J N°. 36. GOESSCHE C O v p v)5^// 1 SSpvil 1833. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. B E K ETJDM A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien: Gelee hebbende op Arc 4 van Zijner Majesteits Besluit (Van den 1 Maart 1831, N.° 14, houdende: De jaarlijksche re- keningen van de Ontvangsten en Uitgaven der Provinciën, en „die der Steden en Gemeenten, zuilen, na goedgekeurd en ge- sloten te wezen, met de daartoe betrekkelijke begrootingen „openbaar gemaakt worden, door derzelver nederleggingge durende eenen bekwamén tijd, op de respective Griffien of Secretarienter inzage van ieder Ingezeten," Gezien de circulaire van Zijne Exc. den Heer Gouverneur, van den 3 February 1832A N.° 6452de Afdeeling, (Provin ciaal Blad N.° 19») houdende mededeeling, dat aan die be maling upoering kan worden gegeven 'Èn in aanmerking genomen, dat de Rekening dezer Stad, over iWg'f, door Hun Ed. Gr Achtbare Heeren Gedeputeerde Sta» ten dezer Provincieby resolutie van den 15 dezer maand n 0 24 is gearresteerd Brengen hiermede ter kennis van de In-5en Opgezètenen de zer Stad en Gemeente, dat gemelde Stads rekening over den jare 1831, en de daartoe betrekking hebbende Begrooting, op de Maandagen en Vrijdagen gedurende de maand April aanstaande van des voormiddags ten 10 uren tot des namiddags ten 1 uur, ter Stedelijke Secretarie ter visie zullen liggen. En op dat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal de- ze. worden, afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 30 Maart 1833» Burgemeester en Wethouders voornoemd, Bij afwezigheid van den Burgemeester, De Wethouder MIRANDOLLE Ter ordonnantie van dezelve, •De Stads Secretaris, L. öE FOUVV, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. D UIT SC HL AN D. Frankfort den 25 Maart. ïn bijzondere brieven nit Wee- nen van den 16 wordt, op grond van berigten uit Konstantino ■pel van 25 February, gemeid, dat men verhaalde, dat Ibrahim- bassa, bij het bezetten van Smyrna, den turkschen gouverneur dier stad had laten gevangen nemen, en op al de turksche eigen dommen die op de in de haven liggende schepen gevonden wor den beslag had laten leggen. De weener berigtgever merkt hierbij aan, dat deze handelwijze van Ibrahim voorshands moeije- lijk overeen te brengen schijnt met de vredelievende gezindheid van Mehemed-AWvan wiens bevel tot staking der krijgsbewe gingen Ibrahim reeds den 14 February moet zijn onderrigt ge weest doch dat Smirna welligt bezet is met het oogmerk om van daar het egyptische leger over zee naar Alexandria terug te voeren. Voorts leest men in defi weener brief, dat de Sultan bij al de duisterheid welke de aangelegenheden van hec Oosten omringdegerust wasen hoop voedde van de geledene verlie zen naderhand weder re zullen herstellen hij hield zich te dien einde ijverig bezig met het reorganiseren zijner armee, waarbij ■hij zich meer toelegde op het vermeerderen van het aantal man schappen en van het materiel, dan op de invoering der nieuwe taktiet. Een Zuidduitsch bladwelks berigten men echter gewoon is met zekere behoedzaamheid aan te nemengeefc de volgende tijdingen uit Berlijnvan den 18 Maart Door een renbode is alhier eene hoogstgewigtige verklaring van het St. Petersburgsche Kabinet betrekkelijk de aangelegen heden van het Oosten, aangebragt, welke hoofdzakelijk inhoudt, dat Rusland, naar de beginselen van deszelfs staatkundig stelsel, nimmer eenigen opstand kan goedkeuren, waar die ook moge uitbarsten. Hetzelve bad zich wel in de laatste tijden in sommige dergelijke gevallen tot de rol van aanschouwer bepaalddoch dit was geschied om aan zijne Bondgenooten eene beleefdheid te be wijzen en een blijk van zyne vredelievendheid te geven. Doch ge heel iets anders was het met de thans aanhanginge vraag wegens de zaken van het Oosten. Rusland zoude zich wel niet daarté gen verzetten, dat de Sultan de oproerigen Pacha vari Egypte weder in genade aannam, en hem daarna zelfs sommigen zijner eisehen inwilligdemaar daar de Sultan zich in de -armen van Rusland geworpen had, zoo kon het Russische Hof niet toege ven dat die bewilliging aan denzelven afgedwongen en tot voor waarde gesteld wietd van de Onderwerping eens onderdaansdie het gewaagd had tegen zijnen wettige meester oorlog te voeren.'* ENGELAND. Londen, den ay Maart. Men verneemt, dat de beer Dedel aan de engelsche en fransche gevolrnagtigden een plan heeft in-; geléverd coc hec sluiten van een preliminair traktaat tusschen En geland, Frankrijk ed Holland Waarop Zijne Excellentie morgen of vrijdag een antwoord verwacht. Daarvan zou hoofdzakelijk afhangen Welken loop de Onderhandelingen zullen nemen en of zij voortgang zullen hebben.' Men zegt, dat deze diplomatieke nota met de grootste zorgvuldigheid is opgesteldten einde, zoo dit mogelijk isalle reden van tegenstand van den kant van het engelsche en fransche gouvernement te vermijden, en dat daarin behoorlijk die beginselen worden erkend, welke in verschillende tijdvakken der negotiatie door beide regeringen zijn beleden. F R A N K R IJ K. Parijs, den 24 Maart. De Gazette de France bevat heden weder zeer ontrustende tijdingen omtrent aeü gezondheidstoestand der hertogin van Berryonder anderen eenen bijzonderen brief van een der geneesheerendie bij haar worden toegelatenwaarin deze met zoo vele woorden zegt, dat de gevangene aan eene [ontering lijdt, en, zonder eené spoedige verandering van lucht, re Blaye haar graf zal vinden. Iri een tweede artikel met zwarte randen, neemt genoemd dagblad dan ook den toon der wanhoop aanbezweert den Koning en zijn Raadsliedenom de ongeluk kige Vorstin in vrijheid te stéllenbiedt bun gijzelaarslosprijs, in één woord, alles aari, wat zij verlangen indien men slechts aan dien wensch voldoet. Het laatst ontvangen ministerieel dag blad Van Bordeaux erkent, dat de jongste berigten minder gun stig zijn, en dat de hertogin sints eenige dagen aan koortsen lijdt, die haar zeer uitputten. En geacht ministerieel dagblad neemt een' dubbelzinniger toon tegen Rusland aan, en betoogt, dat eene coalitie van Mo gendheden tegen dat rijk voor het evenwigc van Europa nood zakelijk is, en misschien metderdaad reeds bestaat. De Quotidienne behelst de volgenden staatkundige voor- zeggingen: België, dat, zoo door godsdienst als zeden, een Fransch onderkoningschap iszal ten laatste een deel van ons groote huisgezin uitmaken, wanneer daartoe de tijd gekomen is, en misschien is die tijd minder verwijderd dan men denkt." Onpartijdigen vinden door deze zinsneden weder bevestigd, dat de zoogenaamde Garlistische partij evenzeer als de ultra-libe ralen slechts eene hereeniging van België met Frankrijk beoogt. Volgens de Cönstitutionnelis het bestuur in eenen zeer moeijelyken toestand gewikkeld, ten aanzien der 25 millioenen, die aan de vereenigde Staten vart Noord-Amerika, als schadever goeding voor de schepen onder het Keizerrijk in beslag geno men en verkocht, zijn toegestaan. Tot nu toe heeft men de ka mers deze overeenkomst niet dutven voorleggen, doch intusschen heeft het Amerikaansche gouvernement een'wissel van vier mil lioenen franken getrokkendie wegens wanbetaling is geprotes teerd. De Monitier van gisteren behelst eene koninklijke ordon nantie, waarbij de generaal Horace Sebastianivroeger minister van buicenlandsche zaken tot minister van staat zonder porte feuille maar met bevoegdheid om zitting in kabinetsraad te ne men, wordt benoemd. Het zeggen is, dat die generaal, eene breve Uit Rome heeft medegebragtwaarbij het bewind van Ko ning Philips door den Heiligen Stoel als wettig wordt erkend; 1 dat de benoeming van den generaal tot minister van Staat, zonder bepaald departementals eene belooning moet worden ge acht voor de dienst, welke hij, met het erlangen der genoemde 'brevewaarop men hoogen prijs schijnt te stellenheeft bewe zen, en dat hij ook weder, bij do eerste voegzame gelegenheid, met het bestuur over de landmagc of over de buicenlandsche aan gelegenheden zal worden belast. Deze benoeming heeft de van tijd tot tijd geloopen hebbende geruchten van eene ministeriele verandering weder vernieuwd. NEDERLANDEN. 's Gravenhagë den 28 Maart Laacstleden Zondag is te Nymegert in het Hotel der Nederlandenafgestapt Z. D. H. de hertog van Saxen Weimar en gevolg, komende van'sGra- venhage en gaaride naar hét leger. De middelen vairi tegenweer binnen de vesting 's Hertogen bosch worden steeds vermeerderd Men spreekt ook van het her scel der sedert langen tijd vervallene Orchenschansten noorden der vesting, aan.de zijde van Crevecoeur. ■i-O-.V'' ..•l-'U- J] - -

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1