«aak vooral door den graaf Matuchewitsdie Sich thans te Pe tersburg bevindtverhaast wordt. FRANKKIJK. v Pakijs den 9 Junij. De Moniteur vermeldt heden dat het gouvernement door eene telegrafische depeche het berigt ontvan gen heeft dat de hertogin van B er rij gisteren morgen ten acht ure Blaye heeft verlatenen nog denzelfden dag met de korvet V Agathe naar Palermo zoude onderzeil gaan. De Secretaris der Fransche legatie te Konstantinopel de heer de Varennes is gisteren alhier aangekomendepeches mede bren gende die dadelijk in de raad van ministers zijn overwogen. Men wil dat het traktaat tusschen de Porte en Ibrahim-bassa gesloten, nog eenige moeijelijkheden te vereffenen overlaat, en 'dat de Russische gezant zoude verklaard hebben, dar de troepen ónder zijn bevel het Turksche grondgebied niet zoude ruimen, voor dat de Sultan zulks uitdrukkelijk verlangde. De admiraal Roussin zoüde daarop verzocht hebben dat men zijne vertogen dóór eene aanzienlijke scheepsmagt zoude ondersteunen; en hóe- verre zulks gescheiden zal is nog onbekend; doch reeds heden ïs de heer Lutteroth met depeches naar Konstantinopel vertrokken. Ife Montpellier hebben den 2 July onlusten plaats gehad die uit de staatkundige en godsdienstige pardjscbap, welke in het Zuiden van Frankrijk, nog meer dan in andere gedeelten van dat Rijk de gemoederen vervult, zijn voortgesproten. Reeds1 vroe ger hadden ér tusschen de beide partijen die zich karlisten en republikeineh noemenvechterijen plaats gehad, ten gevolge waar van de Prefect het houden van Godsdienstige omgangen had doen verbieden. In den ochtend van den 2 begaf zich eene reeks jongé meisjes door twee Priesters begeleid, naar de kerk, om het sa- crement van het vormsel te ontvangen Eenige onverlaten schij nen deze meisjes uiteengedreven te hebben, ofwel deze laatste hebben dóór het gezigr van een hoop vechtend volk verschrikt cle vlugc genomen. De partij der karlisten toonde zich Over de ze daad. die zij een heiligschennis noemde, ten uiterste verbit terd; het gepeupel werd onder elkander handgemeen en e? wer den verscheidene geweerschoten gewisseld en dolkseekèn toege- Bragc. Weldra kwam de politie en de gewapende magt op de been en werden eenige der belhamels, die tot de partij der kar listen behoordengevangen genomen. Andere lieden trachtten de ze gevangenen mee geweld aan de handen der soldaten te ontruk ken, bragten aan zes krijgslieden wonden roe, doch bewerkten hir ookdat er op het volk vuur gegeven werd. Verscheiden ingezetenen 'werden daarbij gekwetstdoch ten drie .uren na den middag was, zoo als men gewoon is het te noemen, de rust te Montpellier volkomen hersteld. - Het aanleggen van de vestingwerken in den onmiddelijken omtrek van Parijs is thans het onderwerp der gesprekken. De kamer moet zich nog dienaangaande verklaren, doch het bewind meent dit besluit geenszins te behoeven af te wachtenen heeft de aanbestedingen reeds doen afkondigen- Van de zijde der Op positie heeft, men bekend gemaakt zeker geheim rapport van den voormaligen minister van oorlog van Koning Kareiden graaf Clermont Tonhêre, nopens het aanleggen van onderscheidene verdedigbare punten in Parijsen van eene aanmerkelijke cita del op de hoogte van Montmaitre, ten einde de bevolking des noods te kunnen dwingen. Men beweert van dien kant, dat de uitvoering van dat ontwerp achterwege is gebleven om dat men beducht was, om het gevoel der Parij zenaren te veel té kwet sen. Koning Philips schijnt echter tot stand te brengen het geen zijn voorganger niet heeft durven ondernemen. Volgens de republikeinen heeft hij zich bij de buitenlandsche mogendhe den daartoe verbonden. NEDERLANDEN. 's Gravenhage den 9 Junij. De Staats Courant behelst, wegens het vertrek van onze in.Frankrijk gehoudene krijgslieden het volgende: Nadat de Fransche regering aan de manschappen der verschil lende korpsen van onze landmagc, alsmede aan de zeelieden van de flotille op de Schelde, die in Frankrijk gevangen zijn gehou den had doen aanzeggendat zij zich allen naar Duinkerken in beweging moesten stellenom naar hun vaderland te worden over gevoerd, hebben zij zich dadelijk daarheen op marsch begeven Den 7 dezer bevond zich een groot gedeelte der landtroepen reeds te Duinkerken, in de' haven van welke stad zij acht Fransche oorlogschepennamelijk 4 fregetten2 korvetten en a brikken vonden', die bestemd waren, om hen over te brengen. Van de zijde der Fransche regering waren bevelen gegeven dat onze land- genooten al de hun toebehoorende goederen konden medenemen en dat de door hen genoten wordende toelage hun tot op den dag hunner inscheping zou worden Uitbetaald. Toen de opperbevel hebber .baron Chasséin den namiddag van den 7, te Duin kerken aankwamwas men reeds bezig onze manschappen in te schepen, en nog voor den avond waren 2400 man daarvan aan boord genomenen zouden de schepen den volgenden dag naar Vlissingen onder zeil gaan. „Uit de rapporten, aangebragt door Zr. Ms. stoomboot de Batavierwelke in den vroegen ochtend van den 8 uit Duin kerken vertrokken is, blijkt nog verder, dat de bovenvermelde Fransche oorlogschepen dadelijk uit Vfissingen naaf Duinkerken zouden terugkeerenom de overige manschappen en zeelieden welke zich toen deels te Duinkerken en deels nog te St. Omer en te St. Wynoxbergen bevondeh af te halen; dat'de generaal baron Chassédie té Duinkerken is geblevenvan den Ffanschen vlootvoogd het aanbod heefc ontvangen, om met zijn admiraal schip naar Nederland te worden overgescheept, doch dit aanbod beleefdelijk heeft afgewezen, en verkozen' heeft, op de stoom boot de Batavierdie van hier weder naar Duinkerken zal ver trekken naar het vaderland te worden overgevoerden eindelijk dat de Fransche regering aan de Belgische gezagvoerders last heeft gegeven: om de wapenen en equipement-stukken onzer troepen, die in Belgie in depot zijn geblevendadelijk naaf Vlissingen te doen overbrengen." 's Gravenhage den ro .Mei. Daar het voor de betrekkin gen der thans uit Frankrijk terugkeerende krijgslieden van belang isderzelver aanstaande garnizoenen of verblijfplaatsen te kennen strekt het ons tot genoegenin staat te zijn om daaromtrent het volgende mede te deelen De Generaal der Infanterie, Baron Chassémitsgaders de officie ren van zijnen staf en de officieren van den staf der artillerie en genie zullen voorloopig respectrvelijk ter beschikking worden ge steld van het departement van Oorlog, van het departement van den Grootmeester der Artillerie en van den Generaal majoor chef van de algetneene directie der genie. De twee Kompagnien van de 2de afdeeling en de twee kompag nien van het tweede batnillon der 9de afdeeling zullen tot nader order te Amersfoort garnizoen houden. Hel flankbataillon der 7de afdeeling komt in garnizoen te Kampen; Van het flank-bataillon der 9de afdeeling, komen twee kom pagnien te Doesburg, de beide andere te Arnhem; De 10de afdeeling komt in garnizoen te Deventer en Zutphen; De militairenbehoorende tot de korpsen artillerie en mineurs i en sappeurs zullen op de respective depóts worden gerigt. Alverder zullen, nadat de bovenvermelde troepen in derzelver garnizoensplaatsen zijn aangekomen, dé twee kompagnien van de 2de afdeeling met de twee kompagnien van dc 9de afdeeling worden zamengevoegdten einde daaruit het 2de bataillon der 9de afdeeling te formeren. De beide bataillons der 7de en 9de afdeelingen en de 10de af deeling zullen tijdelijk eene afzonderlijke brigadeonder de be velen van den Generaal majoor de Favauge vormenwiens hoofd kwartier tè Deventer zal worden gevestigd. *s Gravenhage den 11 Junij. Onderscheiden Engelsche bla den maken gewag van een bevel, hetwelk uit 's Gravenhage Zou Ontvangen zijnter terugroeping van den heer Bedeldoor wiens tusschenkomst de jongste overeenkomst tusschen Engeland, Frank rijk en de Nederlanden gesloten is. De ongerijmdheid van dat gerucht isf blijkbaardaar alleen familiezaken de heer Dedel ge noopt hebben, na het afsluiten der voorloopige Conventie zijn familie te 'sHage te komen bezoeken en dit verlangen ingewil ligd zijnde, worde Z. Excellentie eerstdaags aldaar verwacht. jhr. IV. G. Dedelom dezelfde reden onlangs met een kort ver lóf hier te lande geweest zijnde, bevindt zich sedert het begin der laatste week weder op zijnen post als miniscer-plenipotentiaris te Londen. Vlissingen, den 1 a Junij. Gisteren ten half één uur des mid dags kwam de stoomboot de Batavier alhier ter reede, aan boord hebbende Z. Éxc. den generaal baron Chassé de deszelfs gevolg. Alle rijks- en particuliere gebouwen waren met vlaggen en wim pels versierd-, het spelen klokken; het vreugdegejuich der Volks menigte, het bulderen van het geschut de wallen van deze ves ting duidden de algemeene hlijdschap aan. De streelende hoop, óm Neêrlands oudsten held in ons mid den te zienis niet verwezenlijktten half 3 uren des namiddags heeft Z. Exc. de reis naar Bergen-op-Zoom voorgezet. Uit Antwerpen schrijft men dat belgische loodsen, die even als voorheen de vaartuigen tot in zee wilden brengen, te Lillo i door de hoilandsche zeemagt zijn terug gewezen en door andere vervangen. AD VERTENT IE N. Wordt bij deze aan de belanghebbenden herinnerd; dat, voor de JONGELINGEN, die in 1834 moeten Loten voor de Nationale Militie, en wonende in Gemeenten boven de duizend zielen als mg., doch niet langer dan tot den isten Julij aanstaande, kan worden deel genomen in het Genootschap ter voorziening in het Plaatsvervangen bij gezegde Militie, in de Provinciz Zeeland, op de wijze bepaald bij het Reglement, hetwelk bij de Directie of een der Heeren Agenten te beko men isalsvoor de Districten Goes en Hulstbij [den Heer G. BUIJZE, te Goes. Zierikzee den 10 Junij 1833. De Directeur van voornoemd Genootschap, J. T. BETHE, Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar^

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2