V Een Burger JUFVROUW tusschen de 30 en 40 Jaren oud, en van den Hervormden Godsdienst, zag zich gaarne in eene kleine Stad of Dorphet bestuur in een deftig'huisgezin opgedragen; terwijl Fatsoenlijke behandeling meer dan Salaris bij haar in aanmerking zoude komen. Meti kan zich van de? meest mogelijke bescheidenheid verzekerd houden ten aanzien der opgaven, welke franco worden verzocht onder de Litter M. by F. KleeuwensBoekhandelaar te Goes. diplomatiquemaar men zocht die te verbergenthans heeft het tegendeel plaats. Men zegtdat uit Rumelic troepen naar de hoofdstad ver legd zullen wórden, en dat ingenieurs naar de Dardanellen ge zonden zijn, om aldaar de kasteelen in staat van verdediging te brengen." De Turksche gezant Namik-bassa is gisteren, van Lond;n naar Konstantinopel reizende, Frankfort gepasseerd. Uit Griekenland meldt men, dat de Turken reeds uit Ne- gropont vertrokken zijn en de grieksche regering aanstalten maakt om ook de overige plaatsendie zij nog bezettente doen ont- ruitnen. Op den 22 February hadden de Franschen nog gccne der vestingen, die zij in Morea bezetten, verlaten. De in woners van Samos schijnen niet te vreden met hetgeen omtrent hun eiland besloten is en schijnen willens te zijn eene deputatie naar koning Otto af te vaardigen, teneinde te vragen, om ook een deel van den nieuwen griekschen staat te mogen uitmaken F R A N K R IJ K. Parijs, den 31 Maart. Gisteren hebben de beraadslagingen van de gedeputeerden weder zeer hevige woordenwisselingenen daarna eenvolgens de nieuwsschrijversvoorbeeldeloos ge druisch te weeg gebragt. Het gold eene voordragt betreffende de vreemdelingen, bij welke het bewind verlangdedat de ver ordening van 183a, waarbij aan de ministers de niagt wordt ge geven, om over het verblijf der vreemdelingen naar welgeval lente beschikkennog tot in 1834 in stand zoude worden gehouden. De liberale opposanten hebben zich krachtig daartegen verzet gróötendeels op grond, dat de vreemdelingenwelke naar Frank rijk waren gévlugt, slagt-offers waren geweest van de kwade tróuw van'het fransche bestüur, 'twelk hen had aangehitstóf dóén aanhitsen om ten hunnent het voorbeeld der fransche re volutionairen te volgen, en hen naderhand in den steek had ge laten. De ministers hebben redenen van Staat doen geldenen in de eerste plaats beweerddat elk bewind meester ten zijnent behoort te wezen. In dë tweede plaats hebben zij niet Onduidelijk te kennen gegeven, dat zij. 'er prijs op stelden, om eene goede verstandhouding met de vreemde Mogendheden, inzonderheid met Ruslandte onderhoudenen in de derde plaats hebben zij verklaard, dat in Frankrijk nog genoeg beginselen van wanorde voorhanden zijndan dat men aan de geheime genootschappen welke het bewind pogen te ondermijnenhet middel zouden la ten, öm zich van de hulp van ontevredene vreemdelingen te be dienen. De minister d* Argotit heeft tevens te kennen gegeven, dat hét bewind die geheime genootschappen kentdezelve steeds - in 'toog houdt, en krachtig genoeg is, om dezelve, indien zij zich mogten verstouten om de vaan des oproers optestekenop de mee t afdoende wijze te bedwingen. Hij heeft verzekerddat er tien genootschappen bestonden, aan de zijde der carlisten negenin welke lieden vereenigd waren, wier gevoelens eene republikeinsche strekking hadden en twee-en-dertig welker le den erkende republikeinen waren. Naar zijn gevoelen was bet genootschap van de regten van den mensch het talrijkst, doch werd het aantal van derzelver leden overdreven. Hij verzeker de ook verder, dat deze Heden voor Junij j.l. van eene menigte wapenen voorzien waren geweest, doch dat het bewind na dien tijd zoo veel wapentuig had in beslag genomendat de onte vredenen lang werk zouden hebben, alvorens dit gemis te her stellen. Men heeft bij wijze van amendementde vreemdelingenwelke geeh onderstand genoten van het bewindaan de werking van de voorgestelde verordening willen ontrekken en aan het gémee- ne regt onderwerpen. De ministerielen hebben daarop de beraad- slagingen sluitenen verscheiden hunner hebben jegens hunne li berale ambtgenooten eene zekere meesterachtige houding aange nomenwelke deze zeer verbolgen heeft gemaakt; dit heeft ten gevolge gehad, dat men een tijdlang, uithoofde van het groot gedruisch en de plaats hebbende verwarring, niets heeft kunnen hooren van hetgeen er in de vergadering omging» Het ministeriele voorstel is ten laaste aangenomendoch de stemming over het geheel der wet heeft niet kunen worden vol- bragtuit hoofde dat er een aantal van 22 leden aan het vereischte aantal ontbrak. Men heeft bepaald, dat de bus geopend zoude blijvenin de hoop van in den avond de ontbrekende 22 leden te kunnen vinden. Men wil, dat er een fransche diplomaat naar Holland ge zonden zal worden, om eenige nieuwe pogingen in het werkte stellen ten einde het Hollandsche kabinet tot toegevendheid te bewegen. NEDERLANDEN. Haarlem den 4 April. De belgische gedeputeerden hebben den 2 April nog beraadslaagd over het budjet van oorlog. Ver scheidene leden hebben hunne vrees te kennen gegeven, 'dat de^ arsenalen geenzins rijkelijk zijn voorzien. Anderen hebben be grepen dat het bewind spaarzaam moest zijn met nuttelooze proe ven, en de blinde Rodenbach heeft te kennen gegevendat elk schot uit het monster mortier, 'twèlk voorzeker nimmer méér z oude gebruikt worden, 300 fr. had gekost» v - --- - - 1 Het kasteel van Antwerpen heeft aanleiding gegeven rot harde? woorden. De heer Osy heeft verlangd, dat het, -gelijk door het provisioneel bewind was geboden, zoude worden gesloopt, en de Burgemeester dier stadde heef Legrelieheëft almede op dit slopen aangehouden, ten minste aan dë zijde der stad, op grond dat Antwerpen van dat kasteel niet dan onheil te wach ten haden dat bij de laatste belegering groote schade was aan- rigt, waarvoor hy nog geen penning schadevergoeding had kun nen bekomen. Andere lieden hebben begrepen, dat het besluit van het pro visioneel bewind niet verbindend was; de heer Róbiano heeft daarbij te kennen gegeven, dat, toen het genomen werd, de 24 en de 18 artikelen nog niet bekend waren, en heeft 'er bij ge* voegdgeheel het land tusschen Luxemburg en Antwerpen ligt open voor den vijand; ik beefals ik'er aan denk!" 'sMans bekommering heeft veel gelach verwekt. Anderen hebben zich met de Antwerpenaren vermaakt, om dat zij in 1830 liet kas teel niet hadden veroverd, en ten slotte heeft Rodenbach den Antvverpschen gedeputeerden toegevoegddat een een stad meer dan 20 millionairen telde, wel in staat was, in de behoeften harer inwonerenzonder hulp van buitente voorzien. Ten slotte schijnt hetdat het kasteel van Antwerpen noch naar bin nen noch naar buiten zal worden gesloopt. Van de zijde der belgische revolutionairen wordt, bij wijze van gerucht, gemeld, dat van den kant van Nederland wordt voor gesteld om met terugzending der gevangenen en opheffing van het embargo aan de eene zijdeen met het herscel van de vaart op de Schelde gelijk voor November zich aan het het besluit der con ferentie te onderwerpennopens een bepaald traCtaat van scheiding doch onder voorwaarde, dat Belgie zich.insgelijks aan dit be sluit zal houden - én dat het bewind van prins Leopold den 31 Maart berigt van deze voordragt zou hebben bekomen. Men voegt er bij, dat het zeer gevaarlijk zoude zijn, zich aan derge lijk besluit te wagen. Breda den 4 April, Men schijnt het hier thans daarvoor te houden, dat zoodra de te Londen residerende gezanten der drie Noordsche hoven instructien zullen ontvangen hebbenom aan een tusschen Holland ter eenre en' Frankrijk en Engeland ter andere zijde të sluiten definitief cractaat hunne góedkeuring te kurinen hechtenalsdan de onderhandelingen daarover met nadruk zullen worden doorgezeten middelerwijl zou reedsvolgens een* onzer bladen, van den kant van Frankrijk en Engeland eene meerdere toenadering met opzigt tot den te. heffen Schelde tol plaats grijpen, maar het transico-regt door Limburg meer moei* jelykheid ontmoeten. Uit Brussel van den 5 April schrijft menDe Courrier behelst een verhaalwederzoo hij zegtuit de beste bronnen komende, over het middel dat hét's Gravéhhaagsche kabinet zou bij der hand hebben genomenom de verwijdering van hét blok kade eskader van de hollandsche kusten te verwerven Het hol landsch gouvernement zou namelijk eene speciale verklaring aan lord Palmers ton gezonden hebbén hoofdzakelijk houdende dat het hollandsch leger in Belgie zou tfekken', zoo de eskaders zich niet verwijderden. De dëpeche kwam de bedreiging voor, die er Van den intogt eens fransch leger in Belgie kon gedaan wor den zoo hetzelve de grenzen overtrokzou hét hollandsch le ger terug Wijkenmaar zoodra het fransch leger weder aftoog ook -wederom voorwaarts^ gaanin voege dat het fransch leger verpligt zou wezen onbepaald in Belgie te blijven, 'twelk geéti twijfel liet of zou .door Engeland en Duitschland met leede oogeti worden aangezien'. Het Engelsch ministerie had dan liever ver kozen aan de bedreiging van koning Willem toe te geven en de blokkade in eene s'chijnvertooïring van eenigé kraissende schepen te veranderen. Het dient echter opgemerkt, eindigd de Cour' rier, "dat koning Willem zich van dit middel kan bedienen, wan neer hij het maar noodig oordeelt én alzoo met de daad mees te van Fratikrijks en Engelands besluiten blijft, Is dit voor Belgie dan geene krachtige reden om zich los te maken van de banden, waarin twee mogendheden het houden, die zei ven ge* bonden worden door Hollands bedreigingendie even zeker zijn als die, van welke wy hier boven geWagen." -— Tusschen de 5de en 6de regementen infanteriethans beide te Antwerpen in garnizoenen waarvan het eerste uit Limbur gers en het andere grootendeels uit Bruggenaars bestaathebben tegenwoordig dagelijks bloedige vechtpartijen plaatsuit weder- zydsche afkeer en verbittering veroorzaakt en die zoo hoog gaande zijn, dat mén genoodzaakt zal wezen een' van de beide korpsen te verleggen. AEVERTENTIEN. Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukher en Boekhandelaar, 1

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2