijand van Ruslanddett dood vond. Van een' despoot of tiran voegt het bladhet" welk déze omstandigheid vermeldt, „kan men in billijkheid niet meer verlangen dan dat hij zich tot aangenomen vader der wee zen van zijne hardnekkigste tegenstanders verklaarten dat hij doof daden var) dezen aard op lasteringen antwoordt." Frankfort, den 9 Augustus pe twist, die sedert een ge- ruimen tijd in Zwitserland bestond tussehen de vijf kantos, dié zich te Samen} in een landdag vereenigd hebbenen de overi gen die in den federalen landdag van Zurich vertegenwoordigd worden, is thans tot een burgeroorlog overgeslagen, en wel in de kantont Schwijz en Bazel. Men arbeidde aan het bewerken eener verzoening, tn daartoe waren de afgevaardigden van Sar- nem naar Zurich uirgenoodigdroc-n eensklaps de overste Ab- 9 berg, aan het hoofd van 600 landlieden, in naam van dén kleinen of Sarnemschen landdag, Kussnacht in Schwijz bezette, de vo rige orde van zaken herstelde eh de landamman Stutzer gevan gen nam, dien hij naar Schwijz deed vervoeren. Dit alles had zender tegenkanting plaats en tor den 3 dezer waren er geene vijandelijkheden gepleegdalleen hadden omtrent 60 vrijwillige jagers beproefd om met 2 schepen eene landing aan de Schwijzer- oever van het Waldstadtermeer te doen doch waren daarin niee gedaagd De Zwicsersche landdag heeft, bij het officieel vernemen de zer daadzaak op den Augustusonmiddelijk beslotenom het geheele distrikc Küsznacht door bondgenootschappelijke troe pen te bezetten, tot welk doel een korps van ruim 6000 man naar hetzelve onverwijld zullen moeten opbreken. Luidens het berigt van ooggetuigen uit Bazel komende hebben zich in den nacht van den 2 op den 3 dezer de inwo ners uit Liestal tegen de nog trouw gebleven gemeenten op weg begeven en de stad Bazel bedreigd. Tn laatstgenoemde stad. in welke dien ten gevolge veel onrust heerschtezijn onverwijld alle inwoners lot de zestig jaren te wapen geroepenwaarna deze henevens het garnizoen gezamentlijk 1600 man uitmakende nog dien zelfden mcht, met :o1 stukken ge chut én 2 houwitzers, regen de landlieden opgetrokken zijn Op eene mijl afstands van de stad heeft hierop een vrij hevig gevecht tussehen de beide par tijen plaats gehad, hetive-lkechter voor de stadscroepen zeer on gelukkig is uitgevallen daar deze, met verlies van 2 stukken ge schut en ruim 100 man, onder welke zich de kolonel der artil lerie Wieland en nog een ander kolonel van het paardevolk be vondenverpligt zijn geworden, schielijk te Bizel terug te trek ken waarbij zij nog een aantal gekwetsten, onder welke ook de kolonel van her garnizoen Burkhartbekomen hebben Bij het doorrrekken van het dorp l)rtellen schijnt men heimelijk op de troept van Bazel geschoten te hebben hetgeen veroorzaakt heeft, dat door hen onderscheidene buizen in brand gestoken zijn» ENGELAND. Volgens berigcen uit Rio Janeiro, van den 25 Meihad het regentschap op den 3 dier maand, in.mam van den Pedro TI de nieuwe zitting der vertegenwoordigers geopenden bij die gelegénheid eene aanspraak gedaan, waaruit, onder anderen, bleek, dat de onrust in de provinci n nog aanh elddat een deel der krijgsmagt aan den opstand hid deel genomenen dat er geen voldoend getal geregelde troepen voorTnnden was om de opstandelingen te bedwingen. Voorts houden deze herigten dat het vertrouwen op de regering» ten gevolge dier omstandig- .-,-f i -'i i x- -a Londen, den 7 Augustus. Gisteren is bekend geworden, dat de regering transportschepen wilde aannemen. Eerst zeide men, dat de admirditeit twee transportschepen van drie honderd ton voor den rijd vin drie maanden benoodigd had doch later werd door vVelonderrigte personen verzekerd dat er eene over eenkomst zou gesloten worden tot het overbrengen van drie hon derd paarden waarvoor acht of tien vaartuigen vereischt worden» Dit doet gelooven, dnc het gouvernement voornemens is, troe pen te zenden Men verhaalt, dat drie duizend man gezonden zal worden daarin vredestijd de oorlogschepen gewoonlijk tot het vervoeren van manschap gebruikt worden, kan men uit het re s'uiren contract niet wel opmakeu, uit hoeveel man deze ex peditie bestaan moetdiezoo men wilnaar Portugal bestemd is., en dieren moet om de Koningin Donna Mat ia re bescher men zoo zij door Spanje met een' aanval bedreigd mogt wor den. Op dit oogenblik heeft admiraal Parkerdie in den Taag ligt, reeds twee duizend mariniers ter zijner beschikking.

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1