„Het voornemen was geweest, 0111 eene veel aanzienlijker mage uit Oporco te zenden, doch de ontvangene tijdingen uit Lissabon waren zoo gunstigdat er reden bestond om te vooron derstellen. dat noch van de zijde van Dom Miguel's vloot in den Taag, noch van zijne landmagt ernstige tegenstand geboden zou worden. Een divisie-generaal van Dom Migueldie naar Oporto is overgeloopenmoet zulke belangrijke berigten hebben medegedeelddat daardoor het uitloopen van het smaldeel ver haast is. Hoogstwaarschijnlijk is dusterwijl wij dit schrijven het loc der strijdende partijen beslist. Blijkens bij ons ontvan gene bijzondere brieven uit Lissabonzijn de officiële berigten van daar hoogst gunstigen zal de uitslag met de hoop en ver wachting van onze regering volkomen strooken. Met de eerste scheepsgelegenheid Cea als de onderneming gelukt, kan eene der stoombooten binnen cwee etmalen te Falmouth zijn), mag men de tijding van die voorspoedige ontknooping verwachten Mogt intusschen ernstigen tegenstand geboden worden dan zijn de bevelhebbers te voorzigtig, om de onderneming te wagen, en deze zal, in dit geval, eene andere en bepaalde bestemming hebben. Wel verredat er over het vertrek van zulk een aan zienlijk gedeelte der bezetting., te Oporto onrust heerscht, was men daar, integendeel, vol goeden moed en vol geestdrift, om de grondwettige zaakdie de ingezetenen van 'Oporto reeds zoo lang, ten koste van goed en bloed, hebben voorgestaan, verder te helpen handhaven. Het Britsche linieschip Talavera en het fregat Stag zijn mid- delerwijze naar Oporto gestevend, zoo men zegt, om de Mi- guëllistenwegens het in den grond boren van een Engelsch vaar tuig, te tuchtigen. F R A N K R Ij K. Parijs den 25 Junij. De werkliedendie aan de verster kingen van Parijs arbeidden, zijn afgedankt geworden en de offi cieren van de geniedie met het beheer der zaak belast waren hebben bevel bekomen, naar Noisy, waar zij vroeger met veld werken bezig warente vertrekken. Men juicht dezen maatre gel van het ministerie roe. Het werd toch als zeer eigendunke lijk beschouwd, alleen op bevel van de regering, eenen maat regel ten uitvoer te brengen, waaraan de kamer der afgevaar digden en dei pairs hunne toestemming geweigerd hebben. Parijs, den 28 Junij. 'Uittreksel uit eenen bij zonder en brief). Het standbeeld van Napoleon is nu nabij voltooid. De rege ring heeft het gerucht doen verspreidendat hetzelve den 29 July op de zuil Venddme zal geplaatst worden. Met weet echter, dat dit in het begin van July des nachts moet geschieden, zoo dat Napoleon bij den opgang der zonzonder eenige plegtigheid verschijnen zal. Men wildat een minister, die zeer op het be houd van Algiers gesteld is, aan den Koning heeft verklaarddat het voor degenen die bij de volkplanting belang hadden, eene geruststellende maatregel waswanneer zij een deel der landerijen in eigendom zouden krijgen- Deze voorslag moet niet goed op genomen zijn. De benoeming van den maarschalk Clauzel tot gouverneur van Algiers, is nu bepaaldelijk goedgekeurd." De Courrier Frangais zegtof geeft voorverwittigd te zijn, dat een aantal Parijssche burgers, „in geval de Ministers in hun dwaas en straf baar ontwerpom Parijs door eene reeks „bastilles te omringen, mogten volharden," voornemens zijn op den 14 Julij, den verjaardag van de vermeestering der Bastille, de reeds opgeworpene bolwerken van de forten P Epine en Cha- renton te slechten. De Courrier raadt dezen aanslag aan die Pa rijssche burgers af, meenende dat hun doel wel door de wetge vende kamers zal kunnen worden bereiktdaar men toch aan de nieuw te verkiezen Afgevaardigden de verphgting zou kunnen opleggenom tegen het aanleggen van alle vestingwerken in den omtrek van Parijs te stemmen. Als een nieuw bewijs, dat bij. de tooneelvertooningen op de Parijssche schouwburgen tegenwoordig alle regelenniet slechts van goeden smaak, maar ook van betamelijkheidop eene er gerlijke wijze geschonden wordenkan men de opvoering van het tooneelstuk Bergami op den schouwburg der Porte Saint-Martin aanmerken. In dit stuk wordt het Britsche Hoogerhuis ten too neele gevoerdvoor hetwelk de Advokaar Broughamthans Lord Kanselier van Engelandin eene lange rede de onschuld der Ko ningin Charlotte bepleit. Her geheel is ingerigt, om het te doen voorkomenals of de Koningin door vergiftiging den dood hepft gevonden. NEDERLANDEN. 's Gravenhage, den 1 Julij. Naar men verneemt zoude de heer Bedelf en ook Z. Exc- de minister Verstolk van Soelen in het eind dezer week naar Londen vertrekken. De reis de zer beide staatsmannen schijnt op nieuw een bewijs opteleveren van de ernstige begeerte onzer regering, om van haren kant al het mogelijke aantewenden ten einde tot eene billijke beslissing der geschiilen omtrent de belgische aangelegenheden te geraken. Uit Zutphen wordt gemelddat ook aldaar laatstleden Woens dag, den 26 een battailjon der dappere verdedigers van Antwer- pens kasteelgecommandeerd door den heer majoor Voet is bin nen gekomen. Zoo in als buiten de stad waren alle huizento- jens en schepen met vlaggen versierdde gehcele bevolking was als op een puut tezaarn gestroomd, etizoo, door de ini. litaire autoriteiten en een detachement der huzaren n.° 6 ingehaald aan hun hoofd hebbende het corps muzikanten der stedelijke schut terij en zelve van het zeer goed muzijk corps der 10 afdeeling vergezeld, marcheerden die brave militairen in de beste orde tot op het 's Gravenhofalwaar dezelve doorfden heer plaatselijken kommandant op eene gepaste wijze werden begroet, terwijl ver volgens het corps officierenop het raadhuis, door den heer bur gemeester welkom geheeten werd. Uit Amersfoort schrijfc men het volgende van den 25 11. nopens den intogt aldaar van het voor die stad bestemde garni zoen van de verdedigers van Antweipsch citadel, bestaande uit twee kompagnien van de 2de afdeeling en twee compagnien van het 2de bataljon der 9de afdeeling. Reeds vroegtijdig des morgens wapperden de vlaggen van openbare cebouwen en van een aantal bijzondere woningen. De heeren officieren van het alhier gevestigde depot der rijdende ar tillerie met een detachement èn de muzijk van het corps reden de dappere verdedigers een eind wegs te gemoet, terwijl de stedelijke re-gering met eene commissie uit deleden van de regt- bank, in wier midden zich onze verdienstelijke stadgenoot Morre, die bij het beleg zijn* linkerarm en regterhand verloren heeft, bevond gelijk mede de officieren der Schutterijen, hen buiten de poort inwachten. Bij hunne aankomst werden zij door den heer wethouder As- senraadmet eene aanspraak verwellekomd, waarna de'trein door voormelde heeren officieren, de stedelijke regering enz. vooraf gegaan onder het gejuich der zamengevloeide menigtehet los sen van 21 eereschoten met het geschut, en het spelen der klok ken, de stad binnentrokken. Des middags werden de onderofficieren en manschappen by de ingezetenen en des avonds, van wege de stedelijke re gering op broodkaas en wijn onthaald. De heeren officieren werden des namiddags, door de burgerlijke en militaire autori teiten in den stadsdoelen op een diner ontvangen waarop de vele met geestdrift gedronkene toastendoor muzijk afgewisseld ter betuiging strekten van de hooge bewondering voor den hel denmoed der'kloekmoedige verdedigers van Antwerpens kasteel en van dankbaarheid jegens den Koningdie bij het waardig gar nizoen der rijdende artilleriedeze stad nog met een garnizoen van deze dappere heeft willen vereeren." Haarlem, den 2 Julij. Uit Gend wordt gemeld, dat het de regterlijke overheid is geluktdfen beruehten revolutionairen straatschender Tydgaat te doen vatten. Volgens de anti revolu tionairen geven zijne voorstanders openlijk te kennen, dat zij geenszins geloovendat hem eenig leed zal wedervaren. De beruchte de Potter bevindt zich sedert een geruimen tijd in Brugge alwaar zijne moeder dezer dagen is overleden. Hij heeft niets van zich laten hooren, en denkt binnen kort naar Parijs terug te keeren. MIDDENPRIJZE N VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 15 tot den 30 Junij 1833. Zonder de Belasting 0,00. Late Witte Boo- Tarwe 6,89. Rogge 5,63. Vroege Gerst f Ge rst f 3,25. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00 nen f 0,00 Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 0,00. 1 Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel f 8,89. Rogge Meel f 7,28 allen per mud de. Boter/ 0,70. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas.40 es. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 22 cs. Tarwe Brood 11 cs. Rogge Brood 105 cs Osse Vleesch 55 cs. Koei Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs. Schapen- Vleesch 3.4 cs Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch 70^. Gerookt Varken Vleesch 80 cs.allen per Ned. pond. Vroege Aardappelen f 3,50. Late Aardappelen 0,60. de mudde. Jene« ver f 24,00 per vat. IJpetï Hout f 7,00. Essen Hout 7,00, per wissen Groote Takkebossen 10,00. Kleine Takkebossen f 6,00de honderd. Steen Kolen 2,50de 100 ponden. Houts Kolen f 0,00 de mudde. Turf ƒ0,45, de dubb. mudde. Kool Olie ƒ40,00. Lijn Olie ƒ36,00, het vatKool Zaad 10,50. Lijn Zaad ƒ0,00de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond, AD VER TENTIEN. PUBLIEKE VÈRKOOPING, ten overstaan van den Notaris A, KAKEBEEKË Jz., residerende te Krabbendijke, en Getuigen, op Woensdag den 10 Julij 1833, des namid dags om 3 uren, ten verzoeke van den Hoog Edel Gestren ge Heer Majoor Kommandant, van het Fort Bath, binnen het Fort Bath van eene partij onbekwame en voor 's Rijks dienst onbruikbaar geworden ARTILLERIE BEHOEFTEN. Bij de Wèduwe P. CROMBOUW Mz is te beko men: Mijne terugkomst als Vrijwillig Schuttervoor eenen onbepaalden tijdDichtstukje door J. F. BOSDIJK de prijs is 5 Cents. Te Goes* bij F. KLEEUWENSStadsdrukker en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2