gen de Grieken aan de Turken eene 'nederlaag toebragten. Op den geheelen weg van Napoli toe Athene ziet nien de schoonste landstreken, die echter slechts schaars bevolkt en bebouwd zijn Bij onze aankomst voor Athene werden wij van alle kanten op het hartelijkst verwelkomd. De schooljeugd kwam onder het gejuich: lang leve onze Koningons te gemoet. Nadat wij in de stad gekomen waren en geschaard stonden, hield de Bis schop, een eerwaardig grijsaard, eene aanspraak aan het volk hetwelk met geestdrift de kreet aanhief vanleve Koning Otto Her kasteel ligt op eenen berg zeer nabij de srad en is nog door een vijftigtal Turken bezet, eenigen van welke in de stad waren, en ons bij onzen plegtigen intogt met een vriendelijk gelaat te ge" moet kwamen. FRANKR IJ K. Parïjs den rr Mei De Telegraaf heeft twee belangrijke tijdingen overgebragt. Die van Lyon verkondigt, dat de repu blikeinen hebben afgezien van zekeren openbaren maaltijd, welke aldaar den 12 zoude zijn gehouden, en welke het bewind eene bijzondere onrust heeft ingeboezemd, ert die van bordeaux-bei rigt dat: de hertogin van Berryden 10 Mei, ten half vier ure des ochtends van eene dochter is verlost; dat zij zich, even als haar kind, in redelijken welstand bevindt." De Moniteur herhaalt dit laatste berigtdoch maakt geen ge wag van dat van Lyon. Men zegt, dat de telegrafische tij" ding, wegens de verlossing van de hertogin, dadelijk aart Ko ning Philips is medegedeeld dat op zijn bevel een raad van mi nisters is gehouden; dat in denzelven"gedurende een geruimen tijd is beraadslaagd, en dat', onder andere, is besloten, om het proces-verbaal dezer verlossing te doen inschrijven op de regis ters van beidé de kamers en hetzelve wijders neder te leggen bij de archiven van den Staat. Men verzekert verder, dat de rus sische, oostenrijksche en napolitaansche gezanten reeds gisteren avond bij den Koning hebben aangehouden op het dadelijk in vrij heid stellen der gevangene hertogin De partij der ca ii is ten is verdeeld van gevoelens op 'tstukfder hertogin van Berrij. Sommigen hebben begrepen haar in den tegenwoordigen staat van zaken hunne voorspraak te moeten ont trekken, en deze worden vertegenwoordigd door la Gezette de Francewelke 'het telegrafisch berigt met stilzwijgen voorbijgaat. Anderen verklaren alleswat ten aanzien der hertogin wordt ver breid, voor logen ert laster, en nog heden meenen de schrijvers, van la Quotidiennedat de zwangerheid en de verlossing van K H. allezins verdicht zijnen dat men eene zwangere vrouw heeft omgekochtom die voor de hertogin te doen doorgaan want dat men anderzins niet zoude hebben geaarzeld, om de hoeren de Chateaubriant en de zijnen in hare tegenwoordigheid; te brengen. NEDERLANDËNé 's Gravènhage den 14 Mei. Uit Heilo bij Alkmaarmeldt men van den 12 dezer: Den 9 ten 6 ure des middags is in het Oost- Zuid Oosten een onweder opgekomenverzeld van gestadige, meer onophoudelijke, dan wel zWare donderslagenen gevolgd van eene hagelbui: zoo als men zeldzaam heeft bijgewoond. De stukken ijs waren, in den wezenlijken zin des woords, grooter dan duive eijeren en onder dezelve heeft men enkele gevonden, die naauwelijks met de hand konden worden omvat. Een overgroot aantal venster ruiten en bróéiglazen is daardoor verbroken. Het vee liep hoogst onrustig in het velcl om zich voor den hagelslag te bergenen; h.?t water in de sloten en grachten sprong als fonteinen in de hoog te. De bui heeft slechts vijf minuten aangehoudende stukken ijs, vielen niet digc opeen, maar zoo het voorkwam vaneen ge scheiden. De hagelbui schijnt op eene niet zeer breede streek naar zee te zijn voortgejaagd, en zich geenszins in al de nabu rige gemeenten te hebben doen gevoelen- Gelukkig was het zaad té velde niet verre genoeg gevorderd, om te zeer door dezen hagelslag te worden benadeeld alieen het aankomende groen der. boomen heefc schade geleden. Breda, den 14 Mei. Uit Lillo schrijft men van den 6 de- j zer: Heden morgen zagen wij van de belgische brigantijnen voor het fort Maria en den Parel onderscheiden vlaggen wapperen ten tién ure hoorde men hun geschut; uit de onregelmatigheid der, schoten moest men gelooven zulks niet tot salueren dienende was dan weldra zagen wij een detachement kavallerieen daarna ver scheidene officieren te paard waaronder een zich door een wit paard onderscheiddewaarschijnlijk is dit vorst Leopold geweest een bataillon stond aan den beneden kant des dijkn naar den Doei gerangeerdhun vaandel had de belgische kleuren. Tegen elf ure zag men voor het eerst de belgische vlag op den toren van den Doei wapperen vele huizen staken twee vlaggen uitde belgische en de Fransche; ook langs .den dijk waren fransche vlaggen geplant en tegen drie uren kwam vorst Leopold te dier plaatse aan van waar hij kort daarna zijne reis door Vlaanderen over St. Nico- laas moet voortgezet hebben. Het blijkt meer en meer, dat de ontvangst van den koning in de Vlaanderen over het algeméénmaar bijzonder te Gent, uiterst koel om niet te zeggen beleedigendis geweest. Tot nu toe hadden de bladen die ten dienste onzer bewindslieden staan, of de tegen woordige orde van zaken, in hun eigenbelang, toegedaan zijn, uit elke plaats waar de vorst was doorgekomenoverdréven bers ten van de geescdrift enz. der bevolking medegedeeld, maar om trent Gent bewaren zij het stilzwijgen en zelfs een hunner, laFranc- Parleurkomt ér rond genoeg voor tik, dat dé ontfartgt daar a'- thans veel te wenschen over [iet. In dit blad leest* rflenWij hebben gisteren de volgende, bij ons een weinig te laat uit Gene ontvangen tijdirtgen niet kunnen mededeelen. Ten acht ure heefc zich de koning naar den schouburg begeven de zaal was weinig gevuld en het geroep van leve de Koning! ging van eenig gemor vergezeld, hetgeen des te vreemder was, daar de orangisten zulks hoogelijk afkeurden zoo deze geene geestdrift konden gevoelen getuigt ten minste hunne weerhouding voor de opvoeding die de meeste dezer hcèren hebben genoten.Het hotel v.1n den gene iaal Malheïbo. en de letterkundige sociëteit waren de eenige ver lichte gebouwen." Het Gentsche blad, het Journal de Flan* ders beschuldigt vooral de stedelijke regering die voor 's vorsten komst niets gedaan haddan eene. driekleurige vlag,van den toren van St. Beffroi laten wappereneen deel der regerjings-personen was zelfs niet eens, alhoewel genoodigd op dèu vorstelijken maal tijd verschenen. MIDDEN P R IJ Z E N f VAN DE VOLGENDS ARTIKELEN T£ GOES. Van den t tot den 15 Mei. 1833. Zonder de Belasting Tarwe 6,32. Rogge f 5,00. Vroege Gerst f 0,00.. Late Gerst 3,06. Boekweit 0,00. Haver 1,97 Witte Boo tien f 0,00 Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 0.00. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel f 8,32. Rogge Meel ƒ6,65,, tillen per mudde Boter/0,85. Noord Holiandsqhe Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 215 cs. Tarwe Brood 105 cs. Röggé Brood 9s cs össe Vleesch 55 cs. Koei Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs. Schapen- Vleesch 35 «.Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch70cs. Gerookt Varken Vleesch 80 cs.allen per Ned pond. Vroege Aardappelen f 0,00. Late Aardappelen 0,80. de mudde. Jene» ver f 24,00 per vat IJpen Hout f 7,00. Essen Hout f 7,00, per wisse. Groote Takkebossen f 10,00. Kleine Takkebossen ƒ6,0o, de honderd. Steen Kolen ƒ2,80, de 100ponden. Houts Kolen f 0,00 de mudde. Turf 0,55, de dubb. mudde Kool Olie f 40,00. Lijn Olie ƒ36,00, het vat Kool Zaad 7,94. Lijn Zaad ƒ0,00, de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond» ADVERTENTIES De kamer van Notarissen in het Arrondissement Goes brengt bij deze ter kennis van een ieder die het zoude mogen aangaan, dat na de door de Algemeene vergadering, op den r Mei 1833 gedane benoeming van drie leden in de plaats der op dien dag afgetredene en op den 15 dezelve maand plaats ge had hebbende verkiezing der beambten derzelve kamer; is thans zamengesteld uit de Heeren: T. SOETEBIER, President. L. LANKHORST, Syndic. Mr. A. F. CLEMENT, Rapporteur E. P. LENSHOEK, Thesaurier A. SMALLEGANGESecretaris, J. PRUMERS, 7 S. E. STOKMANS n* Goes., den 17.Mei 1833. De Kamer voornoemd J. SOETEBIERPresident, A. SMALLEGANGESecretaris Commissarissen der Zeeuwsche Brandwaarborg Maat schappij bréngen ter kennis yan de daarbij belanghebbende dac op Donderdag den 23 Mei 1833. des middags ten één uur in het Logement bij T. J. van Noppen te Zierihzee door hun re kening en verantwoording zal worden gedaan hunner Adminis tratie over den jare 1832 mitsgaders verslag van den steeds in bloei toenemenden staat dezer Maatschappijwordende alzoo bij dezen de deelnemers uitgenoodigd om deze vergadering met hun ne tegenwoordigheid te willen vereeren- Comtnissarissen voornoemd, 1 S BOE1JE. Op last derzelve De Secretaiis, J.VERVEEN. Die vermeenen geregtigd te zijntot de Nalatenschap van TE.UNTJE KOLLAART, weduwe D.PV Koningover leden te.rGoes, den 26 April 1833, worden uitgenoodigd om zich van behoorlijke bewijzen voorziente vervoegen bij het cojlegie van Diakenen der Hervormde Gemeente, in hunne ver gadering, welke iederen Zondagdes middags ten 12 uren worde gehouden in het gewone locaal in de wandel kerk te Goesbin. nen eene maand na dato dezes, terwijl bij gebreke van dien, over dezelve zal worden beschikt. Goes, den 6 Mei 1833. Namens Diakenen voornoemd, C. L. LIGNIAN, Secretaris Te Goes, bij F; KLEEUWENSStadsdrukker en Boekhandelaar,

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2