"bladenbeweren dat de bedoelde kreetenin den mond ecner gewapend krijgsmagt, onwettig en misdadig zijn. «v Het stilzwijgen ook hedenvan den Moniteutheeft aan de oppositie de laatste hoop benomén, dat men, ter gelegenheid dezer feestviering, eene algemeene vergiffenis vóór staatkundige misdaden zou afkondigen. Integendeel zijn nog gisteren onder scheidene personendie daarvan verdacht werden in hechtenis'ge- nomen. De eenige kwijtscheiding van strafdie tot nu toe is be* kend geworden, betreft, zonderling genoeg, de beide hoofden der St. Simonisten, den vader En fantin en den heer M. ChevaU lier. Daarentegen verzekert een der revolutionaire bladendat nog gisteren de voorbereidende werkzaamheden aan de te leggen sterkten werden voortgezet. Bij de viering van den derden verjaardag der zoo hoog ge roemde Julij revolutieontbreekt het natuurlijk de partij der op positie niet aan stof, óm openlijk scherpe aanmerkingen temakeh over de afwijkingen des bestuurs van de grondbeginselen dier revolutie, en over de bittere teleurstelling, welke de aanleggers en voorstanders derzeive daardoor ondervinden. Men doet daarbij opmerkendat thans al de mannenwelke by de; omwenteling eene hoofdrol hebben gespeeld, zoo als de heeren Lafayette, LapteOdilon BarotManguinïhtpont de 7Eureenz., door Koning Philips geheel van het tooneel zijn verwijderd, en daarentegen in de hoogste staatsbetrekkingen vervangen zijn door liedenwelke slechts schoorvoetende tot dë nieuwe orde van zaken zijn toegetreden of openlijk blijken geven van hunne zOck, om allengs naar het oude terug te keeren. Bovenal ë/ördt de de vereering van wijlen Keizer Napoleondoor een bestuur als dat van Koning Philipshetwelk zich daardoor meerdere toege negenheid van de zijde der voor den roem des veroveringsziekefe oorlogshelds nog altijd zoo gevoelige natie schijnt tè willen ver werven, door de opposanten openlijk uitgekreten als eene evce groote bespotting van dien eenmaal zoo geduehteti beheefscher als van dë bij de Julij-revolutie beoogde burgerlijke vrijheid. Napoleon Louis Buonaparte zoon van Louis Buonaparte poogt de openbare aandacht op zich te vestigenten minste trach ten zijne vrienden zulks te doen. Men leest in een der dagbla den een' brief, aan een zijne bekenden geschreven, waarin hij zich beklaagt, het herstellen jan het beeld des Keizer niet te mogen bijwonen, en waarin hy verder de thans bestaande rege ring verwijt, dat zij niet uit bewondering voor Napoleon deszelfs beeld weder op de kolom der groote armee plaatstmaar zulks alleen doet in de hoop, dat dë natie haar gedrag een ©ogenblik zal vergeten, en dat het beeld van den roemrijken man haar een schijn van volksgunst moge verwerven. Parijs den 29 Julij. Ofschoon de ministeriele bladen zulks ontkennenverzekert men echter nog hedeu, das een gedeelte der nationale garde, gisteren bij de wapenschouwinghet geroep van; weg met de forten heeft doen hoeren. Ook onder de menigte aanschouwers vernam men hiërèn daar dezelfde kreten doch de politie was dadelijk overal tegenwoordig, om verdere ongeregeldheden voor te komèn, zoodar dan ook deze piëgtigheid zonder eenige stoornis is afgeloopen'. Omstreeks een uur heeft de Konirig zich op de Place Vendóme, aan den voet der kolom, 'geplaatsten heeft aldaar de geheële bezetting, mee de nationale garde, onder het geroep vanLeve Napoleon!" gedefileerd 'Des avonds ten zeven ure is., in den tuin der Tuilerienhet groote coicert, door vijf honderd muzikanten uitgevoerd, begonnen. Hetzelve heeft slechts eene middelmatige uitwerking gehad, doch toen als finale de Marsiellaise werd gespeeldhebben al de aan; schouwers, die men op ruim 150,000 personen schatten kan i en onder deze, zoo men zegt, ook Lodewijk Philips van het balcon van het paleis, hunne stem bij het orkest gevoegd. Eindelijk zijn de plegtigheden van dezen dag besloten door de vertooning van een spiegelgevecht, tusschen het 'linieschip ie stad Parijsen eenige kleinere vaartuigenaan de kade d'Orsay, in de Seine liggende. Men verzekertdat geen der vreemde gezanten bij deze wapen schouwing tegenwoordig geweest, dan alleen de belgiscbe ge zant Le Hon. Men spreekt weder van eenige onrustige bewegingen inde Vendée; den 15 Julij den dag van den H. Hendrikheeft men in sommige dorpen geweerschoten gelost ter eere van den Her tog van Bordeauxook heeft de politie zich meester gemaakt van eenige oproepingenwaarbij de bewoners van Bretagne aan gemaand worden om de wapenen voor Hendrik F, hunnen wet tigen Koningop re vatten. NEDERLANDEN. Amsterdam, den 29 Julij ln den avond van den 26dezer heefc de godsdienstige inwijding plaats gehad van de kerk in het nieuw aangelegde nederlandsche israëlitische oude mannen, en vrouwen- en ziekenhuis, gelegen op de nieuwe Keizersgracht, zijnde het gewezen lokaal van d,e keizerlijke kolfbaan. Z. K. H prins Karei van Pruissen heefc deze plegtigheid op het onver wachtst met zijne tegenwoordigheid vereerden den volgenden dag met eenen vleijenden brief een geschenk voor het gesticht gezonden. De inwijding van het gesticht zelf zai in den voormiddag van den 31 dezer plaats hebben. 's Graventiaoe den .1*; Augustus. In een onzer dagbladen leest men ,f Men verneemt dat de Londen?che conferentie bijna dagelijks hare werkzaamheden voortzet. De voorstellen, welke van deze zijde aan dezelvè Onderworpen zijn,'schijnen de goed keuring der diplomaten te verwervenimmers alseen goedefi grond tot de verdere onderhandelingen te worden, aangemerkt. Wel is de vraag geopperd of die voorstellen als een onherroepelijk be sluit van onze regering te beschot)wen waren:, maar daarop moet een ontkennend antwoord gegeven zijn. Men verwacht binnen korc, dat de belgische gevolniagtigden het oordeel huns bestuurs over de gedane voorstellen zullen uiten. Iutusschen moec er de zer, dagen eene opgekömene zwarigheid aan het oordeel en de be slissing der Conferentie onderworpen zijn gewordenbestaande in de verwisseling van de tegenwoordige bezetting der vesting Maastricht De Belgische gezagvoerders moeten den doortogt dér troepen over Limbnrg alleen willen toestaan onder de voor waarde, dat zij ongewapend ztlilen doortrekken. Qris besthur moet gemeend hebben-aan dezen eisch, als strijdig met de eet van het Nederlaudschè legerniette künnen voldoen, en moet deze zaak aan de Conferentie ter beslissing overgelaten hebben.'* Men ver neemtdat er weldra een aanvang zal worden ge maakt met de stad Neuzert tot eene vesting in te rigten. De doopplegtigheid van detl jongen belgischen vorst op den 8 bepaald zijnd©, zoo zal het vertrek van het 7 regement infan terie» te Brussel in garnizoenhetwelk tot in de eerste dagen van Augustus het 9 regêifléRt in het kamp van Bouwel aflossen moest tot na dè plegtigheid wordt uitgesteldten einde hetzelve daarbij tegenwoordig zou kunnen zijn- De oppositie bladengelijk de Courtiervermeeneo, dat men geen ongelukkiger dag voorden doop had kunnen uitkiezendan juist dien van den augustus, Voor altijd voor Belgie noodlottig door den ongelukkigen slag van Hasselt in 1831. Men moest, zegt hij, de bladen der oran- gistiëëhe party geen troostredenen verschaffen door hen te kun nen laten zeggen dat de jonge prins in het water van denDe- ,mer gedoopt was. Wilde men zich dan volstrekt aan de eerste dagen van Augustus hóuden, waafoni die van 6 of 7 Augustus niet gekozen die de belgen eéne andere herinnering gaven en door de gevechten van SonhovenKermpt en Herderen waren gekenmerkt» waarop de overwinning, naaf de Courtier wel wil verzekeren aan de Belgen verbleven was. De vreugde bedrijyèö te Gent, ter gelegenheid der geboor te van den zoon van vorst Leopold, zijn door allerlei buitenspo* rigneden gekenmerkt gewordenwaaraan ditmaal alleen de solda ten der bezetting zich hebben schuldig gemaakt. In verscheide ne herbergen en estamincts hebben deze krijgslieden al wat zij vinden konden vernield, aan enkele huizen zijn de glazen inge worpen, en zekere zoutzieder, de Buck, is op het punt geweest om door eenige soldaten vermoord te worden De generaal Magnan schynr later veel ijver tc hebben betoondom de schul digen op te sporen en te straffen.' Te Aalst is een twist'ontstaan, tusschen het stedelijk be stuur en de ëhefs der burgerwacht dief stadzoo zelfs, dat bij de feesten ter viering van de bevalling van vorstin Leopoldeerst- gemelde de Jaarsten daarvan uitgesloten beeft het geen de lui tenant kolonel der burgenvacht gelegenheid gegeven heeft tot het uitvaardigen eener dagorder, waarin hij zich sterk beklaagt over het gedrag van het stedelijk bestuur. A DFERTENT IN, "V Heden beviel vrij voorspoedig van eene DOCHTER CAROLINA ANNA ÊXRIK Echtgenoot van Klok tinge, Mr. H. A. de STEUR, 1 Augustus 1833. Rijks Ontvanger, Wordt verzogt déze algemeeneook voor bijzondere kennis geving aantenemen. Die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de Nalatenschap van TEUNTJE KOLLAART, Wed. D. IV. Koning, Overleden te Goes, den 26 April 1833, wor den verzochtom daarvan opgave en betaling te doen aan Dia kenen der Hervormde Gemeente teGoes, vóór of op den 17 Augustus 1833 ten einde daarnaalzoo zich geene geregtigenden tot voorschrevene Nalatenschap hebben aangemeld, kan worden overgegaan tot Likwidatie van dezelve. Goesden 28 Julij 1833. Namens Diakenen voornoemd C. L. LIGNIAN, Secretaris Op Woensdag den 14 Augtlstüs 1833, om 5 uren des avonds in-het Gemeente Huis van Oudelandeten overstaan van den Notaris LANKHORST, te Goesopenbare Veilingen Verkooping vén eene kapitale HOFSTEDEgemerkt nummero 50, groot omtrent 35 Bunders, HOF, BOOMGAARD, WEIDE en ZAAILAND, gelegen ónder Oudelande voor meld, in het zoogenaamde Schild, aankomende de weduwe van LEIJN KLAASSE van SABBEN, thans gehuwd met WILLEM WAGENAAR, en haar zoon JAN van SABBEN, alle Landlieden aldaar. Te Goes, bij F. KLEEUWENSStadsdrukker en Bctekhemfektar*

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2