Men meldt bij herhaling dat de graaf de LucchesLPalli Zich in Genua bevindt en aldaar depêches uit Palermo afwacht. Men voegt er bij,, dat bet hof van Napels de hertogin van Berryheef laten verzoekenom vooreerst in Sicilië te blijven 'Vimmers zich nog niet in de hoofdstad des Rijks te vertoonen. "Parijs, den 15 julij. Aan het ontruimen van Anconadoor de fransche troepenschijnt thans niet te worden gedacht men spreekt veeleer van eene vermeerdering der bezetting in die pausselijke stad. Te Marseille heeft eene vrouw van 9 r jaren bij de dwaas heid van zich in den echt te begeven, nog deze grootere ge voegd van dat te doen met eenen man van 45 jaren. Men heeft dat paar eene spotmuziek gegevenwelke de zamengevloeide menigte zeer vermaakt heeft zonder tor ernstiger gevolgen te leiden. NEDERLANDEN. 's Gravenhagb den 18 Junij. Men verneemt, dat den 15 de conferenden der gevolmagtigden te Londen hervat zouden wördenzoodat men eerstdaags berigten van derzelver bijeen komsten te gemoet kan zien. Men vleit zich steeds met eene spoedige regeling der Hollandsch-Belgische aangelegenheden. In- tusschen verzekert men, dat dezerzijds op het zoogenoemde ver drag der 24 arcikelen geen acht zal worden geslagen en dat on ze gezanten te Londen het inroepen van dat verdrag van den kant van Belgie ook niet zullen toelaten. Haarlem, den 17 Julij. De belgische minister Gobletwel ke zich naar Londen begeeft, heeft, volgens de laatst ontvange- ne belgische bladen, de stad Brussel niet voor den 14 des avonds kunnen verlatendaar zijne instructien niet voor in,den laten avond van zaturdag waren tot stand gebragt en goedgekeurdHij heeft 80 exemplaren ^medegenomen van zeker boekwerk van den be- bekenden Nothombover de belgische omwenteling, welke ten koste van het bewind van prins Leopold zijn aangekochtten einde aan de leden van het corps diplomatique in Engeland te worden rondgedeeld. "Dit werk schijnt te moeten dienen, om het gebrek te vervangen van een manifest, waarbij van de zijde van Belgie de regtvaardigheiden de noodzakelijkheid van de jong ste omwenteling voor geheel Europa word ontvouwd. Het zoo genaamde belgische congres heeft wel in zijnen eersten ijver eene commissie benoemd, oui een dergelijk manifest te ontwerpen doch dezelve heeft nimmer een bruikbaar stuk kunnen leveren, waarbij de regtvaardigheid der revolutionaire pogipgen wetd be toogd. Het werk van den heer Nothomb is het onderwerp geweest van zeer bijtende aanmerkingen van de zijde der anti revolutionairen. Van de zijde van belgisch bewind wordt bij voortduring be weerd dat Belgie zich bij de londensche conferentieals steu* nende op een verkregen regtkan aanmelden. Deze sterling wordt in den brusselsche Courrier ontkend. Men beweert ih dat blad,, dat de nederlandsche regering zich tot niets verbonden heeft, dan tot de onbepaalde verlenging van den wapenstilstand van, November 18go, en dat Belgie geen ander regt heeft dan dat, 't welk het bij het aangaan van dien wapenstilstand bezat- hec regt namelijk van den opstand't welk volgens den schrijver elke natie bezitwelke niet te vrede is met hare regering. Men verneemt alverderdat geene der vijf mogendheden, Frankrijk en Engeland zelfs niet, dit regt van opstand erkentdat Oos ténrijk, Pruissen en Rusland hetzelve bepaaldelijk ontkennen, en men besluit alzoo, dat Belgie zich bij de conferentie zal aan melden, zonder eenig regt, en derhalve ook niet bij de onder- om altijd op eene naauwkeurige een eerlijke uitvoórtag Van hei tractaat der 24 artikelen aanrehouden. Üit Antwerpen schrijft inen, dat men dagelijks nieuwe moeijelijkheden ondervindt ïn het digtcn «fran den:' Sfeheidé dijk aan de overzijde der stad. Voor weinige dagen had zich eene nieuwe kolk, ter plaarse waarde dijk vereenigd moest worden, geopenbaard, door welk nieuw ongeval cm den stroom die er zich terstond gevormd hadmeh ótet vóórzien konwanneer het werk voltooid zou komen. eigenlijke city begeven zonder eene toestemming van den lord' handelingen zal worden toegelaten. De schrijver van het betoog rnaire. De politie wordt er door de agentenconstables genaamd Een dagblad behelst de volgende bijzonderheden nopens de stad Londen Londen is gelegen öp ongeveer 45 mijlen van de zee ten wes ten., in eene ruime en 'bevallige vlakte welke zich langs c!e beide oevers van den Teems uitstrekt. De twee hoofdverdee- lingen der stad wofden door zes bruggenvier van steen en twee van ijzer, vereenigd. Londen kan, in zijn geheel genomen, als de rykste en aanzienlijkste stad van Europa -, ja misschien van de geheele wereld worden beschouwd. Zij is samengesteld uit de zoogenaamde Cityof eigenlijk oude staduitmakende het oostelijk gedeelte (East-End .1, hetwelk een' aanvang neemt te White-Chapelen te gelijk met de city te Tempel Bary eindigt al war de zoogehoemde Westminster of het Wesieinde begint; aan de overzijde def rivier is de uitgestrekte voorstad Soutbwark gelegen. De uitgebreidheid der stad Londen van het oosten naar het westenis nagenoeg acht mijlenhare breedte van het noorden naar het zuiden is zeer onrc el matighebbende een ver schil van vier tot vijf' mijlen de omtrek beslaat niet minder dan twintig mijlefi. Men telt in Londen, volgens opgaven 70 pleinen squares) 12000 straten van verschillende grootte300,000 gebouwen van allerlei aard, als paleizen, kerken, schouwburgen, woon- en pakhuizen De huizen zijn alle van steen en vooral in het ge deelte Westminster gelijkvormig gebouwd. De straten zijn regt- ïyning, zeer wijd en ruim, in dit op/igt die der meeste steden van Europa ver overtreffende, zoo tot gemak van het vervoer van goederen, als voor de voetgangers. Aan wederzijden der straten vindt men breede bestrate voetpaden Irf het jaar 1377 had Londen slechts eene bevolking van 3.5,000 ïngezètenen; de volkstelling in 1813 gedaan, levert een getal op van 1,098,504 zielen, en die van >821 dat van 1,225,964. Die bevolking was in 1831 nog vermeerdert met 248,105 zielen zoodat men het ervoor houdt, dat het getal zielen te Londen thans niet minder bedraagt dan 1,474,069. Men heeft berekend, dat in gewone tijden de consumtie jaar lijks in Londen bestaat in 110,000 ossen, 50,000 kalveren, 800,000 schajjeb, 230,000 lammeren, 200,000 varkens. Te Smithfield wordt jaaflyks voor 8 millioenen guines (bijna 100 tnillioenen guldens) aan vleesch verkocht. Jaarlijks wordt er te Londen ongeveer 900,000 quaters, elk van 8 schepels, aan tar we verbruikt; a millioenen vaten bier, sterke dranken en wijn (meestal Portwijn) in evenredigheid; ruim 20 millioenen pon den boter, 25 millioenen ponden kaas, terwijl de melk door omtrent 10,000 koeijen uit de omstreken wordt geleverd. De troepen van 's Konings huis uit drie regementen te voet bescaimde, zijn 7000 man sterk, benevens twee regementen gar de re paard, 1200 man sterkwaaruit de gèheele bezetting der hoofdstad bestaat. Geen dier manschappen vermag zich in de meent, dat men, bij eene dergelijke zeer vermoedelijke weigering, pogingen behoort aan te wendenom op denzelfden voet als Oud- Nederland in de conferentie te worden erkendenby eene nieu we weigering, daar tegen moet protesteren; hij geeft toe, dat een zoodanig protest in bet begin wel weinig zal batenmaar meent, dat hetzelve in 'tvervolg welligt eene aanleiding zal op leveren om zich te verzetten regen zoodanige bepalingenals strijdig met de belgische belangen zouden mogen worden be schouwd. Een der zoogenaamde ministeriele brusselsche bladen verzekert dat de door den Courrier opgegevene voorwaarde van de zijde van Oud-Nederlandwaarbij men zich zoude houden aan de toe lage van 12 millioenen van Belgie in de gemeenschappelijke schuld, zoodanig als bij eene der vroegste protocollen was bepaaldon gegrond zoude zijn, en dat men van dien kant niet terugkomt op de bepaling van 8f millioen, omtrent welke' de conferentie naderhand is overeengekomen. De schrijver van dit blad meent integendeel dat de laatstelijk gestelde voorwaarden vau Oud- Ne derland zich alleenlijk bepalen bij die onderwerpen, omtrent wel ke OostenrijkPrttissen en Rusland zichbij derzelver ratifica- tien van het tractaat der 24 artikelen eene nadere goedkeuring ten gunste van Holland, hebben voorbehouden Hij oordeelt, dat de onderhandelingen van de conferentie derhalve alleenlijk over deze reserven zullen kunnen loopenHij ontkent echter niet, dat eene dergelijke onderhandeling nog moeijelijkheid kan baren vermits het bewind van prins Leopold in geenen deele genegen zoude zijn om eenige toegeeflijkheidter zake van deze reser- ,en, te betoonen, en de minister Goblet gelast zoude wezen, uitgeoefendwier getal in de laatste jarenbij de invoering der nieuwe verordeningen van politie, aanmerkelijk is vermeerderd, gelijk, onder anderen., nog onlangs bij de laatste volksbeweging is geblekentoen niet minder dan twee duizend dienaren der poli tie Vereenigd waren tot herstel der orde. AD VERTE NT 1 EN, OPENBARE VERPACHTING te WOLPHAARSDIJK. Op Maandag den 29 Julij 1833, des morgens ten 9 uren, zal men ten overstaan van den Notaris EGBERT PETRUS LENSHOEK, residerende te JVolphaarsdijkdaartoe benoemd döor Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, geadsisteerd door getuigen, in bijwezen van een Lid uit het Collegie van Armmeesteren van den Grooten Armen van JVolphaarsdijkmet inachtneming der voorschriften van het Decreet van den 12 Augusrus 1807, op Conditiën door welgemelde Zijne Excellentie goedgekeurd, in het zoogenaamde Parochiehuis van JVolphaarsdijk meergemeld, in het Openbaar en aan de meestbiedende presenteren te Verpachtentwee- en- veertig Perceelen, inhoudende 25 Bunders, 73 Roeden, 70 EL lenWEI- en ZAAILANDEN, als mede drie Perceelen DIJ KEN, alle gelegen in de Gemeente JVolphaarsdijkin de daarvan uitgestelde Plakbiljerren alles in het breede vermeld Nopens de Conditiën kan men zich bij gemelde Notaris adres seren. msmssm rran Te Goes, bij F, KLEEUWENSStadsdrukker en Boekhandelaar. _v 1 f j l**l 1 I»«É j t j <1

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2