de opening der kamers bevreest te zijn; immers alle mogelijke voorzorgen worden genomen, om bij de geringste beweging eene geduchte magtop been te hebben. Alle de troepen, in de om streken garnizoen houdende, zijn heden binnen de stad vereenigd. De nationale garde der omliggende gemeenten heeft bevel gekre gen om zich morgen volkomen gereed te houden. Sedert twee dageti eindelijk is reeds van elk legioen der Parijssche nationale garde een bataillon in de wapenenen zijn de overigen insgelijks verzocht, zich morgen, op het eerste teeken, naar hunne ver zamelplaatsen te begeven. De politie heeft daarenboven een aan tal personen in hechtenis genomen, en bij andere huiszoekingen gedaan. In de voorstad St. Antoine, hebben zich weder onrustige be wegingen onder het werkvolk vertoond. Eenige der onruststo kers zijn gevat, en de wachtposten waren den 16 verdubbeld. NEDERLANDEN. Amsterdam den 20 November. Het fransche dagblad de Messager de Chambres van den 17 meldt het volgende: Men verzekert dat heden ochtend bij ons kabinet brieven van de ho ven van Oostenrijk, Pruissen en Rusland zijn ontvangen, waar bij tegen de arrestatie der Hertogin van Berry geprotesteerd en hare vrijlating gebiedend verlangd wordt. 'sGravenhage, den 18 November. In Londen en op ver scheidene sndere plaatsen in Engeland, hebben vereenigingen plaats, om adressen op te stellen tot afkeuring der door het Britsch ministerie met Frankrijk genomen dwangmaatregelen te gen Nederlanden. De deelgenooten aan die vereenigingen ver schijnen gewoonlijk met oranje kleuren in de vergaderingen ten teeken hunner achting voor Z. M. den Koning der Nederlanden. Zie hier een der adressen welke aan den Koning van Engeland moet worden aangebodenen wel van ingezetenen van Hert fordshire: „Wij, Uwer Majesteits getrouwe onderdanen, de adel, gees, telijkheidkiezers en ingezetenen van het graafschop Hertford smekenmet de sterkste gevoelens van eerbied Uwer Majesteits troon te mogen naderenen aan uwe voeten de volgende uit drukking hunner gezindheden bloot te leggen Wij, benevens onze overige medeingezetenenlijden thans on der de gevolgen van vroegere oorlogen, waarin tallooze milli- oenen zijn uitgegevenen onberekenbaar veel menschenbloed is gestort. Deze oorlogen, inzonderheid die, welke in 1793 be gon, en, met eene geringe verpoozing, tot het einde der vijan delijkheden na den slag van Waterloo aanhieldwerden onder nomen met de erkende bedoelingen, om demagt van Frankrijk re knotten om de vaart van de Schelde te beperkenen om Holland en de Nederlanden voor vreemde aanranding te beveili gen. Om deze oogmerken te bereiken zijn aanzienlijke sommeh door dit land te koste gelegdsedert het herstel van den vrede, en zulks door de versterking der Belgische vestingenóm dat land te waarborgen tegen de eerzuchten den oorlogs- en on dernemingsgeest der Franschen. De staatkunde, welke uwe te genwoordige ministers en hunne opvolgers hebben beleden, heeft altijd hierin bestaan, dat Groot-Brittannie zich buiten alle twis ten op het vasteland van Europa hield. Strijdig echter met hunne vroegere beweringen strijdig met de algemeene denkwijs dezes landsmet het regt der volken en met de gezonde en zedelijke staatkunde, welke steeds de raads lieden eener groote natie behoort ten gids te strekkenhebben Uwer Majesteits ministers een embargo gelegd op alle Holland- sche schepen, en-zulke stappen gedaan als geschikt zijn om tot een oorlog te leiden met de Hollandersonze oude en getrouwe bondgenootenwelke algemeene vijandelijkheden in Europa kan doen ontstaanwaarvan de gevolgen geen menschelijk oog kan voorzienmaar die zeker zullen strekken om de belangen van landbouw, handel en nijverheid van dit land nog meer te treffen. „Dus zal deze groote Natie, na gedurende 30jaren millioc- nen en milioenen gespild en na tallooze menschenlevens geof ferd te hebbenalle met oogmerk om de staatszucht van Frank- - rijk te onderdrukken, en de vaart op de Schelde te beperken, hare miiioenenen de levens en het welzijn van hare bevolking opofferen om de Schelde te openen, en Frankrijks magt tever- meerderenstellende zich, langs dezen weg, bloot aan de be spotting van Europa, en de versmading van de wereld. Uwe getrouwe onderdanen smeken Uwe Maj. alzoo, dat hetHoogst- denzelve moge behagen uwe Gemeenten bijeen te roepen, ten einde deze aangelegenheid in overweging te nemen." Den 17 dezer zijn van den toren van Goedereede gezien een vijftal ligte oorlogschepen, die destijds uit den wal lagen. In den loop van dien dag heeft men verder van genoemde plaats ontwaard, dat een oorlogsbrik, welke dien morgen voorgaats was geweest, vier schepen genomen heeft, en daarna uit het ge- zigt verdwenen is, op twee andere schepen jagt makende. Uit Domburg eiland Walcheren) wordt gemeld, dat den 17 dezer des morgens ten 11 ure voor het oostergat geseind zijn een linieschip, een fregat en eene brik, waarvan de vlag onbekend was. In den namiddag was het linieschip noordwaarts opgezeild, en het fregat uit het gezigt geraakt. Breda, den21 November, Volgens bijzondere berigten van den brusselschen Mémorïal is de brigade fransche troepen van den generaal Sebastiantbesmnde uit het ïste regiment huzaren en twee regementen infanteriedie laatstleden zondag i n de ^om streken van Sint Nicolaas gekomen zynbestemdom zich te rigten op het door ohZe troepen bezette fórt Liefkenhoek. Voorts hadden onze troepen aan de zijde van Hulst, het Sas-van-Gend en den Kapitalen Dam eene rugwaartsche beweging gemaakt en de zee-inundatien vermeerderd. Van de grenzen aan deze zijde heeft men bcrigtdat de Fran- schen hunne voorposten tot Brascaet uitgezet hebben. Uit Brussel van den 20 November meldt men) Eergisteren zijn door Gent de 8ste en ryde regimenten fransche troepente zamert ongeveer 6000 man sterkaangekomen en gis teren van daar naar St. Nicolaas vertrokken. Men had opgemerkt dat onze generaals deze keer niet, gelijk den vorigen dag, de Franschen tegemoet gegaan warenNog zijn eergisteren door Gent gepasseerd een konvooi kaissons alle met grijze paarden be spannen en twee batterijen artillerie. Voorts zijn nog dien dag 19 vaartuigen met kruid en ander materieel geladen door de stad ge varen, van Douai-naar Boom bestemd.': Uit Brussel van den 21 November meldt men. Vooreergisteren (zondag) hebben uit Parijs ontvangen depeches eene conferentie tusschen den koning, den maarschalk Gérard en den generaal Evain noodzakelijk gemaakt. Onmiddelijk na deze bijeenkomst zijn er estafettes van het paleis naar den gene raal Hurel te Diest, naar den generaal Goethals te Thienen en naar den generaal Duvivier te Lier gezonden Men vermoedt dat het belgisch, leger het bevel gekregen heeft positien aan te nemen, voor het geval dat de Pruissen en Hollanders gelijktijdig eenen aanval deden. Berigten wegens de heerschende ziekte Plaatsendatum bijgek.herst.overl.in beh. gebl. Rotterd. 17-21 Nov. 332 2 Gouda, f 6-ib o 1 o 1 Amst. 16-20 4 6 o 14 Leijden. 15-19 „44 2 4 AD VERTENTIEN. De Operiscen van Amsterdamonder directie van J, H. DESSAUR; zullen op Maandag den 2.6 November 1832het genoegen hebben ("op vereerend verzoek) in den Schouwburg alhier, te vertoonen, DON JU AN of DE STEENEGAST, groot vermaarde romantische Opera in vier bedrijvenmuzijk van den beroemden Mozart, versierd met alle daartoe behoorende bril- lante Costumes, groot Orchqsten geheel nieuwe expresselijk daarvoor vervaardigde DecoracienStandbeelden enz., wordende in het laatste bedrijf, de Hel voorgesteld, waar Don Juan door de onderaardsche geesten gemarteld wordteindigende met eenen Vuurregen. Aanvang ten half zeven uren precies. Cao*) Zaturdag' den 1 December 1832, des morgens 9 uren Publieke Verkoopingop de Hofstede bewoond door P. Boónmante Heinkenszand in Zuid-Bevelandten over staan van den Notaris STOKMANSaldaar residerende, bij partijen tot ieders gerijf van 217 stuks BOOMEN, voorna melijk bestaande in Zachte- en Harde Olmen, doch waaronder ook een aantal Abeelen, alsmede eenige Esschen. Voorts ten voorschreven dagedes avondsj te 5 urenten overstaan als boven. Openbare Verkooping/in de Herberg bewoond door M: Weststrate x& Heinkenszandvan 100 stuks Zachte OLMEN BOOMEN, staande op bovengenoemde Hof stede extra zwaarregt en gaaf van stam hebbende eene dikte van 34 tot 61 Nederl. Duimen middellijnsop eene hoogte van 2 el boven den grond, en zulks in drie perceelendie ook in massa zuilen geveild worden. Alles nader bij biljetten omschreven. NB Bedoelde Boomen hebben zeldzame Zware Kroonen, en eene lengte van 6£ tot 8§ Nederl. Ellen. Afvaart in November 1832. Van MIDDELBURG. Donderdag 22'smorg. 5 uren Zondag 25, 6 Donderdag 29, 6 Van ROTTERDAM. Vrijdag 23, 'smorg. 5uren» Dingsdag 276 Vrijdag 30, 6 Te Goes, bij F. KLEEUWENS, Stadsdrukker en Boekhandelaar, (19) v TOONEELB ERIGT. C21) V Blijkens de gewijzigde afvaartlijsten zal de STOOM BOOT tnsschen de Steden Rotterdam en Middelburg varende, voor zoo ver het saizoen zulks zal toelatenhet Beurtveer ge durende de maanden November en December 1832 Januarij en February 1833, tweemaal 's weeks op de gewone dagen blij ven bedienen; en worden mitsdien de vorige afvaartlijsten bij deze gehouden voor vernietigd.

Goessche Courant | 1832 | | pagina 2