GOESSCHE COÜRAN N°. 99. ittaattbAg 10 tCcvemlier 1832* BESTUREN EN ADMINISTRJTIEN. ADVERTENTIE. Door hec overlijden van Hubregt Vroonlandvacant gewor den zijnde de bediening van Poortier aan de Ganze Poort; wor den degenen welke genegen zijn naar die bediening te Sollicite ren^ uicgenoodigdzich bij biljetten ia eene op Stads-Griffie geplaatste busaantemeldenvan heden af aan tot den 2 2 dezér maand, des voormiddags van xo tot ia uren. Gedaan te Goes, den 1 December 183a. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes 3 J. H. VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dezelve, Dé Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz, (8) PUBLIEKE BESTEDING. - /Op Zaturdag den 22 December 1832des middags te 12 uren zullen Burgemeester en Wethouders der stad Goesten Stadhui- ze aldaar, publiek en aan de minst aannemende trachten aan te besreden Het Opwinden van dezer Stadsuurwerken of Horlogien, als mede het adsisteren biji het bespelen van het Carrillon en de'leve rantie van de benoodigde Reepen en Koperdraden voor den tijd van 3 achtereenvolgende jaren integaan primo Januari] 1833, zul lende de voorwaarden dezer aanbesteding van Donderdag den 13 dezer maandtot den dag der besteding ter Stads-Griffie ter le zing liggen. Goes den 8 December 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, L. de FOUW, Jz. NI EU VVS Tl] D INGE N. DUITSCHLAND. Frankfort, den 2 December. Uit Weenen schrijft men van den 25 November, dat het zich scheen te bevestigen, dat Venlo en een gedeelte van de provincie Luik door de Pruissische leger inagt zouden bezet worden. De onderscheidene bonds-regeringen hebben bevel bekomen om hare contigenten voltallig en marschvaardig te houden Men spreekt hier steeds van eene krachtdadige tusschenkomsc van het duitsch verbondingeval het grondgebied van Oud-Nederland door het fransche leger mogt worden betreden, in dit geval zalnaar men verneemt, de Koning van Wurtemburg tot opperbevelheb ber van het duitsche bonds leirer benoemd worden. ENGELAND. Londen, den 5 December. In het blad The Guardian and Tublic Ledgervan den 4leest men het volgende berigt Men deelt ons in Vertrouwen mededat er reeds een niet onbelangrijk geschil ter zake van den oorlogjegen Holland tus- schende Fransche en Engelsche Regeringen ontstaan is. Enge land verzet zich ten stelligste tegen hec bezetten van Antwerpen door de Franschen, en heeft op de enkele vermelding van de mogeüjkheid, dat zulks door Frankrijk welligt noodzakelijk ge acht konde wordengeantwoord met de bedreiging,- dat in dat geval onze schepen dadelijk zouden ophouden aan de blokkade deel te nemen. Sommigen wilden zelfs beweren dat er reeds aan de schepen bevel zoude gezonden zijn om terug te keercn. Er loopt een geruchtdat lord Grey aan den Koning der Nederlanden een brief geschreven heeftten einde eene gelegen heid te vinden om aan hec gevaar van een oorlog te ontkomen door aan te bieden van af te zien van het geschil over de vrije vaart op de Scheldeindien de citadel van Antwerpen zou overgegeven zijn. Zoo zich dit bevestigt, wordt die stap ook beschouwd als een blijk van de innige overtuiging, welke het ministerie heeftdat de publieke opinie zich verklaart tegen het fransche stelsel van vijandelijkheden, waarin het engelsche kabi net zich heeft laten medeslepen. FRANKRIJK. Parijs, den 30 November. (Uittreksel uit de laatst door ons öfttv an gene bijzondere berigten.j Men heeft opgemerkt, dat gisteren avond, ter gelegenheid dat een talrijk gezelschap hij den heer Dupinpresident van de kamer der gedeputeerdenverga derd was, bijna al de leden der oppositie, en slechts een enke Je minister, de heer; de Rignyt tegenwoordig waren. Men wil daaruit opmaken, dat de heef Dupin het minder met de minis" ters eens is, dah de ministeriele bladen het doen voorkomen, pen dat hij nog altijd haar het voorzitterschap van den raad staat* •h Onder.de menigte petitiën, die bij de kamer der gedepu teerden zijn ingekomen, telt men ook éeri adres van een aantal Polen, en eene klagt van den hertog Karei van Brunsivijk Aan de rüsschenkomst van Pruissön in dë Belgische zaak wordt steeds weinig geloof geslagen. Met dit al is ons observatie le» ger aan de Moezel uit voórzöfg versterkt. Sómmigen schrijven ook aan Rusland vijandige oogmerken tegen Frankrijk toe, en brengen daarmede in verband de benoeming vën den admiraal Rous* sin tot gezant te Konstantirtopel eri tevens tot bevelhebber der fransche zeemagt in de Levant Met dit al verwachten anderen evenmin van Rusland als vaa Pruissen eenige vijandelijkheid. In den omtrek van bet kasteel la Pénicière hebben zich we der eenige benden choüans vertoond; ook de carliscen van het zuiden worden stouter; deze woelingenwelke weinig bezorgd heid baren schijnen eerst te zullen ophoiidenwanneet de alge» méene vrede bepaaldelijk verzekerd zal zijn Parijs den 1 December De maarschalk Soult heeft in de kamer der afgevaardigden de vasthouding aan het stelsel van den 13 Maart verkondigd en nopens de buitenlandsche zaken de reeds dikwerf herhaalde verzekeringen gegeven, dat Frankrijk even als alle groote Mogendheden den'vfede wilde dat de expeditie naar Belgie tot handhaving daarvan moest strekkendat de bewe ging van Pruissen naar den Rijnkant als eene bloote voorzigcig- heidsmaacregel moest worden aangemerktdat die vólkomen werd opgewogen door het Fransche observatie-leger in het Öösten; dat de belegerirg van het Antwerpsche kasteel met deri meestcn ijver zon worden doorgezet; dat men binnen weinige dagen hec einde van die belegering juist ZoU künnen bepalen; dat men van den ijver en krijgstucht der troepen eeii goeden uitslag mogt verwachten, enz, Parijs den 2 December. De belgische expeditie geèfc steeds aanleiding tot eenen Zeer lévendigen courtier-wissel en tot veel» vuldige bijeenkomsten Van de vreemde gezanten, vooral van de pruissische en oostenrijksche, met öhze ministers. De laatstge noemden geven bij voórdürihg hoog op van de vredelievende ver zekeringen, die zij van de vreemde mogendheden ontvangen. NÉ DERLANDEN. Amsterdam, den 6 December. Regtstreeksche tijdingen uié de Citadel-Antwerpen hebben wij niet ontvangen; uit partikulierë brieven, die gisteren reeds aangekomen waren is nog de volgen de bijzonderheid medegedeeld, waaruit men zien kan hoe de oude Fransche millirairen zeiven öVef hunne krijgsmakkers denken. Een onzer officieren, die vroeger bij de Franschen gediend had en onder Napoleon gedecoreerd wasals kapitein van het piket 's nachts onze posten visiterende, kwam juist óp den oogenblik dat de Belgetj dbor de Franschen afgelost werdenaanbij de schutting op de werf van het vefbrande arsenaal aanwelks eene zijde on ze schildwachten staan, terwijl de vijand aan den anderen kanc eenen pose heefr. De fransche officier, die de posten valide Bel gen overnamen dat reeds een1 bejaard man scheendoor de ope ning in de schttcting heen ziende en het kruis van het legioen van eer op onzes kapireins borst ontwarendesprak hem aan met de woordenII me parait Monsieurque voüs ayez aüssi servi la France. ('Het schijnt Mijnheerdat gij ook in Franchen dienst zijt geeweest(hierop door den onzen gè.intwoord zijndeÖui monsieuret fose le dire avec honrieürtaaisje ne connais pas les Francais de ce tefnps. Jamijnheer en ik durf zeggen met eer, maar de Franschen van dezén tijd ken ik uiei meer)her» nam de Franschman Ma fris, je le croi's bience sont pres* que tout de jeurih noblesetils ressemblent guère aux geUrriers du petit Caporal. (Ik geloof het waarlijk wel het zijn bijna alle jonge edellieden, en zij gelijken zéér weinig op de krijgslie den van den kleinen korporaal.) Onder welken bijnaam Napoleon bij de geheele fransche armee bekend Was. Van het Vlaamsche Hoofd v.ordt ons vafl den 4 dezer ge» schrevendat er andermaal een aantal mijnen zijn gereed gemaakt, om d delijk in werking fe zetten zoodra de Franschen eenen aan val van de zijde der forten oncleinemen, en door vvelke mijnen hun de toegang volstrekt zal worden belet; van de zijde der polders is het hun ten eenenmale onmogelijk ons të naderen,„Op gezegden dag hadden de Franschen de citadel beginnen te be schieten. Leopold bevond Zich Ahrwerpen ert protesteerdege zamenlijk met het Ëngeïsch gouvernement, tegen het attaqueren der citadel van de zijde der stad. Van de Belgische grenzen wordt ons dd. 5 Dec. gemeld? Gisteren liep alhier het gerucht dat met in de verte Antwerpen X;.'~

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1