GOESSGHE mt R A N T. m 37. 10 ilUx 1833. tójé BESTUREN EN ADMINISTRATIEN PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien. Gezien het Besluit van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 3 Mei 1833, Provinciaal Blad N.° 53) betrekkelijk de beschrijving der Personele Be lasting voor het Dienstjaar 1833. Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenen dat met het primitief beschavingswerk voor de Belasting op 'het Personeel vastgesteld bij de wet van den 29 Maart jongstleden (Staatsblad N.° 4 O in deze Stad een aanvang zal worden gemanktop Maandag den 13 Mei aanstaande, en dat de al zoo aan de Inge zetenen uittereikene Beschrijvings-Biljetteh, mee den achtsten dag daarna, van wege den Ontvanger, opvolgelijk zuilen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigddat, om als tegen schatters van de zijde der Belastingschuldigen te dienenin geval van herzieningachtervolgens het bepaalde bij Art- 32 2 der wetvan het aangegeven bedrag der Huurwaarde ot aantal Deuren en Vensters of Haardsteden door het Stedelijk Bestuur zijn-benoemdde vier navolgende personen, als: Simon vans ZoomJohannes MagielseJohannes Goossen en Willem Braam. En opdat niemand hiervan onkundig] zij zal deze worden af gekondigd aangeplaktmitsgadets in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Goes, den 9 Mei 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOORvan NisseVt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, 1 Li dê FOUW Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS def Stad Goës en ressorte van dien Gezien de circulaire van Zijne Excellentie den Heere Staats raad, Gouverneur dezer Provincie van den a Mei 1833 (Pro vinciaal blad n.° 52.) Herinneren bij deze de ingezetenen dezer Stad'en Gemeente aart de stellige bepalingen, vervac in de wet van den 8 November 1815 nA 36 Staatsblad n.° 51) volgens welke van alle schuld, vorderingen ten laste van het Rijk, over den jare 1832, de re keningen, memorien of de declaratien voor of op den laatsten junij aanstaande, bij zoodanige AdministrationCollegienAu toriteiten of Ambtenarenals welke de orders tot het doert van leverancien, werkzaamheden als anderzins gegeven hebben, be. hooren te zijn ingediendop poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdmet uitnoodiging verder om dit tijdstip voor de indiening van gemelde pretentien niet af te wachten, maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 9 Mei 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads^- Secretaris L. de FOUW Jz. NIE UWS TIJD IN GEN. DUIT SCHLAN D. Frankfort den 4 Mei. Door nadere herigcen uit Konstan- tinopel ontvangen wordt de tijding dat het verschil tusschen de Porte en Mehèmed-k\\ geheel zoude zijn afgedaan eenigzins ge wijzigd. Men verneemt namelijk thans dat in den avond van den 11 april een courrier van clen Turksehen gevolmagtigden uit het hoofdkwartier van Ibrahim*ba'ssate Kiutahia gevestigdin de hoofdstad aankwam met het antwoord van den EgVptischen veld heer op de laatste voorstellen van den Sultan. Volgens dit ant woord nu werd de afstand van geheel Syrien, de Bassaliks van Damaskus en Aleppo daaronder begrepen, aangenomen doch ver langde men bovendien dat ook het district van Adarta in Karama- nien aan Mehemed-'kli zoude.worden toegewezen, in welk geval hec Egyptische leger dadelijk den terugmarsch zoude aannemeri. Ten gevolge dezer mededeeling werd op den 12 eene raadsver gadering gehoudenen naar men zegt beslotenom deze laat ste vordering, den afstand van Adana, ten stelligste te weigeren. Onmiddelijk daarna is een Tartaar met dit berigt naar het hoofd kwartier vertrokken, medenemende een brief van den admiraal Róussinwaarin deze Ibrahim-h^sa. vermaant om aan de voor stellen der Porte toe te geven. Werkelyk scheen men zich te Konstüntinopel hiermede te vleijenimmers d.e bezorgdheid was merkelijk verminderd, wijl men het voor onwaarschijnlijk hield dat Ibrahim bassa de reeds behaalde voordeelen door zich in eenen strijd met de Russen in tè latenin de waagschaal zoude stellen. In een berigt uit Rome van 23 April, waarin van de be noemingen van eehigé nieuwe Kardinaals en Aartsbisschoppen ver slag gedaan wordt, leest,mén ook het volgende: In de staatkundige Wereld heèrscht alhier de gewone stilte. Te Ravenna heeft ietS zonderlings plaats gehad. Teii einde alle ledigloopers te verdrijvenwas vah hier voor de verschillende pro vinciën-een bevel uitgevaardigd, dat ieder, die niet kon bewij zen eerte behoorlijke kostwinning te hebben, binnen acht dagen een handwerk kiezen en Zich daarmede bezig houden moestop straffe voor vreemdelingen van verbannen te wordenen voor in boorling van onder toezigc der politie te worden gesteld. De prologaat van Ravennamonsignór Pasolintstrekte deze maat regel zonder onderscheid tot een ieder uir. zoödac jonge edel lieden of andere rijke ert aanzienlijke jonge mertschen zich eens* klaps gedwongen zagen om schoen- of kleermakers te worden. Daar het koddige in zulke dingen toch ook zijne ernstige zijde heeft, zoo werden van hieruit terstond maatregelen genomen, om belachelijke gevolgen voor te komen en het bevel weder inge trokken. ENGELAND. LóNDên, den 4 Mei. Hec is de ministers wel gelukt, 0111 de meerderheid van het Lagerhuis op de vermindering der mout- belasting te doeu terugkomen en om hetzelve een besluit te doen nemenwaarbij verklaard wordtdat de zoo ongelijk drukkende assessed taxes in stand' zullen blijven, doch het is zeker, dat een groot deel der leden, welke deze meerderheid hebben helpen uit maken met het nemen van dit besluit, hunne gedane belofte aan de kiezers, bij gelegenheid hunner benoeming, hebben uit hec oog verloren. Het schijnt meer en meer te blijkendat dit een en ander onder de gröote menigtewelke tevens dapper dcor onruststokers wordt opgehitst, geen gering misnoegen baart, zoo danig, dat zelfs de Schrijvers van dert ministerielen Times van oordeel Zijn, dat deze hand over hand toenemende ontevredenheid zeer gewigtige gevolgen zoude kunnen hebben en groote belem meringen voor het binrfenlandsch bestuur opleveren. Gisteren Wilde mendat de ministers verschrikt door de blijken van ontevredenheid van de zijde der voorstanders van de hervormingbesloten zouden hebben, om hun geldelijk stelsel we der te veranderen iets Zekers is echter daarvan niet geblekenen velen echten er geert geloof aan, ter zake van de gróote moei- lijkbédenwaaraan iets dergelijks Verknocht zoude zijn. Ondanks de vrees, Welke de binnenlandsche toestand de kapitalisten inboe zemt houden de prijzen der fondsen zich staande. De klagtén van den hafldelover het voortdurend embar go op de Hollattdsc'he schepenworden van dag tot dag luider. Onder anderen is te Londen thans in omloop eert Verzoekschrift aan het lagerhuistegen de door de Ëngelsche regering ten aanziërtt van den Nederlandschen handel genomen maatregelen. Dit stük gedagteekend 1 mei, is van den volgenden inhoud: De ondergeteekertdenkoopliedenbankiersklein-handelaars, scheeps-eigenaars en andere bewoners van de haven van Londen, geven te kennen: Dat de ondergeteekertden met diep leedwezen het leggen vati een embargo Op de Néderla'rtdsche schepenin de maand novem ber IJ., en de daaruit voortgevloeide belemmering der Britsche scheepvaart, in derzelver gewoon verkeer met dè Hollandsche' ha vens, hebbert Ontwaard; „Dat de verzoekers begrepen hebbende, dat Zr. Ms. besluit - m rade en de daartoe behoorende maatregelen van eene tijdelijke» aard waren, vermits verklaard werd, dat zij enkel met oogmerk: öm vijandelijkheden te voorkomen, genomen Werden, zich Ook 5 geneigd gevoelden'öm den uitslag daarvan die niet ver vérwij- dérd kon zijn, af te wachten; Dat de verzoekers echter tot hunne smart bevinden dat het embargo en deszelfs voortduring uitwerkselen hééft, die zijniet konden hebben verwacht, Weshalve zij den wensch koesteren, om aan dit achtbare huis de zeer bedenkelijke gevolgen bloot te leggen, die voor den grooten en kleinen handel en voor de scheep vaart, van deze koningrijken, uit de onzekerheid en schorsing in alle hunne handelsberekkingenen uit hec vestigen van eeae

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1