heden wil treden, tot de eindelijke regeling van de andere ge schilpunten. „Deze meening, en de overgroote meerderheid, welke de ministers ten aanzien der Iersche zaken in het Lagerhuis hebben gevondenhébben zeer gunstig op de fondsen gewerkt." Men leest in den CourrierBerigten uit Suriname mel den dat een embargo van voorzorg is gelegd op de Hollandsche schepen, geladen of in lading liggende naar Holland. Terwijl wij van embargo's spreken, kunnen wij berigten, dat in het midden van November laatsleden, twee snelzeilende schepen onder onzijdige vlaguit Texel naar Batavia vertrokken zyn, waar zij denkelijk omstreeks het midden van Februari) zul len, aangekomen zijn. Ongetwijfeld hadden deze schepen in last, om: van het door Engeland en Frankrijk ingestelde embargo ken nis te geven.'' F R A N K R IJ K. De maarschalk Clausel heeft den Minister geantwoorddat er niets zoo gemakkelijk is dan eene kolonie van Algiers te maken, en daartoe slechts een goed stelsel, volharding en een luttel gelds noodig is. De sommen, voor het bezetten van Bona en Algiers gevraagd, zijn door de Kamers ingewilligd, Volgens het Journal du Commerce was voor eenige da gen te Toulon last gegeven, om met dén meesten spoed de twee linieschepen de Marengo en de Superbe en de fregat Hermtnie in.' gereedheid te brengen Ofschoon d© uitrusting wat zwaar schijnt, wilde men weten dat dezelve geschikc was, om de her to gin van Berry naar Napels o ver te brengen. NEDERLANDEN, 's Gravenhage, den 12 Maart. Het heeft Z. M. behaagd, bij kabinets-schrijven van dén 19 Februrij jl.n°. 65, om, ge bruik makende van het voorbehoud, vermeid in art. 29 der wet vau den 31 mei 1824, vrijdom van zegel en registratie te ver kenen voor de volgende door de plaatselijke besturen afgegeven wordende verklaringen, als: a. dat men in staat is zijne betrek kingen, welke zich in militaire dienst bevinden, en in de hos pitalen opgenomen zijn, ten zijnen huize behoorlijk te verplegen; b-. dat de tegenwoordigheid van een' militair, die elders in gar nizoen ligt of gékantonneerd is, vereichc wordt, ter plaatse van zijne betrekkingenhetzij om familiezaken, overlijden als ander- zinsen e. dat er binnen de gemeente onder de ingezetenen geene aanstekende ziekte heerschthóedanige verklaringen met den naam van gezondheidspassen bestempeld worden. Bij eene missive van den minister van binnenlandsche za ken, van den 23 Februarij jl., wordende gouverneurs uitgenoo- tligdwel te willen zorgendat voortaan geene gehuwde plaats vervangers vpor de mobiele schutterijen worden aangenomendat alleen de zoodanigenten behoeve van wier echtgenoot öf huis gezinnen door de geremplaceerdenbij de contracten van plaats vervanging,-de vereischte bepalingen zijn gemaakt, dat gezorgd is voor het behoorlijk bestaan derzeive, gedurende al den tijd, dat;de plaatsvervangers zich, als zoodanig, in werkelijke dienst, ciii gevolgelijk van hunne familien verwijderd zullen bevinden. 'In de Amscerdamsche courant van heden leest men het vol gende uittreksel uit eenen van Parijs ontvangen brief. Het zal voorzeker aan uwe aandacht niet ontsnapt zijndat onze zoogenaamde ministeriele dagbladen thansmeer dan gewoon lijk artikelen bevatten, toegewijd aan de beschonwing uwer aan gelegenheden en die met het kennelijk doel geschreven zijn om zoo wel in vreemde landen als in Holland zelf, te doen geloo- vcndat het alleen uwe regering is, die, strijdig met de be langen des volks de zaken op de lange baan schuift, en weigert het oor te leenen aan zoodanige voorstellen, als zouden kunnen dienen om de geschillen tusschen Holland en België spoedig en op eene voor Holland waardige wijs te vereffenen, „■•Dusdanige boosaardige praktijken moeten u niet bevreem den zij zijn "het gevolg van een sedert langen tijd gevormd plan óm te trachten door middel van het verwekken van binnenland sche oneenrghedeffeen doel te bereikenwaartoe tot heden noeh bedreiging, noch onregt, noch geweld hebben kunnen leiden. Gedurende het verblijf alhier van de heeren Felix de Me* rode cn Meenszijn er nog middelen van eenen anderen aard beraamd, die 'tot hetzelfde einde moeten medewerken. Verschei- den- geheime agenten, voorzien van paspoorten waarin zij wor den gezegd Wijnkoopers te zijn, hebben last gekregen zich naar Hollandbepaaldelijk Haar Noord Brabandte begeventen ein- de zoo spoedig mogelijk bij u opstand te verwekken. De be ruchte MelUnetbij wien twee hunner bekend zijn, heeft hen V- doen gelooven dat niets gemakkelijker zal vallen. Éen dier agen ten dreef te voren handel met Antwerpenaren. De ander is zoon van eenen voormaligen prefect. Hij is officier der artillerie] en disponibilitè Deze personen réizen onder verdichte namen en zijn geadres seerd aan eenen logementhouder, die voornoemde Franschen in het 'uitvoeren hunner plannen moet behulpzaam wezen. Ik zoude vergeten u te zeggett, dat de gelden, die moe ten dienen om die snoode oogmerken te bereiken door den heer de Met ode zijn versterkt geworden.- „Ook de bekende Fontan heeft zich beroemd in staat te zijn kwaad te kunnen brouwen, door middel van sommige betrek-, kingen, die hij zoude hebben aangeknoopt tijdens zijn verblijf in Holland; dat echfer indien ik mij de zaak nog goed herinner, slechts van korten' duur'móet zijn .geweest. Ofschoon ik nü geen oogenblik twijfel aan het ijdele van- alle dusdanige intrigues, die men voorzeker niet;zoude aanwen den, indien men de Hollandsche natie b.eter kende zpo, heb ik. het echter van genoegzaam belang.geacht u het bovenstaande te moeten raededeelen. Op de echtheid .daarvan kunt gij staat maken. „In de Fransche bladen kwam eenige dagen geleden een be- rigt voor uit 'sGravenhage, betreffende het verblijf aldaar van zekeren Engelschman TümkuUi genaamden correspondent van het Londensche blad the Times. „Ik heb dien Engelschman alhier vroeger gekend als een he vig radicaal, en ik geloof dat men dit: bij u uit zijne brieven aan the Times wel spoedig zal ontwaren." M ID D EN P R IJ ZEN VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 1 tot den 15 Maart 1833. Zonder de Belasting.^ Tarwe/ 6,75. Rogge 5,25. Vroege Gerst f 0,00. Late Gerst 3,38. Boekweit 0,0o.. Haver 0,00 Witte Boos nen 0,00. Witte Erwten 0,00.' Groene Erwten f 4,50 Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel ƒ8,75. Rogge Meel 6,90.allen per muddeBoter/ 1,00. Ncförd Hollandsche Kaas 50 es. Stolksche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 es. Witte Brood 22s cs. Tafwe Brood 12 cs. Rogge Brood 11s cs Osse Vleeseh 55 cs. Koei Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs. Schapen- Vleesch 35 cs. Lams Vleesch 35 cs. Versch Varken Vleesch 70 cs. GerooTit Varken Vleesch 80 cs.*.Mimi per Ned. pond. Vroege Aardappelen ƒ0,00. Late Aardappelen j,oo. de mudde. Jene- ver 24,00per vat. IJpën Hout ƒ7,00. Essen Hout ƒ7,00, per wisse. Groote Takkebossen 10,00. Kleine Takkebossen 6,00de honderd. Steen Kolen 2,80de 100 ponden. Houcs Kolen 0,00, de mudde. Turf 0,55, de dubb. mudde Kool Olie ƒ40,00. Lijn Olie ƒ36,00 het vatKool Zaad 8,69. Lijn Zaad 0,00de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned pond. MD VER TEN TIE N. Car) Men is voornemens, op Zaturdag den 6 April 1833, ten Huize van den heer G. de Joode in het Logement de Prins van Oranje te Goes, door het ministerie van den Notaris L. LANKHORST, residerende aldaar, desavondsten zes uren, in het openbaar te veilen: eene WelbeklanteHech te, Sterke en wel Onderhoudenè BIERBROUWERIJ, genaamd DE FORTUINbinnen de Stad Goes voornoemdmet annexe MOUTERIJ, ROSMOLEN, BIER en andere bijhoorende PAKHUIZEN, alsmede het daarnevens staande: sedert wei nige jaren geheel modern ingerigt en verfraaid WOONHUIS met KOETSHUIS, PAARDENSTAL en ERVE. De Bier Brouwerij in volle bedrijvigheid zijndezal aan den Koopervolgens Conditiënvolgen den compleren Inventaris de FUSTAGIE, het Fabriek gerei; als: PAARDEN, WA GEN, KAR, SLEEDE, enz. enz. Des begeerende zal men een, gedeelte der Koopsom op ku3 ting kunnen behouden, tegen eenen matigen Intrest. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Notaris L. Lank- horst voornoemd, en voorts bij de respective Eigenaren, de Heeren van de Putte Zoonte Goesterwyl alle de Panden uit Hand té Koop blijven en van stonden aan te bezigtigen, mits bij opgemelde Eigenaren vooraf belet vragende. (22) De Erfgenamen onder beneficie van Inventaris ten boedele van Wijlen ADRIAANKAKEBEEKE, in leven Huurkoetsier te Goeszullen op Dingsdag den 26 Maart 1833, des avonds ten zes uren, in het Logement genaamd Zoutenstuin binnen de Stad Goesop daartoe bekomene aug torisitatie, in bijzijn van den Heer Vrederegter, door het mi nisterie van den Notaris E. P.rLENSHOEK, residerende te WolpJi aars dijkpubliek presenteren te verkoopen Een SCHUUR en ERVE, staande en gelegen aan de Oostzijde van de Lange Nieuwstraat te Goest belendende Oost de heer Gerardus van Kalmthout. West de Straat, Zuid A«- cas Reinierse en Noord den heer Jacob Kakebeeke. In formatien zijn te bekomen ten Kantore van gemelden Notaris, Te Goes; bij F, KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar Parijs, den 10 Maart. Eergisteren is men in de Kamer der Gedeputeerden weder terug gekomen op Algiers, en heeft de maarschalk Soult herhaald, dat het Gouvernement in het bezit van Algiers zal blijvenzoo lang het belang en de eer van Frank rijk dit vorderen; dat voorts, ten einde daarvan eene kolonie te maken, zich nog geene maatschappijen hebben opgedaan, opa er zich te gaan vestigenen dat de groote uitgavendie tot he den toe voor Algiers gevorderd zijn, hebben moeten dienen om de Arabieren te beteugelen wier aanvallen van dag tot dag me- mgvuldiger en roekeloozer worden. „Parijs, den 5 Maart 1833.

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2