De fransche secretaris van legatie te Konstahtinopelde heer de Varennesis in deze hoofdstad aangekomenhij heeft zich onmiddelijk naar den minister de Broglie begevenen daar na is de raad der ministers vergaderd geweest. Volgens een der liberale bladen is de vrede tusschen Mehemed en den Sultan ten gevolge van de opoffering van het district van Adana door den laatstgenoemdenzoo goed als getroffendoch heeft graaf Orlojf niettemin verklaard, dat de russische troepen het grond gebied van Turkije niet zouden verlatenzoo lang de Sultan zelf Keizer Nicolaas het noódige aanzoek daartoe niet had gedaan en scheen de turksche monarch nog weinig genegenheid te be- toonen om dergelijk aanzoek te doen. De bij deze gelegenheid gehoudene raad van ministers heeft vrij lang geduurd. Men wil, dat de admiraal Roussin verlangtdat de zee engte der Darnellen door een eskader fransche oorlog schepen van genoegzame sterkte zal worden gedekten dat het niet onmogelijk isdat aan dit verlangen zal worden voldaan. De heer de Varennes schijnt evenwel niet naar Konstantinopej te zullen terugkeeren, maar in voornoemde zijne hoedanigheid te zullen Worden vervangen door den schoonzoon van den maar schalk Maisonden heer Lutteroth. Het bewind van Groot-Brittannie is op nieuw verzocht ge worden om de fransche staatkunde in het Oosten ook door de britsche scbeepsmagt te doen ondersteunen. (Volgens bijzondere berigten wacht men in Parijs tegen den '20 Junii of daaromtrentantwoord uit Petersburgop de drin gende aanvrage van het kabinet der Tuilerien, tot het onmidde lijk doen ontruimen van den Bosphorus door de russische oor- logsmagten is die aanvrage door het bewind van Groot-Brit- tannie ondersteund, Sedert een der duitsche hoven zich zeer ernstig bij het be wind heeft beklaagd over de uitgewekene Polenen dezelve heefc voorgesteld, als voornemens zijnde, ofn den opstand, die te Frankfort is verijdeld te bevorderenbetoont het ministerie eene nieuwe gestrengheid jegens deze liedenen heeft het ver scheidene derzelven de hoofdstad ontzegd. Het bewind ondersteunt steeds de wapeningen ten behoe ve van D, Pedro. Men verzekert, dat de generaal Romarino zich eerlang met eene sterke afdeeling vrijwilligers naar Oporto zal begeven Deze vrijwilligers zijn meestal deserteurswelke de wijk hadden genomen-naar Frankrijk, of naar Belgie.) NEDERLANDEN. *s Gravenhage, den t2 Junij. Men wil uit eene echte bron weten, dat de onderhandelingen, nopens het definitief traktaat van scheiding met Belgie, te Londen en nier elders zullen wor den voortgezeten dat de drie Noordsche mogendheden zoowel op de daartoe aan dêzelven door Engeland en Frankrijk als door onzen Koning gedane uitnoodigingtot hetzelve door hunne ge volmagtigden zullen medewerken.. Tof dus verre wordt aan de schutters,'die zulks verlangen nog geen onbepaald verlof verleend. De financiële ambtenaren, Welke zich, hetzij vrijwillig, hetzij dienscpligdgbij het leger bevindenen door den minister geacht worden niet langer te kun nen worden gemisthebben de bevoegdneid erlangd om zich te doen vervangen. Door de storm van gisteren en eergisteren zijn alhier étte lijke boomen en eenige daken en gevels vanhuizen omver ge worpen en ingestort. Voor Scheveningen is ëön vreemd scheep je .verongelukt, waarvan de geheele equipagie bestaande uit, zes manis omgekomen. Aan den hoek van Holland is een drie mastschip gestrand. Omtrent de uitwerking van dien storm, schrijft men uit Amsterdam, van gisteren, het navolgende: Nadat de hitte gedurende de laatstvorige dagen weder aanmer kelijk toegenomen was, zoo dat nog gisterenten twaalf ure 's nlid dagsde thermometer aan het Stads waterkantoor 8 2 graden teeken- de (zij had den 17 Mei des namiddags 87 graden bereikt), ont stond ongeveer om dienzelfden tijd van den dag, met een zwaar uit het zuidwesten opkoment zwerk, een geweldige storm, die den geheeïen nacht, bij geringe verandering van streek, heeft doorgewaaid en ook heden morgenhoezeer eenigzins verminderd in krachtis blijven aanhoudenthans schijnt dezelve onder zwa- ren regen te willen bedaren! Verscheidene boomen in en om de stad zijn uit de grond gerukt, schoorsteenen afgeworpen en ver dere schaden aarigerigtook is een oud, twee en zeventigjarig man op de Lijnbaansgracht die een luik sluiten wilde, door den wind naar buiten gerukt en op de straat doodgevallen. Een an der man is, op den Achterburgwal bij de Wïjdesteeg, dooreen omslaande boom in het water gedreven, doch men heeft hem kunnen redden. Een uitwerksel van den storm is ook geweest, dat aan de'zaagmolenspoort 'en op andere plaatsen de opgehoopte asch der aschbelcen groorendeels weggewaaid is, gelijk ook vele wegen vatï het zand, waarmede men de bestrating gedekt hield, geheel ontbloot zijn. Op het Y zijn, zoo ver wij vernemen, geene noemenswaardige ongelukken gebeurd maar zoo wel die zeeboezem, alsook, tengevolge daarvan, de stads buitensingels en binnengrachtenWaren heden morgen voor een groot gedeelte langs de Oevers droog gewaaid." Breda den x r Junij. Gisteren zijn uit dezen omtrek ette Te Goes, bij F. lijke schutterste Maassluis en Vlaardingen te huis behoorende, derwaarts vertrokken, en wel op bijzondere Jast van het depar- temenc van oorlog, ten einde gedurende de eerstvolgende drie maanden bij de haringvisscherij werkzaam te kunnen zijn (Aan een aantal vrijwilligers bij de troepen te velde is onbepaald ver lof verleend.) Breda, den 13 Jung. In den morgen van gisteren, fwoens- dag den 12 dezer,) is Zijne Excell. de generaal baron Chassé vergezeld van den luit. kolonel de Boer chef van den staf, be nevens de kapitein Brumsfede en de xste luitenant de Snarz be houden te Bergen-op-Zoom aangekomen; en op de hartelijkste wijze ontvangen. Zyne Excell. is met de Stoom boo- de Batavier tot op de hoogte van her fort Bath gekomenen daar overgegaan in de Stoomboot de Moerdijk om de reis te vervolgen. De hevige storm had Zijn Excell. belet op eenige andere plaats aan wal te gaan. De sterkte der tot den xO Junij in Zeeland ontscheepte man schappen bedragen 62 Officieren én 2254 soldaten allen behoo rende tot de 2de, 7de, 9, en iode afdeélingen of ook tót het 3de en 6de bataillon nationale militie. Treffend zijn de bewijzen van deelneming en vreugde die de ingezetenen bij de aankomst orizèr dapperen aan den dag leggen; en algemeen bewondert men het gezónd en krijgshaftig voorkomen dei* troepenwaaronder de beste harmonie is heerschende. !n de Provincie Groningen isten gevolge der hevige wind in den namiddag van woensdag den 12 dezer-, een hevige veen brand ontstaanen wel te Zevenhuizen (een dorpje 3 uren Z W. van de stad Groningen gelegen Waarschijnlijk ten gevolge van hei-branding, is de turf, op de. veengronden in brand geraakt, én is aldaar voor omstreeks 30,000 aan turf, door de allesver- nielende vlammen verteerd, met ongeveer 40kleine en logrooce huizenen twee schepenbeneven 3 menscnendie hierbij nog op de bedroevenste wijze het leven hebben verloren. MIDDENPR1JZE N VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van dén 1 tot den Junij 1833. Zonder de Belastingj Tarwe 6,50. Rogge f 5,50. Vroege Gerst f o,öö. Late Gerst 0,00. Boekweit f 0,00. Haver 2,00 Witte Boo«' nen f 0,00. Witte Erwten f o,óo. Groene Erwten f 4.50. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 8,50. Rogge Meel f7,15., allen per mudde. Boter/0,70. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 2x5 cs. Tarwe Brood 10s cs. Rogge Brood io5 cs Osse Vleesch 55 cs. Koei Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs. Schapen- Vleesch 35 «.Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch 70 cs. Gerookt Varken Vleesch 80 cs.allen per Ned pond. Vroege Aardappelen ƒ0,00. Late Aardappelen 0,80. de mudde. JëriêW ver f 24,00per vat IJpen Hout f 7,00. Essen Hout 1 7,00, per wisse. Groote Takkebossen 10,00. Kleine Takkebossen ƒ6,00 de honderd. Steen Kolen f 2,80de 100pondenHouts Kolen f 0,00 de mudde Turf ƒ0,45, de duhh muclde Kool Olie ƒ40.00. Lijn Olie ƒ.36,00, het vat Kool Zaad 10,00. Lijn Zaad 0,00de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond. ADVERTENTIEN. V PUBLIEKE VERKOOPING, op Zaturdag den 29 JUHij f833, des avonds te zes uren in de Herberg de Prins van Oranjebinnen de Stad Goesbewoond bij G. déjoode, ten overstaan van de Notarissen SOETEBlER en SMALLE- GANGE, residerende te Goes, van: i.Q Een WOONHUIS met ÈRVE, gevolgen en toebe- hoorenstaande en gelegen aan de Oostzijde van de Lange Vosstraat te Goes wijk C. n.° 145, zijnde eene BROODBAKKERIJwaarin deze affaire nog met het beste succes worde uitgeoeffendbenevens een houte LOOTS of SCHUUR, gemerkt lerter C. nummer 166, staande aan de Oostwal achter de Kleine Kerk aldaar. 2.0 Een WOONHUIS en ERVEstaande en gelegen aan de Oostzijde van de Groote Kaai te Goesbekend in wijk D. n 0 229. 3. Een WOONHUIS, KOETSHUIS en ERVE, gemerkt numero 116, met groote TUIN daar annex, staande en gelegen aan het Westeinde van den Dorpe van WemeU dinge bij den Molen. Deze beide Perceelen zijn inmiddels UIT de HAND te KOOPEN. 4.* Een KOETSHUIS, STAL en ERVE, staande en ge legen aan de Oostzijde' van de Kreukelmarkt te Goes Wijk A. n,° 86. 5.0 Een diibbeid WOONHUIS en ERVEstaande en ge legen aan de Oostzijde van de Lange Nieuwstraat al. daarwijk B. n.° 79. Nadere informatien zijn bij gemelde Notarissen te bekomen. Stadsdrukker en Boekhandelaar, I

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2