GOESSCHE CO N°. 47. 2U*gbA0 i'l 1833. BESTUREN EN ADMINISTRATE. PROVINCIE ZEELAND. A A N B E S T E D IN GEN. Op Donderdag den 2,7 Junij >833, des voormiddags ro ure, zalonder nadere goedkeuringdoor den Staatsraad Gouverneur der Provincie Zeeland, of, bij deszelfs afwezigheid, door éên der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in het bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincieaan het lokaal van het Gouvernement te MiddelburgWorden aanbesteed 1. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai- of Havenwerken en verdere boorden der Haven van Vere. а.- De noodzakelijke reparatien der Veer dammen aan het Sloe. 3. De noodzakelijke reparatien aan het Palenhoofd en den Aardendambuiten den Zeedijk beoosten het Fort Bath 4. De uitvoering van eenige noodzakelijke werkenaan ie Conti escarpen der Stad Tholen. 5. Het bewerken der noodige reparatien aan de werken be- hoorende tot het Posthaventje, te Gorishoek. De noodzakelijke reparatien aan de Havenwerken te Brouwershaven. 7. De reparatien aan de Havenwerken te Philippine en het daartoe behoorende Spuisluisje. 8. Het bewerken der noodige reparatien en verdere voor zieningen aan de Havenwerken van Breskens Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande werken tot 1 Julij 1834. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zul len plaats hebben, ligt ter lezing in de Bureaux van het Gou vernement der Provincie Zeelandbij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen re Middelburgbij de Ingenieurs van den Waterstaat te ZierikzeeGoes en Breskensen bij den Aspirant-Ingenieur Rijsterborgk te Middelburg. Zullende het voorz- bestek ook tiog eer lezing liggen óp de plaatsen in deze provincie waar zulks gewoonlijk geschiedt. Gedurende twee dagen voor de Aanbesteding zullen de noo dige aanwijzingen worden gedaan, terwijl bij den Hoofd-ïnge nieur te Middelburgvoor de werken in het algemeen, en, bij de gemelde Ingenieurs voor de werken onder elks ressort behoorendenadere informatien te bekomen zijd. De Staatsraad Gouverneur vab de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. Frankfort, den 5 Juhij. Men heeft alhier bij buitengewo ne gelegenheid berigten ontvangen uit Konsrantinopel, van den 19 Mei, weïke van den navolgenden inhoud zijn: - De tijdingen uit Kutahia, het hoofdkwartier van Ibrahim- bassa, zijn zeer voldoende. De Porte heeft den 18 de eerste depeches bekomen van harén, naar Ibrahim gezonden commis saris, Emin-Effendi. Deze Ibrahim) had met de levendigste dankbaarheid den firma ontvangen, waarbij de Sultan aau dezel- ven het district Adana in erfpacht afstaaten hij moet verklaard hebben, dat hij met den terugtogt zijns legers een' aanvang ging maken. Emin Effendi moet drie geschriften van Ibrahim-bassa gelijkertijd hebben overgezonden waarvan het eerste de meest ori- derdanige en eerbiedvolste uitdrukkingen omtrent den Sultan be vatte; waarvan het tweede voor den Grootvisier, en het derde voor Tewsi Ahnièd-bassa bestemd was. Alles vereenigt zich om te geloovendat de vréde binnen kort zal hersteld zijn dat Ibrahim-bassa over den berg Taurus zal terugtrekken, en dat het vertrek der Russen, hetwelk het onmiddelijk gevolg daarvan Wezen zaleen èinde zal maken aan die verwikkelingenwaarin de Porte zich tot hiertoe bevonden heeft." De Augsburgsche Zeitung voegt hierbij nog de volgende bij zondere berigten van dezelfde dagteèkening. Omtrent de onderhandelingen met Ibrahim-bassa was het gis teren alhier niets met zekerheid bekend, zoo het schijnt was het niet alleen de vraag of het district van Adana, in pacht dan wel in ge- heelen eigendom zoude worden afgestaanmaar bestond er boven dien eenig geschil over de grenzen. Men verzekert thans dat de Pofte in alle de vorderingen van Ibrahim bassa, en mitsdien in de vereeniging van genoemd district met de overige provinciën van Mehemed-oW onvoorwaardelijk heeft toegestemdzoodat thans alle bezwaren schijnen uit den weg geruimdIbrahim bereidt- zich dan ook tot den terugtogt, en binnen 14 dagen zal hij waar schijnlijk binnen de grenzen van zijne vader zijn. Zoo dra dit het geval is, dat is, zoodfa Anutalien ontruimd is zullen de Russen, naar den inhoud der bekende verklaring van Graaf Orlojf, even zeer het Turksche grondgebied verlaten. Elders heeft men. ook berigten ontvangennagenoeg van dén- zelfden inhoud. Daarin leest men bovendien üit Ko'nstantiöopel ondef dagteekenirg van den iy Mei, het navolgende: Alles is hier vol vreugde over de bijlegging van deze zoo moeijelijke, en voor de Porte gevaarvolle aangelegenheid Zoo dra Ibrahim met zijn leger over den Taurus zai teruggegaan zijn, zullen ook de Russische hulp troepen volgens de door Z. M. den Keizer van Rusland gedane verklaringweder ingescheept Wor den, om naar Rusland weder te jkeeren." (Een .Parysch blad wil wetendat de Franscbe regering de tijding van het insche pen der Russen, reeds zou hebben omvangen, doch dit schijnt voorbarig Overigens schijnen bovenstaande vredelievende berig ten geloof re verdienen daar er, volgens tijdingen uit Konstan- tin opel van den 10 Mei, over Odessa bij de Russische rege-f ring ontvangen; er toen reeds alle hoop bestond op eene spoe dige beslissing van het gewigtige oostersche vraagpunt.) Frankfort den 8 Junji'. Men schrijft uit Berlijnonder dagteekening van den 30 Mei Een courtier uit Londen bragt de tijding aan dat aldaar eenè overeenkomst gesloten was, waarbij Z. M. de Koning der Ne derlanden zich bereid had verklaard de Schelde te openen, als mede met Belgie eenen wapenstilstand te treffentót dat er een volkomen vrede met de vijf groote mogendheden tot stand ge* bragt was, waartegen Frankrijk en Engeland zich verbonden het embargo op te heffen, en de Hollandsche krijgsgevangen vrij te laten. Op zulk eens wijs was eene der gewigtigste schreden ge daan om eenen worstelstrijd te beslechtendie bijna gansch Eu ropa verontruste. Men wil, dat nu hier de verdere onderhan delingen zouden plaats hebbendie van de Londensche hieritl onderscheiden zullen zijn, dat zij niet het karakter van opper- magrige beslissing zullen hebben maar eerder bij wijze van ver gelijk moeten plaats grijpen De onlangs uit Weenen herwaarts gezonden buitengewone gezantBinder KrtegeUteinzal de ope ning van de Conferentie alhier bijwonen en alsdan naar 'sGra- venbage vertrekken, om met den Koning eert mondgesprek te heb ben,'en bij eene gelukkige wending der onderhandelingen, al daar in zijne vroegere hoedanigheid van Oostenrijkschen afgezant te resideren. De HoHandsch Belgische quesrie gaat onzen Mo narch zeer na aan het hartmen weet, dat hij bij den heer vott Aneillon reeds dikwijls aangedrongen had, het met allen ijver daarheen te leidendat dezelve niet langer het onderwerp van ver wikkelingen moge zijn. Ef zijn in de laatste tijden dezerzijds schreden gedaan, die veel bij zul Jen dragen om het 's Graven- haagscbe kabinet toegevender te maken, en de Franscheen En gel sche regeringen tot billijker inzigten te doen stemmen Deze schreden worden door den heer de Ribeaupierre krachtdadig on dersteund. De door Duitschland aangevangetjö maatregelen van zeker heid houden ons ministerie onophoudelijk bezig- Er zijn deswe ge vele conferentien gehouden en zoodanige maatregelen genomen dat, werd ongelukkiger wijze in eenige streken van Duitschland de rust gestoord, de woelingen met nadruk zouden te keer gegaan worden. Onder zulke omstandigheden is het bezwaarlijk, nog aan eene algemeene ontwapening te denkenZelfs zijdie anders het meest op bezuinigingen gesteld zijn zien de noodzakelijkheid in, om het leger op den tegen-woordigen voet te laten." Aken, den 8 Junij Te Koblenz is in het licht verschenen eene afkondiging van den generaal van Borsteil, strekkende tot beteugeling der ondernemingen van de zich in de Rijnprovinciën alom verspreidende vreemde zendelingen, die de militairen, on der schijnbaar voordeelige voorwaarden zoeken te verleiden pm in vreemden, bijzonder Franschenen Belgischen dienst te treden. De generaal heeft aan degenendie zulke lieden in handen der militaire of burgerlijke overheden bezorgen, aanzienlijke beloo ningen toegezegd, terwijl hij genoemde zendelingen en de mi litairen, die zich door dezelye laten medeslepen, met al de ge strengheid der wetten bedreigt E N G E L A N D. Londen den 8 Tunij Hec antwoord van 's konings wege door (jen markies van Wellesky ^an het hoogerhuis overgebragt, luidt aldus Mijlordsik heb reeds alle zoodanige maatregelen genomen, als mij noodig toeschenen om de onzijdigheid te handhaven dié ik beslöteti had te bewaren iii den oorlogwelke thans in Portu gal wordt gevoerd." Men zegtdat de beslechting van de höllandsch belgfeche —mmes&jsajz S

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1