N°. 50. GOESSGHE G O U R T. 5 Etefc*# *24 $mw 183.1. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen ter kennis van een ieder die,het aangaat: Dac bij resolutie van de Ed Gr. Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, van den 34 Mei dezes jaars, N.° 3, gedurende de ongesteldheid van den Arrondissementsijker in dit District, zijn gekwalificeerd, te weten: tot den ijk der nieuwe Maten en Gewigtende Heer/, de Kanter Phz Lector in de Wis Natuur- en Sterrekunde te Middelburgen tot dan herijk der Maten en Gewigten H. D. van EttingerMr. Lood gieter te Goes. Alsmede dat tot de verificatie en herijking van alle bevorens reeds geijkte Gewigten, Lengte en Inhoudsmaten, binnen deze stad zal worden gevaceerd, iri het gewoon lokaal van den ijk, van heden af tot den 27 dezer maanden van den 33 tot den gr Julij daaraanvolgendedes DingsdagsWoensdagsDonderdags en Vrijdags des voormiddags van 8 tot 12 en des Woensdags namiddags van 3 tot 5 urenen dat om de werkzaamheden ge regeld en met de meest mogelijke naauwkeurigheid te kunnen uitoe fenen de navolgende orde zal worden in acht genomente weten,: Des Dingsdags zal, naar aanleiding der resolutie van de Ed. Gr. Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincievan den 29 Maart dezes jaars N.° 14, worden gevaceerd voor al de Gemeenten van het 3e. Districten speciaal voor die van het kanton Goes ter verificatie en herijking van allé tot dus verre ingevoerde Maten en Gewigten, Des Woensdagsvoormiddags voor de" Gewigten van een Ne- derlandsch pond en daarbovenen des namiddags voor de Vochtmaten. Des Donderdags, voor de stellen van het verdeelde pond en de afzonderlijke onderdeelen van hetzelvé. Des Vrijdagsvoor het Medicinaal Gewigtde Lengte- In- houdsen Tonnen Maten, benevens de Wissen. Terwijl dezelfde bepalingen zullen gevolgd wordenten opzigte van de verificatie en ijking van alle nieuwe Maren en Gewigten Wordende de belanghebbenden herinnerd dat geene Gewig ten en Maten op het ijk-kantoor ter verificatie en herijking zul len worden aangenomenwelke niet behoorlijk gezuiverdschoon gemaakt en droog zijn. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 4 Junij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse, Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris, L. de FOUWJz. NIEUWSTIJDINGEN. DU IT SC HL AND. Berlijn, den 16 Junij. Men schrijft uit Petersburg, van den r dezer,-het volgende: „Sedert eenige dagen wappert de Keizerlijke vlag niet meer van het winterpaleis, hetgeen het tee ken is, dat onze Monarch zich niet in de residentie of in de onr streken bevindt Het doel zijner reize is, de troepen in de pro vinciën in oogenschouw te nemen. De Keizer is, Zoo als ge woonlijk slechts door weinige personen vergezeld. „De Turksche aangelegenheden houden op dit oogenbljk de aandacht van her pnbliek bezig. Hetzelve spreekt over de krach tige maatregelen van den Keizer met deelneming, echter zonder .pogcherij, zoo als dit wel elders in zaken van veel minder ge wigt plaats vindt. In de laatste veertien dagen is alhier viermalen brand ont staan, die met den hevigen wind, welken wij gehad hebben, voor de hoofdstad gevaarlijk had kunnen worden Gelukkig heeft de onvermoeide ijver en moed onzer voortreffelijke pompiers het kwaad in deszelfs beginselen gestuit De Keizer is telkens daarbij tegenwoordig geweest, gelijk zulks steeds het geval is, wadneer ongelukken verhoed en ellende verzacht moeten worden.*" Frankfort, den 16 Junij. De Petersburger nieuwsbladen deelen. eene zeer gunstige opgave mede van de vórderingen der russische nijverheid. Op de tentoonstelling, die in 1829 te Pe tersburg is gehouden, hadtjen 326 fabrieken 4031 artikelen in gezonden; op die van 1833 zijn 9326 voorwerpen door 616 fa bricken geleverd. De fabrikatie van boomwol isyan het jaar 1822 rot 1831 omtrent 230 pet. toegenomendie der zijde 25 pet. die der wol 30 pet. enz. Men berekent, dat in i8g de rus sische. fabrieken eene Waarde van 509$ miljioenen roebels bear beid hebben. De uitvoer van russische producten is van het jaar 1822 tot 1831 omtrent 35 pet toegenomen. Het aantal koop lieden is van het jaar '1822 tot 1830 van 59,269 tot 72,590 ge klommen, Frankfort den 17 Junij Het Oostenrijksche regeringsblad deelt berigten mede uit Konstantinopel van 25 Mei, inhoudende, •dat Ibrahim door het afstaan van Adana volkomen te vrede ge steld was en den Sultan zijnen dahk bad betuigd voor dit nieuwe genade bewijs Een groot deel der egypcische troepen had Kiu- tahia reeds verlatenen binnen kort zoude Ibrahim zelf met het Overschot zijner troepen volgen Den 18 had de turksche Ka- pudan-bassaaan boord v-an het admiraalschip een luisterrijk gastmaal gegevenwaarbij graaf Orlojf, de russische gezant v. Bu- téniejf en de 3 in Konstantinopel aanwezige russische admiralen en de generaals der landtroepen genoodigt waren. „Vermits nu de egyptische aangelegenheid aan een einde is" (aldus luidt het oostenrijksche berigt heeft Haiti bassa bevel ontvangen om uit Alexandria naar Konstantinopel terug te keeren. Hetzelfde oostenrijksche regeringsblad deelt nog het volgende mede: - Met eene buitengewone gelegenheid ontvangene berigten uit Konstantinopel van 28 Mei bevestigen dat Ibrahim's leger reeds den terugtogt over den Taurus heelt aangenomen. Van den an deren kant worden bij de russische zee- en landmagr alle toebe reidselen gemaakt tot derzelver vertrek hetwelk zonder vet wijl Zal plaats hebben op het oogenblik dat men tijding bekomt dat de terugtogt derEgijptenaren volbragt is. Men berekende, dat daarmede omtrent 14 dagen zouden verloopen. Graaf Orlojf heefr een zijner adjudanten v in gezelschap van eenen beambte der Porte, naar Kiütahia gezondenom de tijding van het vol brengen des tefugtogts Zoo spoedig mogelijk te bevestigen." Terwijl de pennenstrijd der beijersche bladen omtrent de onlusten van Neustadr steeds voortduurt, hebben 20 leden van den raad dier stad in de dagbladen een door hen onderteekend vertoog doen plaatSefiWaarin verklaard wordtdat de verhalen, in welke men het heeft willen doen voorkomen als of de schuld' van het gebeurde aan de zijde der ingezetenen lag, geheel on gegrond zijn, en dat integendeel de vreedzame inwoners, welke aan geéne rustverstoring dachtenzonder waarschuwingop de gewelddadigste wijze door het krygsvolk aangerand en mishan deld zijn Het geregtelijk onderzoek naar de ongeregeldheden die op den 6 dezer te Tiibingen voorvielen, schijnt de regering vat» Wuftetnberg op het spoot te hebben gebragt, eener bedenkelijke Zarttenspanningwaarin onder anderen een vrij groot getal subal terne officieren én onder officieren van het leger moeten betrok ken zijn. Zeker is het dat op onderscheidene plaatsen eenige militairen zijn in hechtenis genomen, en naar de vestingen zijn vervoerd. In Silezie hebben dezer dagen verscheide boschbranden plaats gehadonder anderen een in het district van Liegnitz die wegens den hevigen wind en de groote hitte moeijelijk te blus- schén wasen Zich meer dan een uur ver moet uitgestrekt hebben. FR ANKRLJK. Parijs^ den iö Junij. Een onzer bladen deelt een verhaal we gensde jongste zending van den Heer de Chateaubriand naaf Praag medehetwelkzoo nlsidsarin gezegd wordt, uit den mond yan.dien schrijvet is opgeteekend. Volgens dat verhaal zou die zending vooral ook ten doe) gehad hebben, om eene verzoening tussshen Karei X en de hertogin van Berrij te bewerken Hij moej daarin bij dien vorst zeer gelukkig zijn geslaagd, en toen de heer de Chateaubriand zijne verwondering en vreugde over de toegevendheid van Karei X had betuigd, zou deze hebben geantwoord: Dat yerwondere u niet; ik heb alles vergeten en gevoel wrok tegen niemand; ik ben niets meer op aarde, dan een ongelukkige grijsaard, wiens rol hier beneden is afgespeeld. Zelfs tegen Lodewijk Philips gevoel ik geen wrok Hij weet thans, óf eene kroon de moeite waard is, dat men zich daarvan meester make. Zie slechts, hoe zelfs zij, die hem Koning ge maakt hebben (en hier wees Karei X op eenige nommers van de Parijssche Tribune en Nationalzich met de taak belasten om mij te wreken Het verhaal voegt er nog bij, dat de heer de Chateaubriand door de hertogin van Angoulême veel min der vriendschappelijk ontvangen was Men kondigt thans aqin, dar de geheele ontruiming van Morea door de Franse hé troepen den 21 Mei een begin heeft genomen; v .V

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1