voormalige garde van Koning Karei hebben gestaanaan te werven. De engelsche ambassadeur heeft eene bijeenkomst gehad met den minister de Broglie over de aangelegenheden van Portugal. Men spreekt-van eene telegrafische depechewaarbij gemeld zou de worden, dac, bij de landing der Pedro'isten, ónder Villafiyrv geheel Algarve in opstand was geraakt. Het ontbreekt echter aan bijzonderhedenom de waarde van die berigt te kunnen be- oordeelen. Men wachtte tegen het laatst van Jung de hertogin van Berry in Palermo. Graaf Éuchesi Palli had groote toebereidselen doén maken om zijne schoondochter in zijn paleis te ontvangen. - Van het verblijf zijns zoons scheen men echrer niet onderrigt. Parijs, den 7 July. De republikeinschepartij schijnt niet zon der hoop te zijn en de Leginmisten wachten naar de maand Sep temberwanneer de hertog van Bourdeaux meerderjarig wordt zij vleijen zich, dat hunne zaak alsdan een gunstiger keer zal ne men, ten minste meenen zij dan zeker re zullen weten, of de eu- ropesche hoven zich geheel aan de belangen des jongen Prinsen zullen onttrekken of wel tot een openbaar besluit zullen komen. NEDERLANDEN. 's Gravènhage, den 9 Julij, In den vroegen morgen van giste" ren zijn HH. Exc. de baron Ventolk van Soelen en de heer S. Üede' door Z. M. met eene tijdelijke en bijzondere zending naar Lon den belast met 's Konings stoomjagc van Rotterdam naar Helle voetsluis vertrokken om zich van daar met de stoomboot Suri- - namen verder naar hunne bestemming te begeven. Men blijft steeds de hoop koesteren, dat deze zending van korten duur zijn zal,' en dat de minister van buitenlandsche zakenzijnen last ver vuld hebbende weldra zijne werkzaamheden'in de residentie zal kunnen voortzetten. Heden ten 11 ure, is te Vlaardingen de eerste Haringbuis,, met i<5§ ton nieuwe haring aangekomen. De jading is verkocht tegen 700 gulden de ton. Omstreeks 12 ure, is de eerste nieuwe Haring alhier aangekomen. De gewone presenten voor Z. M. en de verdere leden der Koninklijke familie zijn door een expresselgk daar toe gehoudenen met de Nederlandsche vlag versierd rijtuigoyer- gebragt. rs Gravenhage den 10 Julij. De staat dër gezondheid van H. K. H. Mevrouw de Prinses Freder ik der Nederlanden is naar wensch en die van den jongen Prins zeer voldoende. Breda, den 7 Julij. Uit Brussel van den 7 July schrijft men: V IndépendantEmancipation en andere voor de organen yan het bewind gehouden bladen, hadden reeds vooreenige da gen hunne lezers met het voorujtzigt gevleid der aanstaande komst te Brussel van gezanten der drie Noordsche mogenhedendezel ve maken thans met veel ophef gewag van hetgeen des wegens in de engelsche dagbladen van den 4 dezer gezegd wordt en vol gens welke de graaf Dietrickstein voor Oostenrijk en de graaf Darnim voor Pruissen binnen kort als gezanten dier mogendhe den te Brussel te wachten waren. Welke gezant van wege Rus land zou worden gezonden wordt niet gezegt. V Emancipation vermeent dat Belgie in tweederlei opzigten by de komst van de beide -genoemde gezanten zal winnen dat namelijk her daaruit, blijken moet, dat de hoven van Berlijn èn Weenen dagelijks wel- willender omtrent Belgie denken en meer vertrouwen in de vast heid Van de orde van zaken alhier krijgen, en ten anderen, dat de wezenlijke gesteldheid van Belgie, door de komst dier gezan ten, in Duicschland gunstiger, dan tot nog toe het geval was, bekend en beoordeeld zou worden. Daar alle gebeurtenissen echter hare voor- en nadeelige zijde hadden, zoo was het de zaak onZer bewindslieden in deze op hunne hoede te zijn en zich niet te laten verblinden door de hoofsche vormen der diplomatie, die, naar VEmancipation vermeent, in 'twerk konden gesteld wor den niet alleen ter bespoediging eener eïndelyke beslissingmaar ook óm meerdere concessien, afwijkende van het traktaat van 15 November, van ons te verkrijgen, als bij welker niet gereede toestemming men er op moest bedacht zijn, aldra van eene be dreiging van het vertrek der gezanten te hooren, eene Zaak waarvoor velen met schrik zouden achter uit wijken. Zoo de komst der drie noordsche gezanten verwezenlijkt werd zou de lieer Goblet, naar men hier weten wil, in buitengewone zending naar Berlijn en Petersburg gaan. zich van het befigt uit het Fransche blad heeft bediend om het zelve, vermeerderd en verbeterd, naar den Courrier te zenden, 1 en daarin - oncierirandëren erök- van de komst eens Russischen ge- Zant had gesproken, van WelketiJnhec. Parijsch. berigt en in de overige engelsche bladen-geen £<$vag ivord't gemaakt.' Terf aan zien van dit laatste gevoelt de brusselsche Emancipation zich insgelijks verlegen; hij verzekert daarom in zijn nommer van mor gen* dat ofschoon geen ander Engelsch blad, dan de Courrier van eenen Russischen gezant sprak, zulks echter in een bijzon deren bij hem ontvangenen brief bevestigt werd; zelfs waren de belgische fondsen., voornamelijk op het gerucht daarvan, ter beurze van Londen gerezen. Voorts met een woord van het nu te sluiten eind-traktaat gewagendegeeft hij te kennendat er te Londen wél vele. geruchten liepen over de wijzigingen die daar bij in het traktaat van 15 Novembar zouden worden gemaakt, maar dezelve hadden volgens hem te weinig authentiekere om die mede te deelen. Wat overigens te Brussel punten van hooge aanbelang in dezen waren, werden te Londen'niet geteld daar hechte men veel meer waarde aan de vredelievende gezindheden Noordsche mogendheden dan aan alle bepalingen die Belgie's Voor- of nadeel betroffen. Uit Brüssel'Van den 9 Julij schrijft men: Het on weder eergisteren over onze stad losgebroken is ver schrikkelijk geweest: de regen en hagel vielen bij stormen neder» vele glazen werden stuk geslagen en de ge'neele beneden-stad over stroomd, terwijl schier alle kelders onderliepen, waardoor vele kooplieden schade geleden hebben. De bliksem is bij de Halle poort neergeslagen en heeft aldaar een muur, die Brussel van de voorstad scheidt, Ier lengte van 50 i 60 voeten omvergewor pen Het veld in de omstreken moet, naar men verzekert ook veel hebben geleden." Uit Brussel van to July meldt men De Courrier verzekert 'in zijne laatste berigtenbij het ter perse leggen van het blad, dat onze minister van buitenlandsche zakende heer Goblet, in navolging van den heer Verstolk.,^ naar Londen vertrekken zou om er aan de onderhandelingen deel te nemen. Hetzelfde blad Weet reeds bijzonderheden te verhalenbetreffende de voorstel len waarmede dé heer Verstolk van Soelen naar Londen vertrok ken is, hem géworden Zoo hij zegt van eene zijde die vertrou wen verdient, eii op hét vólgende neerkomenKoning Willem zou in de eerste plaats vragendat Belgie voor 12 millioen in plaats van voor 8,400,000 guldens in de schuld deeldeop grond van dé onaanneemlykheid der vroegere verdeding, sedert de ver meerdering van uitgavenwelke Holland gedurende drie jaren ge had hSeft en waarvar Öelgie de voorname oorzaak was. Als eene tweede reden werd daarbij gevoegd, dat Holland, ingeval Belgie die som niet ten zijnen laste namin financiële ongele genheid zou geraken, dat geheel Europa er bij belang bij had dit vóór te komenen daar Belgie voornamelijk strekken moest voor het overeenbrengen der Europeesche belangenhet billijk was dat het daarmede werd bezwaard. Een tweede voorstel wasvolgens den Courriergelegen in de vestiging van een tólregt op de Schelde en een transito-regc naar Duitschland, op de Hollandsche binnenwateren, met eene vermindering van 10 pCc. regten voor de Belgische schepen, onder Hollandsche vlagnaar Duitschland varende. Een derde punt van de instrïictien van den heer Verstolck was het betoog dat de conferentie zich niet de Luxemburgscbc kwestie niet in laten kon en deze geheel afzonderlijk moest behandeld worden. Overigens rou 'm dejhstrijccien van den heer Verstolck van geene erkenning van Belgie gesproken wordén het te sluiten traktaat moest even als dat van 21 Meicusschen de vijf mogendheden eri Holland worden afgemaakt. Na dit een en ander nu als stellig te hebben voorgedragentrekt de Courrier met voordacht de aandacht zijner lezersop de eindelooze onderhandelingen en uitstellen, waartoe hét ministerie ons zou hebben geleidhad de kamér in haar adres van antwoord, zoo de Courrier vermeent» den misslag der onyóorwaardeiijke aanneming van het traktaat van ai Mei, nieréehigzins goedgemaakt. ^m^BS== 4 DVERTÈNTI ÉN. V PUBLIEKE VËRKOOPING, op Vrijdag den 19 Ju- iij 1833^es hadeniiddags ten een uur preciesten verzoeke van den Wel Eerwaarden Heer J. A. ANOSI, rustend Predikant te fBorssekn, 'ten zijnen wóonhiuizealdaarten overstaan van de Notarissen SOETEBIER en SMALLEGANGE, residerende te Goes, vaneen groote partij wel geconditioneerde BOEKEN alle in de Nederduicsche taalbestaande in Godgeleerde wer ken, Bijbelverklaringen en Preken, Zedekundige geschiedenis-: sen, Levens-, Reisbeschrijvingen en andere, grootendeels in vaste Banden. En Wijders op Vrijdag den 26 Julij 1833, des morgens te to uren preciesten voorschreve Woonhuizevan een Zin de- lijk en Inboedel, bestaande in BEDDEN en toebehooren, KA BINET, BUREAU, LADE- en andere TAFELS, STOE LEN SPIEGELSKOPER, TIN, METAAL, GLAS, en AARDEWERK en wat er verder zal worden opgeveild. B—g—illll [■■■■nMBWMW— Te Goes, bij F. KLEEUWENS Stadsdrukker en Bofikbaodekpiri Onder de klasse van het werkvolk bespreurt men eenigé gis ting. De vergulders, kopergieters en katoenspinners zijnzqo als vroeger gemeld ismisnoegd geworden over hunne dagloonen en ten gevolge daarvan staan eenige fabrgken waarvan de mees ters geen hooger daggeld hebben willen géven, thans stil. Eeni- ge werkbazen hebben brieven ontvangen, waarin zij, uit naam der vrienden van de regten van den mensch bedreigd worden dat men hun eigendom zal verdeelen en hun alleen genoeg laten óm te kunnen leven. Die geschriften hebben aanleiding tot de nieuwe nasooringen der politie gegeven. Breda den 8 Julij De heden avond bij ons ontvangen Belgische tijdingen houden niets bijzonder meldenswaardigs en evenmin niets naders over dezoo het nu heet, aanstaande komst van een Oosten- 'rijksch en Pruissisch gezant te Brussel. De Messager de Gand over hetgeen deswegens in een Fransch ministerieel dagbladen na der in den Engelschen Courrier van den 4 is vermeldt, spreken de vermeent dat de Belgische gezant te Londenvan de Weyer

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2