GO E SSC HE COÜR I IV0.18. itldAttbag 4 fllaart 1833. - vi.^' BESTUREN EN ADMIN1STRATIEN KADASTER. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Kadasterhoudendedat de Kadastrale plans benevens de aan wijzende Tafels en de perceels ge wij ze leggers van de Gemeen ten, BruintsseNieuwerkerk, OosterlandOuwerkerk en Zierikzeeaan derZelver respective Besturen zijn verzonden. Roept mits deze op al de Grond-EigenaarsPachters en Be stuurders van Vaste Goederen, in de voormelde Gemeenten ge. legen, welker aanslagen irt de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemdingverandering beMooren te ondergaanom aan de Plaatselijke Besturen eene naaiiivkeurige opgave der ver kochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. 5 Deze opgaventot het opmaken van welke de hierboven ver- melde bij de Gemeente Besturen nedergelegde stukken alle ge mak aanbieden, zullen-, behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Planmitsgaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de Koo- persVerkrijgers enz,en zullert dezelve aan meergemelde Be sturen behooren te worden ingediendvan Vrijdag den i tot Vrij dag den 15 Maan aanstaande Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige Opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te warenonder op merking, dat de indezen bedoelde, rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggersten opzigte van de namen der Eigenaarsen dus geheel afgeschei den is van de reclamatien wegens abuizentot welker indiening de belanghebbendeu, by art 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. Staatsblad N.° 65) tot den laatsten Junij aanstaande zijn bevoegd verklaard. Middelburgden February 1833. De Staatsraad Gouverneur voornöemd, VAN VREDENBURCH. NATIONALE MILITIE, WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, brengen bij deze ter kennisse van allen die het aangaat, dat de Militie Raad, krachtens art. 126 der Wet op de Nationale Militie, van 8 January 18x7, no. 1. over de zen jarehare 2e. Zittingtot onderzoek der Lötelingen van den loopenden jare 1833, volgens art. 37 der Wet van 27 April 1820, no xt, welke vermeeuen mogten regt op vrijstelling te hebben, zal houden te Middelburghoofdplaats dezer Provincie op Maan dag den 25 Maart aanstaandedes morgens ten tien uren in de Abtdij aldaar. Wordende een iegelijk bij deze indachtig gemaakt aan de be palingen, vervat in aft. 127 der Wet op de Nationale Militie 4 houdende: „Al wie zonder wettige verhindering, op den dag, wanneer hij daartoe is opgeroepen voor den Militie-Raad niet verschijnt, zal deswegetis verbeuren eene boete van zes gulden, en zal tot het aanvoeren zijner redenen van verschooning niet ,j worden geadmiteerddatl op vertoon van eene kwitantie van de betaalde boete. De redenen ongegrond bevonden zijnde i, of zich tot dat ei.n* de aangemeld hebbende, en er in het geheel geene kunnende allegueren zal hij nader vervallen in een boete van zes tot twintig guldens.1" Van deze verpligting zijn echter uitgeslotenzoodanige Löte lingen welke geenerhande redenen tot vrijstelling hebbendaar dezulken voor den Militie Raad niet behoeven te verschijnen en finaal voor den dienst gedesigneerd zullen zijn. Terwijl bij deze alle ouders, voogden, curators of gemag- tigden worden herinnerddat zij reclames hebbendevoor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moeten sisteren ten dage, ure en plaatse voormeld. En op dat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd, mitsgaders geplaatst in dezer Stads courant. Gedaan ten Sradhuize van Goes den 2 Maart 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J« H, VERSCHOOR van NisseVf. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L. de FOUW Jz, NIEUWSTIJDINGEN. DU IT SC HL AND. Frankfort, den 25 Febrüarij. De öostenrijksche Béobach" Ier deelt thans een breedvoerig verhaal mede van het bloedig gevecht, hetwelk op den i8 January tusschen de Franschen én Grieken te Argös heeft plaats gehad. Hieruit blijkt, dat de laatstgenoemden dé éerste aanvallers geweest rijn, en dat de oor-, zaak van dezen bloedigén twist voornamelijk daarin is te zoeken» dat de onvergenoegde Griekendië het voornemen hadden opge vat, om zich in groöten getale' tegeti de aankomst van het Re gentschap naar Argös të begevénten einde aldus dat Regent schap tot maatregelen të dwingenwelke voor hen het vooi- deeligste zonden zijn, door de komst vah èene Fransche krijgs- magt in.die stad hunne plannen verijdeld ziende, verbitterd zijn gewordenen dat zij, geert kans ziende, door list zich van Ar-! gos te verzekeren, zulks getracht hebben met geweld te doen. Van de zijde der Grieken zoil bij dié gelegenheid twee honderd man gesneuveld en eene aanzienlijke menigte gewond zijnda Franschen telden slechts twee doodèn en een twintigtal gekwet sten. Eenige der gevangene belhamels zijn door de Franschen op staatiden Voet doodgeschoten het meerendeel derzelve is in het gebergte gevlugt; een der onvergenoegde opperhoofden Com stantyn Kolokotroniis in hechtenis genomen. F R A N K R If K. - Parijs, den 24 February. Het Ministerie schijnt zich niét të haasten met het vervullen der belofte, om aan de Kamer eene wet voor te dragen, ten einde omtrent het lot der hertogin vah Berrij te beslissen. Intusschen verloopt de tijd en vreest men dat de zitting verstreken zal zijn alvorens deze zaak ter tafel gé- bragt zal Wordert. Dè vreemde ambassadeurs schijnen daarëntegert vol te houden met vertoogen aan de regering te doen, op dat de hertogin in vrijheid moge gesteld worden. Zij moeten thans beweren, dac alle gemoederen zich töt rust neigeh en het als eerte beslissendè nederlaag voor de Carlisteft aart té mérken is, dat het gevangen nemen der Prinses geen opstartd beeft te weeg gebragtdat dan ook het Gouvernement niets meer van haar te vreezen beeft en het dus onnoodig is geworden haar langer Opgesloten te houden,1 Men wil, dat het Ministerie niet ongezind is aan het verlangen der diplomatie toe te gevenert dat de Prinses reeds sedert lang in vrijheid zon zijn, indien men wist, wat men beginnen zoil met de koninklijke ordonnantie van den 9 November, waarbij stellig bevolen wordt, dat aan dé Kamers een ontwerp van wet voorgedragen Zal wörden, om betrekkelijk de Hertogin te be slissen. Dagelijks fedmert et by de Kamer nog petitien in ten voordeeïe van de hertogin. De heer Berryer heeft er gisteren zestien te gelijk op Het bureau nedergelegd. (Uit bijzondere berigten). Het car'rtevaï is sedert eeni ge dagen in deze hoofdstad begónrtenbegunstigd door zacht lenteweder. Honderd düiZendert vreemdelingen en gewestbewo ners zijn herwaarts zattferigevlöeidöm hetzelve mede te genieten. De straten zijn opgepropt me: menschende winkels rijk uitge monsterd, en zelfs de Voorfiaarnsce jonge dames die men slechts gewoon is in den ltaliaanschen schötlwburg en inde salons aan te treffenvVagen het haar buiten te komenen latert hunne begeleiders voor de betaling der rij kgetooide kleederen naar den smaak zórgen. Kolossale maskers en harlekeinspakkenvoor de verkleedingsvvinkels ten toon gehangentrekken inzonderheid den kooplust töt Zich, en deels vermomd, ert gróotendeels in bur- gcfkleeding, storten zich des middernachts zwermen Van men schen irt de talrijke openbare balzalen der hoofdstad. Elke zaal heeft zijn bijzonder1 kenmerk., Hoe meer men het plein der bastille nadert des te woeliger is de vereenigingde jeugd der voorsteden brengt hier den nacht door in regt bachantischen ijver, en jaagt dert toeschouwers schrik op den hals door de republi- keirtsche dansenwelke zij, trots de juste-milieu-muzijkuitvoe-' ren. Nog wat verder, irt den schouwburg van de Porte St. Mar tin wordt de Carmagnole gezongen en gedanst. Daarentegen, hoe meer men de Boulevard Italien, de wijk der beau monde nadert, des te deftiger wordt de houding van het publiek, én eindelijk geheel juste milieu en koel en dit wel het meëst in de gr00te opera. Te gelijk, wedijveren de ingezetenen Om soirées en bals te geven en vergeten voor een öogetiblik de zuinigheid, die bijna in mode zou. Zijn Overgegaan. Ook aan het hof ont ziet men geen kösteh.Het laatste grodté bal in de Tuiierien, als ook het kinderbal waren weder luisterijk. In de maarschalks- zaal, in de nieUwe door Fontaine gebouwde salon wierpen de kroonkandelaren duizendwerf hun verblindend licht op driekleu- ■'-•■

Goessche Courant | 1833 | | pagina 1