GOESSCHE C O UR A VJM» N0. 93. Ht \z~, Tii 4ftftatib*0 v. i '3, Xyé- 19 flaöcmb-er 1832* - BESTUREN EN ADMINISTRATIEN PUB L I C A T 1 E, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden: Dat het Suppletoir Kohier van het Patentregt voor het derde Kwartaal van dezen jare, door Zijne Excellentie den StaatsraadGouverneur dezer Provincie executoir verklaardover deze Gemeenteaan den Heer Ontvanger van 's Rijksbelastingen ter'invorderingvolgens de wet, is toegezonden. Weshalven alle de Patentschuldigen worden vermaand en ge last om ten spoedigsten na bekomen berigt van gemelden Heer Ontvanger hun verschuldigde te voldoen, op pcene als by de wet bepaald. En ten einde niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd, engein- sereerd in dezer Stads Courant. Aldus gedaan tenStadhuize van Goes den 17 November 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van NisseVc. Ter ordonnantie van [dezelve [De Stads-Secretaris L. de FOUWJz NIEUWSTIJDINGEN. DU IT SC HL AND. Frankfort, den 12 November. Onderscheidene Duitsche dagbladen beantwoorden de klagten der Fransche schrijvers, dat vorst Leopold door de leden van het Duitsche bondgenootschap, jn antwoord op de kennisgeving van zijn huwelijk, niet als ko ning der Belgen is erkend geworden. Zij geven daarvan als re den op, dat deze erkenning volgens de beginselen van het bond genootschap nimmer kan plaats hebbenvoor dat de Koning der Nederlanden vrijwillig van een gedeelte zijner stateninzonder heid van het gedeelte van Luxemburg, dat door de Londensche conferentie aan Belgie is toegevoegd afstand heeft gedaan, hoe zeer ook deze afstandzoo lang dezelve door de overige bonds leden niet is bekrachtigdvan geener waarde kan zijn Frankfort, den to, November. Volgens berigten uit Wee- nenvan den 4waren de fondsen aldaar gerezen op het berigt dat de Koning der Nederlanden de voorslagen van het Pruissisch kabinet, waarvan graaf Donhofp de overbrenger is geweestheeft aangenomen en geteekendhetgeen tot bewijs strekte van de vre delievende gevoelens van dien Monarch, die zich hierbij weder verscheidene aanzienlijke opofferingen getroost heeft Onder an deren zou men van de Nederlandsche zijde het regt hebben op gegeven om de schepen, op de Schelde varende, voor het van dezelve te heffen tonnegeld, te onderzoeken. Men meende dat ook te Weenendatindien de regeling van het Belgische vraag stuk langer vertraagd wierddit aan de onredelijke eischen van den Belgischen kant moest worden geweten. Een berigt uit Berlijn van den 5 dezer houdt in „Naar het schijnt, zal de Pruissische Gezant te Parijs niet tot den stap genoodzaakt zijn om zijne passen te vragen; alzoo het Fransche Ministerie het gewigt der redenen niet miskend, die Pruissen nopenom zich stellig tegen het binnenrukken van Fransche troepen in Belgie te verzetten. Deze redenen zijn ook van de zijde van Pruissen in eene nadrukkelijke verklaring uit eengezet. Indien er dwangmiddelen beproefd moeten worden, om de besluiten der Conferehtie ten uitvoer te brengen, dan moge zulks ter zee gedaan worden. Ofschoon Pruissen ook daartoe zijne toestemming niet zal gevenzoo heeft het er toch geen regtstreeksch belang bij om zich tegen deze soort van tusschen- komst met der daad te verzetten. Men zal afwachten welke ge volgen zij heeft, en hoever men gaat, en heeft dan altijd nogtijd en gelegenheid om naar gelang der omstandigheden een besluit te nemen. De belangen van het Duitsche Bondgenootschap met op- zigt tot het Groot-Herrogdom Luxemburg zullen nu ernstiger ter spraak komenen bij de verdere handelingen over het Belgi sche vraagstuk meer vooruit gezet worden vermitsnu alles zoo geregeld isdat het Bondgenootschap zich zonder zwarigheid zoowel in een staatkundig als militair opzïgt kan doen gelden FRANKRII K. Parijs, van den 12 November. Het ministerie beeft beden kennis gekregen van de gevolgen, die het embargo op de Hol landsche schepen gelegdin de onderscheidene havens aan de West kust heeft gehad; te Bordeaux zijn tien vaartuigen aangehouden wier equipage niet meer dan 48 man telt, en waarvan zes niét meer dan hunnen ballast inhadden Te Brest had het eenige Hob landsche schip, dat zich in die haven bevond, weinige oogen- blikken voor de aankomst der telegrafische depeche, zee gekozeti. De Pruissische gezant is gisteren bij den Koning ten ge- hoore geweest. Men zegtdat het kabinet van Berlijn alle po-» gingen aanwendt, om de belgische kwestie nogmaals tot het on derwerp van onderhandelingen te maken, doch men vleit zich tevens, dat deze voorstellen^laat zullen komen om den een maal voorgenomen veldrogt te doen staken. Zeker is het, dat de toebereidselen met den meesten spoed worden, voortgezet. Particuliere berigcen van Weenen en Berlijn gewagen van eené bijzondere overeenkomstdie ten gevolge der laatste gebeurte- nissen, tusschen de hoven van Weenen, Berlijn en St Petersburg zou geeloten zijn, De arrestatie van de hertogin ven Berry is volgens dé Qotidienne bewerkt door een Italiaan, die zich onlangs in ha ren dienst had begeven, en thans van haar vertrouwen op eené schandelijke wijs heeft misbruik gemaakt. Onder de bijzonderheden, welke omtrent het arresteren der hertogin vermeid worden, behoort ook deze dat zij, gedu rende bijna 20 urenmet de heeren de Ménars en Guiboürg en mejufvrouw de Kersabieczich verborgen heeft gehouden int een zeer eng vertrek welks ingang door eene draaijende schoor steen-plaat bedekt was; uithoofde der koude hebben de gendar mes, welke deel namen aan de huiszoeking, gedurende den nacht in dien schoorsteen gestookten zulks heeft eene zoodanige hitte veroorzaakt in de enge schuilplaats der prinses, dat zy en hare lotgenooten, in gevaar verkeerende van te verstikken, ten laat ste genoodzaakt zijn geweest, gerucht te maken en om hulp té roepen, Na hare gevangenneming moet de hertogin dringend verzocht hebben, om door gendarmes, en niet door nationale garden getransporteerd te worden, Verscheidene Carlisten heb ben, ter zake van het arresteeren der prinses, rouwgewaad aan genomen. Het arresteeren der hertogin van Berry schijnt voor het oógenw blik de openbare aandacht eenigzins van de belgische aangelegen heden af te trekken. Parijs, den 13 November. Gisteren en heden heeft JÉichhec gerucht meer en meer veripreiddat het pruissisch kabinet zich iri eene vijandelijke houding tegen het franseh gouvernement meende te plaatsen dat zelfs de heer de Werther na een zeer levendig onderhoud met den minister van buitenlandsche zaken, zijns passen had gevraagd. Het een en ander is voorzeker voor barig doch de bijzondere bèrigteti uit Duitschland ontvangen stemmen alle daarin overeen dat eene aanzienlijke magt in da Rijnprovinciën wordt bijeengetrokken, en dat de noordsche mo gendheden zich door dit middel voor de gevolgen die de fran sche expeditie in Belgie', vooral indien bet ministerie mogt ko men te vallen, zouden na zich slepentrachten te waarborgen. Dezerzijds worden wederkeerig de noodige maatregelen geno men om ookbij veranderde omstandighedenhet fransch grondgebied te beveiligen. Bij het ministerie van oorlog is thans werkelijk besloten om aan de noord-oostelijke grenzen een ob servatie korps te vereenigen, hetwelk volgens het voorgeven van den Constitutionnel niet minder d n 00 duizend man sterk zoude zijn doch waartoe volgens andere berigren 60 a 70 duizend man zijn eedesigneerd Het hevel over /rit leger zou aan een der maarschalken van Frankrijk, waarschijnlijk den maarschalk Clau* seldie voor eenige dagen te Marseille was aangekomen en naar Algiers meCnde te vertrekkendoch zeer onverwacht werd op ontboden, worden opgedragen; terwijl men meer bepaald nog den luitenant-generaal Relet als chef van den staf hoort noemen. Einde ijk werd dezen morgen nog van onderscheidene kanten verzekerd, dat een gedeelte der nationale garde mobiel zoude worden gemaakt, om de vestingen, die door deze buitengewone krachtontwikkeling van garnizoen zijn ontbloot, te bezetten. De Ttïbunehet blad der republikeinen, betoogt thans insgelijks in een breedvoerig artikel dat de Koning der Neder landen de grootste en méést bij zijn volk geliefde Koning van Europa is. NEDERLANDEN Amstf,rdam den 15 November. ParticCorresp. Londen den 13 November. 1 In het logemenc City of L ndonis he den onder voorzitting van den heer Thomas Wilsoneene zeer respectable zamenkomsc van koopliedenfeeders en andere mee den Hollandseben handel in betrekking staande lieden gehouden De heer Thomas Baring sloeg voor als eerste resolutie te ver-, klaren, dat het beschikbaarstellen eener Britsche vloot, om ge zamènlyk met een Fransch smaldeel tegen Holland te ageren -^y ■»x-~ "-r-K V- '\.-Vti

Goessche Courant | 1832 | | pagina 1