(6*) Op Vrijdag den 8 Maart 1833, des namiddags om drie uren precies, zullende Weduwe en Kinderen van PIÉTER CORNELISSE VERMAIRE, Landlieden onder Baarland in de Herberg te Kwadendammebewoond bij A. Zuijdhoff% onder Hoedekenskerketen overstaan van den Notaris LEONAR DOS LANKHORST, residerende te Goesin het openbaar aan de meestbiedende presenteren te Verkoopen: eene kapitale wei- beplante HOFSTEDE, bestaande in hecht, sterk en welbetim- merd HUIS, ruime SCHUUR en BAKKEET; bekend onder nummero Negentig, met HOF, BOOMGAARD, WEIDE en ZAAILANDEN, staande en gelegen onder de Gemeente van Baar land, grooc rüim 41 Bunderswaarvan ongeveer 24 Bunders onder Baarlanden hec overige onder de Gemeente Nisse Eiland Zuid Beyelandrespective. rige standaardenen.öp eene elegante verzameling, hoedanige men. sedert jde omwènteling van Julij nog niet op het kasteel gezicö *had. iéfk aristocratisch was bij dit bal in acht genomen men wil; dat .-byi'de üitnöodigingen zeer op adél en rang gezien is. Maar bfevenal prachtig toont zich dit jaar de hooge finan- tiekring van de Chaussée d'Aucin; zij verdonkert de adelijke voorstad», welke zich ter eere van de hertogin van Berry me nige verlustiging ontzegt. De bankiersdeels met de fondsen in de brieventaschdie bij de dobberingen tusschen pari tot 106 gavendeels om de verliezen te verbloemenwelke enkelen hun ner geleden hebben, drijven het met hunne danspartijen tot in het grootscheen laten de ministers achter zichdie te spaar zaam zijn o onpasselijkheid en bezigheid tot voorwendsels heb ben om de avondpartijen te ontgaan gelijk mede de gezanten die soms maar één bal in het jaar geven. Waarlijkmen gunt den bankiers hunne smaakvolle woning, met hunne bals van zes duizend frankenwanneer men dagelijks ziet hoe zuur hun leven Is; hoe elk berigt, waar of valsch, hun doet sidderen; hoe zij elk oogenblikbij hun gewaagd spelhun coekömstig geluk en dat van hunne gezinnen in gevaar brengen, Parijs, den 26 Februarij. De Moniteur bevat heden in het 1 officieel gedeelte het volgend zeer onverwacht artikel „Vrijdag den 22 Februarij ten half zes uren, heeft mevrouw* de hertogin van Berryaan den generaal Bugeaudgouverneur der citadel van Blaye de volgende verklaring overhandigd: Door de omstandigheden en door de maatregelen van het gou vernement gedwongen, meen ik,-hoezeer ik vroeger de ernstig ste reden had mijn huwelijk geheim te houdenaan mij zeiven en aan mijne kinderen de verklaring schuldig te zijndat ik ge durende mijn verblijf in Italien mij heimelijk door hec huwelijk verbonden heb. Van de citadel van Blaye, den 22 Februarij 1833. (get.) Marie Caroline. Deze verklaring door den generaal Bugeaud aan den voorzit ter van den raad, minister van oorlog opgezonden, is dadelyk in het depot der archieven van de kanselarij van Frankrijk ne- dergelegd." Dit zonderling berigt, dat waarschijnlijk slechts door eene ver- gevorderde zwangerschap is afgeperstheeft op eens alle de ge rucbtendie voor eenige weken werden rondgedragen, en tot de welbekende tweegevechten aanleiding gavenweder verleven digd. Men herinnert zich thans, dat reeds voor een geruimen tijd van een huwelijk der hertogin met zekeren graaf Neiperg gesproken werd, welk verhaal echter later weder werd.ontkénd. Overigens schijnt het tot nog toe geheel onzeker te zijn, wie de echtgenoot is, met wien de thans gevangene vorstin zich, gedurende hare ballingschap verbond. NEDERLANDEN. *s Gravenhage den 28 Februarij. Het Fransch Dagblad dezer stad behelst het navolgende artikel Wij lezen in een Belgisch Dagblad (Je Lijnx} eenen brief gedagteekend uit's Gravenhagewaarin men* spreekt van pogin gen welke door de vijanden van Holland worden aangewend om alhier eene oppositie tegen de regering te organiseren, de openbare meening op te zetten tegen het stelsel van volharding, tot dusverre gevolgden twist en tweedragt tusschen den Ko ning en de Natie te zaaijen. Die brief duidtonder anderen de tegenwoordigheid aan van zekeren Engelschman in 's Gravenhage, die voor eene Jaarlijksche som van tien duizend gulden zou op zich genomen hebbenin een der verachtelijkste dagbladen van Londende regering en den openbaren geest van het landdat hem herbergzaamheid schenkt, te lasreren Volgens.denzelfden brief; schijnt het, dat doormiddel van dit geld, reeds een arme duivel is gevondendie zich belast heeft een Hollandsch dag blaadje (de brief noemt den titel daarvanmaar wij kennen bij ons zulk een dagblad niet) in het licht te doen verschijnenom het Ëngelsche dagblad te ondersteunen, welk laatste de Holland sche artikels zal overnementen einde aan de 5Ergelsche natie te doen geloovendat Holland net met zijnen Koning niet eens zou zijn. „Terwijl wij dit berigt in een belgisch dagblad lezenschrijft een geloofwaardig persoon ons uit Parijs, dat de omwentelings partij of eene anderedie naijverig is wegens de schoone rol weike Holland tot dusverre gespeeld heeft, terwijl andere mag- tige Staten de geesel of de spot van Europa zijninsgelijks on derscheidene zendelingen van daar heeft doen vertrekkenmet het oogmerkom te beproevenin hoeverre de Hollanders vatbaar zouden zijn voor het genot van de weldaad der staatkundige we dergeboorte, welke men aan ons, op onze beurt, zou willen schenken, opdat wij toch niets aan de gezegende Polen en de gelukkige Belgen te benijden zouden hebben. Die dwazenZij kennen dan Holland niet 1 Welaandat zij komenHet schouwspel yan onze vereenigingvan onze eens gezindheid zal eene les zijn voor die onruststokers en onheilstich- ters, welke hen met schaamte zal bedekkenzoo het soms niet dienen mogt om hun de oogen te openen, en hun te toonen dat er nog volken bestaan, die door hunne huisselijke en openbare deugden den eerbied der vreemden en het lot waardig zijn het welk de Voorzienigheid, na de hardste beproevingen, bewaart voor diegenen, welke hun vertrouwen stellen op hare hooge goedheid en regtvaardigheid." Uit Brussel van den 28 Februarij meldt men Het voor ministerieel gehouden blad VUnioneen der jongste artikels uit den engelschen Courtier over onze aangelegenheden Overnemende-waarbij voornamelijk te kennen gegeven werd dar zóo de tegenwoordige staat van zaken in Belgie, met deszelfs uitgaven buiten alle evenredigheidschuld en verder daaruit vol gende moeijelijkheden nog langer moest durende kwestie der verdeeling van Belgie wel op nieuw op het tapijt konde ko men*, welke afloop van zaken echter de wensch van Engeland, tegen wiens belang en doel zulks zou aanloopen, niet wezen kon, maar dat het de vraag zou zijn of andere gouvernementen daaromtrent even onverschillig dachten- maakt daarop de aan merking dat vooral de laatste zinsnede van veel bereekenïs is die alleen op Frankrijk kan worden toegepast, 'twelk meer dan eens met dit voorstel was voor den dag gekomen De Courrier houdt het er integendeel voor dat deze bedreiging van het engel- sche blad weinig te beduiden heeft dat men zoo menigmaal de zelve had voorgehouden en altoos met hetzelfde doèlom ons na melijk ten behoeve der diplomatie bang en gehoorzaam temaken datzoo tegen alle verwachtingdaaraan wezenlijk gedacht werd voorzeker de natie en het leger, ten spijt van deszelfs vreemde chefs, eene uiterste poging zouden wagen, om zulk eene schande voor tedtomenent, De Messager de Gand laat hec bij de vol gende aanmerkingen berusten:,, Wij voor ons zouden de deeling slechts als een wanhopigen stap kunnen goedkeuren en in dat op- zigt, dat zij ons van den revolutionnairen mesthoop, dat wil zeggen van hec tegenwoordig gouvernementbevrijden zoude." M1D DE NP RIJ ZE N VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 15 tot den 28 Februarij 1833. Zonder de Belasting D Tarwe 6,75. Rogge f 5,25. Vroege Gerst f 3,2$. Late Gerst 0,00. Boekweit f 0,00. Haver f 0,00 Wicte Boo- nen f 0,00. Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 5,00 Graauwe Erwten 0,00. Tarwe Meel 8,75. Rogge Meel f 6,90.allen per muddeBoter/ 0,80. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 cs. Leidsche Kaas 30 cs. Witte Brood 22* cs. Tarwe Brood 12 cs. Rogge Brood 115, cs Osse Vleesch 55 cs. Koei Vleesch 55 cs. Kalfs Vleesch 55 cs. Schapen- Vleesch 35 cs. Lams Vleesch 35 cs. Versd* Varken Vleesch 70 cs. Gerookt Varken Vleesch 80 cs., allen per MM- pond. Vroege Aardappelen ƒ0,00. Late Aardappelen 1,00 de mudde. Jene ver f 24,00per vat. IJpen Hout f 7,00. Essen Hout f 7,00, per wisse. Grooce Takkebossen 10,00. Kleine Takkebossen f 6,00de honderd. Steen Kolen ƒ2,80de 100 ponden. Houts Kolen 0,00 de muddé. Turf ƒ0,55, de duhh mudde Kool Olie f 40 00. Lijn Olie 36,00, het vat Kool Zaad f 8,38. Lijn Zaad o,oq, de mudde. Kaarsen 70 pes. het Ned pond. ADFERTÈNTIEN. (5*3 *9* Heden morgen kwartier voor een uren werdtmij. mij ne dierbare Jongste Dochter MARIA MAGDALEENA van CASTEEL in den nog Jeugdigen leeftijd van 23 jaren 3 maan den en 21 dagen ook door den dood ontrukt; hoezeer dit ver- lies, mij mijne Kinderen en Behuwdkinderen treft, zal een ieder ligt heseffen daar wij nog maar ruim acht maanden geleden. mij nen geliefden Jongsten zoon betreuren. Oostburg, M. M. van HOUTE, 24 Februarij 1833. Wed. van Gasteel Nadere Informatien bij de Eigenaren en ook ten Kantore van gezegden Notaris Lankhorst te bekomen. Welke laatstgemelde ge. magtigd isaan de gegadigdens de toezegging te doendat er des- verkiezende een aanzienlijk Kapitaal op zal gevestigd blijven. (7) V Rij den ondergeteekende J FOURNIE wonende te Zierikzee zijn voor de aanstaande Ligcing der Nationale Mi litie te bevragenop billijke voorwaarden, PLAATSVERVAN GERS en NUMMER-VERWISSELAARS. Zierikzee J. FOURNIE. den 28 Februarij 1833. Gep. Cómm. Te Goes, bij F. KLEEUWENSStadsdrukker en Boekhandelaar.

Goessche Courant | 1833 | | pagina 2