waren toevert'rou,wd gebleventerwijl Het grootste gedeelte der manschappen naar huis vertrokken zijn over Londen, van Waar zij zich per stoomboot naar Holland vervoegd hebben. Eene nieuwe expeditie ten-voordéele van Dom Pedro is uit Brest uitgeloopen en zal waarschijnlijk reeds de kusten van Portugal hebben bereikt. Op dezelve heeft zich ingescheept de bekende generaal Romarinomet ongeveer 500 mangrooten- deels Polen, alle oude, welgeoefende krijgslieden. Deze, ge voegd bij de manschappenwelke onlangs dit land hebben ver* laten zullen een schoon corps van 900 k 1000 man uitmaken waardoor de raagt van Dom Pedro niet weinig zal versterkt Wor den. Mén berekent, dat hij, na de aankomst van dezelve, om trent 7000 man zal kunnen in het veld brengen, met achterla ting van 3000 man geregelde troepen en 2000 man militie in Oporto ter Verdediging Van die stad. F R A N K R IJ K. Parits, den 26 Mei. Heden morgen is een ambtenaar van Het ministerie van buitenlandsche zaken naar Italië vertrokken^ die, naar men zegt, de overbrenger is van depeches voor onzen zaakgelastigde te Turinen zich van daar naar Rome en Ancona zal begeven. Men wil wetendat deze depeches becrekking heb ben tot eene overeenkomst, welke tusschen de hoven van Oos tenrijk en Savoye zou gesloten zijn, betrekkelijk de oprigting van eene citadel op de grenzen van den Simplonwaarvan dë onkosten voor rekening der beide Staten zoude komen en wel ke bezetting van beide de natiën zou ontvangen. In hoe verre dit berigt naauwkeurig zij, valt moeijelijk te bepalen, evenmiri als de gegrondheid van een ander gerucht, dat, namelijk, de Oostenrijksche gezant van zijn kabinet bevel zou hebben beko men, om aan dit hof een voorslag te doen, Frankfort door de DuicSChe Bonds-troepen te laten ontruimen, mits Frankrijk van zijne zijde deszei fs krijgsmagt uit Ancona zou terugroepen ("Ge lijk men weèt, verzekeren de Duitsche bladen, dat Frankfort voordurend door de bondstroepen zal bezet worden). Hoe dit zij, er is veel waarschijnlijkheid, dat men het plan heeft, eene aanzienlijke krijgsmagt in het zuiden des rijks bijeen te brengen, waarover het bevel aan den maarschalk Clausel zou worden opge dragen. Parijs den 26 Mei. De Graaf Lucchesi Pallia is gisteren alhier aangekomen cn aan bet huis'der Prinses de Bauffremont afgestapt. Hij heeft des avonds een langdurig mondgesprek met den Oostenrijkschen GezantGraaf Apponygehouden, die, zoo men wilhem eenen brief van Karei X had overhandigd. Volgens sommigen is de Graaf Lucchesi den 26 dadelijk naar het kasteel van Blaye vertrokken. Vooraf moet hij op her kas teel van Neuiüy een langdurig onderhoud met Koning Lode wijk Philips, hebben gehad. De gezondheid der hertogin van Berry wordt thans gezegd, in zoódanigen gunstigén staat te zijndat zijnog voor den i Junij i zich op het fregat F Agathehetwelk voor haren over- togc naar Palermo in gereedheid is gebragt: zal kunnen inschepen. NEDERLANDEN. Amsterdam, den 29 Mei. Partic. Corresp. Cs Graven- hage, Dingsdag 28 Mei,) Dezer dagen is door Z. M. een besluit genomen, houdende bepaling dat alle vrijwilligers van het Leger, die tot administratie der Belastingen behooren, uit de mi litaire dienst zullen worden ontslagen, Breda, den 28 Mei. Naar verzekerd wordt zou bij degevol- magtigden van Frankrijk en Engeland bij het teekenen der voor- loopige overeenkomst zijn aangedrongen op het annexeren van een ophelderend artikelkrachtens hetwelk wel uitdrukkelijk wordt 1 vastgesteld dat Holland zich verhonden heeft om op geenerlei ge- deelte van het door de Belgen thans bezette grondgebied1 aan te val len en dat de Scheldein afwachting der sluiting van een definitief tr'aktaat, inmiddels volkomen vrij zou zijnnamelijk vrij zonder eeni ge regten hoegenaamd. De heer De del had op zich genomendit annexe artikel bij te stemmen, en, zoo gemeld wordt, zouden bij het gouvernement geene bedenkingen zijn gerezen tegen het traktaat met de gezegde annexezoo als hetzelve thans door on zen gevolmagtigden met die van Engeland en Frankrijk is gesloten. Breda, den 29 Mei. Algemeen verzekert men heden, dac eergisteren de ratificatie van het voorgedragen voorloopig verdrag door Z. M. zou hebben plaats gehaden op den middag naar Londenen door de gezanten der Mogendheden aan hunne ho ven zou gezonden zijn Men kan derhalve al spoedig de ophef fing van het embargo en de terugkeering onzer krijgsgevangenen verwachten. Naar men voorts verzekert zal er na de wederzijdsche uitwis seling der ratificatien onverwijld worden overgaan tot de onder handelingen over het sluiten vaneen definitief traktaat met Beigie, in de hoop dat deze tot eene spoedige en algeheele schikking der bélgische kwestie zullen leiden. - In den Brusselsche Courrier leest men hef volgende over de voor onbepaalden tijd gesloten wapenstilstand: Wij hebben reden ons te verwonderendat zoo vele lieden zich verheugen over de tijding van eenen onbepaalden wapenstil stand die met Holland zou gesloten zijn zonder dat deze noch het bestaan van het koningrijk Belgie, noch koning Leopold noch de Belgische onzijdigheidnoch kortom iefs erkent vati hetgeen onze zaken toe een spoedig einde moet brengen. Het embargo zal ophoudende blokkade opgehevende Hollandsche krijgsgévangehen vrij gegeven Wordenin ëén woord, er zullen geen dwangmiddelen tëgën TldHhnd meer bestaan. De Schelde blijFc voorloopig geopend, maar de wegen naar Duitschland blijven geslotende Maas blijft ook gesloten want 'het Fransch blad, dat het tegendéel gezegd had, heeft zulks ten onregte medegedeeldkortomalles is tot denzelfden staat terug gébragt, als voor de inneming der citadel van Antwerpen. Zoo men zich nu maar wel herinnert hetgeen men in Belgie over denvóór de jongste Fransche expeditie bestaanden staat van) zaken, gezegd en gedacht heeft, moet men wezenlijk blind zijn om niet te voorziendat vóór nog zes weken statu quo zoo als dat nu hersteld zal worden verloopen zijnen bij de onmogelijkheid, om eenige berekening aangaande den duur van hetzelve te makendezelfde klagten en bezwaren door geheel Belgie blijven bestaan. Is dit dan zoo veel reden, om zich zoo te verheugen als men dat op sommige piaatsen doet." Een brusselsch oppositieblad dèelt nog eenige bij zou derhe den mede, omtrent hetgeen te Antwerpen is voorgevallenwaar uit nader blijktdac de eigenlijke bevolking van die staduitge nomen een hoop jongens en eenige lieden uic het laagste gepeu pel, weinig of geen deel aan de jongste ongeregeldheden hebben gehad; maar dat het voornamelijk matrozenmariniers en solda ten van het zesde regiment zijn geweestdie de heeren Geelhand zoo deerlijk hebben mishandelden zich aan de plundering Van het huis van den heer Deirue hebben schuldig gemaakt. Verder meld dat blad, dat de genoemde heeren niet mishandeld zijn ge worden, toen zij, zoo als de andere bladen dit hebben voorge dragen zich naar de sociëteit la Loyantê wilden begevenniet tegenstaande eene menigte volks voor dat huis reeds verzameld was; maar dat zulks geschied is, toen die heeren dac huis ver lieten waarschijnlijk om zich aan geene onaangenaamheden bloot te stellen. Omtrent de gesteldheid van deze heeren luiden de be- rigten nog ongunstig. Men was over het loc van den heer Eduard Geelhand niet zonder ongerustheid. De geneesheeren hadden be vonden dac hij dertig kneuzingen of wonden van meer of min bedenkelijke aard had ontvangen ook had hij een sabelhouw over het hoofd bekomen. De andere heer Geelhand., het gewezen lid der Staten Generaal, lijdt nog veel voornamelijk ten gevol ge van een trap met den voetdien men hem op de borst had toegebragt. -— Uit Brussel van den 29 Mei meldt men V Independant bevestigt dat de tusschen Holland en Frankrijk en Engeland geslocene overeenkomst den 2 x door de heeren De- del, Talleyrand en Palmerston geteekerid isdat daarbij een on bepaalde wapenstilstand wordt bepaald, voorts het grongebied statu quode vrijheid der Schelde en Maasvaarr. De ratificatien moesten tien dagen na de onderteekening en dus voor den 1 Junij uitgewisseld zijn. ADVERTENTIES t f' Op den 23 dezer maand aan de Belanghebbenden bij de ZEEUWSCHE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Zierikzeede Rekening der Brandschadeover den jare 1832, gedaan zijnde, achten Commissarissen dier Maat schappij het zich tot een aaogenamen pligt, de niet tegenwoor dig geweest zijnde Deelhebbers te berigtendat deze Rekening in allen deelen is goedgekeurd gewordenen het tevens uit het verslag bij die gelegenheid gegevenis geblekendat de Maar schappij steeds toeneemt, en tot circa veertien en een half millioen guldens is geklommenterwijl niettegenstaande de aan acht Deelhebbers over 1832 uitbétaalde Brandschadenhet verschuldigde door de respectieve verwaarborgdén geen hooger omslag heeft gevorderd als van 25 Centen per 1000. Zierikzeeden 24 Mei f833. Commissarissen der Maatschappij J. S. BOEIJE, Op last derzelve De Secretaris, J, VERVEEN. Bij J. K. van BA ALEN, gedelegeerde van de Eerste Klasse der Koninklijke Nederlandsche .Loterij te GoesWijk B N-° 140, zijn te bekomen: HEÉLE- en GEDEELTEN van LOTENzoo door Gefourneerd voor alle Klassenals in Koop en Huur voor elke Klasse. De ondergeteekendewonende in de 's Heer Hendriks- kinderen straatWijk B N° 100, maakt bekend, dat hij bij zijne KRUIDENIERS AFFAIRES, ook die van Grossier in STERKE DRANKEN is begonnen, beveelt zich dien aanr gaande in de gunst van zijne Stad- en Landgenoocen. Goes31 Mei 1833. J. SCHEFFËR. V Te KOOP, een extra goede en wel onderhoudene KEUKEN KAGCHEL, voorzien van twee Ovëns adres bij den uitgever dezer. Te Góes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker én Boekhandelaar,

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2