GOESSCHE R A N°. 60. advertèn t ie. itU.1«bA0 29 Juin 1833* BESTUREN EN ADMINISTRATIEN BEKENDMAKING. De Regtbank van Eersten Aanleg zitting houdende te Goes Provincie Zeeland. Geboord het Rekwisicoïr van den Heer Officier bij gemelde Regtbank, betrekkelijk het bepalen der vakantie van den 29 Julij tot en met den 30 September dezes jaars 1800 drie en dertig. Gezien de artikelen 75, 76, 77 en 78 in verband met de ar tikelen 42!, 4344*en 45 vafi ^het Decreet van 30 Maart 1808 en de artikelen 34, 36 en 37 van het Decreet van 11 augustus i8ro. Heeft na voorafgaande deliberatie goedgevonden te regelen, zoo als geregeld wordt bij dezen, hare zittingengedurende den bovengemelden tijd der vakantie en te bepalendat op maandag van elke week ter gewone tijd, het eerste uur der teregtzic- tingenzal bestemd zijn voorde Summiere, spoedvereischendeen Commerciëleen de volgende uren voor de behandeling der Cor rectionele zaken, zullende na de vakantie weder de gewone regt dagen worden in acht genomen. En zal een afschrift dezes aan den Heer Officier bij deze Regtbank worden ter hand gesteld ten einde hieraan de noodige publiciteit te geven. Gedaan in de vergadering der Regtbank voornoemden uit gesproken! ter openbare zitting van den '25 Julij 1800 drie cn dertig. Cget.) f. n. van der bilt, President. In kennisse van my Kommies Griffier (get.)r P- V, DALEN. Gezien bij mij Officier van Voor'kopij conform afgegeven gemelde Regtbank ten verzoeke van het Pu- (get.) J. deJ BACKER. bliek Ministerie te Goes den 25 Julij 1833. P. V. DALEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes, verwittigen bij deze Dat de gewone JAARMARKT, binnen dezelve Stad, zal beginnen den 17 Augustus eerstkomende, en eindigen den 31 derzelve maand. Dat op dezelve geene Kwakzalvers, Horoskooptrekkers en dergelijke toegelaten en alle Draaiborden, Dobbelspelen, Rijfe- laars en Bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsen vragtvrij zullen moeten geschie den, aan de Marktmeesters 'C, Zitters en IL van de Volkere aan welken een ieder, alvorens te kunnen worden geadmitteerd, deszelfs Patent zal moeten vertoonen. Gedaan te GOES, den 27 Julij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Mij Bekend De Stads-Secretaris - l. de FOUW, Jz. PUBLIEKE BESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes zullen op Zaturdag den 10 Augustus 1833, des voormiddags te elf urenten Stadhuize aldaarpubliek en aan den minst aannemende trachten Aantebesteden. Het doen van eenige reperatien aan de Buiten Havenpoort dezer Stad. Waarvan het bestek en de conditiën ter dezer Stads-Griffie ter lezing zullen liggen van Donderdag den 1 Augustus eerstkomèn de tot den dag der besteding des voormiddags van 10 tot 12 urenzullende de lokale aanwijzing geschieden door den Stads Architect L. Pde Lanneêop Woensdag den 7 Augustus 1833, «fes morgens te tien uren. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 27 Julij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van NisseVc. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. ADVERTENTIE. Alle in deze Stad woonachtige Personen die in het beleg van het kasteel van Antwerpenzwaar zijn gekwetst gewordenof wel de betrekkingen der zoodanigen, die tijdens dat beleg zijn gesneuveld, worden bij deze uitgenoodigd zich ten spoedigsre, cn wel uiterlijk voor of op den 3 Augustus aanstaandeter Se cretarie dezer Stad aan te melden. NIE U1VS TIJ DINGEN. ENGELAND. Londen den 24 July. Van wegen Dom Pedro is door een van deszelfs adjudanten aan graaf San Lourènzoopperbevelhebber van het leger van dom Miguel een door zijne ministers onder- reekende brief o verge bra gc, waarin aan denzelven kennis worde gegeven ven de vorderingenwelke zijn leger in de Algarven heeft gemaakt; van den bijvalwelken zijne troepen aldaar hébben ge-, vondenen van bet verslaan en het vermeesteren der vloot van Dom Miguel. Deze daadzaken" aldus Wordt in genoemden brief gezegd, van welke Uwe Excellentie ook reeds langs an dere wegen waarschijnlijk zal kennis dragen, moeten u overtui gen, dat de regering der overheerschingen .ten einde loopt, en dat thans het oogenblik daar is,waarop alle Portugezen zich on der éénenwettigen standaard moeten vereenigen. Zijne Keizer lijke Majesteit verlangt niets zoo zeer dan die vereeniging. De beloften die hij in zijn manifest gedaan heeft, en welke tot hier-, toe zoo heilig ziju nageleefd strekken aan allen tot waarborg voor de zekerheid hunner personen en goederen." Graaf San Lou- 1renzo worde vervolgens daarin uitgenoodigd, om het onnoodig bloedvergieten te doen staken, en zijnen invloed te bezigen toe bewerking der verzoening tusschen de medeburgers, met bijvoe ging dat bijaldien hij aan deze uitnoodigingen mogt voldoenge lijk men hoopte, Zijne Keizerlijke Majesteit alsdanin zijne hoe danigheid van opperbevelhebber, een' persoon zou benoemen, aan wien de graaf, zoo voor zich zeivenals voor zijne officie ren en verdere troepenzoodanige mededeelingen zou kunnen doen als hij in hen belang der zaak zou noodig achten. De generaal van Dom Miguel heeft intusschen geweigerd, de zen brief te ontvangendoch dezelve is in een der Oportosche dagbladen geplaatst en over het geheele land verspreidwaarvan de Pedroiscey een gunstige uicwerking voor hunne zaak hoopten. F R A N K R IJ K. Parijs, den at Julij. De Moniteur heeft de half-officiële ver klaringen nopens het staken van de werkzaamheden aan de pa- rijssche fortenherhaalddoch voor rekening gelaten van de ministeriële bladen, welke dezelve hebben medegedeeld. De li beralen begrijpen, dat juist deze omzigtigheid een bewijs ople- vercdat men op de eerstgenoemde verklaringen geen staat kan maken. De aanleg der forten blijft het onderwerp van eenen vrij he* vigen pennenstryd. De liberalen bewerenenzoo het schijnt, met veel gronddat al de regeringendie elkander zijn opge volgd, te rekenen van het keizerlijk bewind, bedacht zijn ge weest op middelenwaardoor men des noods de stad Parijswel ker voorbeeld van zulk een groot gewïgc is voor geheel de be volking des Rijks-, in geval van wederspannigheid zoude kunnen dwingen. Van de zijde van het bewind van Koning Philips beweert men wel van tyd tot tijddat de vrees der parijssche bevolking voor de werking dézer forten tegen de stad eene her senschim is, doch onpartydigén zijn overtuigd, dat de verdedi ging tegen een buitenlandschen vijand het voorwendsel, en het eventueel bedwingen der wispelturige Paryzenaren het hoofdoog merk is van den aanleg der sterkten. De gedeputeerde Ar ago, een voorvechter der liberale begin selen en beroemd door zijne meetkundige kennis, bewijst in een uitgewerkt betoog, dat slechts zeven der aanteleggen forten ge noegzaam zonden zijn, om-geheel Parijs, rot eenen puinhoop te schieten en te verbranden. Antwoordende op de bedenking, dat men kwalijk fransche soldaten zoude vindendie zich met der gelijk eene taak zouden willen belasten, heeft hij gewezen op de merkteekenen der kogels aan het voorportaal van de kerk Sc. Roch, toen op den beruchte,tv 13 Vcndemiaire het kanon te gen de nationale garde van Parijs werd gelosten op het aantal der slagtoffers van de Julij dagen, die door de koninklijke garde zijn doodgeschoten. Het is merkwaardig, dat juist thans, onder een bestuur, 't welk de souvereiniteit des volks er kentof zegt te erkennen, alhier een standbeeld wordt opge- rigt'van dien Napoleonwelke op dien beruchten 13 Vende- miaire, door zich als het werktuig tegen de bloem der parijs sche bevolking te laten gebruikenden grondslag tot zijne latere magtsverheffing heeft gelegd. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 25 Julij. Gisteren heeft alhier de Doop van den jongen prins der Nederlandenmet de in het program ma aangekondigde plegtfghedenplaats gehad. Des morgensten acht ure kondigde het luiden van al de stadsklokken die pleg- tigheid aanhetgeen ten 12 ure werd herhaaldwaarna het klok kenspel alle kwarciersuurs het volkslied Wilhelmus van Nassau S«3Wfe

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1